خانه خدمات مشاوره ای مشاوره روانشناسی از دیدگاه روانشناسی ؛ با چه نوع تیپ شخصیتی نباید ازدواج کرد ؟

از دیدگاه روانشناسی ؛ با چه نوع تیپ شخصیتی نباید ازدواج کرد ؟

بروزرسانی شده سپتامبر 4, 2017 4:05 ب.ظ
0
57
تیپ شخصیتی ازدواج
از دیدگاه روانشناسی ؛ با چه نوع تیپ شخصیتی نباید ازدواج کرد ؟

با چه نوع تیپ شخصیتی نباید ازدواج کرد؟ شخصیت هایی وجود دارند که ازدواج با آن ها برای هیچکس توصیه نمی شود! چرا که برای کسی توام با آرامش و رضایت نخواهد بود. این شخصیت ها را در ادامه بشناسید .

دو نوع شخصيت وجود دارد كه ازدواج با آنها براي هيچكس رضايت بخش نيست، اگر هم با كسي در رابطه هستيد كه واجد يكي از اين دو نوع شخصيت است هر چه سريعتر رابطه را ترك كنيد!

1- شخصيت ضد اجتماعي :

براي او فقط نياز به قدرت و آزادي خودش مهم است. نيازهاي ديگران اهميتي برايش ندارد. خصوصيت برجسته اش اين است كه نيازش به عشق و احساس تعلق تقريباً صفر است.

از تحقير كردن شما لذت مي برد، فقط خودش را آدم قابلي مي داند.در گول زدن ديگران ماهر است و اگر مهربان بنظر ميرسد براي بهره كشي است نه براي لطف به شما،وقتي در رابطه با يك زن به خواسته هايش دست يافت، اگر زن بخواهد به او تكيه كند از دستش مي گريزد، و اگر زن به او متكي باشد ممكن است او را كتك بزند تا تمام خواسته هايش را برآورده كند. هيچ دوستي ندارد و هرگز نمي توانيد روي او حساب كنيد.

2- شخصيت بيكاره :

آدم عجيبي است كه بتدريج خود را آشكار مي كند. او كار نمي كند و براي گذران زندگي به ديگران وابسته است. نياز به قدرت در او بالاست ولي ميلي به تلاش براي دستيابي به آن ندارد، زيرا انجام هر كاري را دون شأن خود مي داند.

حرفهاي بزرگ مي زند ولي عملكردش ناچيز است. براي شما از خودش حرف ميزند ولي علاقه اي به شنيدن حرف هاي شما ندارد. تا وقتي كسي از او انتظاري ندارد، مي تواند مثل يك آدم عادي رفتار كند. تا وقتي از او حمايت كنيد و همه كارها را خودتان انجام دهيد، براي تان همراه خوبي خواهد بود، اما اگر از او مسئوليتي را بخواهيد شانه خالي مي كند و اگر اصرار كنيد حتي به خشونت و بدرفتاري هم متوسل مي شود. به كودكي مي ماند كه هرگز بزرگ نمي شود. گاهي به شما قول مي دهد كه تغيير كند ولي ماشين اش يك دنده بيشتر ندارد و آن هم ” دنده خلاص” است.

منبع: كتاب تئوري انتخاب اثر دكتر ويليام گلسروکارلین گلسر

برای  دریافت مشاوره و راهنمایی بیشتر در خصوص ازدواج ٬ روابط قبل یا بعد از ازدواج  ،  تست های قبل از ازدواج ٬ نحوه آشنایی و… هم اکنون می توانید  9099072068 تماس حاصل فرمایید .

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در مشاوره روانشناسی

بررسی کنید

یازده سؤال کلیدی قبل از ازدواج

یازده سؤال کلیدی قبل از ازدواج اگر نیاز به مشاوره قبل از ازدواج بصورت تلفنی یا حضوری دارید…