تخمین رتبه کنکور سراسری ۹۸ کارشناسی

تخمین رتبه کنکور سراسری
به اشتراک بگذارید

بدون شک آزمون سراسری ۹۸ یکی از اتفاقاتی است که مسیر زندگی خیلی از افراد را امسال تحت تاثیر قرار می دهد . مهم ترین نکته در کنکور سراسری تخمین رتبه و انتخاب رشته صحیح است زیرا با وجود سابقه چندین ساله برگزاری کنکور سراسری در ایران اما هنوز داوطلبان زیادی به این موضوع اهمیت نمی دهند ٬ پس شما می توانید با تخمین رتبه و انتخاب رشته صحیح کنکور سراسری از تعداد کثیری از داوطلبان چند قدم جلوتر باشید و شانس قبولی در رشته محل دلخواه خود را افزایش دهید .


بروز رسانی : کلیه داوطلبان گرامی می توانند نسبت به مشاهده نتایج کنکور ۹۶ و دفترچه انتخاب رشته اقدام نمایند .


هنگام انتخاب رشته از کدام رتبه کارنامه استفاده کنیم؟

هر سال که کارنامه های کنکور سراسری در سایت سازمان سنجش اعلام می شود، دانش آموزانی که موفق به کسب نتیجه مرحله اول شده و مجاز به انتخاب رشته می باشند، با مشاهده کارنامه خود با سوالات متعددی مواجه می شوند. یکی از مهمترین این سوالها چگونگی استفاده از رتبه و نمرات کسب شده در منطقه ، سهمیه ، رتبه کل و زیر رتبه های هر گروه است. در ارائه این مقاله هدف این است که دانش آموز بتواند با استفاده از آنچه که می آموزد براحتی از رتبه های متعدد خود استفاده نماید.

انواع رتبه ها

رتبه در منطقه در کنکور سراسری سازمان سنجش سه منطقه ثبت نامی از شماره های ۱ الی ۳ وجود دارد که دانش آموز هنگام ثبت نام اولیه در سایت سازمان سنجش خود را در جامعه آماری یکی از آن مناطق ثبت می کند. بنابراین رتبه در منطقه به معنای کسب توانایی علمی دانش آموز در جامعه آماری آن منطقه می باشد. مثلا دانش آموزی رتبه ۳۴۱۰ در منطقه ۲ اخذ کرده است و تعداد افراد شرکت کننده در آن منطقه به عنوان مثال ۱۰۰۰۰۰ نفر بوده و از این تعداد ۴۸۰۰۰ نفر از طرف سازمان سنجش مجاز به انتخاب رشته شده اند، بنابراین دانش آموز مذکور ” نفر ۳۴۱۰ام از تعداد نفرات ۴۸۰۰۰ام مجاز به انتخاب رشته در منطقه ۲″ می باشد.

رتبه در سهمیهمشابه با توضیحات بالا جامعه های آماری دیگری چون شرکت کنندگان در آزمون سراسری عضو گروه خانواده های شاهد یا ایثارگر و یا رزمندگان وجود دارد.رتبه های این افراد نیز مشابه بند ۱ نسبت به تعداد شرکت کنندگان در سهمیه خودشان در کارنامه می آید.مثلا رتبه داوطلبی در سهمیه شاهد ۴۵ شده و آخرین نفر مجاز به انتخاب رشته در این سهمیه ۷۵۰۰ است ، با توضیحات بالا این دانش آموز ” نفر ۴۵ام از تعداد نفرات ۷۵۰۰ام مجاز به انتخاب رشته در سهمیه شاهد” است.

رتبه کشوریهمانطور که از نامش پیداست این رتبه نشانگر وضعیت این داوطلب نسبت به جامعه آماری کل شرکت کنندگان مجاز به انتخاب رشته در گروه آزمایشی خود می باشد.

رتبه های زیرگروه در هر گروه آزمایشی بسته به تفاوت ضرایب دروس امتحانی چند زیر گروه تعریف شده است که هرکدام از داوطلبان در آنها رتبه های متفاوتی گرفته اند. مثلا داوطلبان شرکت کننده در رشته تجربی نسبت به پاسخگویی به درس زمین شناسی در دو زیر گروه ۱ و ۲ ،دو رتبه متفاوت میبینند.اگر به سوالات زمین شناسی جواب داده باشند رتبه زیر گروه ۲ کمتر از رتبه زیر گروه ۱ میشود.در زیر گروه ۱ اهمیت درس زمین شناسی صفر درنظر گرفته شده است.

در صورت تمایل به تخمین رتبه کارشناسی کنکور سراسری توسط کارشناسان و مشاوران مجرب آویژه دانش، هم اکنون می توانید از تلفن ثابت با شماره تهران ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ و سایراستانها ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ تماس حاصل فرمایید . 

تخمین رتبه کنکور سراسری ۹۸ کارشناسی

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره 9099072068 تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه تخمین رتبه کنکور سراسری ۹۸ کارشناسی

از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت

در سراسر کشور با 9099072068 تماس بگیرید

همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 

حتی ایام تعطیل

در این مقاله بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.