خانه خدمات مشاوره ای تحصیلی و آموزشی دانشگاهی معدل در کنکور سراسری 97 چه تاثیری دارد؟

معدل در کنکور سراسری 97 چه تاثیری دارد؟

بروزرسانی شده دسامبر 10, 2017 4:36 ب.ظ
0
111
معدل در کنکور
معدل در کنکور سراسری 97 چه تاثیری دارد؟
میانگین 5 رای از تعداد 1

بالا یا پایین بودن معدل در کنکور سراسری چه تاثیری دارد ؟! اگر از داوطلبان کنکور سراسری سال 97 هستید در ادامه میزان تاثیر معدل در کنکور را دنبال فرمایید .

تاثیر معدل در کنکور سراسری 97 

کنکور سراسری و کنکور دانشگاه آزاد از سال 92 با هم تلفیق شدند و داوطلبان از آن زمان، تنها در یک آزمون شرکت می کنند که توسط سازمان سنجش کشور برگزاری می شود. اما چیز دیگری هم به کنکور سراسری افزوده شده است که موجب سردرگمی و اضطراب بسیاری از داوطلبان شده است: تاثیر معدل در کنکور.

با تلفیق کنکور سراسری و کنکور دانشگاه آزاد، تمامی داوطلبان علاقه مند به تحصیل در دانشگاههای سراسری و دانشگاه آزاد، در یک آزمون شرکت می کنند. هر داوطلب با ثبت نام کنکور سراسری 97، می تواند در هریک از رشته های ریاضی، تجربی، انسانی، هنر و زبان از دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد 97، تمامی رشته محل های با آزمون را هم انتخاب کند. بر اساس اطلاع رسانی سازمان سنجش، زمان ثبت نام کنکور 97 از 1 بهمن آغاز شده و تا 8 بهمن ادامه خواهد داشت و تمامی مراحل ثبت نام هم در سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می شود.

 

میزان تاثیر معدل در کنکور سراسری 97 به چه صورت خواهد بود؟

سازمان سنجش آموزش کشور در اطلاعیه ای میزان تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور سراسری 97 را مشابه کنکور 96 اعلام کرد که مطابق این اطلاعیه میزان تاثیر معدل کتبی امتحانات نهایی 25 درصد و به صورت تاثیر مثبت برای شرکت کنندگانی که از سال 1384 به بعد مدرک دیپلم خود را دریافت کرده اند، خواهد بود.  تاثیر معدل دروس نهایی مقطع پیش دانشگاهی افرادی که از سال 1391 به بعد مدرک پیش دانشگاهی خود را اخذ کرده اند، هم  5 درصد خواهد بود. به این صورت، معدل های دیپلم و پیش دانشگاهی در قبولی متقاضیان نقش مثبتی دارد. لازم به ذکر است که برای هر داوطلب با توجه درصدهایی که در دروس مختلف کسب می کند، یک نمره یا تراز در نظر گرفته می شود. این تراز هم نسبت مستقیمی با میانگین درصد های کلیه شرکت کنندگان کنکور در آن درس دارد. به همین شکل یک تراز هم برای نمره نهایی هر دانش آموز محاسبه می شود و این تراز هم نسبت مستقیمی با میانگین نمرات نهایی شرکت کنندگان کنکور در آن درس دارد.

 

برنامه ریزی و مشاوره کنکور 97

چنانچه نیاز به مشاوره تحصیلی یا برنامه ریزی درسی داشتید ٬ همه روزه از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب می توانید بدون کد و از تلفن ثابت با شماره ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ تماس حاصل فرمایید ٬ همکاران ما آماده پاسخگویی به شما عزیزان می باشند .

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در دانشگاهی

بررسی کنید

اعلام نتایج نهایی انتخاب رشته کنکور سراسری 97

اعلام نتایج نهایی انتخاب رشته کنکور سراسری 97میانگین 5 رای از تعداد 1 “اعلام نتایج ن…