اعمال سهمیه ایثارگران در آزمون کارشناسی ارشد و دکتری سال 97

اعمال سهمیه ایثارگران

نحوه اعمال سهمیه ایثارگران چگونه است؟ میزان تاثیر آن در آزمون کارشناسی ارشد و دکتری چگونه است ؟ در ادامه با جزییات سهمیه ایثارگران در کنکور آشنا شوید .

اعمال سهمیه ایثارگران

بر اساس اطلاعیه سازمان سنجش و آموزش کشور، سهمیه 25 درصدی در پذیرش آزمون نیمه دکتری سال 98 برای داوطلبان مشمول سهمیه ایثارگران لحاظ خواهد شد. همچنین سهمیه ای 25 درصدی برای داوطلبان کارشناسی ارشد 98 هم اختصاص پیدا می کند.

 

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

نحوه اعمال سهمیه ایثارگران در آزمون دکتری 97

نحوه تاثیرگذاری سهمیه ایثارگران بر رتبه و تراز کنکور دکتری 97، به این صورت خواهد بود. از آنجایی که آزمون دکتری دارای دو مرحله است، همیشه این سوال مطرح بوده است که آیا سهمیه ایثارگران، فقط بر رتبه و تراز مرحله اول و آزمون کتبی دکتری اعمال می شود یا اینکه در مرحله مصاحبه مشمولان سهمیه ایثارگران هم اعمال می شود؟

در این مورد، باید توضیح دهیم که میزان تاثیر سهمیه ایثارگران بر رتبه و تراز در آزمون دکتری سال آینده، 25 درصد خواهد بود. به این ترتیب، ظرفیت 25 درصد، تمامی کد رشته های محل به داوطلبان سهمیه ایثارگران اختصاص داده می شود. البته باید، ذکر کنیم که این موضوع هم منوط به اخذ حد نصاب علمی برای رشته تحصیلی مربوطه خواهد بود. به این جهت، لازم است که داوطلبان مشمول سهمیه ایثارگران، ﺣﺪاﻗﻞ 70 درصد ﻧﻤﺮه آﺧﺮﻳﻦ ﻓﺮد ﭘﺬﻳﺮﻓﺘﻪ ﺷﺪه در ﮔﺰﻳﻨﺶ آزاد را به دست بیاورند و داوطلبان رزمنده هم باید ﺣﺪاﻗﻞ80 درصد ﻧﻤﺮه آﺧﺮﻳﻦ ﻓﺮد ﭘﺬﻳﺮﻓﺘﻪ ﺷﺪه در ﮔﺰﻳﻨﺶ آزاد را به دست بیاورند.

در مرحله آزمون کتبی دکتری 97، تاثیر سهمیه ایثارگران بر رتبه و تراز کنکور دکتری به میزان 25 درصد بر رتبه و تراز داوطلب کنکور سراسری 98 خواهد بود. در واقع باید ذکر شود که داوطلبان کنکور سراسری دکتری سال 98 که از سهمیه ایثارگران بهره می برند، فقط با افرادی که در سهمیه ایثارگران اند، رقابت می کنند و تراز و رتبه ای که به دست می آورند؛ با تمامی داوطلبان آزمون دکتری سنجیده نمی شود. سهمیه ایثارگران در کنکور دکتری 97، شامل تمامی ﺟﺎﻧﺒﺎزان (ﺟﺎﻧﺒﺎزي ﺑﺎ ﻫﺮ درﺻﺪی) ، ﻫﻤﺴﺮ و ﻓﺮزﻧﺪ ﺟﺎﻧﺒﺎزان ﺑﺎﻻﺗﺮ از 25 درصد جانبازی، آزادﮔﺎن و ﻓﺮزﻧﺪان و ﻫﻤﺴﺮان آﻧﺎن و ﻫﻤﭽﻨﻴﻦ ﻓﺮزﻧﺪان و ﻫﻤﺴﺮان شهدا خواهد بود.

 

نحوه اعمال سهمیه ایثارگران در آزمون کارشناسی سراسری 97

با تصویب قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران و اصلاحیه آن، 25 درصد از ظرفیت پذیرش رشته های کارشناسی ارشد 98 به ایثارگران اختصاص خواهد یافت. همانطوری که می دانید، از سال 98 نحوه اعمال سهمیه ایثارگران در کنکور کارشناسی ارشد سراسری تغییر کرد. این تغییرات به این صورت اعمال شد که 5 درصد از ظرفیت هر کد رشته محل به داوطلبان مشمول سهمیه ایثارگران اختصاص پیدا کرد. البته این ظرفیت، منوط به کسب حد نصاب علمی (کسب حداقل 70 درصد نمره آخرین فرد پذیرفته شده در گزینش آزاد توسط ایثارگران) و علاوه بر 25 درصد بود. سهمیه 5 درصدی ایثارگران در کنکور کارشناسی ارشد 98 شامل دو گروه اصلی از داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد خواهد بود؛ گروه اول برای جانبازان زیر 25 درصد، همسران و فرزندان آن ها و گروه دوم همسر و فرزندان رزمندگان با حداقل 6 ماه حضور داوطلبانه در جبهه خواهد بود. به این ترتیب، در مجموع؛ میزان مشمولان سهمیه ایثارگران با توجه به سهمیه 5 درصد اضافه شده، به 30 درصد افزایش پیدا می کند.

 

مشاوره تلفنی سهمیه ایثارگران

اگر در خصوص سهمیه کنکور ارشد یا دکتری (سهمیه 5% – سهمیه 25% و…) نیاز به مشاوره دارید٬ همه روزه و از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب می توانید از تلفن ثابت و بدون کد با شماره9099071985تماس حاصل فرمایید .
لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

اعمال سهمیه ایثارگران در آزمون کارشناسی ارشد و دکتری سال 97

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات
- یک نظر:
  1. از اونجایی که اکثر کد رشته محل های دکتری دارای ظرفیت محدود هستن و ظرفیت 1 یا 2 نفری را نمی توان 25 یا 30 درصدشو جدا کرد‏, پس عملا هیچ ظرفیتی برای ایثارگران متصور نیس. در نمره تراز هم چون اکثر افراد شرکت کننده دعوت به مصاحبه میشن زیاد اثری نداره

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

جمعه

1403/1/10

شنبه

1403/1/11

یکشنبه

1403/1/12

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید