تخمین رتبه کنکور سراسری ۹۸ کارشناسی

تخمین رتبه کنکور سراسری

بدون شک آزمون سراسری ۹۸ یکی از اتفاقاتی است که مسیر زندگی خیلی از افراد را امسال تحت تاثیر قرار می دهد . مهم ترین نکته در کنکور سراسری تخمین رتبه و انتخاب رشته صحیح است زیرا با وجود سابقه چندین ساله برگزاری کنکور سراسری در ایران اما هنوز داوطلبان زیادی به این موضوع اهمیت نمی دهند ٬ پس شما می توانید با تخمین رتبه و انتخاب رشته صحیح کنکور سراسری از تعداد کثیری از داوطلبان چند قدم جلوتر باشید و شانس قبولی در رشته محل دلخواه خود را افزایش دهید .


بروز رسانی : کلیه داوطلبان گرامی می توانند نسبت به مشاهده نتایج کنکور ۹۶ و دفترچه انتخاب رشته اقدام نمایند .


هنگام انتخاب رشته از کدام رتبه کارنامه استفاده کنیم؟

هر سال که کارنامه های کنکور سراسری در سایت سازمان سنجش اعلام می شود، دانش آموزانی که موفق به کسب نتیجه مرحله اول شده و مجاز به انتخاب رشته می باشند، با مشاهده کارنامه خود با سوالات متعددی مواجه می شوند. یکی از مهمترین این سوالها چگونگی استفاده از رتبه و نمرات کسب شده در منطقه ، سهمیه ، رتبه کل و زیر رتبه های هر گروه است. در ارائه این مقاله هدف این است که دانش آموز بتواند با استفاده از آنچه که می آموزد براحتی از رتبه های متعدد خود استفاده نماید.

انواع رتبه ها

رتبه در منطقه در کنکور سراسری سازمان سنجش سه منطقه ثبت نامی از شماره های ۱ الی ۳ وجود دارد که دانش آموز هنگام ثبت نام اولیه در سایت سازمان سنجش خود را در جامعه آماری یکی از آن مناطق ثبت می کند. بنابراین رتبه در منطقه به معنای کسب توانایی علمی دانش آموز در جامعه آماری آن منطقه می باشد. مثلا دانش آموزی رتبه ۳۴۱۰ در منطقه ۲ اخذ کرده است و تعداد افراد شرکت کننده در آن منطقه به عنوان مثال ۱۰۰۰۰۰ نفر بوده و از این تعداد ۴۸۰۰۰ نفر از طرف سازمان سنجش مجاز به انتخاب رشته شده اند، بنابراین دانش آموز مذکور ” نفر ۳۴۱۰ام از تعداد نفرات ۴۸۰۰۰ام مجاز به انتخاب رشته در منطقه ۲″ می باشد.

رتبه در سهمیهمشابه با توضیحات بالا جامعه های آماری دیگری چون شرکت کنندگان در آزمون سراسری عضو گروه خانواده های شاهد یا ایثارگر و یا رزمندگان وجود دارد.رتبه های این افراد نیز مشابه بند ۱ نسبت به تعداد شرکت کنندگان در سهمیه خودشان در کارنامه می آید.مثلا رتبه داوطلبی در سهمیه شاهد ۴۵ شده و آخرین نفر مجاز به انتخاب رشته در این سهمیه ۷۵۰۰ است ، با توضیحات بالا این دانش آموز ” نفر ۴۵ام از تعداد نفرات ۷۵۰۰ام مجاز به انتخاب رشته در سهمیه شاهد” است.

رتبه کشوریهمانطور که از نامش پیداست این رتبه نشانگر وضعیت این داوطلب نسبت به جامعه آماری کل شرکت کنندگان مجاز به انتخاب رشته در گروه آزمایشی خود می باشد.

رتبه های زیرگروه در هر گروه آزمایشی بسته به تفاوت ضرایب دروس امتحانی چند زیر گروه تعریف شده است که هرکدام از داوطلبان در آنها رتبه های متفاوتی گرفته اند. مثلا داوطلبان شرکت کننده در رشته تجربی نسبت به پاسخگویی به درس زمین شناسی در دو زیر گروه ۱ و ۲ ،دو رتبه متفاوت میبینند.اگر به سوالات زمین شناسی جواب داده باشند رتبه زیر گروه ۲ کمتر از رتبه زیر گروه ۱ میشود.در زیر گروه ۱ اهمیت درس زمین شناسی صفر درنظر گرفته شده است.

در صورت تمایل به تخمین رتبه کارشناسی کنکور سراسری توسط کارشناسان و مشاوران مجرب آویژه دانش، هم اکنون می توانید از تلفن ثابت با شماره تهران ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ و سایراستانها ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس حاصل فرمایید . 

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره در زمینه تخمین رتبه کنکور سراسری ۹۸ کارشناسی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۸:۳۰ صبح الی ۱۲ شب ایام تعطیل ۱۰ صبح تا ۱۰ شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

تخمین رتبه کنکور سراسری ۹۸ کارشناسی

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه تخمین رتبه کنکور سراسری ۹۸ کارشناسی

از مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه با تلفن همراه

در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید
در این مقاله بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

پنجشنبه

1402/1/3

جمعه

1402/1/4

شنبه

1402/1/5

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید