تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری

مشاوره تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری

تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری راه جبرانی است برای افرادی که در انتخاب رشته دانشگاه سراسری موفق به پذیرش در هیچ رشته محلی نشده اند و یا از رشته و دانشگاهی که در آن قبول شده اند رضایت ندارند که البته این حالت برای افرادی که مشاوره تحصیلی داشته اند کمتر پیش خواهد آمد.

به طور کل هر سال پس از پایان مهلت ثبت نام دانشگاه سراسری تعدادی صندلی خالی در برخی از رشته ها باقی میماند که میتواند دلایل مختلفی داشته باشد برای مثال هنگامی که یک داوطلب هم در کنکور سراسری و هم در کنکور آزاد شرکت میکند و در نهایت در دانشگاه آزاد ثبت نام میکند یک صندلی در دانشگاه سراسری خالی خواهد ماند. هم چنین مواردی مانند عدم ثبت نام دانشجو پذیرش شده، انصراف دانشجوها و… باعث میشود که تعداد دانشجویان در برخی از رشته ها نسبت به ظرفیت موجود کمتر باشد که این امر منجر به ارائه درخواست تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری به سازمان سنجش خواهد شد. میتوانید برای کسب اطلاعات جامع تر و دقیق تر در خصوص تکمیل ظرفیت با مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید.

مشاوره تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری

مشاوره تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری مسئله ای میباشد که اهمیت آن از متقاضیان ورود به دانشگاه های سراسری چه در مقطع کارشناسی و چه کارشناسی ارشد پوشیده نیست چراکه تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری آخرین فرصت برای متقاضیان است تا بتوانند در رشته ای که به آن علاقه دارند یا رشته بهتری نسبت به آنچه که پذیرش شده اند تحصیل کنند. از آنجایی که ظرفیت رشته های ارائه شده در تکمیل ظرفیت کمتر از کنکور اولیه میباشد و حداکثر حق انتخاب رشته ها نیز کمتر از انتخاب رشته کنکور اصلی میباشد از این رو نیاز است که با کمک مشاوره تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری شانس خود را برای پذیرش در رشته مورد نظر افزایش دهیم.

مشاوره با در نظر گرفتن تراز و رتبه شما و شرایط رشته ها و دانشگاه های موجود کمک خواهد کرد به گونه ای انتخاب رشته خود را اولویت بندی کنیم که حتی اگر در رشته مورد نظر خود پذیرش نشدیم بتوانیم در بهترین رشته ممکن پذیرش شویم. نکته مهمی که در این باره وجود دارد این است که اگر در انتخاب رشته تکمیل ظرفیت موفق عمل نکنید و در رشته ای پایین تر از رشته ای که در کنکور اولیه پذیرش شده قبول شوید دیگر حق بازگشت به رشته اولیه خود را ندارید.


بیشتر بخوانید: ثبت نام و قبولی در تکمیل ظرفیت ارشد دانشگاه پیام نور


مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره در زمینه تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی ایام تعطیل.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

۹۰۹۹۰۷۱۲۲۴
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

مشاوره تلفنی تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری

مشاوره تلفنی تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری خدمتی از طرف برخی از مراکز مشاوره تحصیلی میباشد تا امکان انتخاب رشته بهتر و اصولی تر برای تمامی متقاضیان وجود داشته باشد. از آنجایی که ممکن است مشاوره تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری به صورت حضوری برای برخی از داوطلبان مقدور نباشد از این رو مشاوره تلفنی تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری کمک خواهد کرد که داوطلبان با صرف حداقل وقت، انرژی و هزینه بتوانند با آگاهی بیشتری در مسیر انتخاب رشته خود قدم بردارند.

قابل انکار نیست که حساسیت آزمون تکمیل ظرفیت نسبت به مرحله اولیه بیشتر میباشد و کسانی که در ثبت نام تکمیل ظرفیت شرکت کرده‌اند به عنوان آخرین فرصت برای آنها بسیار مهمتر از انتخاب رشته اولیه است. پس لازم است متقاضیان حداقل با بهره مندی از مشاوره تلفنی تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری انتخاب رشته اصولی تری را انجام دهند تا شانس خود را برای پذیرش در رشته مورد نظر افزایش دهند. داوطلبان میتوانند شماره پاسخگویی مشاوره تحصیلی را از طریق مراجعه به سایت مرکز مورد نظر به دست آورند.

مشاوره تلفنی تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری


بیشتر بخوانید: مشاوره انتخاب رشته ارشد


ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری

ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری برای افرادی امکان پذیر است که در کنکور اصلی دانشگاه سراسری مجاز به انتخاب رشته شده باشند. در صورت برگزاری آزمون تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری ثبت نام آن کاملاً اینترنتی میباشد به این صورت که داوطلبان می توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش به نشانی  sanjesh.org   و رفتن به قسمت ثبت نام تکمیل ظرفیت، مراحل ثبت نام خود را سپری کنند. داوطلبان باید ابتدا لیست رشته های معرفی شده را مشاهده کنند و از میان آنها رشته های مورد علاقه خود را در فهرست ثبت نام درج کنند. ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری بر خلاف ثبت نام اولیه، هزینه ای برای متقاضیان در بر ندارد و کلیه افراد مجاز به انتخاب رشته می توانند به صورت رایگان و از طریق سایت مربوطه ثبت نام خود را انجام دهند.


بیشتر بخوانید: اعلام نتایج دانشگاه سراسری


زمان ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری

زمان ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری را نمیتوان به طور دقیق اعلام کرد چراکه هر ساله دچار نوسان است. از آنجایی که وزارت علوم در مصوبه سال قبل، تکمیل ظرفیت را برای تمام دانشگاه های سراسری و آزاد لغو کرد و تا کنون نیز مصوبه جدیدی را در مورد برقراری مجدد طرح تکمیل ظرفیت ارائه نداده است از این رو نمیتوان زمان ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری را به صورت یک تاریخ مشخص عنوان کرد. اما به طور معمول ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری دو الی سه هفته پس از اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری و پایان مهلت ثبت نام دانشگاه ها میباشد. چراکه ابتدا باید مشخص شود که بعد از ثبت نام دانشجویان چه تعداد صندلی خالی در دانشگاه ها وجود دارد و پس از معرفی رشته های دارای ظرفیت از طرف واحدهای دانشگاهی، سازمان سنجش و پذیرش دفترچه تکمیل ظرفیت را ارائه میدهد.


بیشتر بخوانید: شرایط و ضوابط رشته های بدون کنکور کارشناسی ارشد


قبولی در تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری

قبولی در تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری این امکان را ایجاد میکند افرادی که نتوانسته اند در رشته و دانشگاه مناسبی پذیرش شوند شانس خود را دوباره امتحان کنند. گاه رشته هایی در تکمیل ظرفیت وجود دارند که بسیار از رشته پذیرش شده دانشجو بهتر هستند و فرد به راحتی میتواند در این رشته ها پذیرش شود. چرا که ثبت نام تکمیل ظرفیت همزمان با اوایل شروع ترم مهر ماه میباشد و بسیاری از افراد در هیجان آغاز دانشگاه به آزمون تکمیل ظرفیت فکر نمیکنند.

قبولی در تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری برای افرادی که در حال تحصیل میباشند به این صورت است که برای ثبت نام حتما باید از دانشگاه در حال تحصیل انصراف داده باشند. به طور کلی در زمینه تحصیلی مشاوره و برنامه ریزی دو اصل در احتمال موفقیت هستند که مسئله تکمیل ظرفیت نیز از این قضیه مستثنا نمیباشد. یک مشاوره تحصیلی با داشتن سال ها تجربه به درستی میتواند پیش بینی کند که احتمال پذیرش شما در چه رشته و دانشگاهی بیشتر است. پس در این راستا استفاده از مشاوره تکمیل ظرفیت چه به صورت حضوری چه به صورت تلفنی بسیار موثر خواهد بود.

قبولی در تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری


بیشتر بخوانید: دفترچه انتخاب رشته دانشگاه سراسری


اعلام نتایج تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری

اعلام نتایج تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری همانند زمان ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری همیشه با نوساناتی همراه بوده است. از این رو در صورت برگزاری مجدد طرح تکمیل ظرفیت، داوطلبان میتوانند از طریق مراکز مشاوره تحصیلی یا مراجعه به سایت سازمان سنجش آخرین اخبار را در مورد زمان ثبت نام، دفترچه تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری و زمان اعلام نتایج کسب کنند. به طور میانگین ده روز پس از پایان یافتن ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری نتایج آن اعلام میشود.

داوطلبان میتوانند پس از اعلام نتایج تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری از طرف سازمان، به سایت سازمان سنجش مراجعه کنند سپس در منو بر روی گزینه تکمیل ظرفیت کلیک کنند و در قسمت اعلام نتایج با وارد کردن کد پیگیری خود در قسمت مربوطه به اطلاعت مربوط به ثبت نام دسترسی پیدا کنند. معمولا اکثر داوطلبانی که در آزمون تکمیل ظرفیت پذیرش شده اند ورودی بهمن ماه میباشند اما با این حال برخی از دانشگاه ها نیز ممکن است آمادگی پذیرش این دانشجوها را در نیمه مهر ماه داشته باشند.

سوالات متداول

۱٫ نتایج تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری چگونه منتشر میشود؟

اگر این نتایج برای رشته های دارای کنکور باشد توسط سایت سازمان سنجش و اگر برای رشته های بدون کنکور باشد معمولا از طریق سایت مرکز آموزشی مربوطه اعلام میشود.

۲٫ ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری چه زمانی است؟

تقریبا چند روز پس از اتمام کامل مهلت ثبت نام دانشجویان دانشگاه های سراسری میباشد.

۳٫ شرط ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری چیست؟

مجاز به انتخاب رشته شدن در مرحله اول کنکور برای رشته های دارای کنکور و سوابق تحصیلی برای رشته های بدون کنکور میباشد.

تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۲۲۴ تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری

از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت

در سراسر کشور با ۹۰۹۹۰۷۱۲۲۴ تماس بگیرید

همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 

حتی ایام تعطیل

به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

سه شنبه

1399/8/6

چهارشنبه

1399/8/7

پنجشنبه

1399/8/8

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید