داوطلبان کنکور ارشد در کدام رشته‌ محل ها امکان ثبت‌نام دارند؟

داوطلبان کنکور ارشد

داوطلبان کنکور ارشد تا ۲۶ آذرماه می‌توانند در دو کد رشته امتحانی دانشگاه‌های دولتی، آزاد، پیام‌نور و غیرانتفاعی شرکت کنند٬ جزییات این خبر را در ادامه دنبال کنید .

داوطلبان کنکور ارشد

ثبت‌نام آزمون کارشناسی‌ارشد ناپیوسته سال ۹۸ از پنج‌شنبه ۱۶ آذر آغاز شد. در آزمون امسال علاقمندان می‌توانند در ۶ گروه آموزشی و ۱۴۰ کدرشته در سایت سازمان سنجش ثبت‌نام نمایند.

 

در چند رشته امکان ثبت‌نام داریم؟

براساس اعلام سازمان سنجش کشور در دفترچه راهنمای ثبت‌نام آزمون کارشناسی ارشد، هر داوطلب بر اساس علاقه، حداکثر می‌تواند در دو کدرشته امتحانی اصلی و شناور، ثبت‌نام و در آزمون مربوط شرکت کند. هزینه ثبت‌نام در رشته‌ امتحانی اصلی ۳۶ هزار تومان است که باید به صورت اینترنتی پرداخت شود. اگر دواطلبان علاقه‌مند به انتخاب رشته شناور نیز باشند، باید ۳۶ هزار تومان دیگر بپردازند.

 

کدام رشته‌ها شناورند؟

در کنکور کارشناسی‌ارشد داوطلبان می‌توانند در رشته امتحانی دومی نیز شرکت کنند که از آن با عنوان «شناور» یاد می‌شود. هر داوطلب می تواند بر اساس علایق شخصی و توانایی علمی خود یکی از رشته‌های شناور را نیز انتخاب کند . آزمون رشته‌های شناور در یک روز و یک ساعت خاص برگزار می‌شود، از این‌رو با آزمون رشته‌های دیگر تداخل ندارند. رشته‌های شناور آزمون امسال در یک جدول که ۶۴ کدرشته در آن آمده، مشخص شده است.

آن دسته از داوطلبانی که کدرشته امتحانی اصلی (یا به عبارتی کدرشته امتحانی اول) آنان، یکی از ۶۴ کدرشته امتحانی مندرج در جدول رشته‌های امتحانی شناور است، به هیچ عنوان حق انتخاب یکی دیگر از ۶۴ کدرشته امتحانی جدول مزبور را ندارند و سیستم ثبت‌نام اینترنتی اجازه انتخاب کدرشته امتحانی دوم انتخابی از بین ۶۴ کدرشته امتحانی شناور را برای بار دوم به این قبیل از داوطلبان نخواهد داد.

چنانچه داوطلبی رشته امتحانی اول خود را از مجموعه رشته‌های امتحانی شناور و رشته امتحانی دوم خود را از سایر رشته‌های امتحانی انتخاب کند، سیستم بطور هوشمند و خودکار رشته امتحانی اول و دوم جابه‌جا می‌کند.

رشته های کارشناسی ارشد

 

چگونگی انتخاب علاقه‌مندی‌های دانشگاه آزاد، پیام‌نور و غیرانتفاعی

در ثبت‌نام آزمون کارشناسی ارشد علاوه بر دانشگاه‌های دولتی، امکان انتخاب دانشگاه‌های آزاد اسلامی، پیام‌نور و غیرانتفاعی نیز برای داوطلبان وجود دارد.

داوطلبانی که علاقمند به شرکت در گزینش رشته‌های تحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی هستند نباید هزینه اضافی پرداخت کنند ولی در زمان انتخاب رشته علاقه‌مندان باید کارت اعتباری تهیه کنند تا بتوانند رشته‌های این دانشگاه را انتخاب کنند. اما داوطلبانی که علاقه‌مند به تحصیل در رشته‌های دانشگاه پیام‌نور و مؤسسات آموزش عالی غیردولتی و غیرانتفاعی هستند، باید علاوه بر پرداخت مبالغ ثبت‌نام، ۱۱ هزار تومان دیگر برای شرکت در گزینش دوره‌های مذکور، پرداخت کنند.

موضوع دیگری که داوطلبان باید در این باره مدنظر داشته باشند این است که رشته‌های دانشگاه‌های پیام‌نور و غیرانتفاعی در جدولی اعلام شده است و علاقه‌مندان باید از رشته‌های این جدول رشته مورد علاقه خود را انتخاب نمایند.

ارشد پیام نور

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره در زمینه داوطلبان کنکور ارشد در کدام رشته‌ محل ها امکان ثبت‌نام دارند؟ با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی ایام تعطیل.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

ثبت نام تلفنی آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۷

داوطلبان کنکور ارشد اگر دسترسی به اینترنت ندارید و یا با ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۷ مشکل دارید و یا در خصوص سهمیه کنکور ارشد نیاز به مشاوره دارید  ٬ همه روزه و از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب می توانید از تلفن ثابت و بدون کد با شماره ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ تماس حاصل فرمایید .

منبع خبر : ana

داوطلبان کنکور ارشد در کدام رشته‌ محل ها امکان ثبت‌نام دارند؟

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره 9099072068 تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه داوطلبان کنکور ارشد در کدام رشته‌ محل ها امکان ثبت‌نام دارند؟

از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت

در سراسر کشور با 9099072068 تماس بگیرید

همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 

حتی ایام تعطیل

به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

شنبه

1399/12/9

یکشنبه

1399/12/10

دوشنبه

1399/12/11

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید