آزمون دانشگاه آزاد کارشناسی و ارشد بدون کنکور

مقطع کارشناسی پیوسته در دانشگاه آزاد

آزمون دانشگاه آزاد از معروف ترین آزمون های ورودی می باشد که اکثرا تجربه آن را دارند ، و اگر هم نداشته باشند آن را به خوبی می شناسند . این قسمت برای آن دسته از افراد می باشد که آزمون دانشگاه آزاد را بخوبی نمی شناسند . آزمون دانشگاه آزاد برای مقاطع کارشناسی پیوسته ، کارشناسی ارشد و دکتری برگذار می گردد .  در اینجا مرحله به مرحله به نوبت در مورد آزمون دانشگاه آزاد برای مقطع های مختلف توضیحاتی را ارائه خواهیم کرد . در خصوص آزمون دانشگاه آزاد در ابتدا با مقطع کارشناسی پیوسته توضیحات  لازم را ارائه می دهیم . البته در نظر داشته باشید اگر نکته ای نا واضح در توضیحات وجود داشت می توانید با مرکز مشاوره آویژه تماس بگیرید و مشاوران ما ابهام موجود را برای شما رفع خواهند کرد . مشاوران آماده ارائه مشاوره تحصیلی در تمام زمینه ها می باشند .

مقطع کارشناسی پیوسته در دانشگاه آزاد

مقطع کارشناسی در دانشگاه آزاد هم بصورت با آزمون و هم بصورت بدون آزمون برگزار می شود . خب همانطور که واضح است آزمون دانشگاه آزاد برای روش بدون آزمون معنی ندارد ، از این رو می پردازیم به روشی که آزمون ورودی دارد. آزمون کارشناسی پیوسته در دانشگاه آزاد هم از طریق خود دانشگاه آزاد انجام می شود هم از طریق آزمون سراسری. از سال نود و شش به بعد طبق طرحی که از طرف وزارت علوم ارائه شد متقاضیان حاضر در آزمون سراسری می توانند با پرداخت مبلغی مشخص در فرآیند ثبت نام آزمون سراسری مشخص کنند که تمایل دارند این آزمون نیز برای دانشگاه آزاد نیز حساب شود و از این طریق در آزمون سراسری می توانند تنها با یک آزمون شانس خود را برای تمامی دانشگاه های موجود امتحان کنند .

آزمون دانشگاه آزاد کارشناسی ارشد

آزمون دانشگاه آزاد کارشناسی ارشد مانند آزمونی که برای دانشگاه های سراسری برگذار می شود تنها یک مرتبه سالانه برگزار می شود . آزمون دانشگاه آزاد کارشناسی ارشد تنها راه ورود به دوره ارشد در دانشگاه آزاد می باشد. به عبارتی دیگر در خصوص دانشگاه آزاد ارشد بدون کنکور وجود ندارد. در واقع ارشد بدون کنکور برای همه وجود ندارد ، اما این امکان برای افراد خاصی مهیا است. این افراد را در دانشگاه های آزاد و سراسری دانشجوی استعداد درخشان می نامند. این دانشجویان باید بتوانند از پس یک سری معیار های تعیین شده از طرف وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری بر بیایند تا جزء دانشجوی های استعداد درخشان رقم بخورند. مشاوران مرکز مشاوره آویژه می توانند اطلاعات مفیدی در این باره در اختیار شما قرار دهند .

 

آزمون دانشگاه آزاد کارشناسی ارشد


بیشتر بخوانید: شرایط و ضوابط رشته های بدون کنکور کارشناسی ارشد


مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره در زمینه آزمون دانشگاه آزاد کارشناسی و ارشد بدون کنکور با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی ایام تعطیل.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

۹۰۹۹۰۷۱۲۲۴
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

شرایط لازم برای متقاضیان کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

از آنجایی که به کررات به شرایط لازم برای ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اشاره شده ، در اینجا فقط قصد داریم به آن ها اشاره ای مختصر بکنیم . متقاضیانی که می خواهند از طریق آزمون دانشگاه آزاد کارشناسی ارشد وارد مقطع فوق لیسانس بشوند دو دسته شرایط عمومی و اختصاصی را باید داشته باشند . در پایین به چند تا از اصلی ترین شرایط اختصاصی اشاره شده است :

  • متقاضی دارای مدرک کارشناسی باشد یا اگر هنوز فارغ تحصیل نشده است بتواند تا ۳۱ شهریور ماه کارشناسی را به اتمام برساند .
  • فارغ تحصیلان بعد از سال نود و شش اگر معدلشان از ۱۲ کمتر باشد دیگر اجازه ثبت نام در آزمون ورودی ارشد دانشگاه آزاد را نخواهند داشت .
  • کارکنان تمام ارگان های دولتی باید موافقت نامه ارگان مربوطه برای ادامه تحصیل شخص را ارائه دهند .

سایت آزمون دانشگاه آزاد

سایت آزمون دانشگاه آزاد را با آدرس www.azmoon.org بخوبی می شناسید . دانشگاه آزاد به غیر از آزمون دوره کارشناسی پیوسته که علاوه بر آزمونی که خود دانشگاه آزاد برای آن برگذار می کند ، از طریق آزمون سراسری نیز می توان برای آن اقدام کرد ، برای دیگر مقاطع مانند کارشناسی ارشد و دکتری ، آزمون مخصوص خود را دارد . ثبت نام برای هر کدام از این آزمون ها تنها از طریق سایت آزمون دانشگاه آزاد انجام می پذیرد و تمام اطلاعیه ها و هماهنگی ها از طریق همین سایت آزمون دانشگاه آزاد صورت می گیرد. حتی متقاضیان می توانند سوالات خود را از طریق این سایت مطرح کنند و در اولین فرصت جواب خود را از کارشناسان مربوطه دریافت کنند.


بیشتر بخوانید: مشاوره تحصیلی


انتخاب رشته دانشگاه آزاد

دانشگاه آزاد روالی که برای آزمون های ورودی خود در نظر گرفته است بر عکس روال آزمون دانشگاه های سراسری می باشد . در واقع در آزمون سراسری متقاضی ابتدا آزمون می دهد و سپس که رتبه شخص در حالت های مختلف مشخص گردید اقدام به انتخاب رشته می کند و در مرحله آخر مشخص می شود که کدام رشته را در کدام دانشگاه قبول شده است. اما برای دانشگاه آزاد این چنین نمی باشد. برای دانشگاه آزاد در ابتدا شخص از بین دفترچه انتخاب رشته تعداد محدودی از رشته هایی که مد نظر خود دارد را انتخاب می کند و در مرحله بعد آزمونی درباره رشته های انتخابی می دهد و در نهایت بعد از آزمون مشخص می شود که در کدام یک از رشته هایی که مشخص کرده است پذیرفته شده است.

آزمون دانشگاه آزاد دکتری

آزمون دانشگاه آزاد دکتری از آنجایی که تمایل به مقاطع بالای تحصیلی در کشور زیاد شده است، نسبت به سال های گذشته متقاضیان بیشتری پیدا کرده است. داوطلبان حضور در این آزمون باید از آخرین اخبار آن، شرایط آن و زمان برگذاری آن بخوبی آگاه باشند. این آزمون همانند آزمون ارشد هر سال فقط و فقط یک بار بر گذار می شود و اگر متقاضیان نتوانند موفقیتی در آن کسب کنند به اجبار باید یک سال دیگر در انتظار این آزمون بمانند. از آن جهت که ظرفیت های دکتری در دانشگاه های سراسری محدود و کم می باشد، افراد زیادی سعی دارند وارد دکتری دانشگاه آزاد شوند و دوره دکتری را در دانشگاه آزاد به اتمام برسانند .


بیشتر بخوانید: ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد


زمان برگزاری آزمون دکترای دانشگاه آزاد

طبق صلاح دید وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری ، مانند آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ، تصمیم بر این شده که از سال نود و شش به بعد آزمون دانشگاه آزاد دکتری با آزمون دکتری دانشگاه های سراسری ادغام گردد و همزمان باهم برگزار شوند . از این رو زمان آزمون های دانشگاه های سراسری و دانشگاه آزاد در یک مرحله انجام می شود و نتایج آن برای تمامی دانشگاه ها لحاظ می گردد.

تاریخ آزمون دکتری هر سال معمولا در دهه اول ماه آذر می باشد و معمولا تا یک هفته مهلت داده می شود تا متقاضیان برای ثبت نام اقدام کنند و اطلاعات خود را از طریق سایت سنجش وارد سامانه ثبت نام کنند. آزمون در نیمه اول ماه اسفند بر گذار خواهد شد و بعد از اینکه نتایج اعلام شدند روند ثبت نام برای رشته های مد نظر متقاضی برای دانشگاه آزاد از دانشگاه های سراسری جدا می شود .

زمان برگزاری آزمون دکترای دانشگاه آزاد


بیشتر بخوانید: برنامه ریزی کنکور سراسری


آزمون دانشگاه آزاد کاردانی به کارشناسی

آزمون دانشگاه آزاد کاردانی به کارشناسی یا به عبارتی دیگر همان آزمون کارشناسی نا پیوسته دانشگاه آزاد تنها برای رشته های گروه پزشکی می باشد. دیگر رشته ها در دانشگاه آزاد دارای آزمون کاردانی به کارشناسی نمی باشند. اما رشته های پزشکی از آن جهت که بسیار پر مخاطب می باشند ، رقابت برای پذیرفته شدن از طریق کنکور کاردانی به کارشناسی صورت می گیرد.

زمان آزمون کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد

زمان ثبت نام برای آزمون دانشگاه آزاد کاردانی به کارشناسی طبق اطلاعیه ای که سازمان سنجش ارائه داده است بین دهم تا شانزدهم اردیبهشت تعیین گردیده است . البته یک دوره ثبت نام مجدد وجود دارد که بین هفتم تا یازدهم ماه مرداد می باشد . ثبت نام برای این آزمون نیز همانند دیگر آزمون های ورودی دانشگاه ها بصورت اینترنتی انجام می گیرد. متقاضیان رشته ها و دانشگاه های مورد نظر خود را قبل از دادن آزمون تعیین می کنند.

سوالات متداول

زمان برگذاری آزمون دکترای دانشگاه آزاد؟

زمان آزمون های دانشگاه های سراسری و دانشگاه آزاد در یک مرحله انجام می شود و نتایج آن برای تمامی دانشگاه ها لحاظ می گردد . تاریخ آزمون دکتری هر سال معمولا در دهه اول ماه آذر می باشد.

سایت آزمون دانشگاه آزاد؟

سایت آزمون دانشگاه آزاد را با آدرس www.azmoon.org بشناسید.

آزمون دانشگاه آزاد کارشناسی ارشد بدون کنکور؟

دانشجویان باید بتوانند از پس یک سری معیار های تعیین شده از طرف وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری بر بیایند تا جزء دانشجوی های استعداد درخشان رقم بخورند تا وارد ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد شوند.

آزمون دانشگاه آزاد کارشناسی و ارشد بدون کنکور

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۲۲۴ تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه آزمون دانشگاه آزاد کارشناسی و ارشد بدون کنکور

از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت

در سراسر کشور با ۹۰۹۹۰۷۱۲۲۴ تماس بگیرید

همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 

حتی ایام تعطیل

به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1750 الی 2250 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

دارای نماد اعتماد الکترونیکی از مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صنعت، معدن و تجارت.

با خیال راحت خرید کنید.

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

سه شنبه

1399/7/8

چهارشنبه

1399/7/9

پنجشنبه

1399/7/10

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 91023933-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 91023933-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 91023933-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 91023933-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 91023933-021 تماس حاصل نمایید