خانه خدمات مشاوره ای تحصیلی و آموزشی اعمال سهمیه ایثارگران در آزمون کارشناسی ارشد و دکتری سال 97

اعمال سهمیه ایثارگران در آزمون کارشناسی ارشد و دکتری سال 97

بروزرسانی شده دسامبر 11, 2017 3:21 ب.ظ
1
915
اعمال سهمیه ایثارگران

برای مشاوره در زمینه اعمال سهمیه ایثارگران در آزمون کارشناسی ارشد و دکتری سال 97

می توانید از سراسر کشور با استفاده از تلفن ثابت از ساعت 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل

با مشاوران متخصص مرکز مشاوره تلفنی آویژه دانش تماس بگیرید :

9099072068

اعمال سهمیه ایثارگران در آزمون کارشناسی ارشد و دکتری سال 97
میانگین 5 رای از تعداد 1

نحوه اعمال سهمیه ایثارگران چگونه است؟ میزان تاثیر آن در آزمون کارشناسی ارشد و دکتری چگونه است ؟ در ادامه با  جزییات سهمیه ایثارگران در کنکور آشنا شوید .

اعمال سهمیه ایثارگران

بر اساس اطلاعیه سازمان سنجش و آموزش کشور، سهمیه 25 درصدی در پذیرش آزمون نیمه دکتری سال 97 برای داوطلبان مشمول سهمیه ایثارگران لحاظ خواهد شد. همچنین سهمیه ای 25 درصدی برای داوطلبان کارشناسی ارشد 97 هم اختصاص پیدا می کند.

 

نحوه اعمال سهمیه ایثارگران در آزمون دکتری 97

نحوه تاثیرگذاری سهمیه ایثارگران بر رتبه و تراز کنکور دکتری 97، به این صورت خواهد بود. از آنجایی که آزمون دکتری دارای دو مرحله است، همیشه این سوال مطرح بوده است که آیا سهمیه ایثارگران، فقط بر رتبه و تراز مرحله اول و آزمون کتبی دکتری اعمال می شود یا اینکه در مرحله مصاحبه مشمولان سهمیه ایثارگران هم اعمال می شود؟

در این مورد، باید توضیح دهیم که میزان تاثیر سهمیه ایثارگران بر رتبه و تراز در آزمون دکتری سال آینده، 25 درصد خواهد بود. به این ترتیب، ظرفیت 25 درصد، تمامی کد رشته های محل به داوطلبان سهمیه ایثارگران اختصاص داده می شود. البته باید، ذکر کنیم که این موضوع هم منوط به اخذ حد نصاب علمی برای رشته تحصیلی مربوطه خواهد بود. به این جهت، لازم است که داوطلبان مشمول سهمیه ایثارگران، ﺣﺪاﻗﻞ 70 درصد ﻧﻤﺮه آﺧﺮﻳﻦ ﻓﺮد ﭘﺬﻳﺮﻓﺘﻪ ﺷﺪه در ﮔﺰﻳﻨﺶ آزاد را به دست بیاورند و داوطلبان رزمنده هم باید ﺣﺪاﻗﻞ80 درصد ﻧﻤﺮه آﺧﺮﻳﻦ ﻓﺮد ﭘﺬﻳﺮﻓﺘﻪ ﺷﺪه در ﮔﺰﻳﻨﺶ آزاد را به دست بیاورند.

در مرحله آزمون کتبی دکتری 97، تاثیر سهمیه ایثارگران بر رتبه و تراز کنکور دکتری به میزان 25 درصد بر رتبه و تراز داوطلب کنکور سراسری 97 خواهد بود. در واقع باید ذکر شود که داوطلبان کنکور سراسری دکتری سال 97 که از سهمیه ایثارگران بهره می برند، فقط با افرادی که در سهمیه ایثارگران اند، رقابت می کنند و تراز و رتبه ای که به دست می آورند؛ با تمامی داوطلبان آزمون دکتری سنجیده نمی شود. سهمیه ایثارگران در کنکور دکتری 97، شامل تمامی ﺟﺎﻧﺒﺎزان (ﺟﺎﻧﺒﺎزي ﺑﺎ ﻫﺮ درﺻﺪی) ، ﻫﻤﺴﺮ و ﻓﺮزﻧﺪ ﺟﺎﻧﺒﺎزان ﺑﺎﻻﺗﺮ از 25 درصد جانبازی، آزادﮔﺎن و ﻓﺮزﻧﺪان  و ﻫﻤﺴﺮان آﻧﺎن و ﻫﻤﭽﻨﻴﻦ ﻓﺮزﻧﺪان و ﻫﻤﺴﺮان شهدا خواهد بود.

 

نحوه اعمال سهمیه ایثارگران در آزمون کارشناسی سراسری 97

با تصویب قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران و اصلاحیه آن، 25 درصد از ظرفیت پذیرش رشته های کارشناسی ارشد 97 به ایثارگران اختصاص خواهد یافت. همانطوری که می دانید، از سال 96 نحوه اعمال سهمیه ایثارگران در کنکور کارشناسی ارشد سراسری تغییر کرد. این تغییرات به این صورت اعمال شد که 5 درصد از ظرفیت هر کد رشته محل به داوطلبان مشمول سهمیه ایثارگران اختصاص پیدا کرد. البته این ظرفیت، منوط به کسب حد نصاب علمی (کسب حداقل 70 درصد نمره آخرین فرد پذیرفته شده در گزینش آزاد توسط ایثارگران) و علاوه بر 25 درصد بود. سهمیه 5 درصدی ایثارگران در کنکور کارشناسی ارشد 97 شامل دو گروه اصلی از داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد خواهد بود؛ گروه اول برای جانبازان زیر 25 درصد، همسران و فرزندان آن ها و گروه دوم همسر و فرزندان رزمندگان با حداقل 6 ماه حضور داوطلبانه در جبهه خواهد بود. به این ترتیب، در مجموع؛ میزان مشمولان سهمیه ایثارگران با توجه به سهمیه 5 درصد اضافه شده، به 30 درصد افزایش پیدا می کند.

 

مشاوره تلفنی سهمیه ایثارگران

اگر در خصوص سهمیه کنکور ارشد یا دکتری (سهمیه 5% – سهمیه 25% و…) نیاز به مشاوره دارید  ٬ همه روزه و از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب می توانید از تلفن ثابت و بدون کد با شماره ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ تماس حاصل فرمایید .

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در تحصیلی و آموزشی

بررسی کنید

ثبت نام تکمیل ظرفیت علمی کاربردی بدون کنکور مهر 97

ثبت نام تکمیل ظرفیت علمی کاربردی بدون کنکور مهر 97به این مطلب امتیاز دهید ” علمی کار…