ارائه تسهیلات به مشمولان متقاضی تمدید و تعجیل خدمت تمدید میشود؟

تمدید و تعجیل خدمت

چه تسهیلاتی به مشمولان سربازی متقاضی تمدید و تعجیل خدمت تعلق می گیرد؟

ارائه تسهیلات به مشمولان متقاضی تمدید و تعجیل خدمت، توسط سازمان نظام وظیفه عمومی کشور برنامه ریزی شده و فرصت مناسبی برای مشمولین خواهد بود تا بتوانند از این مزایا بهره مند شوند.  میدانید که سن مشمولیت از ۱۹ سالگی و پس از پایان دوره ی متوسطه شروع شده و تا ۵۰ سالگی نیز ادامه دارد. جوانان ذکور ایرانی برای دریافت کارت پایان خدمت خود نیاز به گذراندن دو سال دوره ی خدمت ضرورت هستند. به همین منظور برخی از مشمولین تقاضای تمدید اعزام به خدمت خود را دارند. تا بتوانند دیرتر به خدمت سربازی بروند. از طرف دیگذر افرادی نیز هستند که مشمول خدمت سربازی شده و علاقمند هستند که سریع تر به خدمت اعزام شوند.

از این رو ارائه نسهیلات به مشمولان متقاضی تمدید و تعجیل خدمت سربازی، راهی است تا جوانان  بتوانند به اهداف خود برسند. اگرچه سازمان نظام وظیفه عمومی کشور این تسهیلات را به جوانان ارائه میدهد. اما ناگفته نماند که شرایط و ضوابطی نیز وجود دارد که مشمولین بر اساس آن میتوانند از این فرصت ها استفاده کنند. این شرایط و ضوابط از سوی سازمان نظام وظیفه وضع شده و بر اساس آن ها، مدارک مشمولین اعزام خدمت مورد بررسی قرار گرفته و به درخواست های تمدید و تعجیل در خدمت سربازی آنان رسیدگی میشود.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره در زمینه ارائه تسهیلات به مشمولان متقاضی تمدید و تعجیل خدمت تمدید میشود؟ با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی ایام تعطیل.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

شرایط ارائه تسهیلات به مشمولین متقاضی تمدید و تعجیل خدمت سربازی

 • اولین و مهم ترین شرط برای تمدید و تعجیل خدمت سربازی متقاضیان، نداشتن غیبت سربازی میباشد.
 • مشمولین باید درخواست تمدید و اعجیل خدمت دوره ی ضرورت سربازی خود را از طریق دفاتر خدمات الکترونیکی انتظامی کشور به ثبت رسانند.
 • مشمولین تنها یک بار میتوانند از فرصت تمدید و تعجیل در خدمت سربازی خود بهره مند شوند. درخواست مجدد آن ها مورد بررسی قرار نخواهد گرفت.
 • مشمولین با مدارک تحصیلی دیپلم و زیر دیپلم تنها یک ماه تمدید و تعجیل در خدمت سربازی را خواهد داشت.
 • مشمولین برای ارائه ی درخواست خود به سازمان مربوطه، باید یک ماه قبل از اعزام به خدمت اقدام کرده تا به نتیجه ی مطلوب برسند.
 • داوطلبان با مدارک کاردانی، کارشناسی و مدارک تحصیلی بالاتر میتوانند از ۲ ماه تمدید و تعجیل در خدمت سربازی استفاده کنند.
 • آن دسته از افرادی که به دلیل بلایای طبیعی، بیماری و فوت بستگانشان درخواست تمدید خدمت سربازی خود را دارند میتوانند از مدت زمان بیشتری استفاده کنند.

شرایط تسهیلات برای افراد در موارد خاص مانند بیماری، فوت بستگان و غیره  متفاوت خواهد بود. این افراد میتوانند حتی یک روز قبل از اعزام نیز درخواست تمدید معافیت خود را ثبت کرده و سازمان نظام وظیفه آن را بررسی خواهد کرد.


بیشتر بخوانید: شرایط معافیت خدمت سربازی شامل چه مواردی است؟


امروزه افزایش اطلاعات در مورد نظام وظیفه به یک نیاز در جامعه ما بدل شده است. با توجه به اینکه مسائل جامعه به سمت تخصصی شدن پیش می رود، نیاز به راهنمایی و مشورت با دیگران درباره تمدید و تعجیل خدمت نیز بیشتر می شود. اگر شما نیز با مشکل مربوط به نظام وظیفه سروکار پیدا کرده باشید به این نکته پی برده اید که لزوم مشورت با دیگران در مورد تصمیم گیری، انتخاب و ارائه راه حل های مناسب برای تمدید و تعجیل خدمت بر کسی پوشیده نیست.

در هر صورت اگر با مسائل مربوط در حیطه تمدید و تعجیل خدمت مواجه شدید ناچارید تصمیماتی در این باره اتخاذ کنید. مسلماً در چنین مواقعی، مشاوره به شما کمک خواهد کرد که اطلاعات قابل توجه و مفیدی بدست بیاورید. کارشناسان مرکز مشاوره آویژه به این نتیجه رسیده اند که اغلب مواقع شکست ها و ناکامی ها زمانی شکل می گیرند که افراد دانش و اطلاعات کافی در مورد موضوع مورد نظر ندارند. بدین ترتیب پیشنهاد ما این است که در درجه اول مقالات کارشناسان مرکز مشاوره آویژه را به دقت مطالعه کنید تا بتوانید با اطلاعات کافی در مورد مسائل خود در حیطه ارائه تسهیلات به مشمولان متقاضی تمدید و تعجیل خدمت تصمیم گیری کنید.

نظام وظیفه

خدمات مشاوره نظام وظیفه  آویژه:

کسری خدمت: در صورت داشتن یکسری شرایط می توانید از کسری خدمت استفاده نمایید. کسری خدمت سربازی شامل:

 • کسری فرزندان ایثارگران و رزمندگان
 • کسری خدمت جبهه پدر
 • کسری خدمت در مناطق بد آب و هوا
 • کسری بسیج
 • کسری خدمت نخبگان
 • کسری خدمت متاهلین
 • پروژه های کسری خدمت می باشد.

مشمولان خدمت سربازی می توانند با داشتن شرایط از انواع کسری خدمت استفاده کنند.

انواع معافیت های سربازی: معافیت های نظام وظیفه شامل:

 • معافیت تحصیلی
 • معافیت پزشکی
 • معافیت کفالت
 • معافیت ایثارگری
 • معافیت موقت
 • معافیت دائم
 • معاف از رزم
 • و غیره می باشد.

افراد طبق شرایطی که دارند می توانند از هر یک از انواع معافیت های سربازی استفاده نمایند.

 • نحوه دریافت امریه:

افراد مشمولی که می خواهند برای دریافت امریه خدمت سربازی اقدام نمایند؛ باید از مراحل و شرایط آن کاملا اطلاع داشته باشند تا بتوانند از این فرصت استفاده نمایند. برای دریافت امریه سربازی باید رشته تحصیلی تان با سازمانی که می خواهید امریه بگیرید، متناسب باشد. مقطع تحصیلی فرد بسته به سازمان مورد نظر از دیپلم تا دکتری را شامل می شود. از جمله مواردی که در گرفتن امریه بسیار مهم است، نداشتن غیبت می باشد.

 • اعزام به خدمت:

هر فرد ذکور ایرانی وقتی به سن ۱۸ سالگی تمام می رسد، مشمول قانون خدمت وظیفه قرار می گیرد. فرد در این موقعیت باید برای اعزام به خدمت سربازی آماده شود. فرد مشمول باید اقدام به دریافت دفترچه خدمت وظیفه از دفاتر خدماتی نماید. همچنین درخواست خود را در سامانه انجام دهد. بعضی از مشولین نیز به جای اعزام به خدمت از انواع معافیت ها و کسری های خدمت سربازی استفاده می نمایند.

 • قوانین نظام وظیفه خدمت سربازی:

طبق قانون سن مشمولیت بین ۱۸ تا ۵۰ سالگی است ولی باز هم در برخی شرایط ممکن است بر حسب ضرورت به ۶۰ سالگی هم برسد. مطابق قوانین نظام وظیفه، مدت خدمت مشمولین در مناطق عادی و نظامی ۲۱ ماه است و برای مشمولینی که در سازمان ها و ارگان های غیرنظامی خدمت می کنند، ۲۴ است. از آنجا که قوانین وظیفه عمومی دائماً در حال تغییر و تحول است، افراد باید از قوانین بروز و تغییر یافته اطلاع داشته باشند. تا شاید بتوانند از امتیازات مربوط به گرفتن انواع معافیت های سربازی، کسری خدمت، امریه و غیره استفاده کنند.

 • خروج از کشور:

افرادی که به سن مشمولیت نرسیده اند برای خروج از کشور مشکلی ندارند و نیاز به گرفتن مجوزی نمی باشد؛ اما فردی که به سن مشمولیت رسیده است حداکثر ۱ سال بعد از ترک تحصیل، اخراج یا فراغت از تحصیل باید خود را به وظیفه عمومی معرفی نماید. دانش آموزان یا دانشجویانی که معافیت سربازی دارند در خروج از کشور از سوی وظیفه عمومی هیچگونه ممنوعیتی ندارند. مشمولان جهت سفرهای زیارتی، علمی، غیرزیارتی، کاری، مطالعاتی، ورزشی، ماموریتی و … باید جهت خروج از کشور از وثیقه استفاده نمایند.

 • مشمولین خدمت:

افرادی مشمولی که به سن اعزام به خدمت رسیده اند یا برای خدمت سربازی اعزام می شوند یا اینکه مشمول غیبت می شوند. گاهی مشمولین بر اثر ناآگاهی وارد دوره غیبت می شوند؛ بنابراین اطلاع از قوانین اعزام به خدمت خیلی ضروری می باشد. گاهی اوقات با وجود اینکه فرد وارد دوره غیبت می شود اما می تواند با استفاده از شرایطی از غیبت موجه استفاده نماید.

 • توجیه غیبت:

در شرایطی مثل: داشتن بیماری، حوادثی که باعث صدمات جسمی و روانی فرد مشمول شده و مانع اعزام به خدمت او شده است، بستری شدن در بیمارستان بر اثر بیماری، فوت کردن یکی از اعضای درجه یک خانواده مشمول، مشکلات اداری ایجاد شده در دفترچه اعزام به خدمت فرد. اینها میتواند موجب توجیه غیبت مشمول شود. برخی مشمولین هم درخواست تمدید و یا تعجیل خدمت را دارند که بر اساس ارائه مدارک این اقدام یکبار برای فرد انجام می شود. اگر غیبت موجه نباشد، فرار از خدمت محسوب می شود.

ارائه تسهیلات به مشمولان متقاضی تمدید و تعجیل خدمت تمدید میشود؟

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه ارائه تسهیلات به مشمولان متقاضی تمدید و تعجیل خدمت تمدید میشود؟

از مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه با تلفن همراه

در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای عضویت در کانال آخرین اخبار نظام وظیفه و اطلاع از اخبار معافیت، امریه، کسری خدمت، خروج از کشور و ... کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

جمعه

1400/2/24

شنبه

1400/2/25

یکشنبه

1400/2/26

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید