شرایط و زمان ثبت نام آزمون کانون وکالت سهمیه ایثارگران سال 96

آزمون کانون وکالت

زمان ثبت نام در آزمون کانون وکالت سال 98 از امروز 2 مهرماه آغاز شد،زمان ثبت آزمون کانون وکالت تا 16 مهر ماه میباشد ، جهت ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر در ادامه با ما همراه باشید .

نکاتی مهم درباره آزمون کانون وکالت سال 1396

 • 1- آزمون کانون وکلا در سوم آذرماه در سال ۹۶ برگزار و زمان انتشار آگهی ثبت نام حدود ۲۲ شهریور خواهد بود.
 • 2- داوطلبان می‌توانند از ۲ تا ۱۶مهر ماه در این آزمون ثبت نام کنند.
 • 3- ظرفیت آزمون وکالت ٢٤٦٠ نفر در کل کشور است.
 • 4- دامنه وسیع‌تری از داوطلبان در آزمون وکالت ٩٦ مشمول تعریف ایثارگر می‌شوند.
 • 5- شما داوطلبان گرامی میتوانید منابع آزمون وکالت یا سوالات آزمون وکالت سال قبل را اینجا دنبال کنید

نتایج آزمون وکالت منتشر شد

برای اطلاع از نتایج آزمون وکالت ٬ از تلفن ثابت و بدون کد یا صفر با شماره9099071985تماس بگیرید

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند


شرایط سهمیه ایثارگران در آزمون کانون وکالت سال 1396 به شرح زیر می باشد :

 

ماده ۵۹ مکرر قانون جامع خدمات‌ رسانی به ایثارگران:

((قوه قضائیه، سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، کانون وکلای دادگستری، کانون کارشناسان رسمی، مرکز وکلاء و کارشناسان قوه قضائیه، مکلفند سی‌درصد30%از سهمیه صدور دفاتر خدمات قضائی و الکترونیک، سردفتری، صدور پروانه وکالت، مجوز کارشناسان رسمی دادگستری را به فرزندان و همسران شهدا، جانبازان با حداقل ده درصد (۱۰%)، آزادگان با داشتن حداقل سه‌ماه سابقه اسارت و رزمندگان با داشتن حداقل شش‌ماه حضور در جبهه و همسر و فرزندان جانبازان بیست و پنج درصد(۲۵%) و بالاتر و فرزندان و همسران آزادگان و فرزندان رزمندگان دارای حداقل دوازده‌ماه سابقه حضور داوطلبانه در جبهه، بدون رعایت شرط سنی در صورت واجد شرایط بودن اختصاص دهند))

بنابراین؛

 1. اولاً، ظرفیت اختصاص یافته به داوطلبان سهمیه ایثارگران، از ۲۵ به ۳۰ درصد افزایش یافته است؛
 2. ثانیاً، گروه بیشتری از افراد شامل تعریف جدید خواهند شد.

سهمیه رزمندگان و ایثارگران در آزمون کانون وکالت :

با توجه به تصویب قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران و با توجه به مفاد ماده ۸۸ قانون برنامه پنجساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و به ویژه بند چ ماده مذکور که به موجب آن بند چ به عنوان ماده ۵۹ مکرر به قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران الحاق شده است گزینش داوطلبان واجد شرایط براساس ماده ۵۹ اصلاحی قانون خدمات رسانی به ایثارگران صورت می گیرد. هر یک از داوطلبان متقاضی سهمیه رزمندگان و ایثارگران می‌توانند بر اساس شرایط خود به شرح مندرج در بندهای “الف” تا “چ” زیر ، متقاضی استفاده از سهمیه شوند.

 • الف- فرزندان و همسران شهدا
 • ب- جانبازان با حداقل ده درصد (۱۰%) جانبازی
 • پ- آزادگان با داشتن حداقل سه ماه سابقه اسارت
 • ت- رزمندگان با داشتن حداقل شش ماه سابقه حضور در جبهه
 • ث- همسر و فرزندان جانبازان بیست و پنج درصد (۲۵%)و بالاتر
 • ج- فرزندان و همسران آزادگان
 • چ- فرزندان رزمندگان دارای حداقل دوازده ماه سابقه حضور داوطلبانه در جبهه

بدون رعایت شرط سنی در صورت واجد شرایط بودن اختصاص می‌یابد.

تبصره ۱:داوطلبان استفاده کننده از سهمیه‌های بنیاد شهید، سازمان بسیج مستضعفین ، جهاد کشاورزی و نیروهای مسلح، در صورت عدم تایید سهمیه به واحدهای تابعه شهرستان محل تشکیل پرونده ذیربط مراجعه نمایند.

تبصره ۲:جانبازان ۱۰% به بالا، آزادگان با سه ماه سابقه اسارت، فرزندان و همسران شهدا، فرزندان و همسران آزادگان، همسر و فرزندان جانبازان بیست و پنج درصد (۲۵%) و بالاتر، برای استفاده از سهمیه مربوط باید بر اساس ضوابط نسبت به تکمیل بند مربوط در تقاضانامه ثبت نامی اقدام نمایند. این قبیل داوطلبان بایستی در فرم تقاضانامه ثبت نام اینترنتی نسبت به علامتگذاری بند مربوطه اقدام نمایند تا آمار و اطلاعات آنان بعد از ثبت نام به ارگان بنیاد شهید و امور ایثارگران برای تایید سهمیه ارسال گردد و نیازی به مراجعه به سایت ایثار ندارند.

تبصره ۳:بر مبنای قسمت اخیر ماده ۵۹ مکرر الحاقی به قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران، رزمندگانبا حداقل شش ماه سابقه حضور در جبهه،فرزندان رزمندگان دارای حداقل دوازده ماه سابقه حضور داوطلبانه در جبههجزو سهمیه رزمندگان محسوب می شوند و تابع ضوابط مربوط به سهمیه رزمندگان هستند.

رزمندگانی که از تاریخ ۳۱/۶/۱۳۵۹ لغایت ۳۱/۶/۱۳۶۷ حداقل شش (۶) ماه متوالی یا متناوب و فرزندان رزمندگانی که حداقل دوازده ماه (۱۲) سابقه حضور داوطلبانه در مناطق عملیاتی جبهه های نبرد حق علیه باطل را داشته اند، لازم است ضمن مراجعه به ارگان ذیربط (سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یا وزارت جهاد کشاورزی) نسبت به تکمیل فرم مخصوص استفاده از سهمیه رزمندگان اقدام نمایند تا آمار و اطلاعات آنان بعد از زمان ثبت‌نام توسط ستاد مشترک سپاه پاسداران (سازمان بسیج مستضعفین) و یا وزارت جهاد کشاورزی مورد تایید نهایی قرار گیرد.

تبصره ۴:آن دسته از پرسنل کادر ثابت، پیمانی، و وظیفه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران که از تاریخ ۳۱/۶/۱۳۵۹ تا ۳۱/۶/۱۳۶۷ حداقل ۶ ماه پیوسته یا متناوب در خطوط مقدم حضور داشته‌اند و فرزندان این رزمندگان که پدریا مادرشان حداقل ۱۲ ماه سابقه حضور در جبهه را به صورتداوطلبانهدارد می‌توانند با تایید بالاترین مقام هر یک از نیروهای مسلح (ستاد ارتش جمهوری اسلامی ایران، ستاد کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، نیروی انتظامی، وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و ستاد کل نیروهای مسلح) از مزایای این قانون استفاده نمایند. این قبیل افراد می‌توانند ابتدا به واحدهای متبوع مراجعه و فرم مخصوص استفاده از سهمیه ایثارگران در آزمون مربوط را تکمیل نمایند تا آمار و اطلاعات آنان بعد از زمان ثبت‌نام توسط صالح مربوطه مورد تایید نهایی قرار گیرد. این قبیل داوطلبان لازم است ضمن علامتگذاری در بند مربوطه در تقاضانامه ثبت نامی نسبت به درج کد پیگیری ۱۲ رقمی در محل مربوط اقدام نمایند.

تبصره ۵:با توجه به مفاد بند چ ماده ۸۸ الحاقی به ماده ۵۹ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران، پدر و مادر شهدا مشمول سهمیه ایثارگری نمی باشند.


تذکرات مهم :

 • ۱– مناطق عملیاتی بر اساس مصوبه شورای عالی دفاع تعیین می شود.
 • ۲همسران رزمندگان (داوطلبانی که همسران آنان فقط دارای شرط مدت حضور در جبهه می باشند) مشمول استفاده از سهمیه رزمندگاننمی‌باشند.
 • ۳-کد پیگیری ۱۲ رقمی ارگان استفاده کننده از سهمیه رزمندگان (حسب مورد سپاه پاسداران و یا نیروهای مسلح)، برای هر آزمون و هر سال متفاوت است. لذا داوطلبان می بایست برای این آزمون، کدپیگیری جدید از ارگان ذیربط دریافت دارند.
 • ۴– داوطلبان متقاضی استفاده از سهمیه رزمندگان ارگان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران، لازم است پس از تکمیل فرم مخصوص استفاده از سهمیه رزمندگان، نسبت به دریافت کد پیگیری ۱۲ رقمی از واحد مربوطه اقدام و آن را در زمان ثبت نام در محلی که در تقاضانامه ثبت نام اینترنتی در نظر گرفته شده است، درج نمایند.
 • ۵-شرط برخورداری از مزایای ایثارگران و رزمندگان«واجد شرایط بودن»آنان است که در قسمت اخیر ماده ۵۹ الحاقی همانند ماده ۵۹ قبلی تصریح شده است. بنابراین وضعیت داوطلبان محترم باید بر ماده ۲ قانون کیفیت اخذ پروانه وکالت و سایر شرایط قانونی ایجابی و سلبی لازم برای ورود به کارآموزی منطبق باشد و نصاب نمره قبولی نیز در مورد ایشان رعایت خواهد شد.
 • ۶به موجب الحاق بند چ ماده ۸۸ قانون برنامه پنجساله ششم توسعه به ماده ۵۹ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران، مشمولین استفاده از سهمیه ایثارگران فقط موارد هفت گانه فوق هستند.
 • ۷-بررسی شمول سهمیه ایثارگری به افراد توسط سازمان سنجش آموزش کشور خواهد بود در نهایت،تأیید نهایی واجد شرایط بودن ایثارگران نسبت به پذیرفته شدگان این سهمیه با هیأت مدیره هر کانون است.
 • ۸ –چنانچه داوطلبی در سهمیه آزاد شرکت کرده باشد، اعلام بعدی او در مورد ایثارگری مسموع نخواهد بود.
 • ۹-پس از اعلام اسامی پذیرفته شدگان توسط کانون محلی، اصل گواهی ایثارگری صادر شده از مرجع صالح می بایست به کانون مربوطه تحویل داده شود.
 • ۷-۴-تهیه پرینت از اطلاعات ثبت‌نامی که از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام شده است، الزامی است داوطلب باید پرینت را در صورت قبولی در آزمون به کانون مربوط ارائه کند.

