بخشش اضافه خدمت سنواتی سربازان

بخشش اضافه خدمت

” بخشش اضافه خدمت سنواتی سربازان “: اضافه خدمت یکی از مقوله های خدمت سربازی است. حال سوال پیش می آید که به چه کسانی اضافه خدمت میدهند؟ اضافه خدمت چیست؟ اضافه خدمت یعنی اینکه سربازی بنا به دلایلی که در ادامه گفته میشود به مدت خدمت سربازی او افزوده شود. سربازانی که در طول خدمت مرتکب کار اشتباهی میشوند به خدمت آنها اضافه میشود و همچنین کسانی که وارد غیبت شده اند اضافه خدمت میخورند. بسیاری از مشمولان غایب به دلیل اضافه خدمتی که دارند از سربازی میهراسند، اما سازمان نظام وظیفه شرایطی را بوجود آورده که همه یا بخشی از اضافه خدمت سربازان بخشیده شود.

شرایط بخشش اضافه خدمت سنواتی سربازان به شرح ذیل میباشد:

 • سربازانی که در حین خدمت نظم و انظباط را رعایت کرده اند و یک محصول یا مقاله از خود به ثبت رسانده اند.
 • مشمولانی که کل سوره های قران کریم را حفظ هستند.
 • کارکنانی که در حین انجام وظیفه و ماموریت دچار مصدومیت و از کارافتادگی شده ان البته اگر چنان شدید نباشد که منجر به معافیت شود.
 • افرادی که در مناطق محروم و بد آب و هوا خدمت میکنند از اضافه خدمت آنها کسر میشود.
 • در صورتی که مشمول در مناطق جنگی و امنیتی ۶ ماه خدمت کند.

بهتر است کمی هم به اضافه خدمت سربازانی که غیبت دارند بپردازیم: اشخاص مشمولی که دارای ۳ ماه غیبت سربازی هستند، ۳ ماه اضافه خدمت میخودند و کسانی که غیبت آنها بین ۳ ماه تا یک سال میباشد، به مدت ۶ ماه بر خدمت سربازی آنها افزوده میشود. پس فرد مشمولی که میخواهد به خدمت سربازی برود بهتر است از همه جوانب، با خدمت سربازی آشنا شود. که در این بخش با قسمتی از ان آشنا شدید بهتر است برای دانستن موضموعات دیگر در این پیرامون با مرکز مشاوره آویزه تماس برقرار کنید.


بیشتر بخوانید: شرایط معافیت خدمت سربازی شامل چه مواردی است؟


بحث در حوزه های اضافه خدمت بسیار زیاد است و در خیلی از مواقع پاسخ ها به سوالات بسیار ضد و نقیض است و به همین دلیل برای بسیاری از افراد ابهامات زیادی ایجاد می شود. خیلی ها سر دو راهی ها و یا چند راهی ها گیر می کنند و سردرگم می شوند. برای همین ممکن است برای دستیابی به پاسخ های خود ساعت ها در سایت و کانال های مختلف از این در به آن در رفته باشند، اما باز به پاسخ سوال خود نرسیده باشند. به همین دلیل مهم ترین موضوع در عصر کنونی که عصر اطلاعات است، یافتن مرجع مناسب برای پاسخگویی به سوالات است.

وگرنه شما با دریایی سطحی از اطلاعات برخورد خواهید کرد که هر چه در آن به کاوش می پردازید، نگاهتان همچنان نسبت به موضوع اضافه خدمت سطحی باقی می ماند و عمقی نمی یابد. به همین دلیل در پاسخ به سوالات خود مخصوصاً در حوزه روانشناسی و خانواده در وهله اول به دنبال مرجعی علمی و موثق باشید. همچنین برای  اخبار تحصیلی و نظام وظیفه نیز باید پایگاه های موثق را دنبال کنید تا به پاسخ های مناسب برسید. در ادامه می خواهیم اضافه خدمت را در حوزه نظام وظیفه مورد بررسی قرار دهیم پس با ما همراه باشید.

نظام وظیفه

خدمات مشاوره نظام وظیفه  آویژه:

کسری خدمت: در صورت داشتن یکسری شرایط می توانید از کسری خدمت استفاده نمایید. کسری خدمت سربازی شامل:

 • کسری فرزندان ایثارگران و رزمندگان
 • کسری خدمت جبهه پدر
 • کسری خدمت در مناطق بد آب و هوا
 • کسری بسیج
 • کسری خدمت نخبگان
 • کسری خدمت متاهلین
 • پروژه های کسری خدمت می باشد.

مشمولان خدمت سربازی می توانند با داشتن شرایط از انواع کسری خدمت استفاده کنند.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره در زمینه بخشش اضافه خدمت سنواتی سربازان با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی ایام تعطیل.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

انواع معافیت های سربازی: معافیت های نظام وظیفه شامل:

 • معافیت تحصیلی
 • معافیت پزشکی
 • معافیت کفالت
 • معافیت ایثارگری
 • معافیت موقت
 • معافیت دائم
 • معاف از رزم
 • و غیره می باشد.

