خانه خدمات مشاوره ای نظام وظیفه امریه بهره مندی از تسهیلات سربازی شرکت های دانش بنیان

بهره مندی از تسهیلات سربازی شرکت های دانش بنیان

بروزرسانی شده نوامبر 16, 2017 4:25 ب.ظ
0
484
تسهیلات سربازی
بهره مندی از تسهیلات سربازی شرکت های دانش بنیان
میانگین 5 رای از تعداد 1

اگر قصد دارید از تسهیلات سربازی یا تسهیلات نظام وظیفه شرکت های دانش بنیان بهره مند شوید و بجای خدمت سربازی به شیوه معمول ٬ مسئولیت یک پروژه تحقیقاتی را به عهده بگیرید ٬ با شرایط آن در ادامه آشنا شوید .

شرایط تسهیلات سربازی

سید محمد صاحبکار خراسانی با اشاره به اعطای تسهیلات سربازی و نظام وظیفه تخصصی به فعالان شرکتهای دانش‌ بنیان گفت: از ۷۸۰ مورد تقاضا برای استفاده از تسهیلات سربازی تخصصی، با ۵۰۴ تقاضا موافقت شده است. این افراد پس از گذراندن دوران آموزش نظامی، باید یک پروژه تحقیقاتی مورد نیاز بخش‌های دفاعی و دولتی را انجام دهند و پس از انجام موفق آن، کارت پایان خدمت خود را دریافت می‌کنند.

وی با اشاره به شرایط متقاضیان اظهار کرد: متقاضی باید دانش آموخته دوره کارشناسی ارشد یا دکتری تخصصی باشد و از  زمان دانش‌آموختگی متقاضی بیش از سه سال نگذشته باشد.

وی گفت: دانش آموخته باید در یکی از شرکت های دانش بنیان مورد تأیید معاونت علمی و فناوری به مدت دست کم شش ماه (بر اساس فهرست بیمۀ شرکت در ۶ ماه اخیر) به طور تمام وقت به فعالیت مشغول بوده باشد. همچنین میانگین کل برای دوره‌ی کارشناسی متقاضیان باید بیش از ۱۴ و  برای دوره تحصیلات تکمیلی (کارشناسی‌ارشد و دکتری تخصصی) بیش از ۱۵ باشد.

صاحبکار خاطر نشان کرد: متقاضی باید حائز امتیاز لازم از فعالیت های فنّاورانه، پژوهشی و آموزشی بر اساس معیارهای بنیاد در میان متقاضیان باشد (مثلا کسب جایزه‌های تحصیلی بنیاد یا میزان اشتغال در شرکت‌های دانش‌بنیان، عضو هیئت مدیره، مدیرعامل و فعالیت تمام وقت در شرکت دانش‌بنیان) امتیازآور است.

رئیس امور شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان با اشاره به محاسبه امتیازهای دانش‌آموختگان در سامانه آنلاین افزود: باید همه اطلاعات به طور کامل در سامانه ثریا بارگذاری شود و تا تکمیل نهایی اطلاعات، فرایند بررسی آغاز نمی‌شود. همچنین در صورت رد درخواست، هر متقاضی مجاز است با ارتقای فعالیت‌های خود صرفاً یک بار دیگر درخواست خود را در سامانه بارگذاری کند، لذا متقاضیان باید در تکمیل مستندات دقت کنند.

عضو هیات علمی پژوهشکده مطالعات فناوری همچنین در مورد شرایط شرکت‌های دانش‌بنیان برای استفاده از این تسهیلات گفت: شرکت دانش‌بنیان باید دارای اظهارنامه مالیاتی باشد و کالاها و خدمات دانش‌بنیان خود را بر اساس اطلاعات اظهارنامۀ مالیاتی به فروش رسانده باشد.

وی درباره فرآیند استفاده از این تسهیلات اظهار کرد: لازم است متقاضیان، معرفی نامه شرکت متبوع خود را براساس الگوی مذکور در سامانه ثریا تهیه و بارگذاری کنند و هیچ نیازی به مراجعه حضوری فرد یا ارائه تقاضای مکتوب به بنیاد ملّی نخبگان یا معاونت علمی و فناوری نیست.

 

مشاوره خدمت سربازی

در صورت بروز هرگونه سوال یا ابهام در خصوص تسهیلات سربازی و نیاز به مشاوره نظام وظیفه ؛ اموری نظیر خروج از کشور ، معافیت پزشکی ، معافیت کفالت و … هم اکنون می توانید با شماره  9099072068 تماس حاصل فرمایند . همچنین در صورت تمایل می توانید کانال سربازی تلگرام آویژه دانش را نیز دنبال فرمایید.

منبع خبر : mehrnews
بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در امریه

بررسی کنید

مشاوره حرفه ای پروژه کسری خدمت

مشاوره حرفه ای پروژه کسری خدمتبه این مطلب امتیاز دهید چگونه می توان پروژه کسری خدمت را به …