ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه سراسری

ثبت نام بدون کنکور ارشد نیز چند سالی است موضوع مورد بحث بسیاری از داوطلبین دانشگاه های غیر دولتی و دولتی است . ثبت نام بدون کنکور  ارشد برای بسیاری از دانشگاه ها وجود ندارد ، همانطور که میدانید بسیاری از دانشگاه های سراسر کشور تاکنون اقدام به جذب دانشجو بصورت بدون کنکور کرده اند اما حداکثر مقطعی که در آن پذیرش داشته اند مقطع کارشناسی بوده است . در این متن اطلاعاتی در مورد ثبت نام بدون کنکور ارشد در بسیاری دانشگاه های کشور از جمله دانشگاه سراسری در اختیار شما میگذاریم . ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور حتی در دانشگاه سراسری هم امکان پذیر است اگرچه که این امر بسیار دور از انتظار به نظر میرسد . در متن پایین شرایط ثبت نام این دانشگاه در مقطع کارشناسی ارشد را برای شما داوطلبین این نوع تحصیل در دانشگاه مورد بحث قرار میدهیم .

ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه سراسری

ثبت نام بدون کنکور ارشد در دانشگاه سراسری نیز امکان پذیر است . همانطور که میدانید دانشگاه های سراسری و روزانه میتوانند تا میزان ۱۰ درصد از ظرفیت دوره کارشناسی ارشد در بسیاری رشته های خودشان را به پذیرفته شدگان دوره کارشناسی اختصاص دهند اما دانشجویان باید دارای شرایط زیر بشوند :

بعد از گذراندن ۶ ترم تحصیلی و همچنین با گذراندن ۱۱۰ واحد ، بطورمیانگین در میان ۱۰ درصد از دانشجویان اول و برتر هم رشته در ورودی خودشان باشند . بیشتر از هشت ترم تحصیل نکنند و تا پایان هشت ترم فارغ التحصیل شوند . ثبت نام بدون کنکور ارشد تنها یک مرتبه و در همان سال قابل انجام است . مهم است بدانید که دارندگان رتبه های ۱ تا ۱۵ المپیادهای علمی –  دانشجویی نیز میتوانند به تشخیص شورای عالی برنامه ریزی وزارت مربوطه ، برای پذیرش بدون آزمون در رشته موردعلاقه خود درخواست بدهند .


بیشتر بخوانید: ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد بدون کنکور


مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره در زمینه ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی ایام تعطیل.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

۹۰۹۹۰۷۱۲۲۴
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

ثبت نام  بدون کنکور ارشد دانشگاه آزاد 

ثبت نام  بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد نیز با قوانین و الزامات خاص خود امکان پذیر است . دانشگاه آزاد در بین سایر دانشگاه های غیر دولتی و شهریه دار ، محبوبیت خاصی دارد . چند سالی است که ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد بدون کنکور امکان پذیر شده است و شاهد ثبت نام بسیاری از متقاضیان  در مقاطع تحصیلی مختلف در این دانشگاه هستیم اما با در نظر گرفتن شرایط ثبت نام این دانشگاه در مقطع کارشناسی ارشد که بسیار شبیه به شرایط ثبت نام دانشگاه سراسری است ممکن است همگان قادر به تحصیل در این دانشگاه نباشند . این دانشگاه نیز در مقطع کارشناسی ارشد تنها برای دانشجویان استعداد های درخشان امکان ثبت نام دارد و همگان شامل قوانین ثبت نام آن نمیشوند . ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد بدون کنکور تنها برای ده درصد برتر ورودی های هر سال امکان پذیر است .

ثبت نام  بدون کنکور ارشد دانشگاه آزاد 


بیشتر بخوانید: ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور


شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد

شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد نیز شباهت بسیاری به شرایط ثبت نام داشجو در مقطع ارشد در دانشگاه سراسری دارد و تفاوت چندانی با آن ندارد . ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد تنها برای دانشجویان موجود در زمره استعداد های درخشان امکان پذیر میباشد و برای همگان نیست . این دانشجویان باید حداکثر جز ده درصد از نفرات بدتر ورودی خود باشند و معدل آنها حداقل ۱۶ تا ۱۷ بسته به رشته و زیرگروه تحصیلی شان باشد . شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد اگرچه کمی سخت به نظر میرسد اما غیر ممکن نیست . برای شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد بدون کنکور با رعایت قوانین بالا یک شرط دیگر وجود دارد و آن هم این است که دانشجو درس خود را در هشت ترم به پایان برساند و تحصیلات او بیشتر از این مقدار طول نکشد .


بیشتر بخوانید:  ثبت نام فراگیر پیام نور کارشناسی ارشد


نکات مهمی که از مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد باید بدانید

ثبت نام بدون کنکور ارشد در دانشگاه آزاد اسلامی اگرچه تنها مختص دانشجویان استعداد های درخشان است اما در سال های اخیر بحث های به عمل آمده هاکی از آن است که این دانشگاه بزودی امکان تحصیل بدون کنکور در مقطع کارشناسی ارشد را برای داوطلبان خود به وجود آورد . ثبت نام بدون کنکور دانشگاه در مقطع کارشناسی ارشد تنها یک مرتبه و تنها در دانشگاه علمی کاربردی در سال ۱۳۹۲ امکان پذیر شد و فورا در سال بعد یعنی ۹۳ این امکان وجود نداشت و دیگر تا کنون هیچ دانشگاهی در مقطع ارشد بدون کنکور و تنها باارائه مدرک کارشناسی امکان ثبت نام نداشته است و حتی خود دانشگاه علمی کاربردی نیز برای ثبت نام دانشجویان در مقطع کارشناسی ارشد شرایطی بسیار سخت داشت مانند ارائه سابقه کاری سه تا پنج سال ، که برای تعدادی از داوطلبین امکان پذیر نبود و از تحصیل محروم میشدند .