افراد طبق شرایطی که دارند می توانند از هر یک از انواع معافیت های سربازی استفاده نمایند.

 • نحوه دریافت امریه: افراد مشمولی که می خواهند برای دریافت امریه خدمت سربازی اقدام نمایند؛ باید از مراحل و شرایط آن کاملا اطلاع داشته باشند تا بتوانند از این فرصت استفاده نمایند. برای دریافت امریه سربازی باید رشته تحصیلی تان با سازمانی که می خواهید امریه بگیرید، متناسب باشد. مقطع تحصیلی فرد بسته به سازمان مورد نظر از دیپلم تا دکتری را شامل می شود. از جمله مواردی که در گرفتن امریه بسیار مهم است، نداشتن غیبت می باشد.
 • اعزام به خدمت: هر فرد ذکور ایرانی وقتی به سن ۱۸ سالگی تمام می رسد، مشمول قانون خدمت وظیفه قرار می گیرد. فرد در این موقعیت باید برای اعزام به خدمت سربازی آماده شود. فرد مشمول باید اقدام به دریافت دفترچه خدمت وظیفه از دفاتر خدماتی نماید. همچنین درخواست خود را در سامانه انجام دهد. بعضی از مشولین نیز به جای اعزام به خدمت از انواع معافیت ها و کسری های خدمت سربازی استفاده می نمایند.
 • قوانین نظام وظیفه خدمت سربازی: طبق قانون سن مشمولیت بین ۱۸ تا ۵۰ سالگی است ولی باز هم در برخی شرایط ممکن است بر حسب ضرورت به ۶۰ سالگی هم برسد. مطابق قوانین نظام وظیفه، مدت خدمت مشمولین در مناطق عادی و نظامی ۲۱ ماه است و برای مشمولینی که در سازمان ها و ارگان های غیرنظامی خدمت می کنند، ۲۴ است. از آنجا که قوانین وظیفه عمومی دائماً در حال تغییر و تحول است، افراد باید از قوانین بروز و تغییر یافته اطلاع داشته باشند. تا شاید بتوانند از امتیازات مربوط به گرفتن انواع معافیت های سربازی، کسری خدمت، امریه و غیره استفاده کنند.
 • خروج از کشور: افرادی که به سن مشمولیت نرسیده اند برای خروج از کشور مشکلی ندارند و نیاز به گرفتن مجوزی نمی باشد؛ اما فردی که به سن مشمولیت رسیده است حداکثر ۱ سال بعد از ترک تحصیل، اخراج یا فراغت از تحصیل باید خود را به وظیفه عمومی معرفی نماید. دانش آموزان یا دانشجویانی که معافیت سربازی دارند در خروج از کشور از سوی وظیفه عمومی هیچگونه ممنوعیتی ندارند. مشمولان جهت سفرهای زیارتی، علمی، غیرزیارتی، کاری، مطالعاتی، ورزشی، ماموریتی و … باید جهت خروج از کشور از وثیقه استفاده نمایند.
 • مشمولین خدمت: افرادی مشمولی که به سن اعزام به خدمت رسیده اند یا برای خدمت سربازی اعزام می شوند یا اینکه مشمول غیبت می شوند. گاهی مشمولین بر اثر ناآگاهی وارد دوره غیبت می شوند؛ بنابراین اطلاع از قوانین اعزام به خدمت خیلی ضروری می باشد. گاهی اوقات با وجود اینکه فرد وارد دوره غیبت می شود اما می تواند با استفاده از شرایطی از غیبت موجه استفاده نماید.
 • توجیه غیبت: در شرایطی مثل: داشتن بیماری، حوادثی که باعث صدمات جسمی و روانی فرد مشمول شده و مانع اعزام به خدمت او شده است، بستری شدن در بیمارستان بر اثر بیماری، فوت کردن یکی از اعضای درجه یک خانواده مشمول، مشکلات اداری ایجاد شده در دفترچه اعزام به خدمت فرد. اینها میتواند موجب توجیه غیبت مشمول شود. برخی مشمولین هم درخواست تمدید و یا تعجیل خدمت را دارند که بر اساس ارائه مدارک این اقدام یکبار برای فرد انجام می شود. اگر غیبت موجه نباشد، فرار از خدمت محسوب می شود.

بخشش اضافه خدمت سنواتی سربازان

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه بخشش اضافه خدمت سنواتی سربازان

از مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه با تلفن همراه

در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای عضویت در کانال آخرین اخبار نظام وظیفه و اطلاع از اخبار معافیت، امریه، کسری خدمت، خروج از کشور و ... کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

چهارشنبه

1400/2/22

پنجشنبه

1400/2/23

جمعه

1400/2/24

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید