امریه سربازی جهاد دانشگاهی استان چهارمحال و بختیاری

امریه سربازی جهاد دانشگاهی استان چهارمحال و بختیاری

پذیرش امریه سربازی دانشگاه ها هر ساله در سطح وسیعی انجام می شود. جهاد دانشگاهی استان چهارمحال و بختیاری نیز از این قاعده مستثنی نبوده و طبق هر سال سهمیه خاصی برای پذیرش سربازان امریه دارد. امریه سربازی جهاد دانشگاهی چهار محال و بختیاری همانند سایر دانشگاه ها زیر نظر وزارت علوم و فناوری و تحقیقات کشور قرار دارد و از قوانین جذب این وزارتخانه پیروی می کند. هدف اصلی این وزارتخانه از پذیرش مشمولین خدمت سربازی به عنوان سرباز امریه افزایش ارتباط دانشگاه با صنعت و جامعه می باشد، علاوه بر این دانش آموختگان در زمینه های مختلف نیز می توانند به کسب تجربه بپردازند و با دانش بیشتری وارد بازار کار شوند و در نهایت، وزارتخانه نیز با این کار در هزینه های خود صرفه جویی می کند.

به گزارش مرکز مشاوره آویژه و با توجه به فراخوان جهاد دانشگاهی چهار محال و بختیاری مشمولین خدمت سربازی که واجد شرایط دریافت امریه سربازی هستند و برگ اعزام آن ها با تاریخ اعزام 1 شهریور می باشد می توانند حداکثر تا 15 خرداد ماه جاری با ارسال مدارک خود به پست الکترونیکی این دانشگاه به نشانی it.cb@acecr.ac.ir برای اخذ امریه این دانشگاه اقدام کنند. سهمیه سرباز امریه این دانشگاه به افراد بومی ای که در زمنیه های مختلف کشاورزی تحصیل کرده اند اختصاص می یابد.

اخذ پذیرش امریه سربازی کار آسانی نیست و پیچدگی های خاص خود را دارد. ابتدا در این قسمت به شرایط اخذ امریه می پردازیم و بعد از آن مدارک مورد نیاز و مراحل پذیرش امریه سربازی را با یکدیگر بررسی می کنیم.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

شرایط امریه سربازی جهاد دانشگاهی استان چهار محال و بختیاری

بد نیست بدانید که شرایط پذیرش امریه سربازی به طور کلی به دو قسمت شرایط عمومی و شرایط تخصصی تقسیم می شوند.

شرایط عمومی پذیرش امریه سربازی

شرایط عمومی که توسط ستاد کل نیروهای مسلح تعیین می شوند به ارگان خاصی اختصاص ندارند و همه ی ارگان ها و وزارتخانه ها باید این قوانین را در روند پذیرش سربازان امریه رعایت کنند. شرایط عمومی پذیرش امریه سربازی موارد زیر می باشند.

 • ابتدا باید بدانید که امریه سربازی در ایران فقط به افرادی که تابعیت ایرانی دارند تعلق می گیرد. علاوه بر مسئله ملیت، دین شخص یا باید اسلام باشد و یا به یکی از دین هایی که در قانون اساسی پذیرفته شده است ایمان داشته باشد. دقت داشته باشید که تنها اعتقاد به دین کافی نیست و باید به احکام آن التزام عملی داشته باشید.
 • باید به نظام جمهوری اسلامی پایبند بوده و از به قانون اساسی آن احترام بگذارید. به سبب همین موضوع وضعیت شما از نظر نداشتن سوء سابقه کیفری و محکومیت در پرونده های قضایی بررسی خواهد شد. هم چنین در صورت عضویت در سازمان ها و تشکلات ضد انقلاب شما صلاحیت اخذ امریه سربازی را نخواهید داشت.
 • باید از لحاظ جسمی در سلامت کامل به سر ببرید. به همین منظور باید به پزشکان معتمد سازمان نظام وظیفه مراجعه کنید تا سلامتی شما چک شود. علاوه بر این موضوع باید تست اعتیاد بدهید تا عدم اعتیاد شما به سیگار، مواد مخدر، الکل و مواد روان گردان ثابت شود.
 • دقت داشته باشید که طبق قوانین نظام وظیفه شما نمی توانید برای دو سازمان یا ارگان به طور همزمان درخواست اخذ امریه سرازی ارسال کنید زیرا در این صورت هر دو درخواست شما باطل خواهد شد و امکان اخذ امریه را نخواهید داشت.

شرایط امریه سربازی جهاد دانشگاهی استان چهار محال و بختیاری

شرایط خاص پذیرش امریه جهاد دانشگاهی چهارمحال و بختیاری

علاوه بر شرایط ذکر شده که برای همه سازمان ها تعیین شده اند، جهاد دانشگاهی چهار محال و بختیاری شرایط خاصی برای پذیرش سرباز امریه دارد. این شرایط بدین شرح هستند:

 • ابتدا اگر قصد پذیرش امریه سربازی را دارید باید در یکی از رشته ی تحصیلی ای که مرتبط با تخصص های مورد نیاز جهاد دانشگاهی چهار محال و بختیاری تحصیل کرده باشید. تخصص های مورد پذیرش امریه سربازی با توجه به نیاز سال تغییر می کنند. در حال حاضر در رشته های مختلف کشاورزی پذیرش انجام می شود.
 • در نظر داشته باشید که هیچ کدام از کارکنان این دانشگاه نباید با شما نسبت فامیلی داشته باشند زیرا در این صورت موفق به اخذ امریه سربازی در این دانشگاه نخواهید شد.
 • شرط بومی بودن یکی از شرایط بسیار مهم است، بر اساس این قانون، فردی که متقاضی اخذ امریه است باید حداکثر در 35 کیلومتری محل خدمت خود ساکن باشد وگرنه در غیر این صورت باید با هزینه شخصی خود در محل خدمتتان مکانی را برای اقامت پیدا کنید.

علاوه بر موارد ذکر شده باید دقت داشته باشید وضعیت نظام وظیفه شما بسیار مهم است. بر اساس قوانین نظام وظیفه داشتنن غیبت قبل از از اعزام به خدمت سربازی، استفاده از ایست خدمت سربازی و داشتن کسری خدمت باعث می شود شما نتوانید برای اخذ امریه سربازی اقدام کنید. البته دقت داشته باشید اگر دلیل موجه و قانع کننده ای برای غیبت خود داشته باشید می توانید از توجیه غیبت سربازی استفاده کنید. هم چنین برخی از ارگان ها تا 2 ماه کسری خدمت را می پذیرند. اما در مورد ایست خدمت سربازی تبصره ای وجود ندارد و در صورت استفاده شما نمی توانید موفق به اخذ امریه سربازی شوید.

رشته های مورد نیاز برای امریه سربازی جهاد دانشگاهی چهار محال و بختیاری

همانطور که در بالا نیز گفتیم، رشته های امریه هر ساله با توجه به نیاز های موجود تغییرمی کنند. جهاد دانشگاهی چهار محال و بختیاری سهیمه سربازان امریه خود را به فارغ التحصیلان رشته کشاورژی اختصاص داده است. رشته های مورد نیاز برای امریه سربازی جهاد دانشگاهی چهار محال و بختیاری عبارتند از:

 • طب گیاهی
 • اصلاح نباتات
 • زراعت
 • علوم آب و خاک

باید دقت داشته باشید که پذیرش امریه سربازی در جهاد دانشگاهی چهار محال و بختیاری فقط در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا انجام می شود. بنابراین فارغ التحصیلان کارشناسی نمی توانند برای اخذ امریه اقدام کنند.

نظام وظیفه

مدارک مورد نیاز امریه جهاد دانشگاهی چهار محال و بختیاری

به گزارش مرکز مشاوره آویژه و با توجه به اعلامیه صادره از سوی جهاد دانشگاهی چهار محال و بختیاری باید اسکن مدارک زیر را برای انجام مراحل اولیه ثبت نام امریه این دانشگاه به پست الکترونیک این دانشگاه بفرستید:

 • ابتدا مدارک شناسایی خود شامل کارت ملی، شناسنامه و عکس پرسنلی را تهیه کنید. در صورت تاهل مدارک همسر و فرزندانتان را نیز به همراه داشته باشید.
 • پس از آن به دانشگاه محل تحصیل خود مراجعه کرده و اصل مدرک تحصیلی به همراه تسویه حساب خود با دانشگاه را دریافت کنید.
 • پس از مدارک تحصیلی باید به پلیس خدمات الکترونیک( پلیس +10) مراجعه کنید و برگ سبز خود که تاریخ اعزام روی آن درج شده است را دریافت کنید.
 • در صورت عضویت در سازمان بهزیستی و یا کمیته امداد باید به مراکز این سازمان ها در محل زندگی خود مراجعه کنید و معرفی نامه دریافت کنید.

دقت داشته باشید از تمامی مدارک کپی تهیه کنید.

مراحل اخذ امریه برای دانشگاه چهار محال و بختیاری

مراحل اخذ امریه برای دانشگاه چهار محال و بختیاری به ترتیب زیر است:

 • همانطور که در فراخوان این دانشگاه اعلام شده است شما بایستی اسکن تمامی مدارک ذکر شده را به آدرس پست الکترونیک این دانشگاه به نشانی cb@acecr.ac.ir ارسال کنید.
 • پس از بررسی مدارک شما در صورت قبولی باید با تمامی مدارک به صورت حضوری به این دانشگاه مراجعه کنید. بعد از تایید مدارک شما وقت مصاحبه تعیین میگردد. این روند ممکن است 30-40 روز طول بکشد.
 • در صورت قبولی در مصاحبه برای گذراندن دوره آموزش نظامی سربازی به پادگان اعزام خواهید شد.
 • بعد از گذراندن دوره 2 ماهه آموزشی برای گذراندن دوره خدمت خود از سوی سازمان نظام وظیفه به جهاد دانشگاهی برای گذراندن خدمت خود معرفی خواهید شد.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره آویژه

هدف مرکز مشاوره آویژه از ارائه اطلاعات لازم در زمینه مشکلات خدمت سربازی و افزایش آگاهی شماست تا با توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

در این راستامرکز مشاوره نظام وظیفه آویژهخدمات متنوعی را در زمینهمشاوره امریه خدمت سربازیبه شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.
لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

امریه سربازی جهاد دانشگاهی استان چهارمحال و بختیاری

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای عضویت در کانال آخرین اخبار نظام وظیفه و اطلاع از اخبار معافیت، امریه، کسری خدمت، خروج از کشور و ... کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

جمعه

1403/4/29

شنبه

1403/4/30

یکشنبه

1403/4/31

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید