افزایش شهریه دانشگاه علمی کاربردی در سال جدید چه میزان است؟

شهریه دانشگاه علمی کاربردی

افزایش شهریه دانشگاه علمی کاربردی به میزان ۱۰ تا ۲۰ درصد

شهریه دانشگاه علمی کاربردی هر ساله با تغییراتی همراه است که اغلب این تغییرات به شکل، افزایش ۱۰ تا ۲۰ درصدی در میزان آن میباشد. همانطور که میدانید دانشگاه علمی کاربردی هرساله از بین داوطلبان ورود به دانشگاه به شکل بدون کنکور پذیرش دارد همین امر باعث شده تا شهریه ای برای ورود داوطلبان در نظر گرفته شود. شهریه این دانشگاه به دو شکل شهریه ثابت و شهریه متغیر تقسیم بندی میشود. شهریه ثابت، همان مبلغی است که در آغاز سال تحصیلی مقرر میشود و تا پایان دوره تحصیل برای دانشجویان بدون تغییر باقی میماند. علاوه بر آن، شهریه متغیر نیز اعمال میشود که مربوط به هر واحد درسی است که بسته به نوع واحد درسی که دانشجو اتخاذ میکند، متفاوت است. مثلا افزایش شهریه دانشگاه علمی کاربردی که برای واحد های عملی در نظر گرفته میشود بیشتر از شهریه های مربوط به دیگر واحدهای تئوری و غیر عملی میباشد.

البته این دانشگاه برای رفاه حال دانشجویان تسهیلاتی را برایشان در نظر گرفته است. استفاده از این تسهیلات در هر نیمسال تحصیلی میتواند کمک بسیار شایانی باشد برای دانشجویانی که در پرداخت شهریه دچار مشکل میشوند. باز پرداخت این وام ها نیز به بعد از فارغ التحصیلی موکول شده که نگرانی برای دانشجویان به وجود نیاید.


بیشتر بخوانید:  شرایط ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردیبیشتر بخوانید: ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی


مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره در زمینه افزایش شهریه دانشگاه علمی کاربردی در سال جدید چه میزان است؟ با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی ایام تعطیل.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

چگونگی افزایش شهریه دانشگاه علمی کاربردی در نیمسال جدید تحصیلی

 دانشگاه های علمی کاربردی در هر سال تحصیلی با توجه به مواردی همچون هزینه های آموزشی و بودجه ای که در اختیار دارند میزان شهریه ها را تعیین میکنند. با توجه به بدون کنکور بودن پذیرش دانشجو در این دانشگاه، این واحد آموزشی به یکی از پر طرفدار ترین دانشگاه های کشور بدل شده است. اما موضوع مهمی که مد نظر داوطلبان ورود به دانشگاه علمی کاربردی وجود دارد بحث میزان شهریه ها و افزایش سالانه ی آن میباشد. لازم به تذکر است افرادی که به این دانشگاه وارد میشوند در همان نیمسال ورودی با شهریه ای تحت عنوان شهریه ثابت و متغیر مواجه خواهند شد. شهریه ی ثابت برای این افراد تا پایان دوره تحصیل ثابت میماند. اما سالانه میزانی به این شهریه ها اضافه میشود که این افزایش تحت تاثیر عوامل مختلفی همچون بودجه دانشگاه و… میباشد.


بیشتر بخوانید:  رشته های دانشگاه علمی کاربردی 


افزایش شهریه دانشگاه علمی کاربردی و نحوه ی پرداخت آن

افزایش شهریه های دانشگاه علمی کاربردی ممکن است برای بسیاری از دانشجویان مشکل آفرین باشد. چرا که دانشجویان بایستی در همان آغاز سال تحصیلی درصدی از شهریه را پر داخت کنند. البته دانشگاه های علمی کاربردی این امکان را فراهم آورده اند که دانشجویان در طول ترم شهریه را به شکل اقساط پرداخت کنند. همچنین این دانشگاه با تخصیص تسهیلات و وام های تحصیلی زمینه را برای کم کردن مشکلات دانشجویان فراهم آورده است.

طبق اطلاعیه های دانشگاه علمی کاربردی درباره ی نحوه پرداخت شهریه هر ترم، دانشجویان بایستی به سامانه اینترنتی هم آوا مراجعه کنند و با وارد کردن اطلاعات خود و انجام ثبت نام، در پایان عملیات حداقل میزان شهریه پرداختی را که برایشان مقرر شده است، پرداخت کنند.

اهدف رشته های دانشگاه علمی کاربردی

دانشگاه جامع علمی کاربردی در دسته دانشگاه های نیمه دولتی قرار می گیرد. مراکز آموزشی علمی کاربردی وابسته به علوم، تحقیقات و فناوری می باشند. هدف از راه اندازی این مراکز آموزشی ارتقاء سطح دانش و مهارت های شغلی افراد می باشد. یکی از اهداف مهم دانشگاه علمی کاربردی مشارکت دادن سازمان ها و شرکت هایی است که افراد با قرار گرفتن در محیط کاری آنها بهتر می توانند، توانمندی شغلی خود را به دست آورند و در جهت بهبود و ارتقاء آنها تلاش کنند. از طرفی خود این سازمان ها و نهادهای ذیربط که در آموزش نیروهای متخصص نیز درگیر می شوند، می توانند از این افراد در سطوح مختلف جایگاه های شغلی بهره بگیرند. در کل ماهیت شکل گیری دانشگاه علمی کاربردی فعال سازی بخش های خصوصی و دولتی در زمینه دانش و کار می باشد.


بیشتر بخوانید: دفترچه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی 


شرایط ثبت نام در دانشگاه علمی کاربردی

باید توجه داشته باشید که زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی توسط سازمان سنجش و آموزش کشور اعلام می شود. به صورت کلی شروع ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی در دو نوبت که در اواسط مرداد و اوایل بهمن ماه هر سال می باشد صورت می گیرد. پذیرش و ثبت نام در دانشگاه علمی کاربردی در دو مقطع صورت می گیرد:

 • کاردانی
 • کاردانی به کارشناسی

شرایط ثبت نام در دانشگاه علمی کاربردی به صورت بدون کنکور است. ورود به مقطع کاردانی به کارشناسی بر اساس معدل دوره قبل صورت می پذیرد. برای ورود به دانشگاه علمی کاربردی می بایست شرایط ذیل را داشته باشید.

 • دارا بودن دیپلم نظام جدید یا نظام قدیم
 • برخورداری از حداقل قدرت فیزیکی برای رشته انتخابی توسط دانشجو
 • شرایط معافیت نظام وظیفه
 • داشتن شرایط اختصاصی هر یک از واحدهای آموزشی دانشگاه علمی کاربردی

باید توجه داشته باشید که در زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی داوطلبان می بایست گواهینامه پایان تحصیلات در مقطع دیپلم خود را به مراکز آموزشی ارائه نمایند؛ در غیر این صورت قبولی فرد مورد پذیرش قرار نمی گیرد.

سامانه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی (سایت هم آوا)

سامانه دانشگاه علمی کاربردی یا سایت هم آوا سامانه ای است که تمام فعالیت های دانشجویان این دانشگاه در آن صورت می گیرد. به این لحاظ سایت هم آوا مرجع دانشگاه علمی کاربردی می باشد. از جمله عملیات هایی که دانشجویان می توانند در این سامانه انجام دهند می تواند شامل موارد زیر باشد:

 • ثبت نام
 • انتخاب واحد
 • حذف و اضافه
 • دریافت معرفی نامه

جالب است بدانید که حتی اگر متقاضی تدریس در دانشگاه علمی کاربردی باشید می بایست در سایت هم آوا مراحل تقاضای خود دنبال کنید. نام قبلی سایت هم آوا سامانه سجاد بود که بعد از بهینه سازی جایگزین سامانه سجاد گردید. برای ورود به سامانه هم آوا باید مراحل زیر را طی کنید:

 • کد کاربری
 • کلمه عبور

باید بدانید که کد کاربری شما همان کد ملی است و کلمه عبور شماره شناسنامه فرد که البته برای افرادی که شماره شناسنامه آنها با کد ملی شان یکسان می باشد یا شماره شناسنامه ندارند، می توانند از کد ملی استفاده کنند. در صورتی که رمز عبور خود را تغییر بدهید و فراموش کرده باشید می بایست به واحد آموزش خود مراجعه کنید و کلمه عبور جدید را دریافت نمایید.

افزایش شهریه دانشگاه علمی کاربردی در سال جدید چه میزان است؟

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره 9099072068 تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه افزایش شهریه دانشگاه علمی کاربردی در سال جدید چه میزان است؟

از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت

در سراسر کشور با 9099072068 تماس بگیرید

همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 

حتی ایام تعطیل

به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

دوشنبه

1399/12/18

سه شنبه

1399/12/19

چهارشنبه

1399/12/20

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید