خانه خدمات مشاوره ای تحصیلی و آموزشی برنامه ریزی درسی و ۳ گام مهم آن – آیا به مشاوره درسی نیاز دارید؟

برنامه ریزی درسی و ۳ گام مهم آن – آیا به مشاوره درسی نیاز دارید؟

بروزرسانی شده اکتبر 26, 2017 4:28 ب.ظ
0
163
گام اصلی انتخاب رشته
برنامه ریزی درسی و ۳ گام مهم آن – آیا به مشاوره درسی نیاز دارید؟
میانگین 5 رای از تعداد 1

چگونه باید برنامه ریزی درسی داشته باشیم؟ وجود مشاوره درسی چقدر ضروری است؟ فقط برای کنکور ۹۷ می بایست برنامه ریزی نمود یا دانش آموزان و دانشجویان هم برنامه ریزی درسی داشته باشند؟ در ادامه با آویژه همراه باشید .

برنامه ریزی درسی

برنامه ریزی درهر مرحله ای از زندگی نیاز اصلی برای کسب موفقیت است . می گویند برنامه ریزی نکردن یعنی برنامه ریزی برای شکست . برنامه ریزی در مقاطع زمانی که نیازهای ما (حجم کارهایی که باید انجام شود بیشتر و یا در حدود فرصتی است که داریم اهمیت بسیار بیشتری پیدا خواهد کرد.

با توجه به حجم مباحث کنکور (که نسبت به سالهای پایه بسیار بیشتر است) و نیز فرصت محدودی که تا روز کنکور وجود دارد . برنامه ریزی اهمیت ویژه ای داشت.

برنامه ریزی ، اصول ثابت و معینی دارد که هر داوطلبی که خواهان کسب رتبه مطلوب است باید آنها را رعایت کند و البته اصل تفاوتهای فردی را در جزئیات لحاظ کند.
در این گفتار در سه گام روش تهیه یک برنامه اصولی را آموزش می دهیم

گام 1 – تعداد واحد مطالعاتی هر روز را تخمین بزنید 
در گام اول شما باید هر روز هفته را به صورت فرضی در نظر بگیرید و طبق اصول ( واحد مطالعه و …) تخمین بزنید که چند واحد مطالعاتی خواهید داشت مثلا شنبه ساعت  14:30 از مدرسه تعطیل می شوم  و ساعت 15 به منزل می رسم . ساعت 16:30 الی می توانم درس خواندن را آغاز کنم . از ساعت 16:30 الی 17:45 یک واحد مطالعاتی و … و به این ترتیب مثلا متوجه می شوید که شنبه می توانید 5 واحد مطالعاتی داشته باشید و این کار را برای تمامی روزهای هفته انجام دهید.

گام 2 – مطالعه درس های هر روز را در همان روز قرار دهید 
همانطور که در اصل یک شش گفتیم مطالعه درس هر روز را در یک جدول ( با توجه به تعداد واحد مطالعاتی که در گام یک معین کردید ) بنویسید و چهار زنگ مطالعه آزاد نیز در برنامه در نظر بگیرید بهتر است این چهار زنگ در طول هفته پخش باشد که اگر هر روز نتوانستید درسی را مطالعه کنید آن را سریعا جبران کنید.

گام 3 – قطعا تعداد بسیاری از واحدهای مطالعاتی خالی باقی مانده است که در گام آخر با توجه به اعدادی که در اصل اول استخراج کرده اید باید تعادل را در برنامه خود ایجاد کنید. یعنی مثلا اگر ساعت مطالعه ادبیات را 5 در نظر گرفته اید و تا انتهای گام دو ، دو واحد مطالعاتی برای ادبیات در نظر گرفته اید . باید سه واحد دیگر نیز به ادبیات اضافه کنید . ( اصل تنوع مطالعاتی را نیز فراموش نکنید) تا تبدیل به 5 ساعت در هفته شود

اگر قصد برنامه ریزی درسی برای کنکور را دارید ٬ منابع کنکور ۹۷ را اینجا دنبال فرمایید .

 

مشاوره درسی

در دوران تحصیلی ما آزمون های مختلفی را پیش رو داریم . از امتحانات نیمسال اول و دوم تا گاها آزمون های ورود به مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی تا در نهایت کنکور سراسری و بعد از آن هم امتحانات دانشگاه و … ٬ وجود برنامه ریزی در زندگی امری ضروری است اما در حوزه تحصیلی شاید بیش از هر حوزه ای تاثیرگذار باشد چون که آینده شغلی و موقعیت های اجتماعی آینده ما به آن وابسته باشد . به همین دلیل یک مشاوره درسی می تواند با تجاربی که از گذشته و مشترکان قبلی خود دارد و البته دانش و علم خود ٬ برنامه ریزی صحیحی برای شما دانش آموزان و دانشجویان داشته باشد که این امری ضروری در موفقیت شما خواهد بود .

چنانچه نیاز به مشاوره درسی یا برنامه ریزی درسی داشتید ٬ همه روزه از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب می توانید بدون کد و از تلفن ثابت با شماره ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ تماس حاصل فرمایید ٬ همکاران ما آماده پاسخگویی به شما عزیزان می باشند .

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در تحصیلی و آموزشی

بررسی کنید

اعلام نتایج نهایی انتخاب رشته کنکور سراسری 97

اعلام نتایج نهایی انتخاب رشته کنکور سراسری 97میانگین 5 رای از تعداد 1 “اعلام نتایج ن…