آخرین اخبار در مورد قانون جریمه خدمت سربازی مشمولان غایب

خدمت سربازی

قانون جریمه خدمت سربازی مشمولان غایب  از جمله قوانین مهمی است که مشمولین غایب در سال های گذشته میتوانستند از  آن بهره مند شوند. دوره ی ضرورت خدمت سربازی برای جوانان ذکور در کشور به صورت یک دوره ی تقریبا ۲۴ ماهه برگزار میشود. که جوانان در سن ۱۹ سالگی مشمول این قانون شده و باید برای اعزام به خدمت آماده شوند. اما آن دسته از کسانی که وارد غیبت شده و برای رفتن به خدمت سربازی اقدامی انجام نمیدهند در چند گروه قرار میگیرند.

 • سربازان غایبی که پس از وارد شدن به سن مشمولیت برای رفتن به خدمت سربازی اقدامی نکرده اند.
 • دانشجویانی که پس از دریافت معافیت تحصیلی از دانشگاه انصراف داده و وارد غیبت سربازی شده اند.
 • سربازانی که پس از گذراندن چند ماه خدمت، از سربازی فرار کرده و به عنوان سرباز فراری و غایب شناخته میشوند.
 • دانشجویانی که از دانشگاه ها اخراج شده و اقدامی برای رفتن به سربازی نکرده اند و در غیبت به سر میبرند.

  مشاوره حرفه ای تخصص ماست
  برای مشاوره در زمینه آخرین اخبار در مورد قانون جریمه خدمت سربازی مشمولان غایب با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی ایام تعطیل.

  تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

  ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵
  در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
  تماس از تلفن همراه

  مشاوران آویژه
  پاسخگوی شما هستند

  بیشتر بخوانید: معافیت موارد خاص خدمت سربازی شامل چه مواردی است؟


این مشمولین غایب در سال های گذشته، میتوانند از طریق قانون جریمه خدمت سربازی مشمولان غایب بهره مند شده و خدمت سربازی خود را خریداری کنند. این قانون برای متقاضیان پس از گذشت ۸ سال غیبت اجرایی میشد. یعنی آن دسته از داوطلبانی که از آخرین فرار آن ها از خدمت یا تاریخ انصراف و ترک تحصیل آنان از درسشان ۸ سال بگذرد میتوانند با در دست داشتن مدارک لازم به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی مراجعه کرده و درخواست خرید خدمت سربازی خود را ثبت نمایند. بر اساس آخرین اطلاعیه های سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا و گفت و گوی سردار موسی کمالی رئیس اداره سرمایه انسانی ستاد کل نیروهای مسلح کشور، قانون جریمه خدمت سربازی مشمولان غایب در سال ۹۸ حذف خواهد شد. این قانون برای متقاضیانی که در سال ۹۸ دوره ی ۸ ساله ی غیبتشان کامل میشود اجرایی نخواهد بود.

مشمولینی که تا تاریخ ۲۹ اسفند ماه ۱۳۹۸، مدت غیبتشان به ۸ سال برسد میتوانند از قانون پرداخت جریمه مشمولین خدمت سربازی استفاده کرده و با پرداخت جریمه نقدی کارت معافیت دریافت کنند.

از طرف دیگر، آن دسته از مشمولینی که مقیم خارج از کشور هستند و غیبت آنان به ۸ سال میرسد. متاسفانه قانون پرداخت جریمه شامل حال آن ها نمیشود. این افراد میتوانند مانند سایر متقاضیان مقیم خارج از کشور، سالی دوبار به ایران بیایند و مجموع رفت و آمد آنان در این دو مرتبه نباید از ۳ ماه تجاوز کند.

یکی از روش های کسب آگاهی در مورد قانون جریمه خدمت سربازی مشمولان غایب بهره گیری از اطلاعات حوزه نظام وظیفه است. استفاده از قانون جریمه خدمت سربازی مشمولان غایب برای افرادی است که به هر دلیلی در یافتن راه حل در موضوع نظام وظیفه به مشکل برخورده اند. در بیشتر اوقات مشکلات آنقدر دشوار و لاعلاج نیست؛ شاید در بیشتر مواقع این مسائل قابل درک باشند و با کمی صبر و تامل بتوان راهکارهای خوی برای آن تعبیه کرد. در حل مشکلات در حوزه نظام وظیفه مرکز مشاوره آویژه بیشتر به ظرفیت های درونی افراد تکیه می کند تا راه حل های خارج از حیطه کنترل مراجعان پیدا کند. ما معتقدیم اینگونه می توان بهترین راهکارها را برای قانون جریمه خدمت سربازی مشمولان غایب مطرح کرد.

از طرفی موضوعات حیطه نظام وظیفه زمانی بهتر می توانند در کمترین زمان حل و فصل گردند که با نگاهی بی طرفانه کالبدشکافی و بررسی شوند. البته ما در مرکز مشاوره آویژه معتقدیم هیچکس به اندازه شما به مشکلات خودتان در حیطه نظام وظیفه آگاه نیست. بدین لحاظ اکثر تمرکز مرکز مشاوره آویژه و مطالب آن روی حیطه آگاهی بخشی و توانمندسازی خود شماست.

نظام وظیفه

خدمات مشاوره نظام وظیفه  آویژه:

کسری خدمت: در صورت داشتن یکسری شرایط می توانید از کسری خدمت استفاده نمایید. کسری خدمت سربازی شامل:

 • کسری فرزندان ایثارگران و رزمندگان
 • کسری خدمت جبهه پدر
 • کسری خدمت در مناطق بد آب و هوا
 • کسری بسیج
 • کسری خدمت نخبگان
 • کسری خدمت متاهلین
 • پروژه های کسری خدمت می باشد.

مشمولان خدمت سربازی می توانند با داشتن شرایط از انواع کسری خدمت استفاده کنند.

انواع معافیت های سربازی: معافیت های نظام وظیفه شامل:

 • معافیت تحصیلی
 • معافیت پزشکی
 • معافیت کفالت
 • معافیت ایثارگری
 • معافیت موقت
 • معافیت دائم
 • معاف از رزم
 • و غیره می باشد.

افراد طبق شرایطی که دارند می توانند از هر یک از انواع معافیت های سربازی استفاده نمایند.

 • نحوه دریافت امریه:

افراد مشمولی که می خواهند برای دریافت امریه خدمت سربازی اقدام نمایند؛ باید از مراحل و شرایط آن کاملا اطلاع داشته باشند تا بتوانند از این فرصت استفاده نمایند. برای دریافت امریه سربازی باید رشته تحصیلی تان با سازمانی که می خواهید امریه بگیرید، متناسب باشد. مقطع تحصیلی فرد بسته به سازمان مورد نظر از دیپلم تا دکتری را شامل می شود. از جمله مواردی که در گرفتن امریه بسیار مهم است، نداشتن غیبت می باشد.

 • اعزام به خدمت:

هر فرد ذکور ایرانی وقتی به سن ۱۸ سالگی تمام می رسد، مشمول قانون خدمت وظیفه قرار می گیرد. فرد در این موقعیت باید برای اعزام به خدمت سربازی آماده شود. فرد مشمول باید اقدام به دریافت دفترچه خدمت وظیفه از دفاتر خدماتی نماید. همچنین درخواست خود را در سامانه انجام دهد. بعضی از مشولین نیز به جای اعزام به خدمت از انواع معافیت ها و کسری های خدمت سربازی استفاده می نمایند.

 • قوانین نظام وظیفه خدمت سربازی:

طبق قانون سن مشمولیت بین ۱۸ تا ۵۰ سالگی است ولی باز هم در برخی شرایط ممکن است بر حسب ضرورت به ۶۰ سالگی هم برسد. مطابق قوانین نظام وظیفه، مدت خدمت مشمولین در مناطق عادی و نظامی ۲۱ ماه است و برای مشمولینی که در سازمان ها و ارگان های غیرنظامی خدمت می کنند، ۲۴ است. از آنجا که قوانین وظیفه عمومی دائماً در حال تغییر و تحول است، افراد باید از قوانین بروز و تغییر یافته اطلاع داشته باشند. تا شاید بتوانند از امتیازات مربوط به گرفتن انواع معافیت های سربازی، کسری خدمت، امریه و غیره استفاده کنند.

 • خروج از کشور:

افرادی که به سن مشمولیت نرسیده اند برای خروج از کشور مشکلی ندارند و نیاز به گرفتن مجوزی نمی باشد؛ اما فردی که به سن مشمولیت رسیده است حداکثر ۱ سال بعد از ترک تحصیل، اخراج یا فراغت از تحصیل باید خود را به وظیفه عمومی معرفی نماید. دانش آموزان یا دانشجویانی که معافیت سربازی دارند در خروج از کشور از سوی وظیفه عمومی هیچگونه ممنوعیتی ندارند. مشمولان جهت سفرهای زیارتی، علمی، غیرزیارتی، کاری، مطالعاتی، ورزشی، ماموریتی و … باید جهت خروج از کشور از وثیقه استفاده نمایند.

 • مشمولین خدمت:

افرادی مشمولی که به سن اعزام به خدمت رسیده اند یا برای خدمت سربازی اعزام می شوند یا اینکه مشمول غیبت می شوند. گاهی مشمولین بر اثر ناآگاهی وارد دوره غیبت می شوند؛ بنابراین اطلاع از قوانین اعزام به خدمت خیلی ضروری می باشد. گاهی اوقات با وجود اینکه فرد وارد دوره غیبت می شود اما می تواند با استفاده از شرایطی از غیبت موجه استفاده نماید.

 • توجیه غیبت:

در شرایطی مثل: داشتن بیماری، حوادثی که باعث صدمات جسمی و روانی فرد مشمول شده و مانع اعزام به خدمت او شده است، بستری شدن در بیمارستان بر اثر بیماری، فوت کردن یکی از اعضای درجه یک خانواده مشمول، مشکلات اداری ایجاد شده در دفترچه اعزام به خدمت فرد. اینها میتواند موجب توجیه غیبت مشمول شود. برخی مشمولین هم درخواست تمدید و یا تعجیل خدمت را دارند که بر اساس ارائه مدارک این اقدام یکبار برای فرد انجام می شود. اگر غیبت موجه نباشد، فرار از خدمت محسوب می شود.

آخرین اخبار در مورد قانون جریمه خدمت سربازی مشمولان غایب

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه آخرین اخبار در مورد قانون جریمه خدمت سربازی مشمولان غایب

از مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه با تلفن همراه

در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای عضویت در کانال آخرین اخبار نظام وظیفه و اطلاع از اخبار معافیت، امریه، کسری خدمت، خروج از کشور و ... کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

شنبه

1400/2/25

یکشنبه

1400/2/26

دوشنبه

1400/2/27

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید