انتخاب رشته پرستاری در کنکور سراسری ۹۷

انتخاب رشته کنکور پرستاری
به اشتراک بگذارید

انتخاب رشته کنکور پرستاری ” با توجه به اعلام نتایج کنکور سراسری و موضوع داغ انتخاب رشته بعد از آن ، برای داوطلبانی که قصد پذیرش در رشته پرستاری دارند مطلب ویژه ای در نظر گرفته ایم که در ادامه خواهید خواند.

امسال و برای دومین بار در انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۷، در جلو برخی کد رشته های پرستاری اعداد شماره تفاهم ۵۰۰/۳۵۹ مورخ ۱۴ تیرماه ۹۸ را می بینم که برای بسیاری از داوطلبان متقاضی رشته پرستاری جای سوال و ابهام است!

از یکی دو سال قبل زمزمه طرح تربیت ” پرستار بیمارستانی ” از سوی وزارت بهداشت به گوش می رسید که با مخالفت شدید جامعه پرستاری برای مدتی مسکوت ماند.

اما نظام پزشکی با اثبات برتری خود همانند گذشته حرف خود را بر کرسی نشاند و امسال برای دومین بار این کد رشته ها را وارد دفترچه کنکور سراسری کرد و از امسال در این رشته رسما پذیرش دانشجو خواهیم داشت .

از دلایل اصلی مخالفت جامعه پرستاری با این طرح ، تلاش نظام پزشکی برای غیر آکادمیک جلوه دادن رشته پر سابقه پرستاری است اما نظام پزشکی کمبود نیروی پرستار بخصوص در کلان شهرها را دلیل قاطع برای اجرایی کردن این طرح می داند.

در این طرح، دانشگاه ها تربیت پرستارها را بعهده ندارند و دانشجویان از همان ابتدا وارد بیمارستان و محیط پراکتیکال می شوند و دانشگاه مربوطه فقط ناظر بر نحوه اموزش توسط بیمارستان خواهد بود.

https://www.anjammidam.com/uploads/order/delivery/file/4ed71ac2a4bbe6707a22b1e8cd54dc31.gif

مدت دوره یاد شده ۶ ماه یا ۱ سال خواهد بود و پس از سپری کردن دوره،فراگیران جذب محیط کار می شوند.

به دلیل اینکه این رشته، برای اولین بار است که وارد دفترچه تجربی شده از رتبه ی قبولی و تراز لازم برای پذیرش و اصل تفاهم نامه در آن هیچ اطلاعی در دست نیست، و به طور واضح نیز اطلاع رسانی نشده است.

در صورت نیاز به مشاوره در انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۸ از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب می توانید بدون گرفتن کد از تلفن ثابت با شماره تهران ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ و سایراستانها ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ تماس حاصل فرمایید.

https://www.anjammidam.com/uploads/order/delivery/file/3e2c2fcbc245d39fe834b29a362cc0fe.gif

انتخاب رشته پرستاری در کنکور سراسری ۹۷

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره 9099072068 تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه انتخاب رشته پرستاری در کنکور سراسری ۹۷

از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت

در سراسر کشور با 9099072068 تماس بگیرید

همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 

حتی ایام تعطیل

در این مقاله بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره تلفنی با تلفن ثابت و بدون پیش شماره

از سراسر ایران 9099072068