افزایش حقوق سربازان در سال ۹۹

افزایش حقوق سربازان

میزان افزایش حقوق سربازان در سال ۹۹ !

به گزارش مرکز مشاوره آویژه و به نقل از معاونت اجتماعی سازمان وظیفه عمومی ناجا، سردار تقی مهری، افزایش ۱۸ درصدی حقوق سربازان امسال نیز همانند سال ۹۸ اجرا خواهد شد.

ایشان در مورد تاخیر در به اجرا در آمدن این قانون خاطر نشان کرد در پایان سال ۹۸ که قرار بود این قانون بررسی شود و از فروردین ماه سال ۹۹ به اجرا در بیاید به دلیل شیوع ویروس کرونا و با توجه به شرایط پیش آمده این بررسی به تاخیر افتاد، البته در این مدت ( از ابتدای اسفند ۹۸ تا ۱ اردیبهشت ماه سال ۹۹) اعزام مشمولین خدمت سربازی نیز انجام نشده است. با توجه به از سر گرفته شدن اعزام سربازان با شرایط متناسب کرونا، قانون افزایش حقوق سربازان به اجرا درخواهد آمد و همانند سال قبل مبلغ افزایش حقوق معادل ۱۸ درصد میزان سال ۹۸ است.

سردار تقی مهری درباره ی کسانی که در حال سرباز هستند نیز توضیح داد: سربازانی که در حال گذراندن خدمت سربازی هستند نیز از این افزایش حقوق بهره مند خواهند شد. البته حقوق فروردین و اردیبهشت ماه این سربازان بر اساس مصوبه حقوق سربازان در سال ۹۸ پرداخت شده است و معوقه آن همراه با حقوق خرداد ماه به حسابشان واریز خواهد شد.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره در زمینه افزایش حقوق سربازان در سال ۹۹ با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۸:۳۰ صبح الی ۱۲ شب ایام تعطیل ۱۰ صبح تا ۱۰ شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

افزایش حقوق مشمولین خدمت سربازان کادر درمان

سردار تقی در ادامه صحبت های خود توضیح داد که با توجه به اپیدمی کرونا مشمولین خدمت سربازی ای که در رشته های علوم پزشکی تحصیل کرده اند برای کمک به کادر درمان طبق فراخوانی که از سوی سازمان نظام وظیفه انجام شد در فروردین ماه و اردیبهشت ماه بدون فوت وقت و گذراندن دوره های آموزش نظامی به درمانگاه ها و مراکز بهداشت اعزام شدند به خدمت سربازی اعزام شدند. این دسته از مشمولین نه تنها از افزایش حقوق بلکه از امتیازات ویژه ای که ستاد کل نیروهای مسلح برای آن ها در نظر گرفته است بهره مند خواهند شد. از این امتیازات ویژه می توان به کمک های قرض الحسنه و اولویت برای استخدام پس از انجام خدمت سربازی اشاره کرد.

میزان افزایش حقوق سربازان براساس درجه

چه عواملی در حقوق سربازان موثر است؟

میزان دریافتی نهایی سربازان به عوامل متعددی بستگی دارد که این عوامل را در ادامه توضیح می دهیم:

تحصیلات

مهم ترین عامل در تعیین میزان حقوق سربازان ،میزان تحصیلات آن ها می باشد. با توجه به مدرک تحصیلی ای که سربازان دارند میزان حقوق دریافتی آن ها متفاوت خواهد بود. به این ترتیب که مشمولین خدمت سربازی که مدرکی پایین تر از دیپلم دارند کم ترین دریافتی و آن هایی که مدرک پزشکی دارند بیشترین دریافتی را خواهند داشت.

منطقه خدمت

دومین عامل مهم در میزان حقوق دریافتی یک سرباز منطقه ای است که در آن خدمت می کند. با توجه به شرایط منطقه ای که سرباز در آن خدمت می کند میزان حقوق او متفاوت خواهد بود. بدین ترتیب که سربازان مرزبان بیشترین حقوق و سربازان مناطق شهری کم ترین حقوق را دریافت خواهند کرد.

البته برای افرادی که در مناطق دشوار و عملیاتی خدمت می کنند علاوه بر میزان حقوق، از شرایط کسری خدمت نیز بهره خواهند بود و کمتر از سربازان سایر مناطق خدمت خواهند کرد.

شرط تاهل

افرادی که پس از تاهل به خدمت سربازی اعزام می شوند از شرایط سربازان متاهل بهره مند خواهند شد که یکی از آن ها داشتن حقوق بالاتر نسبت به سربازان مجرد می باشد. بر اساس قووانین نظام وظیفه سربازان متاهل به ازای همسر خود ۱۷۱۰۰۰ تومان و به ازای هر فرزند ۴۴۵۰۰ تومان افزایش حقوق خواهند داشت.

شرایط خاص

افرادی که شرایط خاصی دارند به عنوان مثال خود و یا خانواده اشان تحت پوشش کمیته امداد  و یا سازمان بهزیستی هستند حقوق بیشتری از سایر سربازان دریافت خواهند کرد.

بدین ترتیب افراد متاهل تحت پوشش کمیته امداد حداقل دریافتی ای برابر با یک میلیون و ۱۲۵ هزار تومان و حداکثر یک میلیون و ۶۸۸ هزار تومان خواهند داشت. هم چنین سربازان مجرد خداقل ۷۸۷ هزار تومان و حداکثر یک میلیون و ۱۸۱ هزارتومان حقوق خواهند داشت. البته دقت داشته باشید این مبالغ بر اساس قانون می باشد و در حال حاضر میزان دریافتی سربازان کمتر از این مقادیر می باشد در ادامه در این مورد با توجه به صحبت های سردار کمالی توضیح خواهیم داد

افزایش حقوق سربازان بر اساس قانون چقدر است؟

به گزارش مرکز مشاوره آویژه و با توجه به صحبت های سردار کمالی: بر اساس قانونی که تصویب شده است میزان حقوق سربازان وظیفه باید حداقل ۶۰ و حداکثر ۹۰ درصد حداقل حقوق کارکنان پایور نیروهای مسلح باشد، بر اساس قانون حداقل حقوق کارکنان پایور در سال ۹۹ به میزان یک میلیون و ۸۷۵ هزار تومان می باشد که ۶۰ درصد این مبلغ برابر با یک میلیون و ۱۲۵ هزار تومان و ۹۰ درصد آن برابر با یک میلیون و ۶۸۸ هزار تومان خواهد بود.

سردار کمالی در ادامه اشاره کرد سربازانی که در مناطق عملیاتی و ۱۸ ماه خدمت قرار دارند در کمترین حالت باید میزان ۴۷۲ هزار تومان دریافتی داشته باشند. هم چنین سربازان مناطق ۱۹ ماه خدمت حداقل باید ۳۹۳ هزار تومان دریافتی داشته باشند و در نهایت سربازان مناطق ۲۱ ماه خدمت حداقل دریافتی ۲۲۵ هزارتومان خواهند داشت.

نظام وظیفه

میزان افزایش حقوق سربازان براساس درجه

حقوق سربازان ارتش، سپاه، نیروی انتظامی و به طور کلی سربازان کل نیروهای مسلح یکسان می باشد. به طور دقیق تر اگر بخواهیم در مورد میزان حقوق سربازان صحبت کنیم باید میزان دریافتی سربازان را با توجه به درجه ای که دارند محاسبه کنیم. همانطور که در ابتدا توضیح دادیم میزان دریافتی سربازان درصدی از حقوق کارکنان پایور می باشد. در ادامه با توجه به جدول میزان دریافتی سربازان را می توانید مشاهده بکنید.

درجه ضریب حقوق( ٪) کسورات( بیمه عمر و حوادث، هزینه بهداشت و درمان، بیمه مکمل) (٪)
سرباز یا ناوی ۶۰ ۲
سرباز دوم یا ناوی دوم ۶۱ ۲
سرباز یکم یا ناوی یکم ۶۲ ۲
سرجوخه یا سرناوی ۶۳ ۲
گروهبان سوم یا مهناوی سوم ۶۵ ۲
گروهبان دوم یا مهناوی دوم ۶۷ ۲
گروهبان یکم یا مهناوی یکم ۶۹ ۲
استوار دوم یا ناو استوار دوم ۷۱ ۲
استوار یکم یا ناو استوار یکم ۷۳ ۲
ستوان سوم یا ناوبان سوم ۷۶ ۲
ستوان دوم یا ناوبان دوم ۷۹ ۲
ستوان یکم یا ناوبان یکم ۸۲ ۲
ستوان یکم پزشک یا ناوبان یکم پزشک ۹۰ ۲

حقوق پایه = حداقل حقوق کارکنان پایور نیروهای مصلح× ضریب حقوق  – کسورات

خدمات مرکز مشاوره نظام وظیفه آویژه

هدف مرکز مشاوره نظام وظیفه آویژه از ارائه اطلاعات لازم در زمینه مشکلات خدمت سربازی و افزایش آگاهی شماست تا با توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

در این راستا مرکز مشاوره نظام وظیفه آویژه خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره نظام وظیفه به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

افزایش حقوق سربازان در سال ۹۹

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه افزایش حقوق سربازان در سال ۹۹

از مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه با تلفن همراه

در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای عضویت در کانال آخرین اخبار نظام وظیفه و اطلاع از اخبار معافیت، امریه، کسری خدمت، خروج از کشور و ... کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

شنبه

1401/7/9

یکشنبه

1401/7/10

دوشنبه

1401/7/11

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید