ثبت نام بدون کنکورکاردانی به کارشناسی

فرصت تغییر رشته !

کاردانی به کارشناسی بدون کنکور جزء موضوعاتی می باشد که دانشجویانی مقطع کاردانی مشتاقانه پیگیر اخبار مربوط به آن هستند . کاردانی به کارشناسی بدون کنکور در واقع یک فرصت می باشد ، یک فرصت برای آن دسته از داوطلبانی که به هر دلیلی نتوانستند در مقطع کارشناسی پیوسته ثبت نام کنند . برای دانشجویانی که در دبیرستان رشته های فنی و حرفه ای و کار و دانش خوانده اند امکان ثبت نام در مقطع کارشناسی پیوسته وجود نداشته است و آن ها مجبور شده اند که ابتدا یک آزمون برای مقطع کاردانی و بعدا از کاردانی ، یک آزمون برای ورود به مقطع کارشناسی بدهند ! با این تفاسیر کاردانی به کارشناسی بدون کنکور به نوعی مسیری مشابه کارشناسی پیوسته را برای دانش آموزان رشته های فنی و حرفه ای و کار و دانش رقم زده است . از این رو کاردانی به کارشناسی بسیار با ارزش است .

فرصت تغییر رشته !

از طرف دیگر در بسیاری از دانشگاه ها می توان از طریق کاردانی به کارشناسی بدون کنکور تغییر رشته داد . یعنی در دوره کاردانی شخص رشته ای خوانده است ، نیازی نیست اگر به آن علاقه ندارد ، در دوره کارشناسی حتما آن را ادامه دهد . به راحتی دارندگان مدرک کاردانی ، فارغ از این مسئله که رشته کاردانی آن ها چیست و چه معدلی را برای آن کسب کرده اند ، می توانند برای تغییر رشته از طریق کاردانی به کارشناسی بدون کنکور اقدام کنند . در واقع این یک فرصت می باشد ! زیرا بسیاری از افراد که در مقطع کارشناسی پیوسته ثبت نام کرده اند در بین راه متوجه می شوند که رشته ای که انتخاب کرده اند دقیقا آن چیزی نیست که آن ها دنبالش بوده اند و در آن شرایط به ناچار باید تا انتهای مقطع کارشناسی پیش بروند !


بیشتر بخوانید: ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد


کاردانی به کارشناسی پیام نور

کاردانی به کارشناسی پیام نور همانند خیلی از دانشگاه ها بدون آزمون می باشد . این بدان معنا می باشد که بعد از افرادی که دارای مقطع کاردانی می باشند و قصد دارند در دانشگاه پیام نور برای مقطع کارشناسی ثبت نام کنند دیگر نیازی نمی باشد مانند گذشته در آزمونی شرکت کنند . در واقع کاردانی به کارشناسی پیام نور فرصت مناسبی برای کاردان هایی می باشد که از ماهیت کنکور فراری می باشد . اگر تمایل دارید در رابطه با کاردانی به کارشناسی پیام نور و تمامی شرایط مربوط به آن اطلاعات کاملی بگیرید می توانید با مرکز مشاوره آویژه تماس بگیرید و از یک مشاوره تحصیلی در مورد کاردانی به کارشناسی در تمام دانشگاه ها و شرایط هر کدام بهره مند بگردید .

کاردانی به کارشناسی پیام نور


بیشتر بخوانید: ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد بدون کنکور


مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره در زمینه ثبت نام بدون کنکورکاردانی به کارشناسی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی ایام تعطیل.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

معدل چقدر در پذیرش کاردانی به کارشناسی پیام نور تاثیر دارد ؟

جواب این سوال مطمئنا برای خیلی ها می تواند خوشایند باشد . در گذشته تمام دانشگاه ها برای انتخاب دانشجو ها آزمون برگزار می کردند . بعد از سال ها بعضی از دانشگاه ها شروع کردند به پذیرش ، اما بدون آزمون ! در ابتدا مقاطع کاردانی بدون آزمون گردید ولی بجای آزمون سابقه تحصیلی متقاضی را معیار پذیرفته شدن قرار می دادند . بعد از مدتی مقطع کاردانی به کارشناسی نیز بدون آزمون که شد معیار پذیرش تبدیل شد به سوابق تحصیلی . اما امروز در دانشگاه پیام نور نه تنها دو مقطع کاردانی و کارشناسی بدون آزمون متقاضی را ثبت نام می کنند ، بلکه دیگر سوابق تحصیلی هم معیاری برای پذیرش نیست و متقاضی با هر معدلی می تواند در دانشگاه پیام نور هر کدام از رشته های موجود در دفترچه انتخاب رشته را انتخاب و سپس در آن ثبت نام کند .


بیشتر بخوانید: ثبت کاردانی به کارشناسی کنکور دانشگاه آزاد


کاردانی به کارشناسی بدون کنکور دانشکاه آزاد

کاردانی به کارشناسی بدون کنکور دانشکاه آزاد تنها چند سالی می باشد که اجرا می شود . همانطور که در توضیحات بالا اشاره گردید دانشگاه ها ، که دانشگاه آزاد یکی از آن ها می باشد ، با گذر زمان به این نتیجه رسیدن که متقاضیان برای ثبت نام دیگر نیازی به آزمون ورودی ندارند و سپس رفته رفته این آزمون را حذف کردند و الان شاهد پذیرفته شدن خیلی ها از طریق کاردانی به کارشناسی به صورت بدون کنکور دانشکاه آزاد می باشیم . در واقع سیستم رقابت برای خیلی از متقاضیان خوشایند نبود ، زیرا به هر دلیلی بعضی ها توانایی مطالعه بلند مدت برای آزمون ورودی را نداشتند ولی از بهره هوشی و استعداد بالایی برخوردار بودند اما به دلیل عدم موفقیت در آزمون ورودی شانسی برای ورود به دانشگاه بدست نمی آورند . اما امروزه توسط دانشگاه آزاد فرصت ثبت نام بدون کنکور فراهم شده است .

امتیازهای کاردانی به کارشناسی دانشکاه آزاد بدون کنکور

ثبت نام کاردانی به کارشناسی در دانشگاه های آزاد از یک سری امتیاز ها برخوردار می باشد که قبلا هم تا حدودی بصورت پراکند به آن ها اشاره شده است. برای اسم نویسی در کاردانی به کارشناسی دانشگاه آزاد رشته مقطع قبلی شما و معدل آن را نا دیده می گیرند . این به چه معناست ؟ یعنی این اختیار برای شما فراهم گردیده تا بتوانید بدون توجه به رشته قبلی ، رشته جدیدی انتخاب کنید ، و اگر نتوانسته اید در مقطع قبل ( کاردانی ) معدل خوبی را بدست آورید این مانع راه شما برای ثبت نام دوره لیسانس ( کاردانی به کارشناسی ) نخواهد شد . از این دو حیث دانشگاه آزاد و پیام نور شبیه هم می باشند و تفاوت آن ها در شهریه ها می باشد که برای دانشگاه آزاد بیشتر از دانشگاه پیام نور است .

امتیازهای کاردانی به کارشناسی دانشکاه آزاد بدون کنکور


بیشتر بخوانید: ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور


کاردانی به کارشناسی دانشکاه علمی کاربردی بدون کنکور

کاردانی به کارشناسی دانشکاه علمی کاربردی بدون کنکور جز ساده ترین کاردانی به کارشناسی ها می باشد . زیرا در بعضی از دانشگاه ها برای ثبت نام کاردانی به کارشناسی در یک سری از رشته های خاص شرایط خاصی را هنوز در می گیرند . به عنوان مثال ثبت نام در بعضی از رشته ها برای بعضی از دانشگاه ها هنوز بر اساس سوابق تحصیلی ( معدل مقطع قبلی ، و در اینجا معدل کاردانی ) می باشد . اما کاردانی به کارشناسی دانشکاه علمی کاربردی بدون کنکور در هیچ رشته ای هیچ پیش شرطی برای ثبت نام وجود ندارد . تنها نیاز می باشد که متقاضیان مدرک دوره قبلی خود را به دانشگاه جهت اسم نویسی ارائه دهند ، بدون اینکه توجه ای به رشته و معدل آن شود .

رشته های کاردانی به کارشناسی علمی کاربردی

رشته های زیادی برای مقطع کارشناسی نا پیوسته در دانشگاه علمی کاربردی وجود دارد که همگی بی نیاز از آزمون می باشند . با مطالعه دفترچه انتخاب رشته علمی کاربردی می توانید با طیف گسترده رشته های کارشناسی نا پیوسته دانشگاه علمی کاربردی آشنا شوید .


بیشتر بخوانید: ثبت نام فراگیر پیام نور کارشناسی ارشد


کاردانی به کارشناسی ناپیوسته

کاردانی به کارشناسی ناپیوسته مقطع ای می باشد که در عمدتا برای دانشجویان رشته های فنی و حرفه ای و کار و دانش تعریف شده است ، زیرا آن ها فرصت گذراندن دوره لیسانس را بصورت پیوسته ندارند و باید در ابتدا دوره کاردانی را پشت سر بگذارند و بعد از فارغ التحصیلی در آن ، در کاردانی به کارشناسی ناپیوسته شرکت کنند و وارد مقطع کارشناسی بشوند .

آیا کارشناسی نا پیوسته تنها برای متقاضیان هنرستانی می باشد ؟

از آن جایی که دانشگاه های آزاد ، پیام نور و علمی کاربردی تنها با داشتن مدرک دیپلم در دوره کاردانی متقاضیان را ثبت نام می کنند ، پس فرقی نمی کند این دیپلم در چه رشته ای باشد . پس متقاضیان دارای دیپلم تمام رشته ها ( ریاضی ، تجربی ، انسانی و هنرستان ) می توانند به راحتی در مقطع کاردانی نام نویسی کنند و بعداز آن نیاز دارند از طریق کاردانی به کارشناسی وارد مقطع کارشناسی شوند . از این جهت می توان گفت : با اینکه در ابتدا کارشناسی نا پیوسته برای متقاضیان هنرستانی طراحی شد ، ولی امروزه متقاضیان از تمام رشته ها می توانند در آن شرکت کنند . تنها باید دارای مدرک کاردانی بود .

ثبت نام بدون کنکورکاردانی به کارشناسی

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه ثبت نام بدون کنکورکاردانی به کارشناسی

از مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه با تلفن همراه

در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

جمعه

1400/2/24

شنبه

1400/2/25

یکشنبه

1400/2/26

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید