بخشش غیبت اولیه سربازان حین خدمت چه شرایطی دارد؟

حین خدمت

بخشش غیبت اولیه سربازان حین خدمت یکی از دغدغه هایی است که جوانان مشمول در مورد آن سوال میکنند. به همین منظور سازمان نظام وظیفه ی عمومی خبرهای مرتبط با این بخش را از طریق اطلاعیه ها و اخبارهای روز منتشر کرده تا جوانان بتوانند از آن هاغ بهره مند شوند.

برای غیبت سربازان قبل و در حین خدمت سربازی، قوانین زیادی از سوی سازمان نظام وظیفه اعمال و تصویب شده است. به همین منظور مشمولین باید در مورد بخشش غیبت اولیه سربازان حین خدمت  و یا قبل از شروع خدمت سربازی اطلاعات لازم را بدست آورند.

بر اساس اظهارات سرهنگ سید مهدی تقوی، مشمولین بر اساس ماده قانون ۵۸ خدمت وظیفه عمومی باید در تاریخ مشخص به خدمت وظیفه اعزام شوند تا دوره ی خدمت ضرورت خود را بگذرانند. اما آن دسته از مشمولینی که در تاریخ مشمولیت مدارک خود را برای اعزام به خدمت سربازی ارسال نمیکنند. یا در تاریخ های مشخص نسبت به مراجعه و رسیدگی به پرونده ی خود اقدام نکرده اند به عنوان مشمولین غایب به حساب میایند. از طرف دیگر آن دسته از مشمولینی که به خدمت سربازی اعزام شده و در حین دوره ی خدمت وظیفه غایب هستند نیز سرباز غایب و فراری شناخته میشوند.

بخشش غیبت اولیه سربازان حین خدمت به طور قطعی بر اساس آخرین اطلاعیه ی سازمان نظام وظیفه به شکل قانون های زیر اعمال و به متقاضیان ابلاغ میگردد.

آن دسته از داوطلبانی که غیبت اولیه آنان به سه ماه میرسد باید به مدت سه ماه برابر مدت غیبت خود اضافه خدمت بروند. از طرف دیگر مشمولین عزیزی که مدت غیبت غیر موجه آن ها بیش از ۳ ماه باشد باید مدت ۶ ماه اضافه خدمت را تحمل کنند.


مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره در زمینه بخشش غیبت اولیه سربازان حین خدمت چه شرایطی دارد؟ با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی ایام تعطیل.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

بیشتر بخوانید:  قوانین جدید معافیت نظام وظیفه


این قوانینی که در بالا گفته شد با نظر سازمان نظام وظیفه عمومی کشور و نیز شرایط مشمولین متغیر خواهد بود. زیرا قوانین و شرایط غیبت و بخشش آنان بسیار گسترده بوده و قابل تغییر نیز میباشند. اما متقاضیان و داوطلبان باید در نظر داشته باشند که غیبت اولیه آنان اگر بیشتر از یک سال به طول انجامد شرایط برایشان دشوارتر خواهد بود. زیرا این افراد به دلیل غیبت غیر موجه علاوه بر غایب بودن، به عنوان سرباز فراری شناخته میشوند. بنابراین این افراد پس از معرفی خود به سازمان نظام وظیفه، مجبورند که به مراجع قضایی فرستاده شده و علاوه بر اضافه خدمت جریمه های دیگر نیز برایشات در نظر گرفته میشود.

هنگامی که با مسئله نظام وظیفه روبرو می‌شوید، بهترین عکس العمل چیست؟ مهارت‌های حل مسئله حیطه بخشش غیبت اولیه سربازان حین خدمت چیست؟ نه فقط در مورد این موضوعات بلکه در سایر مسائل دیگری که در زندگی با آنها روبرو می شوید می بایست با مشکلات برخورد فعالان تری داشته باشید. مسائل و مشکلات خود را به خوبی تشخیص دهید و از طرفی فرصت‌ها و تهدیدهای خود را مشخص کنید. در مسئله نظام وظیفه نیز باید موقعیت خود را عاقلانه و با دقت قضاوت کنید سپس اطلاعات حوزه مشکل خود را جمع‌آوری کرده و بعد از آن به درستی تحلیل کنید.

به این ترتیب شانس اتخاذ بهترین شیوه برای پاسخگویی به نیازهای شما در زمینه بخشش غیبت اولیه سربازان حین خدمت افزایش خواهد یافت. تجربیات مرکز مشاوره آویژه نشان داده است که بهتر است عجولانه و از روی سراسیمگی هیچگاه تصمیم گیری نکنید. بهتر است برای تصمیم گیری صحیح تر در این مسئله وقت و انرژی کافی بگذارید. خود را از فشار زمان رها کنید و بر روی بهترین شیوه برای مواجهه با این این مسئله تمرکز کنید .

.نظام وظیفه

خدمات مشاوره نظام وظیفه  آویژه:

کسری خدمت: در صورت داشتن یکسری شرایط می توانید از کسری خدمت استفاده نمایید. کسری خدمت سربازی شامل:

 • کسری فرزندان ایثارگران و رزمندگان
 • کسری خدمت جبهه پدر
 • کسری خدمت در مناطق بد آب و هوا
 • کسری بسیج
 • کسری خدمت نخبگان
 • کسری خدمت متاهلین
 • پروژه های کسری خدمت می باشد.

مشمولان خدمت سربازی می توانند با داشتن شرایط از انواع کسری خدمت استفاده کنند.

انواع معافیت های سربازی: معافیت های نظام وظیفه شامل:

 • معافیت تحصیلی
 • معافیت پزشکی
 • معافیت کفالت
 • معافیت ایثارگری
 • معافیت موقت
 • معافیت دائم
 • معاف از رزم
 • و غیره می باشد.

افراد طبق شرایطی که دارند می توانند از هر یک از انواع معافیت های سربازی استفاده نمایند.

 • نحوه دریافت امریه:

افراد مشمولی که می خواهند برای دریافت امریه خدمت سربازی اقدام نمایند؛ باید از مراحل و شرایط آن کاملا اطلاع داشته باشند تا بتوانند از این فرصت استفاده نمایند. برای دریافت امریه سربازی باید رشته تحصیلی تان با سازمانی که می خواهید امریه بگیرید، متناسب باشد. مقطع تحصیلی فرد بسته به سازمان مورد نظر از دیپلم تا دکتری را شامل می شود. از جمله مواردی که در گرفتن امریه بسیار مهم است، نداشتن غیبت می باشد.

 • اعزام به خدمت:

هر فرد ذکور ایرانی وقتی به سن ۱۸ سالگی تمام می رسد، مشمول قانون خدمت وظیفه قرار می گیرد. فرد در این موقعیت باید برای اعزام به خدمت سربازی آماده شود. فرد مشمول باید اقدام به دریافت دفترچه خدمت وظیفه از دفاتر خدماتی نماید. همچنین درخواست خود را در سامانه انجام دهد. بعضی از مشولین نیز به جای اعزام به خدمت از انواع معافیت ها و کسری های خدمت سربازی استفاده می نمایند.

 • قوانین نظام وظیفه خدمت سربازی:

طبق قانون سن مشمولیت بین ۱۸ تا ۵۰ سالگی است ولی باز هم در برخی شرایط ممکن است بر حسب ضرورت به ۶۰ سالگی هم برسد. مطابق قوانین نظام وظیفه، مدت خدمت مشمولین در مناطق عادی و نظامی ۲۱ ماه است و برای مشمولینی که در سازمان ها و ارگان های غیرنظامی خدمت می کنند، ۲۴ است. از آنجا که قوانین وظیفه عمومی دائماً در حال تغییر و تحول است، افراد باید از قوانین بروز و تغییر یافته اطلاع داشته باشند. تا شاید بتوانند از امتیازات مربوط به گرفتن انواع معافیت های سربازی، کسری خدمت، امریه و غیره استفاده کنند.

 • خروج از کشور:

افرادی که به سن مشمولیت نرسیده اند برای خروج از کشور مشکلی ندارند و نیاز به گرفتن مجوزی نمی باشد؛ اما فردی که به سن مشمولیت رسیده است حداکثر ۱ سال بعد از ترک تحصیل، اخراج یا فراغت از تحصیل باید خود را به وظیفه عمومی معرفی نماید. دانش آموزان یا دانشجویانی که معافیت سربازی دارند در خروج از کشور از سوی وظیفه عمومی هیچگونه ممنوعیتی ندارند. مشمولان جهت سفرهای زیارتی، علمی، غیرزیارتی، کاری، مطالعاتی، ورزشی، ماموریتی و … باید جهت خروج از کشور از وثیقه استفاده نمایند.

 • مشمولین خدمت:

افرادی مشمولی که به سن اعزام به خدمت رسیده اند یا برای خدمت سربازی اعزام می شوند یا اینکه مشمول غیبت می شوند. گاهی مشمولین بر اثر ناآگاهی وارد دوره غیبت می شوند؛ بنابراین اطلاع از قوانین اعزام به خدمت خیلی ضروری می باشد. گاهی اوقات با وجود اینکه فرد وارد دوره غیبت می شود اما می تواند با استفاده از شرایطی از غیبت موجه استفاده نماید.

 • توجیه غیبت:

در شرایطی مثل: داشتن بیماری، حوادثی که باعث صدمات جسمی و روانی فرد مشمول شده و مانع اعزام به خدمت او شده است، بستری شدن در بیمارستان بر اثر بیماری، فوت کردن یکی از اعضای درجه یک خانواده مشمول، مشکلات اداری ایجاد شده در دفترچه اعزام به خدمت فرد. اینها میتواند موجب توجیه غیبت مشمول شود. برخی مشمولین هم درخواست تمدید و یا تعجیل خدمت را دارند که بر اساس ارائه مدارک این اقدام یکبار برای فرد انجام می شود. اگر غیبت موجه نباشد، فرار از خدمت محسوب می شود.

بخشش غیبت اولیه سربازان حین خدمت چه شرایطی دارد؟

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه بخشش غیبت اولیه سربازان حین خدمت چه شرایطی دارد؟

از مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه با تلفن همراه

در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای عضویت در کانال آخرین اخبار نظام وظیفه و اطلاع از اخبار معافیت، امریه، کسری خدمت، خروج از کشور و ... کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

یکشنبه

1400/7/4

دوشنبه

1400/7/5

سه شنبه

1400/7/6

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید