خانه خدمات مشاوره ای نظام وظیفه اشتغال سربازان و برنامه های ستادکل نیروهای مسلح

اشتغال سربازان و برنامه های ستادکل نیروهای مسلح

بروزرسانی شده نوامبر 25, 2017 1:52 ب.ظ
0
75
اشتغال سربازان

برای مشاوره در زمینه اشتغال سربازان و برنامه های ستادکل نیروهای مسلح

می توانید از سراسر کشور با استفاده از تلفن ثابت از ساعت 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل

با مشاوران متخصص مرکز مشاوره تلفنی آویژه دانش تماس بگیرید :

9099072068

اشتغال سربازان و برنامه های ستادکل نیروهای مسلح
میانگین 5 رای از تعداد 1

اشتغال سربازان موضوعی است که ستادکل نیروهای مسلح برای آن طرح مهارت افزایی را تدارک دیده است ، زیرا سربازان ، آینده سازان کشور هستند . جزییات این خبر را در ادامه دنبال کنید .

اشتغال سربازان و مهارت افزایی

سردار فرحی رئیس قرارگاه مهارت افزایی سربازان نیروهای مسلح در همایش مهارت افزایی سربازان ستادکل نیروهای مسلح گفت: برآورد ما این است که حدود 20 درصد از سربازانی که وارد جامعه می‌شوند دارای کار هستند اما بقیه باید به دنیای کار برگردند.

وی افزود:گستره خدمت سربازی مربوط به کل کشور است و همه درگیر مقوله سربازی هستند. همه سربازان آینده‌دار و آینده‌ساز کشور هستند و این ویژگی باعث شد تا فکری برای غنی‌سازی این دوران سربازی انجام شود.

سردار فرحی ادامه داد: ما سه هدف برای مهارت آموزی در نظر گرفتیم. اول آنکه ما بتوانیم در فضای جامعه یک جذابیتی در نگاه به سربازی ایجاد کنیم. نکته دوم آن است که سربازان در دوره خدمت دارای شادابی و نشاط باشند و هدف سوم ما این است که سربازان ما پس از دوره سربازی  دارای مهارتی باشند که بتوانند به اشتغال و اقتصاد جامعه کمک کنند.

وی ادامه داد: ما برای رسیدن به این اهداف چهار مرحله را تعریف کردیم. مرحله اول سیاستگذاری است که بر عهده ستاد کل است و گام دوم هم نظارت بر اجرای آن است گام سوم پاپش این ابلاغیه است که برای پیدا کردن نواقص آن انجام می‌شود و گام چهارم هم ایجاد تسهیل در حین انجام ماموریت است.

فرحی گفت : در ادامه و با توجه به گستردگی این طرح ما از 20 دستگاه کشوری کمک گرفتیم که با 3 نهاد تفاهنامه امضا کرده‌ایم و بنا داریم در سال 96 با تمام این دستگاهها تفاهنامه امضا کنیم.

وی گفت: برای نیروهای مسلح نیز وظایفی در 5 سرفصل پیش بینی کردهایم. گام اول تخصصی سهمیه به نیروهای مسلح است. گام  دوم توزیع این سهمیه به استانها و در گام سوم اختصاص این سهمیه به یگانها و در گام چهارم نوع تخصص که باید فرا گیرند و گام پنجم هم مشخص کردن یکان فراگیرنده آن تخصص است.

وی گفت : در سال 96 بنا شده است از مهارت‌های موجود در نیروهای مسلح و توان خود سربازان استفاده شود.

فرحی ادامه داد: برای سال 97 برنامه داریم مهارت‌هایی را آموزش دهیم تا موجب ایجاد اشتغال در کشور و رفع کننده نیاز جامعه باشد. در این رابطه با دانشگاههای کشور هم فکری کرده‌ایم و اتاق فکری هم در این زمینه که نیاز آینده در کشور در حوزه اشتغال چیست را تشکیل داده‌ایم.

 

مشاوره خدمت سربازی

در صورت بروز هرگونه سوال یا ابهام در خصوص اشتغال سربازان و نیاز به مشاوره نظام وظیفه ؛ اموری نظیر خروج از کشور ، معافیت پزشکی ، معافیت کفالت و … هم اکنون می توانید با شماره  9099072068 تماس حاصل فرمایند . همچنین در صورت تمایل می توانید کانال سربازی تلگرام آویژه دانش را نیز دنبال فرمایید.

منبع خبر : tasnimnews
بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در نظام وظیفه

بررسی کنید

مدت زمان معافیت ایثارگری

مدت زمان معافیت ایثارگریبه این مطلب امتیاز دهید مدت زمان معافیت ایثارگری ” مدت زمان …