شرایط تحصیل در رشته داروسازی ٬ پزشکی و دندان پزشکی هندوستان

پزشکی هندوستان
به اشتراک بگذارید

اگر قصد دارید برای ادامه تحصیل در رشته پزشکی ٬ دندانپزشکی و داروسازی به خارج از کشور سفر کنید٬ هندوستان یکی از کشور هایی است که باید اطلاعاتی کاملی در خصوص آن داشته باشید .

تحصیل پزشکی و دندان پزشکی هندوستان

تحصیل در مقطع پزشکی در هند (خیلی از عزیزان از ما در باب تحصیل پزشکی در هندوستان پی اند و این که آیا مدرک هند در رشته پزشکی در ایران یا نقاط دیگر دنیا مورد قبول است؟) ما در اینجا در باب تحصیل در پزشکی و دندانپزشکی برای شما عزیزان مطالب مفید و مختصری را شرح داده ایم :

مدرک دندان پزشکی شما که هندوستان پس از طی دوره پزشکی اخذ نموده اید ،مورد تائید است اما نه بطور مستقیم و قطعی بلکه میروید یک دوره تکمیلی می گذرانید مثلا مدرک دندانپزشکی در هند ۵ سال است و شما آن یک یا دو سال کسری نسبت به ایران را در ایران می گذرانید بدون آن که شما امتحان جامع داشته باشید.(در حال حاضر قوانین در حال تغییر است و پیشنهاد می کنیم در هر زمان که می خواهد اقدام کنید اول و مشاورین ما مشورت کنید تا شما را نسبت به موضوع توجیه نمایند )

دقت کنید که شما فقط با امتحان تکمیلی میتوانید مدرک دندان پزشکی ایران را بگیرید.البته به نظر میرسد این مشخص است که که مدرک دندان پزشکی هند از مدرک کشورهایی نظیر مجارستان است که مدرکش مشروط است، خیلی بهتر است .

اما در مورد پزشکی و تحصیل آن در هندوستان که متقاضیان آن هم بسیارهستند ما از شهر بنگلور و منگلور پذیرش را اخذ میکنیم و قیمتی که برای شما پذیرش اخذ میکنیم با همه ایران متفاوت است.

هزینه مطالعه رشته پزشکی هندوستان :

در کل دوره ۵ ساله حدوداَ ۱۲۰۰۰۰ هزار دلار   می باشد (این مبلغ برای کل دوره می باشد نه برای یک سال )که متاسفانه این پزشکی عمومی نظیر دندانپزشکی و دارو سازی نمی باشد که مورد تائید ایران باشد پس اگر قصد تحصیل در رشته های پزشکی را دارید بهتر است از رشته های دندانپزشکی و دارو سازی اقدام کنید که هم مورد تائید است ثانیا ارزان تر است.

هزینه مطالعه دندانپزشکی هندوستان :

در شهربنگلور در کل دوره حدوداَ ۴۵ تا۵۰ هزار دلار در کل دوره ۵ ساله است ( این قیمتها در مواقع مختلف سال تغییر می کند )شما لازم نیست کل مبلغ را در ابتدای امر بدهید و این مبلغ در یک سال باید پرداخت کنید .

هزنیه همین دوره ها در منگلور حدود ۳۴ تا ۴۵ هزار دلار می باشد و میتوانید هزینه را بین یک سال و نیم تا ۲ سال بپردازید .دقت بفرمایید این هزینه ها حتی از دانشگاه های بین الملل ایران ارزان تر است و رنکینگ دانشگاههای هند از ۱۰۰۰ پائین تر است.

هزینه مطالعه دکترای دارو سازی :

در مورد دکترای دارو سازی هم این را به عرض می رسانیم که شما مدرک مورد تائید ایران را میگیرید کل دوره ۶ ساله است و هزینه کل دوره در بنگلور ۲۰ تا ۳۵ هزار دلار است . این هزینه ها حدودی است و در زمان های مختلف و بر اساس دانشگاه متفاوت است .

مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت شرایط ادامه تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی در کشور هندوستان را اعلام کرد.

شورای عالی ارزشیابی وزارت بهداشت جدیدترین شرایط ادامه تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی در کشور هند و بورسیه ستان و شاغلین به تحصیل در دانشگاه راجیو گاندی را مصوب کرد.

الزام شرکت در آزمون Neet در کشور هندوستان :

بر اساس مصوبه دویست و بیست و نهمین جلسه شورایعالی ارزشیابی وزارت بهداشت در تاریخ ۶ خرداد ۹۶ در خصوص متقاضیان ادامه تحصیل در کشور هندوستان در سال ۱۷-۲۰۱۶ که جهت ورود ملزم به شرکت در آزمون Neet بوده اند، مقرر شد: به دانشگاههای مورد تایید وزارت بهداشت در سایر کشورهای بر اساس لیست۱۷-۲۰۱۶ یا ۱۸-۲۰۱۷ منتقل شوند و یا به سایر رشته ها تغییر رشته دهند (در کشور هندوستان).

همچنین بر اساس مصوبه شورایعالی ارزشیابی وزارت بهداشت برای متقاضیان ادامه تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی در کشور هندوستان مقرر شد در خصوص واجدین شرایط آیین نامه انتقال از خارج مساعدت لازم به عمل آید.

دانشگاه راجیو گاندی هندوستان:

شورای عالی ارزشیابی وزارت بهداشت در مورد شاغلین به تحصیل در دانشگاه راجیو گاندی هندوستان مصوب کرده است در خصوص دانشجویان دانشگاه راجیو گاندی پس از مشخص شدن نتیجه پیگیری حقوقی، مجدد در شورا مطرح شود.

همچنین در صورتی که قصد دارید در رشته های نظیر پزشکی و دندان پزشکی در امریکا و اروپا تحصیل کنید ٬ اینجا کلیک کنید .

در صورت بروز هرگونه سوال در خصوص این مطلب یا سایر رشته ها ٬ اعزام دانشجو به خارج از کشور ٬ دانشگاه های برتر در رشته های مورد نظر شما و … هم اکنون می توانید با شماره تهران ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ و سایراستانها ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ تماس حاصل فرمایید .

شرایط تحصیل در رشته داروسازی ٬ پزشکی و دندان پزشکی هندوستان

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره 9099072068 تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه شرایط تحصیل در رشته داروسازی ٬ پزشکی و دندان پزشکی هندوستان

از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت

در سراسر کشور با 9099072068 تماس بگیرید

همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 

حتی ایام تعطیل

در این مقاله بخوانید:

نظرات

- یک نظر:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره تلفنی با تلفن ثابت و بدون پیش شماره

از سراسر ایران 9099072068