زمان ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد بدون کنکور

زمان ثبت نام دانشگاه آزاد همیشه یک دغدغه مهم برای داوطلبین این مقطع تحصیلی بوده است . همانطور که گفتیم تحصیل در این مقطع تنها برای دانشجویان استعداد های درخشان در مقطع کارشناسی امکان پذیر است و تنها یک مرتبه برای هر ورودی امکان دارد . در نتیجه زمان ثبت نام آن تنها یک بار در سال است و در زمانی خارج از مهلت اعلام شده امکان پذیر نیست . هر دانشجوی استعداد درخشان بعد از ارائه درخواست به دانشگاه خود تنها در صورتی که تمامی شرایط را دارا باشد و تحصیلش در هشت ترم به اتمام برسد امکان ثبت نام دانشگاه در مقطع کارشناسی ارشد را خواهد داشت . مهم است بدانید که همچنین به دانشجویان و داوطلبان استعداد درخشان ورودی بدون کنکور در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی امکان انتخاب حداکثر ۱۰۰ رشته مرتبط یا غیر مرتبط داده خواهد شد .


بیشتر بخوانید: ثبت نام کارشناسی ارشد پیام نور بدون کنکور


آنچه که از تحصیل بدون کنکور باید بدانید

همانطور که در مبحث زمان ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد امکان تحصیل بدون کنکور در این مقطع برای هیچ دانشگاهی تنها با ارائه سوابق تحصیلی امکان پذیر نیست . این مقطع تحصیلی تنها خواهان دانشجویانی است که در کنکور شرکت کرده باشند و یا در زمره دانشجویان استعداد های درخشان باشند ، یعنی جمعیت ده درصدی هر ورودی که معدل بالا و تحصیل هشت ترمه داشته باشند . همانطور که در گذشته هم اشاره کردیم تحصیل در این مقطع تحصیلی یعنی کارشناسی ارشد تنها یکبار در دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور و تنها باارائه مدرک تحصیلی شد که آن هم شرایطی تقریبا غیر ممکن برای نیمی از شرکت کنندگان خود داشت و پس از آن هیچگاه این دانشگاه دانشجویی را بدون کنکور در مقطع ارشد ثبت نام نکرد . به طبع دانشگاه آزاد نیز امکان ثبت نام بدون کنکور و تنها با ارائه مدرک را ندارد .

مدارک مورد نیاز ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد

مدارک مورد نیاز ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد به صورت بدون کنکور با توجه به شرایط گفته شده در قبل باید در مهلت اعلام شده از سوی دانشگاه به دانشگاه ارائه شود . در زمره مدارک مورد نیاز ثبت نام دانشگاه آزاد ارائه کارنامه دوره کارشناسی به قطع الزامی است چرا که دانشجویان برای ثبت نام این دانشگاه در مقطع کارشناسی ارشد باید معدل ۱۶ یا ۱۷ بسته به رشته که درآن تحصیل کرده اند داشته باشند . از دیگر مدارک مورد نیاز ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد میتوان به اصل و کپی شناسنامه ، اصل و کپی کارت ملی ، کارت پایان خدمت یا هر مدرکی که وضعیت نظام وظیفه داوطلبان مذکر را با توجه به قوانین موجود نظام وظیفه مشخص کند و همچنین ۱۲ قطعه عکس ۳ در ۴  میباشد . و ارائه این مدارک در مهلت اعلام شده ضروری است .

آنچه که از تحصیل بدون کنکور باید بدانید


بیشتر بخوانید: آشنایی با رشته های فنی مهندسی کارشناسی ارشد پیام نور


سخن آخر با داوطلبین متقاضی تحصیل بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی

انتخاب رشته و دانشگاه برای تحصیل در کارشناسی ارشد برای شما عزیزان بسیار مهم و ضروری است . از آنجا که شاید در امور تحصیلی و همچنین مشاوره تحصیلی شما عزیزان ممکن است به کمک نیاز داشته باشید به شما مرکز مشاوره تحصیلی آویژه را معرفی میکنیم که در تمامی امور تحصیلی و همچنین ارشد بدون کنکور دارای مشاورینی خبره و کار آزموده است .

ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۲۲۴ تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت

در سراسر کشور با ۹۰۹۹۰۷۱۲۲۴ تماس بگیرید

همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 

حتی ایام تعطیل

به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1750 الی 2250 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

دارای نماد اعتماد الکترونیکی از مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صنعت، معدن و تجارت.

با خیال راحت خرید کنید.

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

سه شنبه

1399/7/8

چهارشنبه

1399/7/9

پنجشنبه

1399/7/10

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 91023933-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 91023933-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 91023933-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 91023933-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 91023933-021 تماس حاصل نمایید