بکارگیری سربازان در مراکز آموزشی چگونه صورت میپذیرد؟

امریه

بکارگیری سربازان در مراکز آموزشی یکی از مهم ترین فعالیت هایی است که سازمان نظام وظیفه عمومی کشور در قبال مشمولین خدمت سربازی به عهده دارد. همه ی مشمولین خدمت وظیفه پس از رسیدن به سن ۱۹ سالگی واجد شرایط خدمت سربازی بوده و باید برای گذراندن دوره ی خدمت ضرورت خود را به سازمان وظیفه عمومی معرفی کنند. سپس وظیفه ی بکارگیری سربازان در مراکز آموزشی بر عهده ی سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا میباشد. مشمولین پس از شروع اقدام و مراحل اعزام به خدمت سربازی، باید به مراکز آموزشی فرستاده شده و دوره ی آموزشی خدمت سربازی را که به مدت ۲ ماه میباشد را پشت سر بگذارند.

بر اساس آخرین اطلاعیه های پایگاه خبری پلیس، سرهنگ نجف حمیدزاده مبحث بکارگیری سربازان در مراکز آموزشی و قوانین مرتبط با آن را مورد بررسی قرار داده و در این باره به پایگاه خبری گفته است که: بر اساس ماده قانون ۵ از موارد قوانین سازمان نظام وظیفه، کلیه مشمولینی که به خدمت سربازی رفته و برای گذراندن دوره ی خدمت ضرورت به پادگان ها اعزام میشوند باید یک دوره ی رزمی مقدماتی دو ماهه را گذرانده و در این دوره آموزش های نظامی لازم را بدست آورند.

مشمولین تا قبل از اعزام به پادگان نظامی، از محل خدمت و دوره ی آموزشی خود مطلع نخواهند بود. نوع پادگان و شهر محل خدمت سربازی متقاضیان در روزهای آخر اعزام به دوره ی آموزشی مشخص میشود. به همین دلیل متقاضیان میتوانند بر اساس دلایل مختلف در پادگان های نظامی ساماندهی شوند. این ساماندهی بر طبق نیازمندی های سازمان نظام وظیفه و نیروهای مسلح کشور، ظرفیت های مرکزهای آموزشی و سایر موارد در نظر گرفته شده و مشمولین برای گذراندن دوره ی رزم و آموزش های نظامی پادگان ها مشغول به خدمت خواهند شد.


مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره در زمینه بکارگیری سربازان در مراکز آموزشی چگونه صورت میپذیرد؟ با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی ایام تعطیل.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

بیشتر بخوانید: شرایط دریافت امریه خدمت سربازی چیست؟


البته ناگفته نماند که سازمان نظام وظیفه برای سازماندهی متقاضیان و مشمولین وظیفه ی عمومی، محل سکونت مشمول و شرایط جغرافیایی آن ها را نیز در نظر خواهد گرفت. هم چنین پس از اتمام این دوره ی آموزشی ۸ هفته ای، که یکی از مهم ترین بخش های خدمت سربازی برای جوانان ذکور در کشور میباشد، جوانان ادامه ی دوره ی خدمت ضرورت خود را در محلی دیگر خواهند گذراند. که این محل خدمت بر اساس اولویت هایی مانند نیازهای سازمان مربوطه، وضعیت تاهل و محل سکونت مشمول در نظر گرفته شده و محل گذراندن خدمت سربازی آنان مشخص خواهد شد.

اکثر افراد هنگامی که دردسر هایی در زمینه  بکارگیری سربازان در مراکز آموزشی مواجه میشوند اغلب تصور میکنند که خود میتوانند براحتی از عهده این موضوع بربیایند. البته این یک قانون کلی نیست، افرادی نیز هستند که تا به مشکلی در حیطه  خدمت سربازی مواجه میشوند فکر میکنند که دیگر چاره ای وجود ندارد و به قول معروف کار از کار گذشته است و تنها کاری که انجام میدهند از دست دادن امید به حل مشکل اشان است و دست روی دست میگذارند تا ببینند که چه پیش خواهد آمد. ما در مرکز مشاوره آویژه به این نتیجه رسیده ایم که رویکرد هر دو گروه اشتباه است. خودم از عهده همه چیز بر میایم یک توهم است و یک تفکر نادرست است.

بهتر است یاد بگیریم در تمام مسائل از جمله  بکارگیری سربازان در مراکز آموزشی مهارت های حل مسئله را یاد بگیریم. از طرفی لازم نیست تمام امید خود را ازدست بدهیم و دست از تلاش برداریم. تجربه ثابت کرده است، اگر کاری را واقعا با تمام وجود بخواهیم انجام دهیم، قطعا میتوانیم به یک نتیجه مطلوب برسیم. موضوعات مربوط به خدمت سربازی  نیز در این مورد استثنا نیستند. در کل توصیه ما این است زمانی که با مشکلاتی در حیطه  بکارگیری سربازان در مراکز آموزشی مواجه شدید خونسردی خود را حفظ کنید. لازم نیست تنها به روش های قبلی خود عمل کنید، بهتر است با دیگران نیز مشورت کنید. شاید راهکارهای قبلی شما در این حیطه کارایی لازم را نداشته باشند.نظام وظیفه

خدمات مشاوره نظام وظیفه  آویژه:

کسری خدمت: در صورت داشتن یکسری شرایط می توانید از کسری خدمت استفاده نمایید. کسری خدمت سربازی شامل:

 • کسری فرزندان ایثارگران و رزمندگان
 • کسری خدمت جبهه پدر
 • کسری خدمت در مناطق بد آب و هوا
 • کسری بسیج
 • کسری خدمت نخبگان
 • کسری خدمت متاهلین
 • پروژه های کسری خدمت می باشد.

مشمولان خدمت سربازی می توانند با داشتن شرایط از انواع کسری خدمت استفاده کنند.

انواع معافیت های سربازی: معافیت های نظام وظیفه شامل:

 • معافیت تحصیلی
 • معافیت پزشکی
 • معافیت کفالت
 • معافیت ایثارگری
 • معافیت موقت
 • معافیت دائم
 • معاف از رزم
 • و غیره می باشد.

افراد طبق شرایطی که دارند می توانند از هر یک از انواع معافیت های سربازی استفاده نمایند.

 • نحوه دریافت امریه:

افراد مشمولی که می خواهند برای دریافت امریه خدمت سربازی اقدام نمایند؛ باید از مراحل و شرایط آن کاملا اطلاع داشته باشند تا بتوانند از این فرصت استفاده نمایند. برای دریافت امریه سربازی باید رشته تحصیلی تان با سازمانی که می خواهید امریه بگیرید، متناسب باشد. مقطع تحصیلی فرد بسته به سازمان مورد نظر از دیپلم تا دکتری را شامل می شود. از جمله مواردی که در گرفتن امریه بسیار مهم است، نداشتن غیبت می باشد.

 • اعزام به خدمت:

هر فرد ذکور ایرانی وقتی به سن ۱۸ سالگی تمام می رسد، مشمول قانون خدمت وظیفه قرار می گیرد. فرد در این موقعیت باید برای اعزام به خدمت سربازی آماده شود. فرد مشمول باید اقدام به دریافت دفترچه خدمت وظیفه از دفاتر خدماتی نماید. همچنین درخواست خود را در سامانه انجام دهد. بعضی از مشولین نیز به جای اعزام به خدمت از انواع معافیت ها و کسری های خدمت سربازی استفاده می نمایند.

 • قوانین نظام وظیفه خدمت سربازی:

طبق قانون سن مشمولیت بین ۱۸ تا ۵۰ سالگی است ولی باز هم در برخی شرایط ممکن است بر حسب ضرورت به ۶۰ سالگی هم برسد. مطابق قوانین نظام وظیفه، مدت خدمت مشمولین در مناطق عادی و نظامی ۲۱ ماه است و برای مشمولینی که در سازمان ها و ارگان های غیرنظامی خدمت می کنند، ۲۴ است. از آنجا که قوانین وظیفه عمومی دائماً در حال تغییر و تحول است، افراد باید از قوانین بروز و تغییر یافته اطلاع داشته باشند. تا شاید بتوانند از امتیازات مربوط به گرفتن انواع معافیت های سربازی، کسری خدمت، امریه و غیره استفاده کنند.

 • خروج از کشور:

افرادی که به سن مشمولیت نرسیده اند برای خروج از کشور مشکلی ندارند و نیاز به گرفتن مجوزی نمی باشد؛ اما فردی که به سن مشمولیت رسیده است حداکثر ۱ سال بعد از ترک تحصیل، اخراج یا فراغت از تحصیل باید خود را به وظیفه عمومی معرفی نماید. دانش آموزان یا دانشجویانی که معافیت سربازی دارند در خروج از کشور از سوی وظیفه عمومی هیچگونه ممنوعیتی ندارند. مشمولان جهت سفرهای زیارتی، علمی، غیرزیارتی، کاری، مطالعاتی، ورزشی، ماموریتی و … باید جهت خروج از کشور از وثیقه استفاده نمایند.

 • مشمولین خدمت:

افرادی مشمولی که به سن اعزام به خدمت رسیده اند یا برای خدمت سربازی اعزام می شوند یا اینکه مشمول غیبت می شوند. گاهی مشمولین بر اثر ناآگاهی وارد دوره غیبت می شوند؛ بنابراین اطلاع از قوانین اعزام به خدمت خیلی ضروری می باشد. گاهی اوقات با وجود اینکه فرد وارد دوره غیبت می شود اما می تواند با استفاده از شرایطی از غیبت موجه استفاده نماید.

 • توجیه غیبت:

در شرایطی مثل: داشتن بیماری، حوادثی که باعث صدمات جسمی و روانی فرد مشمول شده و مانع اعزام به خدمت او شده است، بستری شدن در بیمارستان بر اثر بیماری، فوت کردن یکی از اعضای درجه یک خانواده مشمول، مشکلات اداری ایجاد شده در دفترچه اعزام به خدمت فرد. اینها میتواند موجب توجیه غیبت مشمول شود. برخی مشمولین هم درخواست تمدید و یا تعجیل خدمت را دارند که بر اساس ارائه مدارک این اقدام یکبار برای فرد انجام می شود. اگر غیبت موجه نباشد، فرار از خدمت محسوب می شود.

بکارگیری سربازان در مراکز آموزشی چگونه صورت میپذیرد؟

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه بکارگیری سربازان در مراکز آموزشی چگونه صورت میپذیرد؟

از مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه با تلفن همراه

در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای عضویت در کانال آخرین اخبار نظام وظیفه و اطلاع از اخبار معافیت، امریه، کسری خدمت، خروج از کشور و ... کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

جمعه

1400/2/24

شنبه

1400/2/25

یکشنبه

1400/2/26

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید