افزایش دقت و تمرکز دانش آموزان در کلاس درس یا منزل

تمرکز دانش آموزان
به اشتراک بگذارید

در سال های اخیر افزایش بیش فعالی و نیز کمبود توجه در کودکان مخصوصا دانش اموزان ابتدایی (پسر) دیده می شود پس ما بر آن شدیدم چندین راهکار مناسب ساده و عملی برای معلمان مدارس ابتدایی و اولیای دانش آموز در نظر بگیریم. که با فرا گیری این این راه کارها افزایش دقت و تمرکز دانش آموزان بالا رود .

بازی هایی برای افزایش دقت و تمرکز دانش آموزان در کلاس درس یا منزل

از دانش آموز مورد نظر بخواهیم به حیاط رفته و در حیاط دور بزند و همه چیز را زیر نطر بگیرد و در کلاس یا خانه، به ما بگوید که چه چیزهایی در حیاط دیده است. اگر نتوانست کامل بکوید، دوباره به حیاط برود ولی در زمان مشخص و کمتر از مرحله اول…

۱- حروف الفبا را روی کارت هایی نوشته و از هر حرف ، دو کارت داشته باشیم. حالا بگوییم کارتها را نگاه کن و آن هایی که مثل هم هستند (یکی هستند) رو کنار هم بزار.

۲- شعر کف بزن در کلاس (برای همه دانش آموزان)

روش کار: اعداد را تا جایی که یاد گرفته اند ادامه میدهیم.

شعری را می خوانیم و به تعدادی که میگوییم، دانش آموزان دست بزنند.

شادم و شادم، کف میزنم یک بار

(دانش آموزان یک بار کف بزنند)

 شادم و شادم، کف میزنم دو بار

(دانش آموزان دو بار کف بزنند)

شادم و شادم، کف میزنم سه بار

(دانش آموزان سه بار کف بزنند)

و همینطور ادامه میدیم. بعد اینکه دانش آموزان روال بازی رو یاد گرفتند، اعداد تصادفی بگویید.

۳- شباهت ها.دو یا سه وسیله یا … را نام ببریم و بخواهیم بچه ها فکر کنند و شباهت های بین آنها را بگویند. در مورد تفاوت ها هم میشود این بازی رو به کار برد.

۴- تعدادی وسیله را بصورت جفت تهیه کرده (جوراب-دکمه صدفی-مداد هم رنگ-تیله-و…) و آنها را باهم مخلوط کرده و میخواهیم جفت ها را پیدا کرده و کنار هم بگذارد.

۵- تعدادی شکل هندسی همانند کشیده و از دانش آموز بخواهیم اشکال همانند را یک رنگ زده و به هم وصل کند (دوتا دایره-دوتا مربع و …)

در پایان، برای جذاب تر شدن بازی، توصیه میشود گهگاهی، دانش آموز یا فرزند شما نقش معلم و شما نقش دانش آموز را بازی کنید و تمرینات فوق را شما انجام بدهید . همچنین می توانید برای رفع بی علاقگی و درس نخواندن دانش آموزان و یا راهکارهای مقابله با بی دقتی را دنبال بفرمایید .

در صورتی که در این زمینه یا سایر موارد روانشناسی و مشاوره کودکان نیاز به راهنمایی دارید ٬ از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب می توانید با شماره تهران ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ و سایراستانها ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ تماس حاصل فرمایید

افزایش دقت و تمرکز دانش آموزان در کلاس درس یا منزل

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره 9099072068 تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه افزایش دقت و تمرکز دانش آموزان در کلاس درس یا منزل

از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت

در سراسر کشور با 9099072068 تماس بگیرید

همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 

حتی ایام تعطیل

در این مقاله بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی با تلفن ثابت و بدون پیش شماره

از سراسر ایران 9099072068