ادامه تحصیل مشمولین در خارج از کشور

ادامه تحصیل مشمولین در خارج از کشور
به اشتراک بگذارید

ادامه تحصیل مشمولین در خارج از کشور

ادامه تحصیل مشمولین در خارج از کشور ، ان دسته افرادی که به سن مشمولیت رسیده اند و قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور را دارند برای خروج از کشور نیازمند مجوز سازمان وظیفه عمومی هستند . مشمولان نظام وظیفه متقاضی تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور با داشتن شرایط لازم می توانند از کشور خارج شوند .

شرایط ادامه تحصیل مشمولین لیسانس در خارج از کشور

طبق ماده ۳۶ قانون خدمت وظیفه عمومی ، مشمولان نظام وظیفه دارای مدرک کارشناسی و بالاتر که به قصد تحقیق از دانشگاه مقصد و یا برای مصاحبه مجبور به خروج از کشور هستند در صورتی که دانشگاه و رشته تحصیلی مورد تایید وزارت علوم یا بهداشت قرار بگیرد می‌توانند با سپردن وثیقه‌ای که رقم آن را سازمان وظیفه ‌عمومی ناجا تعیین شده برای دریافت مجوز خروج از کشور و گذرنامه ان اقدام نمایند . مشمول مورد نظر می تواند با هماهنگی لازم از کشور خارج شود و پس از اتمام دوره دکتری و مدارج بالاتر به کشور باز گردد .

برای اطلاعات بیشتر در زمینه ادامه تحصیل مشمولین در خارج از کشور

می توانید از سراسر کشور با استفاده از تلفن ثابت از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی در ایام تعطیل

با مشاوران متخصص مرکز مشاوره تلفنی آویژه دانش تماس بگیرید:

تهران ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ و سایراستانها ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸

شرایط ادامه تحصیل مشمولین دیپلم در خارج از کشور

قبلا اینطور آمده بود که مشمولان دیپلم و بالاتر در صورتی که غیبت نداشته باشند می‌توانند در داخل و خارج از کشور ادامه تحصیل دهند این ماده دارای ابهاماتی بود که رفع شد . بنابر مواد ۳۶ و ۳۷ قانون وظیفه عمومی ، سازمان وظیفه ی عمومی به متقاضیان تحصیل در مقطع کارشناسی تا زمانی که وضعیت سربازی خود را به طور قطعی مشخص نکرده‌اند اجازه ی خروج از کشور را نمی دهد . مشمولین دیپلم فقط برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری در رشته های پزشکی ، دندان پزشکی و داروسازی می توانند مجوز بگیرند . اینگونه مشمولین نظام وظیفه حتی برای شرکت در دوره های زبان خارج از کشور هم نمی توانند از معافیت تحصیلی استفاده کنند .

افرادی که پس از اخذ دیپلم ، خدمت سربازی را گذارنده‌اند حداکثر یک سال پس از آنکه دیپلم می‌گیرند ، فرصت دارند در یکی از دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی مورد تأیید وزارت‌خانه‌های علوم یا بهداشت در داخل کشور پذیرفته شوند ، تا بتوانند از معافیت تحصیلی استفاده کنند ، مشروط به اینکه دارای غیبت غیرموجه نباشند . این افراد اگر غیبت نداشته باشند فقط می‌توانند برای تفریح ، زیارت با دریافت مجوز موقت خروج از کشور از کشور خارج شوند اما امکان ادامه تحصیل مشمولین در خارج از کشور وجود ندارد .مشاوره نظام وظیفه/ ادامه تحصیل مشمولین در خارج از کشور

معافیت تحصیلی مشمولین خارج از کشور

همچنین براساس ماده ۳۷ قانون اساسی ، ایرانیان مقیم خارج از کشور ، فرزندان مامورین ثابت دولت جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور و همچنین کسانی که قانوناً تحت کفالت ، یا ولایت قانونی آنها می‌باشند ، چنانچه در حین تحصیل در مدارس ایرانی مستقر در خارج از کشور و یا مؤسسات آموزشی کشورهای خارج مورد تأیید آموزش و پرورش و طلاب حوزه‌های علمیه مورد تأیید شورای عالی حوزه‌های علمیه به سن مشمولیت برسند می‌توانند معاف تحصیلی شوند . اینگونه سربازان نظام وظیفه در صورتی که فاقد غیبت باشند ادامه تحصیل مشمولین در خارج از کشور تا سقف یک سال پس از فراغت از تحصیل در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی خارج از کشور که مورد تأیید وزارتخانه‌های علوم یا بهداشت هستند بلامانع می‌باشد و در همان دانشگاه‌های خارجی می توانند ادامه تحصیل دهند .

سال های مجاز ادامه تحصیل مشمولین در خارج از کشور

سقف سال های مجاز به ادامه تحصیل مشمولین در خارج از کشور  (با استفاده از معافیت تحصیلی) مانند دانشجویان محصل در دانشگاه های داخلی است :

 • سال های مجاز ادامه تحصیل مشمولین در خارج از کشور مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته ۳ سال است .
 • سال های مجاز ادامه تحصیل مشمولین در خارج از کشور مقطع کارشناسی ارشد پیوسته ۶ سال است .
 • سال های مجاز ادامه تحصیل مشمولین در خارج از کشور مقطع دکتری پیوسته ۸ سال است .
 • سال های مجاز ادامه تحصیل مشمولین در خارج از کشور مقطع دکتری تخصصی ۶ سال است .

وضعیت ورود به کشور برای مشمولین محصل در خارج از کشور

مشمولان نظام وظیفه ای که با استفاده از معافیت تحصیلی در دانشگاه های خارج از کشور تحصیل می کنند محدودیتی برای سفر به کشور نداشته و به دفعات می توانند مجوز های لازم را برای رفت و امد به کشور از وزارت خانه های مربوط بگیرند . این دانشجویان همچنین در صورت انصراف از تحصیل تا یک سال پس از ان می توانند یک بار دیگر از دانشگاهی پذیرش گرفته و مشغول به تحصیل شوند . در صورت انصراف دوباره انها دیگر امکان استفاده از معافیت تحصیلی را نخواهند داشت .

توجه : تقاضیان باید با ارائه مدارک مربوطه به سازمان وظیفه عمومی و سپردن ضمانت نامه بانکی و پذیرش شرط ضبط آن به نفع دولت در صورت عدم بازگشت به موقع ، مجوز خروج از کشور را دریافت کنند .

هزینه خروج از کشور مشمولین برای ادامه تحصیل :

وثیقه به مبلغ ۱۵۰ میلیون ریال سپرده نقدی ویا ارائه ضمانت نامه ویا سند ملکی می باشد .

برای اطلاعات بیشتر در زمینه ادامه تحصیل مشمولین در خارج از کشور

می توانید از سراسر کشور با استفاده از تلفن ثابت از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی در ایام تعطیل

با مشاوران متخصص مرکز مشاوره تلفنی آویژه دانش تماس بگیرید:

تهران ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ و سایراستانها ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸

خدمات مشاوره تلفنی آویژه دانش در زمینه مشاوره نظام وظیفه

 1. مشاوره معافیت پزشکی
 2. مشاوره خرید خدمت
 3. مشاوره معافیت کفالت
 4. مشاوره معافیت ایثارگری
 5. مشاوره معافیت تحصیلی
 6. مشاوره کسری خدمت
 7. مشاوره امریه
 8. مشاوره سرباز نخبگی (سرباز نخبه وظیفه)
 9. مشاوره اعزام به خدمت
 10. مشاوره غیبت و جریمه خدمت سربازی
 11. مشاوره تعجیل و تمدید خدمت سربازی
 12. مشاوره خروج از کشور برای مشمولان نظام وظیفه خدمت سربازی
 13. اخبار نظام وظیفه

خدمات کلان مرکز مشاوره آویژه در زمینه مشاوره تحصیلی

 

ادامه تحصیل مشمولین در خارج از کشور

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره 9099072068 تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه ادامه تحصیل مشمولین در خارج از کشور

از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت

در سراسر کشور با 9099072068 تماس بگیرید

همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 

حتی ایام تعطیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی با تلفن ثابت و بدون پیش شماره

از سراسر ایران 9099072068