ثبت نام ارشد بدون کنکور

ارشد بدون کنکور

ثبت نام ارشد بدون کنکور بصورت همگانی و تنها با ارائه مدرک در هیچ دانشگاهی وجود ندارد . برای ثبت نام ارشد بدون کنکور داوطلب در هر دانشگاهی که مدرک کارشناسی خود را از آن اخذ کرده باید شرایطی خاص داشته باشد . برای ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور در دانشگاه های مختلف شرایطی مختلف وجود دارد . مثلا ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور در دانشگاه آزاد و سراسری تنها برای دانشجویان استعداد های درخشان امکان پذیر است . این دانشجویان باید معدل حداقل ۱۶ داشته باشند و جز ده درصد برتر ورودی خودشان باشند . همچنین این دانشجویان نباید تحصیل در مقطع کارشناسی را در بیشتر از هشت ترم به اتمام رسانده باشند . ثبت نام ارشد بدون کنکور در دانشگاه پیام نور امکان پذیر نیست و حتما شرط تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد برای این دانشگاه شرکت در کنکور است اما میتوان آنرا بصورت فراگیر ادامه داد.

ارشد بدون کنکور

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد تنها یک مرتبه و در دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور شد و این اتفاق در سال تحصیلی ۱۳۹۲ اتفاق افتاد و دیگر بعد از آن هرگز تکرار و یا تمدید نشد . البته نکته مهم در مورد ثبت نام ارشد بدون کنکور در دانشگاه علمی کاربردی آن بود که این دانشگاه شرایطی بسیار سخت را در آن سال برای تحصیل بدون کنکور در این مقطع گذاشته بود . یکی از شرایط تحصیل ارشد بدون کنکور علاوه بر شرط معدل دارا بودن سابقه کاری بود که باتوجه به نرخ بیکاری در کشور امکان تحصیل برای بسیاری از متقاضیان حتی در همان یک مرتبه هم فراهم نیامد . بطور کل از آنجا که تحصیل در این مقطع بسیار حساس و تخصصی است امکان ثبت نام بدون کنکور برای آن فراهم نیامده است و همچنین زیر ساخت های تحصیل در این مقطع برای عموم فراهم نشده است .


بیشتر بخوانید: ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد بدون کنکور


ثبت نام ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد

ثبت نام ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد با همان شرایط در دانشگاه سراسری نیز ممکن است . همانطور که در گذشته به آن اشاره شد دانشگاه های سراسری و روزانه این امکان را دارند که تا میزان ۱۰ درصد از دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد در اکثر رشته ها را به قبول شدگان در دوره کارشناسی اختصاص دهند اما برای آن شرایط زیر لازم است :

۱ . بعد از طی کردن ۶ ترم و گذراندن ۱۱۰ واحد درسی مرتبط ، بطور متوسط در میان ۱۰ درصد از دانشجویان شاگرد اول هم رشته و گرایش در ورودی خود شان باشند .

۲ . هشت ترم تحصیلی را بیشتر نگذرانده باشند .

۳ . ثبت نام ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد تنها یک بار قابل انجام است

۴ . آوردندگان رتبه های ۱ تا ۱۵ المپیادهای علمی –  دانشجویی ، میتوانند به تشخیص شورای عالی برنامه ریزی نسبت به پذیرش درخواست بدهند .

ثبت نام ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد


بیشتر بخوانید: ثبت کاردانی به کارشناسی بدون کنکور دانشگاه آزاد


مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره در زمینه ثبت نام ارشد بدون کنکور با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی ایام تعطیل.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

۹۰۹۹۰۷۱۲۲۴
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

شرایط ثبت نام ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد

شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد شباهت زیادی به ثبت نام مقطع ارشد در دانشگاه سراسری و ملی دارد . شرایط ثبت نام برای کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد نیز مانند سراسری تنها برای دانشجویان استعداد های درخشان امکان پذیر است و همگانی نیست .  دانشجویان و متقاضیان ثبت نام بدون کنکور باید جز ده درصد از نفرات برتر ورودیشان باشند و معدل آنها نیز حداقل ۱۶ تا ۱۷ بسته به رشته و زیرگروه انتخابی در کارشناسی آنها باشد . ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اگرچه کمی سخت به نظر میرسد اما اگر دانشجوی با تلاشی باشید امکان پذیر است . برای شرایط ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد یک شرط بسیار مهم و اساسی وجود دارد و آن هم این است که درس و تحصیل دانشجو در هشت ترم به پایان برسد و تحصیلات او بیشتر از هشت ترم تحصیلی طول نکشد .


بیشتر بخوانید: نتایج نهایی دانشگاه آزاد چه زمانی اعلام میشود؟


دلایل سخت بودن شرایط برای تحصیل بدون کنکور در مقطع ارشد

همانطور که در جریان آن هستید اکنون شرایط بسیار ساده ای در جامعه برای تحصیل عموم وجود دارد و اکثریت افراد با کمی تلاش و صرف هزینه کمی میتوانند مدارک تحصیلی لازم برای شناخت و زندگی و کار در جامعه را بدست آورند . در نتیجه تحصیل کرده بودن همه افراد و نیروی کار جامعه و همچنین کم بودن زیر ساخت ها در جامعه نتیجه میتواند رشد نرخ بیکاری جمعیت تحصیل کرده اجتماع باشد . از این رو تا کنون برای تحصیل در مقاطعی بیشتر از کارشناسی و کاردانی نیاز به کنکور بوده تا افرادی که مهارت های بیشتر و کامل تری در رشته تحصیلی خود دارند بتوانند در این مقاطع تحصیل کنند و وارد بازار کار شوند . اما در سال های آینده امید آن میرود که با بهبود زیر ساخت ها این امر تغییر پیدا کند و امکان تحصیل برای همه متقاضیان این مقطع تحصیلی فراهم بیاید .

زمان ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

زمان ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد هر ساله در سایت سازمان سنجش قرار میگیرد و در مدتی نزدیک به ثبت نام و آزمون های مربوط به این دانشگاه دفترچه این دانشگاه نیز در دسترس همگان قرار خواهد گرفت و این نکته بسیار مهم است که باید نسبت به تهیه این دفترچه کوشا باشید و اطلاعات لازم و مورد نیاز خود را با تهیه این دفترچه بدست آورید چرا که حاوی تمامی مطالب و جزئیات مربوط به تحصیل در دانشگاه آزاد اسلامی است . در زمان ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد که البته همانطور که گفته شد تنها مربوط به دانشجویان استعداد های درخشان است ارائه مدارک تحصیلی مربوط به دوران کارشناسی از جمله ریز نمرات الزامی است ، همچنین دانشجویان ملزم به ارائه تمامی اسناد تحصیلی و شناسایی خود هستند . ثبت نام در این مقطع تحصیلی با ارائه مدارک برای عموم آزاد نیست .


بیشتر بخوانید: آزمون دانشگاه آزاد کارشناسی و ارشد بدون کنکور


نکات مهم در مورد زمان ثبت نام

همانطور که در قبل به آن اشاره کردیم ثبت نام در این دانشگاه و در این مقطع تحصیلی یعنی کارشناسی ارشد تنها یک بار برای هر ورودی خاص امکان پذیر است و مهلتی خاص دارد . در زمانی خارج از مهلت اعلام شده از سوی دانشگاه این امر غیر ممکن است . برای ثبت نام در دانشگاه آزاد آن هم بدون کنکور اگر در زمره دانشجویان استعداد های درخشان نیستید در حال حاضر راهی وجود ندارد و تنها راه آن شرکت در کنکور سراسری مربوط به این مقطع است . همانطور که احتمالا به آن واقف هستید کمترین مدرک لازم برای شرکت در کنکور این مقطع دارا بودن مدرک کارشناسی مرتبط با حد نساب معدل لازم است . برای شرکت در کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد نیز دانشجویان و داوطلبان باید دارای شرایطی خاص باشند که در آینده در متون مرتبط با تحصیل در این دانشگاه  به آن میپردازیم.

تاریخ ثبت نام برای کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد

تاریخ ثبت نام برای کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد یک نکته مهم در ثبت نام در این دانشگاه است . اگر چنانچه شما دارای شرایط فوق نیستید و در گروه دانشجویان استعداد های درخشان نیستید تاریخ ثبت نام دانشگاه آزاد نباید دغدغه شما باشد . ثبت نام بدون کنکور در مقطع کارشناسی ارشد در هیچ دانشگاهی امکان پذیر نمیباشد و تنها یک بار در دانشگاه علمی کاربردی انجام گرفت که آن هم عاقبت خوشی نداشت و در همان سال متوقف شد و دیگر هرگز انجام نپذیرفت و دلیل آن تا به همین امروز بر همگان پوشیده باقی ماند . در سال ۱۳۹۲ و با شرایطی بسیار سخت دانشگاه علمی کاربردی اقدام به جذب دانشجو در مقطع تحصیلی کارشناسی ارشد کرد و از شرایط آن داشتن ۳ تا ۵ سال سابقه کاری بود .

نکات مهم در مورد زمان ثبت نام


بیشتر بخوانید: دفترچه انتخاب رشته انسانی دانشگاه آزاد 


چند نکته مهم که شما عزیزان باید بدانید

همانطور که به آن واقف هستید یک امر مهم در تحصیل استفاده از مشاوره است چون همیشه مواردی وجود دارد که فرد به تنهایی به آنها واقف نیست و آن ها را نمیداند از این رو به یک مشاور کاردان نیازمند است تا او را در همه امور تحصیلی یاری کند . ما برای این امر مهم به شما مرکز مشاوره تحصیلی آویژه را معرفی میکنیم که در آن میتوانید از هرگونه مشاوره تحصیلی بهرمند شوید .

ثبت نام ارشد بدون کنکور

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۲۲۴ تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه ثبت نام ارشد بدون کنکور

از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت

در سراسر کشور با ۹۰۹۹۰۷۱۲۲۴ تماس بگیرید

همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 

حتی ایام تعطیل

به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1750 الی 2250 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

دارای نماد اعتماد الکترونیکی از مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صنعت، معدن و تجارت.

با خیال راحت خرید کنید.

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

سه شنبه

1399/7/8

چهارشنبه

1399/7/9

پنجشنبه

1399/7/10

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 91023933-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 91023933-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 91023933-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 91023933-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 91023933-021 تماس حاصل نمایید