داوطلبان کنکور ارشد در کدام رشته‌ محل ها امکان ثبت‌نام دارند؟

داوطلبان کنکور ارشد
به اشتراک بگذارید

داوطلبان کنکور ارشد تا ۲۶ آذرماه می‌توانند در دو کد رشته امتحانی دانشگاه‌های دولتی، آزاد، پیام‌نور و غیرانتفاعی شرکت کنند٬ جزییات این خبر را در ادامه دنبال کنید .

داوطلبان کنکور ارشد

ثبت‌نام آزمون کارشناسی‌ارشد ناپیوسته سال ۹۷ از پنج‌شنبه ۱۶ آذر آغاز شد. در آزمون امسال علاقمندان می‌توانند در ۶ گروه آموزشی و ۱۴۰ کدرشته در سایت سازمان سنجش ثبت‌نام نمایند.

 

در چند رشته امکان ثبت‌نام داریم؟

براساس اعلام سازمان سنجش کشور در دفترچه راهنمای ثبت‌نام آزمون کارشناسی ارشد، هر داوطلب بر اساس علاقه، حداکثر می‌تواند در دو کدرشته امتحانی اصلی و شناور، ثبت‌نام و در آزمون مربوط شرکت کند. هزینه ثبت‌نام در رشته‌ امتحانی اصلی ۳۶ هزار تومان است که باید به صورت اینترنتی پرداخت شود. اگر دواطلبان علاقه‌مند به انتخاب رشته شناور نیز باشند، باید ۳۶ هزار تومان دیگر بپردازند.

 

کدام رشته‌ها شناورند؟

در کنکور کارشناسی‌ارشد داوطلبان می‌توانند در رشته امتحانی دومی نیز شرکت کنند که از آن با عنوان «شناور» یاد می‌شود. هر داوطلب می تواند بر اساس علایق شخصی و توانایی علمی خود یکی از رشته‌های شناور را نیز انتخاب کند . آزمون رشته‌های شناور در یک روز و یک ساعت خاص برگزار می‌شود، از این‌رو با آزمون رشته‌های دیگر تداخل ندارند. رشته‌های شناور آزمون امسال در یک جدول که ۶۴ کدرشته در آن آمده، مشخص شده است.

آن دسته از داوطلبانی که کدرشته امتحانی اصلی (یا به عبارتی کدرشته امتحانی اول) آنان، یکی از ۶۴ کدرشته امتحانی مندرج در جدول رشته‌های امتحانی شناور است، به هیچ عنوان حق انتخاب یکی دیگر از ۶۴ کدرشته امتحانی جدول مزبور را ندارند و سیستم ثبت‌نام اینترنتی اجازه انتخاب کدرشته امتحانی دوم انتخابی از بین ۶۴ کدرشته امتحانی شناور را برای بار دوم به این قبیل از داوطلبان نخواهد داد.

چنانچه داوطلبی رشته امتحانی اول خود را از مجموعه رشته‌های امتحانی شناور و رشته امتحانی دوم خود را از سایر رشته‌های امتحانی انتخاب کند، سیستم بطور هوشمند و خودکار رشته امتحانی اول و دوم جابه‌جا می‌کند.

رشته های کارشناسی ارشد

 

چگونگی انتخاب علاقه‌مندی‌های دانشگاه آزاد، پیام‌نور و غیرانتفاعی

در ثبت‌نام آزمون کارشناسی ارشد علاوه بر دانشگاه‌های دولتی، امکان انتخاب دانشگاه‌های آزاد اسلامی، پیام‌نور و غیرانتفاعی نیز برای داوطلبان وجود دارد.

داوطلبانی که علاقمند به شرکت در گزینش رشته‌های تحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی هستند نباید هزینه اضافی پرداخت کنند ولی در زمان انتخاب رشته علاقه‌مندان باید کارت اعتباری تهیه کنند تا بتوانند رشته‌های این دانشگاه را انتخاب کنند. اما داوطلبانی که علاقه‌مند به تحصیل در رشته‌های دانشگاه پیام‌نور و مؤسسات آموزش عالی غیردولتی و غیرانتفاعی هستند، باید علاوه بر پرداخت مبالغ ثبت‌نام، ۱۱ هزار تومان دیگر برای شرکت در گزینش دوره‌های مذکور، پرداخت کنند.

موضوع دیگری که داوطلبان باید در این باره مدنظر داشته باشند این است که رشته‌های دانشگاه‌های پیام‌نور و غیرانتفاعی در جدولی اعلام شده است و علاقه‌مندان باید از رشته‌های این جدول رشته مورد علاقه خود را انتخاب نمایند.

ارشد پیام نور

ثبت نام تلفنی آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۷

داوطلبان کنکور ارشد اگر دسترسی به اینترنت ندارید و یا با ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۷ مشکل دارید و یا در خصوص سهمیه کنکور ارشد نیاز به مشاوره دارید  ٬ همه روزه و از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب می توانید از تلفن ثابت و بدون کد با شماره ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ تماس حاصل فرمایید .

منبع خبر : ana
 

برای مشاوره در زمینه داوطلبان کنکور ارشد در کدام رشته‌ محل ها امکان ثبت‌نام دارند؟

از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت

در سراسر کشور با 9099072068 تماس بگیرید

همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 

حتی ایام تعطیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی با تلفن ثابت و بدون پیش شماره

از سراسر ایران 9099072068