 

6- دروس و ضرایب آزمون کانون وکالت به شرح زیر می باشد.

 

نام درسضرایبتعداد سوال
حقوق مدنی320
آیین دادرسی مدنی320
حقوق تجارت220
حقوق جزا220
آیین دادرسی کیفری220
اصول فقه120

همچنین شما بازدیدکنندگان محترم می توانید در آزمون استخدامی شرکت های خصوصی نیز ثبت نام نمایید .

در صورت نیاز به مشاوره در خصوصآزمون وکلا ( آزمون کانون وکالت ) ، آزمون استخدامی ، آزمون مشاوران حقوقی ٬ استخدام هیات علمی دانشگاه و …هم اکنون می توانید با شمارهتهران 9099071985 و سایراستانها 9099071985تماس حاصل فرمایید .
لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

شرایط و زمان ثبت نام آزمون کانون وکالت سهمیه ایثارگران سال 96

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید
در این مقاله بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات
- 5 نظر:
 1. سلام پدر من سابقه حدود دوسال حضور در جبهه رو دارن و کارت ایثار بهشون دادن و جانباز زیر 10% هستن ایا بنده شامل سهمیه میشم؟؟

 2. با سلام
  پدر من از ایثارگران نیروی زمینی هستند و من برای آزمون وکالت به میزان مورد نظر (۱۲ ماه ) را دارم اما چون پدرم ارتشی بودن این مدت داوطلبانه محسوب نمیشود
  میخواستم بدانم با توجه با اینکه ۳/۴ حضور در جبهه ایثارگران وظیفه و پایور داوطلبانه محسوب میشود آیا من امسال مشمول سهمیه در آزمون وکالت ۹۷ میشوم یا خیر؟

 3. من یک رزمنده هستم هیجده ماه در خطوط مقدم جبهه های جنوب بودم بربابر کد پیگیری تبت نام ۲۲۷۱۱۴۷۳۵۶۹۲۴۳۹۶ میبایست از سهمیه رزمندگان که مورد انتخابم است استفاده نمایم چرا منو در سهمیه ازد قرار دادین

  1. شاید ثبت نام شما درست انجام نشده است ، این سایت وابسته به کانون وکالت نیست!

 4. سلام علیکم
  اینجانب از داوطلبین ازمون وکالت کانون وکلای دادگستری مرکز ثبت کردم با وجود اینکه از ایثارگران می‌باشم متقاضی استفاده از سهمیه رزمندگان را انتخاب نموده ام اما کافی نت مسولیت ثبت نام کد رهگیری اینجانب را اشتباهی وارد نموده لذا بمحض متوجه شدن درصد تصحیح این برامدهام و بارها از ناحیه سیستم درخواست سازمان سنجش جهت تصحیح مکاتبه داشته و درخواست عنوان نموده اما و کد رهگیری خوودم را تقدیم نموده ام و کد رهگیری واقعی بنده عبارت است ۳۲۶۳۰۹۲۳۵۳۲۱ می‌باشد
  و کد پیگیری ثبت نام ۲۲۷۱۱۴۷۳۵۶۹۲۴۳۹۶ بوده
  و شماره پرونده اینجانب عبارت است از ۳۷۱۴۴۹ و شماره داوطلبی بنده نیز عبارت از ۲۲۵۲۸۱ است علیهذا تمنا دارم که ضمن تصحیح کد رهگیری واقعی را در پرونده اینجانب ثبت نموده تا بتوانم از سهمیه ایثارگری خود که حق مسلم و طبیعی اینجانب می‌باشد بهرمند گردم ضمن پوزش و سپاس بیکران از شما مسولیت محترم که با فعالیت دلسوزانه عمری را به همت تبرعی بای داوطلبان بوده و هستیم قبلاً از مراحم عالی قدردانی میگردد. با احترام مجدد

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

سه شنبه

1403/1/14

چهارشنبه

1403/1/15

پنجشنبه

1403/1/16

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید