ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری  و مهلت ثبت نام + فایل pdf رشته ها

ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری  و مهلت ثبت نام + فایل pdf رشته ها

ثبت نام و تحصیل بدون کنکور دانشگاه سراسری در سال های اخیر مورد توجه دانشجویان زیادی قرار گرفته است. طبق آخرین اطلاعیه سازمان سنجش ثبت نام بدون کنکور ترم مهر ۱۴۰۰ آغاز شده و تا ۲۰ مرداد ماه نیز ادامه خواهد داشت.

برای این منظور داوطلبان می بایست دفترچه انتخاب رشته دانشگاه های سراسری را ار سایت سازمان سنجش دریافت و بر اساس اولویت در فرم انتخاب رشته خود وارد نمایند.

همچنین آن دسته از متقاضیانی که در کنکور سراسری سال ۱۴۰۰ ثبت نام نکرده باشند این امکان را خواهند داشت تا در زمان اعلام شده نسبت به ثبت نام در رشته های بدون کنکور سال ۱۴۰۰ اقدام کنند.

چنانچه نسبت به آشنایی با زمان و شرایط ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه های سراسری علاقه مند هستید، با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

روش های پذیرش دانشجو در دانشگاه های سراسری

همانطور که قبلا هم اشاره کردیم، شرایط جذب دانشجو در دانشگاه های سراسری در حالت کلی به دو روش متمرکز و نیمه متمرکز تقسیم می شود.

  • پذیرش متمرکز

در پذیرش متمرکز رتبه و تراز هر داوطلب مورد بررسی قرار میگیرد. در این روش اسامی قبولی های دانشگاه طی دو مرحله در سال اعلام شده و بر اساس آن پذیرش صورت میگیرد. هم اکنون پذیرش اغلب دانشگاه های کشور به این روش انجام می شود.

  • پذیرش غیر متمرکز

رشته هایی که برای قبولی در آن ها داوطلبان علاوه بر کسب حد نصاب علمی، ملزم به دارا بودن برخی از امتیازات و مسائل مانند مصاحبه، معاینه، آزمون های عملی و… باشد، به اصطلاح دارای پذیرش غیر متمرکز هستند.

در این روش نتایج طی یک مرحله اعلام نمیشود و قبولی اولیه به معنای پذیرش قطعی نیست. نتایج قطعی اواخر دی و بهمن ماه هر سال اعلام شده و در نتیجه شروع سال تحصیلی برای این رشته ها، بهمن ماه می باشد.

روش های پذیرش دانشجو در دانشگاه های سراسری

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری

طبق مصوبه جدید سازمان سنجش، ۸۵ درصد ظرفیت پذیرش دانشگاه های سراسری به صورت بدون کنکور و بر اساس سوابق تحصیلی داوطلبان تکمیل می گردد. برای این منظور هر ساله اطلاعات مربوط به لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه های سراسری در دفترچه ثبت نام بدون کنکور این دانشگاه اطلاع رسانی می شود.

ثبت نام بدون کنکور سراسری دانشگاه سراسری در دوره های روزانه و نوبت دوم (شبانه) طی دو نوبت در سال انجام شده و هر داوطلب پیش از اقدام به نام نویسی می بایست با رشته های ارائه شده در دانشگاه سراسری مورد نظر خود به طور کامل آشنا شود.

فایل راهنمای انتخاب رشته براساس سوابق تحصیلی (دوره های شبانه) فایل ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور داوطلبان گروه ریاضی

 

فایل ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور داوطلبان گروه علوم تجربی فایل ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور داوطلبان گروه علوم انسانی فایل ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور داوطلبان گروه هنر و زبان
دانلود فایل دانلود فایل دانلود فایل دانلود فایل دانلود فایل

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری ۱۴۰۰

پذیرش داوطلبان رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری هر ساله طی دو نوبت برای ورودی های مهر و بهمن انجام می شود. طی آخرین اخبار ثبت نام ترم مهر سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۴۰۱ همزمان با انتخاب رشته داوطلبان کنکور سراسری از ۱۴ مرداد آغاز شده و تا ۱۵ شهریور ادامه خواهد داشت.

لازم به ذکر است شرط لازم برای ثبت نام داوطلبان در این مرحله ثبت نام در کنکور سراسری و صادر شدن کارنامه اولیه برای این افراد خواهد بود.

هم چنین ثبت نام ترم بهمن دانشگاه های سراسری نیز با توجه به زمان بندی سال های گذشته پیش بینی می شود در هفته های انتهایی آذر ماه سال جاری با انتشار اطلاعیه از سوی سازمان سنجش آغاز شود.

در صورت تمدید مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری ۱۴۰۰ این مطلب از طریق سایت مشاوران آویژه به اطلاع شما عزیزان خواهد رسید.

مراحل ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری 1400

داوطلبان جا مانده از ثبت نام دانشگاه سراسری

آن دسته از داوطلبانی که در ثبت نام کنکور سراسری شرکت نکرده و برای آن ها کارنامه اولیه صادر نشده باشد، با پرداخت هزینه ۱۸ هزار تومان از طریق سایت سازمان سنجش می توانند از ۱۴ مرداد لغایت ۱۸ مردادماه ۱۴۰۰ و تکمیل فرم تقاضای ثبت نام دوره ها بدون کنکور دانشگاه سراسری، برای ثبت نام در رشته‌ مورد علاقه خود اقدام نمایند.

داوطلبان باید توجه داشته باشند که اخذ شماره پرونده و دریافت کد رهگیری، به منزله اتمام ثبت نام این افراد خواهد بود.

مراحل ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری ۱۴۰۰

  • مراجعه به سایت سازمان سنجش به نشانی org
  • انتخاب گزینه سراسری از منوی سمت راست و انتخاب گزینه “سامانه پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی آزمون سراسری مهر ماه سال ۱۴۰۰”
  • انتخاب گزینه ” ثبت نام جدید “
  • پرداخت هزینه ثبت نام دوره های بدون کنکور دانشگاه سراسری و ورود به سامانه
  • بارگذاری عکس داوطلبی
  • تکمیل فرم ثبت نام مطابق اطلاعات شخصی مانند نام، نام خانوادگی، جنسیت، آدرس و …
  • تکمیل کد رشته محل های انتخابی
  • تایید نهایی ثبت نام
مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره در زمینه ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری  و مهلت ثبت نام + فایل pdf رشته ها با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی ایام تعطیل.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

چه داوطلبانی واجد شرایط ثبت نام در رشته های بدون کنکور سراسری خواهند بود؟

شرایط لازم ثبت نام داوطلبان علاقه مند به تحصیل در رشته های بدون آزمون دانشگاه سراسری هر ساله در دفترچه راهنمای ثبت نام بر اساس سوابق تحصیلی) قید می شود.

مراحل ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری 1400

 بر این اساس داوطلبان در زمان ثبت نام باید دارای شرایط زیر باشند:

اعتقاد به دین اسلام و یا یکی از ادیان مشخص شده در قانون اساسی کشور
عدم سابقه عضویت در سازمان های غیر قانونی
عدم اعتیاد به مواد مخدر
دارا بودن مدرک دیپلم نظام آموزشی جدید و یا پیش دانشگاهی دوره چهار ساله متوسطه نظام قدیم و یا داشتن مدرک کاردانی (برای داوطلبان مقطع کارشناسی)
دارا بودن برگه انصراف از تحصیل برای دانشجویانی که از سال گذشته وارد تحصیل در  دوره های روزانه شده اند
دارا بودن کارت پایان خدمت و یا بر گه معافیت از خدمت نظام وظیفه برای آقایان

سهمیه های پذیرش بدون کنکور دانشگاه سراسری

همانطور که اشاره شد پذیرش بدون کنکور در برخی از واحدهای دانشگاه سراسری صرفا برای داوطلبان با سهمیه امکان پذیر بوده و همچنین برخی از داوطلبان در صورتی برخورداری از سهمیه در اولویت پذیرش برخی از دانشگاه ها قرار میگیرند. لذا داوطلبان قبل از اقدام به ثبت نام باید نسبت به احراز این شرایط اطمینان حاصل کنند.

سهمیه های پذیرش بدون کنکور اعم از سهمیه‌ های منطقه یک، منطقه دو، منطقه سه، خانواده شهدا، ایثارگران ۲۵ درصد ظرفیت، ایثارگران ۵ درصد ظرفیت و رزمندگان می باشند که توضیحات تکمیلی مربوط به آنها  در دفترچه انتخاب رشته و پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی ذکر شده است.

ممنوعیت ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه های سراسری شامل چه کسانی می شود؟

طبق اعلام سازمان سنجش، دارندگان دیپلم فنی و حرفه‌ ای و کاردانش نظام قدیم هنرستان که فاقد مدرک پیش دانشگاهی و یا مدرک کاردانی هستند حق ثبت نام و شرکت در ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری را نداشته و در صورت ثبت نام و انتخاب رشته، پذیرش این افراد باطل خواهد شد.

تفاوت پذیرش در دوره های روزانه و شبانه بدون کنکور دانشگاه سراسری

داوطلبان علاقه مند به تحصیل در دوره های روزانه و شبانه دانشگاه های سراسری صرفا در پرداخت مبلغی تحت عنوان شهریه دانشگاهی از یکدیگر مجزا شده و در باقی موارد تفاوتی بین تحصیل دوره های شبانه و روزانه مانند کیفیت تحصیل، شرایط ارزیابی دانشجو، حضور غیاب و … نخواهد بود.

همچنین باید به این موضوع اشاره کنیم که تحصیل بدون کنکور دوره روزانه دانشگاه های سراسری عموما در زمان بندی خاصی توسط چند دانشگاه انجام شده و این امر نیز مستلزم دارا بودن شرایط خاصی مانند برخورداری از سهمیه دانشجویان ممتاز و استعداد درخشان می باشد.

سهمیه های پذیرش بدون کنکور دانشگاه سراسری

سخن آخر

یکی از سیاست های دانشگاه های سراسری طی سالیان اخیر پذیرش بدون کنکور داوطلبان در دوره های روزانه و شبانه بوده است. در این روش پذیرش داوطلبان با ثبت نام در کنکور مورد نظر و بر اساس سوابق تحصیلی صورت میگیرد.

اطلاعات مربوط به رشته های بدون کنکور دانشگاه های سراسری در دفترچه راهنمای ثبت نام بدون آزمون سایت سنجش مشخص شده است. این دفترچه به طور همزمان با شروع ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری منتشر شده و بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار می گیرد.

سوالات متداول

علامت سوالپذیرش بدون کنکور دانشگاه های سراسری بر چه اساسی انجام می شود؟

عموما پذیرش بدون کنکور داوطلبان دانشگاه های سراسری مربوط به دوره های کاردانی و کارشناسی شده و بر اساس سوابق تحصیلی دانشجویان انجام میگیرد.
همچنین امکان پذیرش بدون کنکور برای داوطلبان برخی از سهمیه ها مانند دانشجویان ممتاز، استعداد درخشان، خانواده های ایثارگر، جانبازان و … نیز وجود دارد که اطلاعات مر بوط به آن ها در اطلاعیه هر دانشگاه مشخص شده است.

علامت سوالزمان ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری برای سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۴۰۱ چه تاریخی می باشد؟

طبق اطلاعیه سازمان سنجش ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری از ۱۴ مرداد۱۴۰۰ آغاز شده و تا ۲۰ مرداد ادامه خواهد داشت. همچنین احتمال تمدید این تاریخ تا ۱۵ شهریور نیز وجود دارد.

Rate this post

ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری  و مهلت ثبت نام + فایل pdf رشته ها

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری  و مهلت ثبت نام + فایل pdf رشته ها

از مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه با تلفن همراه

در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

یکشنبه

1400/9/7

دوشنبه

1400/9/8

سه شنبه

1400/9/9

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید