خانه خدمات مشاوره ای آموزش جنسی کودکان چگونه است و از چه سنی آغاز می شود

آموزش جنسی کودکان چگونه است و از چه سنی آغاز می شود

بروزرسانی شده فوریه 6, 2018 12:10 ب.ظ
0
94
آموزش جنسی کودکان
آموزش جنسی کودکان چگونه است و از چه سنی آغاز می شود
میانگین 5 رای از تعداد 2

همواره آموزش جنسی کودکان البته بصورت اصولی یکی از دغدغه های والدین بوده است . شاید شما هم سوالات متداول کودکانتان در موارد جنسی شکه شده اید و نتوانسته اید جواب صحیحی به آنها دهید٬ در ادامه با ۱۲ نکته با شما همراه خواهیم بود .

نکاتی در خصوص آموزش جنسی به کودکان

1_ بهترین سن شروع آموزش به کودکان وقتی است که بچه ها را از پوشک میگیرید ٬ هرگز جلوی جمع شلوارشان را پایین نکشید و بهشان یاد دهید که زیر پوشک حریم خصوصی بچه هاست. هرگز بچه ها را مجبور نکنید کسی را ببوسند. “مادر برو یه بوس به عمو بده” یا “برو بغل دایی جان” و حرفهایی از این دست اشتباه است

2_ بگذارید یاد بگیرند که برای بوسیدن و در آغوش کشیده شدن اجازه بچه ها شرط است.

3_ هرگز بچه ها را در سن پایین با هیچ مردی حتی محارم تنها نگذارید ٬ بیشتر تجاوزها از طرف دایی ها و عمو ها بوده و مسلما به عقل هیچ پدر و مادری هم نرسیده که ممکن است خطر در کمین بچه باشد. اصلا فکر نکنید پسربچه ها در خطر نیستند اتفاقا آمار تجاوز و آزار جنسی پسربچه ها رو به افزایش است.

4_ مهارت “نه” گفتن را به بچه ها بیاموزید.

5_ سعی کنید راننده سرویس بچه ها مرد نباشد. مخصوصا مراقب آخرین نفری که با راننده تنهاست باشید.

6_ هرگز وقتی بیرون از منزل هستید سفارش چیزی را ندهید که بچه ها مجبور شوند تحویل بگیرند.

7_ اسم اعضای تناسلی را به بچه ها درست آموزش دهید و استفاده از اسامی متفرقه را کنار بگذارید ٬ به بچه ها یاد دهید صحبت در این موارد خارج ار عرف است و هرکسی خواست در این موارد با ایشان صحبت کند سریع شما را در جریان بکذارند. بگویید این حرف ها فقط در چارچوب خانه مطرح می شوند.

8_ بیشتر متجاوزین بچه ها را می ترسانند ٬ به بچه ها بگویید هر کاری که کرده باشند دوستشان دارید و هرگز حتی برای تنبیه های معمولی هم این جمله رو به کار نبرید ” این کارو کردی دیگه دوست ندارم”. بچه ها باید بدانند تحت هر شرایطی خانواده پذیرای ایشان است.

9_ اگر پرستار کودک دارید غیر مستقیم به او بفهمانید که خانه توسط دوربین کنترل می شود.

10_ هرگز در سنین ۲ تا ۵ سال شوخی جنسی با همسرتان نکنید به این امید که بچه ها نمی فهمند. به بچه ها در مورد مسابل جنسی دروغ نگویید ٬ مثلا اگر در مورد نحوه باردار شدن سوال کردند بهتر است با جفتگیری حیوانات شروع کنید.

11_ حریم خصوصی را به بچه ها آموزش دهید. مثلا از بچه ها اجازه بگیرید و بعد ببوسیدشان یا غلغلکشان دهید ٬ بگذارید گاهی نه بگویند!

12_ فضایی فراهم کنید که حرف هایشان را برای شما بگویند.- اگر فیلم های … را در جائی دیدند یا از جائی شنیدند، و از شما توضیح خواستند بگویید که این مخصوص زن و شوهرهاست و بهشان تذکر دهید هیچ کس اجازه ندارد کس دیگری را این گونه ببوسد.

اکنون که به آموزش و تربیت فرزندانتان اینقدر اهمیت می دهید٬ بد نیست اگر مطلب ” چگونه خوشبخت باشیم ” را نیز دنبال کنید .

در صورتی که این زمینه یا سایر موارد روانشناسی و مشاوره کودکان نیاز به راهنمایی دارید ٬ می توانید با شماره 9099072068 تماس حاصل فرمایید

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در خدمات مشاوره ای

بررسی کنید

درمان زود انزالی مردان و راهکارها

درمان زود انزالی مردان و راهکارهابه این مطلب امتیاز دهید درمان زود انزالی  درمان زود انزال…