خانه خدمات مشاوره ای تحصیلی و آموزشی تحصیل در رشته مامایی بدون کنکور

تحصیل در رشته مامایی بدون کنکور

بروزرسانی شده ژانویه 15, 2018 11:00 ق.ظ
0
281
مامایی بدون کنکور

برای مشاوره در زمینه تحصیل در رشته مامایی بدون کنکور

می توانید از سراسر کشور با استفاده از تلفن ثابت از ساعت 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل

با مشاوران متخصص مرکز مشاوره تلفنی آویژه دانش تماس بگیرید :

9099072068

تحصیل در رشته مامایی بدون کنکور
میانگین 5 رای از تعداد 1

مامایی بدون کنکور ؟ آیا می توان در رشته مامایی بدون کنکور مشغول به تحصیل شد؟! سایر رشته ها و دانشگاه های بدون کنکور کدامند و چه شرایطی برای پذیرش دارند ؟! اگر نیاز به مشاوره دارید با شماره زیر تماس بگیرید :

تحصیل در رشته مامایی بدون کنکور

رشته علوم مامایی یا همان مامایی، یکی از مهم ترین شاخه های علوم پزشکی است که امروزه با توجه به کاربردهای بالایش در زمینه های مختلف، تقاضای زیادی برای پذیرش در این رشته ی تحصیلی به وجود آمده است، اما سوالی که همواره برای بسیاری از دانشجویان علاقه مند به این رشته مطرح می شود، چگونگی تحصیل در این رشته بدون شرکت در کنکور است. در ادامه با آویژه دانش همراه باشید:

تحصیل بدون کنکور در رشته ی مامایی بر خلاف رشته های پزشکی و دندانپزشکی که امکان تحصیل در آنها بدون شرکت در کنکور وجود ندارد، امکان پذیر است. اما باید نکاتی را هم در این مورد ذکر کنیم، ابتدا اینکه تحصیل در این رشته، تنها در مقطع کاردانی، بدون کنکور امکان پذیر است و در مقاطع بالاتر، دانشجویان می باید، در کنکور شرکت کنند. بنابراین، دانشجویان، باید توجه داشته باشند که امکان تحصیل در مقطع کارشناسی پیوسته در دانشگاه علوم پزشکی به صورت بدون کنکور و دریافت مدرک کارشناسی به صورت بدون کنکور وجود نخواهد داشت.

 

چگونه بدون کنکور در رشته مامایی دانشگاه های علوم پزشکی تحصیل کنیم؟

همانطور که پیش از این ذکر کردیم، تحصیل در رشته های بدون کنکور در دانشگاه های علوم پزشکی فقط در مقطع کاردانی امکان پذیر است. در مورد شرایط پذیرش بدون کنکور هم باید ذکر کنیم، بومی بودن، اولین شرط مهم است.داوطلبان نظام جدید باید یکی از 3 سال محل اخذ مدرک تحصیلی شان ،2 سال آخر دبیرستان و مدرک پیش دانشگاهی را ارائه دهند و داوطلبان نظام قدیم یکی از 3 سال آخر دبیرستان و یا هنرستان را ارائه دهند. همچنین، برای سال جاری محل اخذ دیپلم هم به عنوان استان بومی محسوب می شود.

به دلیل نیمه متمرکز بودن رشته های دانشگاه علوم پزشکی، پذیرش داوطلبان بر اساس سوابق تحصیلی و انجام مصاحبه صورت می پذیرد. از این جهت، داوطلبان  باید جهت پذیرش آمادگی لازم را برای مصاحبه بدست آورند.

داوطلبان پذیرفته شده باید تعهد خدمت خود را جهت پذیرفتن شرایط تعهد خدمت که 3 برابر مدت تحصیل آنها است، به دانشگاه محل قبولی خود ارائه دهند. همچنین در مورد شرایط سنی تحصیل در رشته های بدون کنکور باید بگوییم که حداکثر سن مجاز برای خانم ها 25 سال و برای آقایان 27 سال (با احتساب دو سال خدمت سربازی) است.

 

چگونه بدون کنکور در مقطع کارشناسی ارشد رشته مامایی تحصیل کنیم؟

تحصیل در رشته پرستاری بدون کنکور در مقطع کارشناسی ارشد از طریق آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی برای داوطلبان دارای شرایط استعداد درخشان امکان پذیر است. داوطلبانی که قصد ثبت نام در رشته مامایی بدون کنکور در مقطع کارشناسی ارشد را دارند، باید با به همراه داشتن مدارک به مرکز استعداد درخشان دانشگاه خود مراجعه نمایند. زمان این کار معمولا 1 یا 2 ماه پیش از اعلام نتایج آزمون ارشد وزارت بهداشت خواهد بود که از طریق مرکز سنجش اعلام می شود.

شرایط تحصیل در رشته مامایی بدون کنکور در مقطع کارشناسی ارشد عبارتند از:

  • 1 درصد داﻧﺸﺠﻮﯾﺎن ﺑﺮﺗﺮ ﻫﺮ رﺷﺘﻪ ﺑﺎ ورودی ﻣﺸﺘﺮک در ﻫﺮ داﻧﺸﮕﺎه در ﭘﺎﯾﺎن ﻫﺮ ﺳﺎل ﺗﺤﺼﯿﻠﯽ (ﺣﺪاﻗﻞ ﯾﮏ داﻧﺸﺠﻮ ) ﺑﻪ ﺷﺮط ﮐﺴﺐ ﺣﺪاﻗﻞ ﻣﻌﺪل 18/5 ﺑﺮای دوره ﮐﺎرداﻧﯽ، ﺣﺪاﻗﻞ ﻣﻌﺪل 18 ﺑﺮای دوره ﮐﺎرﺷﻨﺎﺳﯽ و ﺑﺮای ﻣﻘـﺎﻃﻊ ﺑﺎﻻﺗﺮ ﮐﺴﺐ ﻣﻌﺪل 17 ﯾﺎ ﺑﯿﺸﺘﺮ در آن ﺳﺎل ﺗﺤﺼﯿﻠﯽ.
  • داﻧﺸﺠﻮﯾﺎن ﭘﮋوﻫﺸﮕﺮ ﺑﺮﺟﺴﺘﻪ ﺑﻪ ﺗﺎﯾﯿﺪ ﺷﻮرای ﭘﮋوﻫﺸﯽ داﻧﺸﮕﺎه و ﺑﺮ اﺳﺎس دﺳﺘﻮراﻟﻌﻤﻠﯽ ﮐـﻪ از ﺳﻮی ﻣﻌﺎوﻧﺖ ﺗﺤﻘﯿﻘﺎت و فناوری وزارت ﺗﺪوﯾﻦ و ﺑﻪ داﻧﺸﮕﺎه ﻫﺎ اﺑﻼغ ﻣﯽ ﺷﻮد.

قابل ذکر است که علاقمند به تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد مامایی بدون کنکور، به دلیل نداشتن هیچگونه تداخلی می توانند در بهمن ماه در آزمون ارشد رشته علوم مامایی (کنکور ارشد وزارت بهداشت) هم ثبت نام کنند.

اگر مایلید در رشته هوشبری بدون کنکور یا دندانپزشکی بدون کنکور ثبت نام کنید ، کلیک کنید .

 

مشاوره تلفنی ورود به دانشگاه بدون کنکور

در صورتی که مایلید در دانشگاه بدون کنکور پذیرش شوید ، رشته هایی نظیر : مامایی بدون کنکور ، اتاق عمل بدون کنکور ، هوشبری بدون کنکور ، علوم آزمایشگاهی بدون کنکور ، مدارک پزشکی بدون کنکور و … جهت راهنمایی و مشاوره تلفنی میتوانید همه روزه و از ساعت 8 صبح الی 12 شب از تلفن ثابت و بدون کد یا صفر با شماره 9099072068 تماس حاصل فرمایید .

 

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در تحصیلی و آموزشی

بررسی کنید

ثبت نام تکمیل ظرفیت علمی کاربردی بدون کنکور مهر 97

ثبت نام تکمیل ظرفیت علمی کاربردی بدون کنکور مهر 97به این مطلب امتیاز دهید ” علمی کار…