بکارگیری سربازان در مراکز آموزشی نیروهای مسلح چگونه صورت میپذیرد؟

نیروهای مسلح

بکارگیری سربازان در مراکز آموزشی نیروهای مسلح و گذراندن دوره ی آموزشی خدمت سربازی برای مشمولین توسط سازمان نظام وظیفه کشور و بر اساس شاخصه هایی صورت میپذیرد. جوانانی که پس از اتمام تحصیل خود در مدارس به سن مشمولیت میرسند  و باید برای اعزام به خدمت سربازی آماده شوند، دغدغه های دوره های آموزشی و دور شدن از خانواده را خواهند داشت. زیرا این افراد بر اساس تقسیم بندی ستاد نیروهای مسلح برای گذراندن دوره ی آموزشی به یکی از پادگان های آموزشی زیر نظر سازمان نظام وظیفه فرستاده خواهند شد.

بر اساس ماده قانون ۵ از مجموعه قوانین سازمان نظام وظیفه، همه ی مشمولین خدمت وظیفه سربازی زمانی که به دوره ی خدمت ضرورت اعزام میشوند میتوانند دوره ی رزمایش های مقدماتی را فرا گیرند. در این دوره ها مشمولین میتوانند به طور کامل آموزش های نظامی را فراگرفته و این دوره ی آموزشی یکی از مهم ترین بخش های خدمت سربازی برای جوانان به حساب میاید.

بر این اساس اظهارات سرهنگ نجف حمیدزاده، برابر با ماده قانون ۵ خدمت وظیفه سربازی، مشمولین باید این دوره ی دوماهه را در پادگان های نظامی که از سوی سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا و ستاد کل نیروهی مسلح مشخص میشود بگذرنند. و اما بکارگیری سربازان در مراکز آموزشی نیروهای مسلح گفته شده بر اساس شرایطی است که سازمان نظام وظیفه آن ها را وضع کرده است. این سازمان با در نظر گرفتن عواملی شامل نیازمندی های ستاد نیروهای مسلح به سربازان وظیفه و ظرفیت های مراکز آموزشی و سایر شرایط، مشمولین را در مراکز مختلف آموزشی تقسیم بندی کرده و متقاضیان به شهرهای مختلف برای گذراندن دوره های آموزشی فرستاده میشوند.


مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره در زمینه بکارگیری سربازان در مراکز آموزشی نیروهای مسلح چگونه صورت میپذیرد؟ با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی ایام تعطیل.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

بیشتر بخوانید:  پذیرش امریه چگونه ممکن است؟


بر طبق گفته های معاون بخش اعزام سربازان ستاد نیروهای مسلح، مشمولین بر اساس شرایط اقلیمی و جغرافیایی محل زندگی خود در پادگان های آموزشی این سازمان تقسیم بندی میشوند.

اما پس از بکارگیری سربازان در مراکز آموزشی نیروهای مسلح و اتمام ۸ هفته یا همان ۲ ماه آموزش سربازان ، اولویت تقسیم بندی مشمولین بر اساس شرایط زیادی صورت خواهد گرفت. علاوه بر نیازهای ستاد نیروهای مسلح به سرباز، وضعیت تاهل افراد نیز در نظر گرفته میشود. آن دسته از افرادی که ازدواج کرده و دارای فرزند هستند میتوانند در شهر محل سکونت همسر خود به ادامه ی خدمت سربازی بروند. این از جمله تسهیلاتی است که سازمان نظام وظیفه عمومی کشور برای مشمولین خدمت سربازی در نظر گرفته است.

در بیشتر موارد، محل دوره ی آموزشی افراد با محل گذراندن دوره ی خدمت ضرورت آنان متفاوت خواهد بود. سازمان نظام وظیفه نیروهای مشمول را در مناطقی در حدود ۳۰۰ کیلومتر فاصله با محل سکونت تقسیم بندی کرده و محل خدمت سربازی آنان را مشخص خواهد کرد.

یکی از اصلی ترین مواردی که باعث میشود شما در موضوعات بکارگیری سربازان در مراکز آموزشی نیروهای مسلح به هدف خود برسید این است که هم دسترسی کاملی به اطلاعات کافی در این زمینه و هم پشتکار لازم برای انجام این کار داشته باشید. باید توجه داشته باشید که بیشتر افراد در مورد مسائل  مشمولین خدمت سربازی به مشکل برمیخورند اما جای نگرانی نیست. هر هدفی دارای سختی های خاص خودش است. مشکلاتی که در حیطه  بکارگیری سربازان در مراکز آموزشی نیروهای مسلح با آن رو به رو میشوید نباید شما را ناامید کند. شما میبایست در ابتدا هدف خود را مشخص کنید و برای رسیدن به آن برنامه ریزی کنید.

با این شیوه صحیح قطعا اکثر ناملایمات و ناهمواری هایی که در مسیر خدمت سربازی با آن مواجه میشوید نمیتواند شما از رسیدن به مقصود منصرف سازد. باید خوب به این نکته توجه کنید که برنامه ریزی بسیا مهم است اما در مورد  بکارگیری سربازان در مراکز آموزشی نیروهای مسلح تنها گام نخست است. شما میبایست پشتکار نیز داشته باشید و در آخر از اطلاعات افراد آگاه نیز بهره بگیرید. کارشناسان مرکز مشاوره آویژه میتوانند در این زمینه به طور کامل در کنار شما باشند و شما عزیزان را راهنمایی کنند.

نظام وظیفه

خدمات مشاوره نظام وظیفه  آویژه:

کسری خدمت: در صورت داشتن یکسری شرایط می توانید از کسری خدمت استفاده نمایید. کسری خدمت سربازی شامل:

 • کسری فرزندان ایثارگران و رزمندگان
 • کسری خدمت جبهه پدر
 • کسری خدمت در مناطق بد آب و هوا
 • کسری بسیج
 • کسری خدمت نخبگان
 • کسری خدمت متاهلین
 • پروژه های کسری خدمت می باشد.

مشمولان خدمت سربازی می توانند با داشتن شرایط از انواع کسری خدمت استفاده کنند.

انواع معافیت های سربازی: معافیت های نظام وظیفه شامل:

 • معافیت تحصیلی
 • معافیت پزشکی
 • معافیت کفالت
 • معافیت ایثارگری
 • معافیت موقت
 • معافیت دائم
 • معاف از رزم
 • و غیره می باشد.

افراد طبق شرایطی که دارند می توانند از هر یک از انواع معافیت های سربازی استفاده نمایند.

 • نحوه دریافت امریه:

افراد مشمولی که می خواهند برای دریافت امریه خدمت سربازی اقدام نمایند؛ باید از مراحل و شرایط آن کاملا اطلاع داشته باشند تا بتوانند از این فرصت استفاده نمایند. برای دریافت امریه سربازی باید رشته تحصیلی تان با سازمانی که می خواهید امریه بگیرید، متناسب باشد. مقطع تحصیلی فرد بسته به سازمان مورد نظر از دیپلم تا دکتری را شامل می شود. از جمله مواردی که در گرفتن امریه بسیار مهم است، نداشتن غیبت می باشد.

 • اعزام به خدمت:

هر فرد ذکور ایرانی وقتی به سن ۱۸ سالگی تمام می رسد، مشمول قانون خدمت وظیفه قرار می گیرد. فرد در این موقعیت باید برای اعزام به خدمت سربازی آماده شود. فرد مشمول باید اقدام به دریافت دفترچه خدمت وظیفه از دفاتر خدماتی نماید. همچنین درخواست خود را در سامانه انجام دهد. بعضی از مشولین نیز به جای اعزام به خدمت از انواع معافیت ها و کسری های خدمت سربازی استفاده می نمایند.

 • قوانین نظام وظیفه خدمت سربازی:

طبق قانون سن مشمولیت بین ۱۸ تا ۵۰ سالگی است ولی باز هم در برخی شرایط ممکن است بر حسب ضرورت به ۶۰ سالگی هم برسد. مطابق قوانین نظام وظیفه، مدت خدمت مشمولین در مناطق عادی و نظامی ۲۱ ماه است و برای مشمولینی که در سازمان ها و ارگان های غیرنظامی خدمت می کنند، ۲۴ است. از آنجا که قوانین وظیفه عمومی دائماً در حال تغییر و تحول است، افراد باید از قوانین بروز و تغییر یافته اطلاع داشته باشند. تا شاید بتوانند از امتیازات مربوط به گرفتن انواع معافیت های سربازی، کسری خدمت، امریه و غیره استفاده کنند.

 • خروج از کشور:

افرادی که به سن مشمولیت نرسیده اند برای خروج از کشور مشکلی ندارند و نیاز به گرفتن مجوزی نمی باشد؛ اما فردی که به سن مشمولیت رسیده است حداکثر ۱ سال بعد از ترک تحصیل، اخراج یا فراغت از تحصیل باید خود را به وظیفه عمومی معرفی نماید. دانش آموزان یا دانشجویانی که معافیت سربازی دارند در خروج از کشور از سوی وظیفه عمومی هیچگونه ممنوعیتی ندارند. مشمولان جهت سفرهای زیارتی، علمی، غیرزیارتی، کاری، مطالعاتی، ورزشی، ماموریتی و … باید جهت خروج از کشور از وثیقه استفاده نمایند.

 • مشمولین خدمت:

افرادی مشمولی که به سن اعزام به خدمت رسیده اند یا برای خدمت سربازی اعزام می شوند یا اینکه مشمول غیبت می شوند. گاهی مشمولین بر اثر ناآگاهی وارد دوره غیبت می شوند؛ بنابراین اطلاع از قوانین اعزام به خدمت خیلی ضروری می باشد. گاهی اوقات با وجود اینکه فرد وارد دوره غیبت می شود اما می تواند با استفاده از شرایطی از غیبت موجه استفاده نماید.

 • توجیه غیبت:

در شرایطی مثل: داشتن بیماری، حوادثی که باعث صدمات جسمی و روانی فرد مشمول شده و مانع اعزام به خدمت او شده است، بستری شدن در بیمارستان بر اثر بیماری، فوت کردن یکی از اعضای درجه یک خانواده مشمول، مشکلات اداری ایجاد شده در دفترچه اعزام به خدمت فرد. اینها میتواند موجب توجیه غیبت مشمول شود. برخی مشمولین هم درخواست تمدید و یا تعجیل خدمت را دارند که بر اساس ارائه مدارک این اقدام یکبار برای فرد انجام می شود. اگر غیبت موجه نباشد، فرار از خدمت محسوب می شود.

بکارگیری سربازان در مراکز آموزشی نیروهای مسلح چگونه صورت میپذیرد؟

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره 9099072068 تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه بکارگیری سربازان در مراکز آموزشی نیروهای مسلح چگونه صورت میپذیرد؟

از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت

در سراسر کشور با 9099072068 تماس بگیرید

همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 

حتی ایام تعطیل

به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای عضویت در کانال آخرین اخبار نظام وظیفه و اطلاع از اخبار معافیت، امریه، کسری خدمت، خروج از کشور و ... کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

دوشنبه

1399/12/18

سه شنبه

1399/12/19

چهارشنبه

1399/12/20

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید