ثبت نام لیست رشته ها ی بدون کنکور تجربی

لیست رشته ها ی بدون کنکور تجربی

لیست رشته ها ی بدون کنکور تجربی برای دانشگاه ها و مقاطع تحصیلی مختلف در دفترچه انتخاب رشته منتشر شده از طریق وبگاه اینترنتی سازمان سنجش در دسترس همگان قرار گرفته است . با تغییرات و قوانین جدید اعلام شده از سوی سازمان سنجش و وزارت علوم امکان تحصیل در دانشگاه ها ، بیش از پیش برای عموم فراهم شده است . این مسئله باعث توزیع عادلانه خدمات آموزشی کشور بین افراد جامعه شده است . با توجه به بالا بودن تعداد داوطلبان گروه آزمایشی تجربی لیست رشته های بدون کنکور تجربی میتواند به راحتی به قبولی درصد زیادی از داوطلبان کمک نماید . طی این فرآیند تمام کسانی که موفق به اخذ مدرک دیپلم یا پیش دانشگاهی شده اند و قصد ادامه تحصیل دارند ، میتوانند از بین لیست رشته های بدون کنکور تجربی رشته مورد علاقه خود را انتخاب کنند و در آن به تحصیل بپردازند .

لیست رشته ها ی بدون کنکور تجربی

در لیست رشته های بدون کنکور تجربی اکثر رشته ها ی گروه علوم کشاورزی و علوم پایه به چشم میخورد . در حالیکه رشته های برتر و همچنین دانشگاه ها ی مطرح و پر طرفدار کشور در لیست رشته های بدون کنکور تجربی دیده نمیشود . رشته ها ی زیست شناسی سلولی و مولکولی ، علوم دامی ، زیست شناسی جانوری ، زیست شناسی گیاهی ، زمین شناسی ، مهندسی طبیعت ، علوم و مهندسی خاک ، مهندسی تولید و ژنتیک گیاهی ، گیاه پزشکی ، علوم و مهندسی جنگل ، علوم و مهندسی باغبانی ، علوم و مهندسی شیلات ، شیمی کاربردی، کاردانی تولید و بهره برداری از گیاهان دارویی و معطر ، در لیست رشته های بدون کنکور تجربی قرار دارند . این لیست در هر کدام از دانشگاه ها متفاوت از بقیه میباشد ، در ادامه لیست مربوط به دانشگاه سراسری و آزاد ارائه خواهد شد .


بیشتر بخوانید: ثبت نام لیست رشته های بدون کنکور


مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره در زمینه ثبت نام لیست رشته ها ی بدون کنکور تجربی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی ایام تعطیل.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

لیست رشته های بدون کنکور تجربی دانشگاه آزاد

لیست رشته ها بدون کنکور تجربی دانشگاه آزاد بر اساس نیاز دانشگاه به دانشجو در مقاطع مختلف تحصیلی در هر نیمسال انتشار میابد . اغلب واحدها ی دانشگاهی آزاد در دو نیمسال بهمن ماه و مهر ماه دانشجو میپذیرند . از طرفی این پذیرش دانشجو در لیست رشته های بدون کنکور تجربی دانشگاه آزاد در مقاطع تحصیلی کاردانی پیوسته و ناپیوسته و همچنین کارشناسی پیوسته و ناپیوسته میباشد . لیست رشته های بدون کنکور تجربی دانشگاه آزاد برای هر مقطع بدین شرح میباشد : لیست رشته ها ی بدون کنکور تجربی دانشگاه آزاد در مقطع کارشناسی نا پیوسته شامل آموزش علوم تجربی ، مهندسی تولیدات گیاهی – باغبانی ، مهندسی منابع طبیعی ، مهندسی تولیدات گیاهی – زراعت ، مهندسی کشاورزی ، مهندسی بهداشت محیط و … میباشد . همچنین در مقطع کارشناسی پیوسته رشته های شیمی کاربردی ، شیمی محض ، میکروبیولوژی ، زمین شناسی ، زیست فناوری و … مطرح است .


بیشتر بخوانید: ثبت نام لیست رشته های بدون کنکور هنر


لیست رشته های بدون کنکور تجربی دانشگاه سراسری

لیست رشته ها بدون کنکور تجربی دانشگاه سراسری شامل موارد زیر میباشد : علوم و مهندسی محیط زیست ، زیست شناسی گیاهی ، شیمی محض ، شیمی کاربردی ، علوم و مهندسی خاک ، علوم دامی ، علوم و مهندسی باغبانی ، علوم و مهندسی خاک ، علوم و مهندسی شیلات ، مهندسی طبیعت ، علوم و مهندسی صنایع غذایی ، مهندسی تولید و ژنتیک گیاهی ، کاردانی تکنولوژی تولیدات گیاهی ، کاردانی تکنولوژی مرتع و آبخیزداری ، کاردانی تولید و بهره برداری از گیاهان معطر و دارویی ، مهندسی صنایع چوب و فرآورده ها سلولزی ، علوم و مهندسی جنگل ، اقیانوس شناسی ، زیست شناسی دریا ، علوم و مهندسی آب و …

این  لیست رشته های بدون کنکور تجربی دانشگاه سراسری که توسط سایت سازمان سنجش منتشر گردیده است زمینه را برای ادامه تحصیل علاقه مندان به علوم تجربی فراهم کرده است . با اعلام مصوبات جدید سازمان سنجش درباره پذیرش بدون کنکور دانشگاه ها ی سراسری در رشته های ذکر شده در لیست رشته ها بدون کنکور تجربی دانشگاه سراسری بسیاری داوطلبان که موفق به قبولی در کنکور نشده اند، قادر خواهند بود که شانس خود را برای پذیرش در دانشگاه های سراسری در نوبت ها ی شبانه و روزانه امتحان کنند. اما در این گروه آزمایشی رقابت بر سر کسب صندلی ها ی  دانشگاه ها و همچنین رشته های برتر همچنان به شدت قبل وجود دارد . لذا پذیرش بدون کنکور و بر اساس سوابق تحصیلی تنها مختص رشته های خاص گروه پزشکی و پیرا پزشکی میباشد .

لیست رشته های بدون کنکور تجربی دانشگاه سراسری


بیشتر بخوانید: ثبت نام لیست رشته های بدون کنکور زبان


ثبت نام لیست رشته ها ی بدون کنکور تجربی

ثبت نام لیست رشته ها ی بدون کنکور تجربی تنها در زمان تعیین شده از سوی سازمان سنجش امکان پذیر است . برای ثبت نام لیست رشته های بدون کنکور تجربی اقدام لازم مراجعه به سایت سازمان سنجش میباشد . در قسمت انتخاب رشته ، داوطلبان باید اطلاعات شناسنامه ای و همچنین سوابق تحصیلی خود را وارد نمایند و سپس رشته های مورد نظر خود را ثبت کنند . با ثبت نهایی انتخاب ها ، در یک بازه ی زمانی مشخص دانشگاه ها و مراکز علمی سوابق مربوط به همه ی متقاضیان را بررسی میکنند . پس از پایان بررسی ها ، دانشگاه ها با پذیرفته شدگان تماس میگیرند . در این مرحله داوطلبان باید با اولویت بندی رشته هایی که در آنها قبول شده اند بر اساس علایق و توانایی های فردی تصمیم نهایی برسند و تمام مدارک مورد نیاز را تهیه کنند و برای انجام ثبت نام حضوری اقدام کنند .


بیشتر بخوانید: ثبت نام لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری


شرایط ثبت نام لیست رشته ها ی بدون کنکور تجربی

شرایط ثبت نام لیست رشته ها ی بدون کنکور تجربی شامل مهم ترین اطلاعاتی میباشد که داوطلبان رشته ها ی بدون کنکور تجربی ملزم به دانستن آنها هستند . ممکن است برای برخی داوطلبان این سوال پیش آید که برای ادامه تحصیل در رشته ها ی بدون کنکور تجربی چه شرایطی وجود دارد؟ این شرایط ثبت نام رشته ها ی بدون کنکور تجربی به دو گروه اصلی شرایط اختصاصی و شرایط عمومی تقسیم بندی میشوند . از جمله مهمترین و اصلی ترین این شرایط باید به شرط داشتن مدرک دیپلم نظام قدیم و یا نظام جدید آموزشی و یا داشتن مدرک پیش دانشگاهی اشاره کرد . چرا که همانطور که میدانید گزینش دانشجو بر اساس معدل کتبی دوره متوسطه میباشد . البته برای فارغ التحصیلانی که مدرک کاردانی دارند معدل دوره ی کاردانی ملاک پذیرش قرار میگیرد .

برای داوطلبان مرد نیز قوانینی در خصوص شرایط نظام وظیفه عمومی وجو دارد که از آن جمله میتوان به داشتن کارت پایان خدمت یا معافیت به شکل دائم یا موقت برای مشمولان خدمت سربازی اشاره کرد .

شرایط ثبت نام لیست رشته ها ی بدون کنکور تجربی


بیشتر بخوانید: ثبت نام لیست رشته های بدون کنکور انسانی


مشاوره ی تحصیلی ، کارشناسی بدون کنکور و …

همه ما میدانیم که کنکور و انتخاب رشته تحصیلی نقش بسزایی در تعیین آینده شغلی افراد دارد به همین خاطر موفقیت در این مرحله حساس به دغدغه بسیاری از داوطلبان تبدیل شده است . توصیه ای که میتوان به تمام داوطلبان ، چه متقضیان رشته ها کاردانی و کارشناسی بدون کنکور و چه متقاضیان رشته ها با آزمون کرد ، این است که با بهره بردن از سوابق و تجربیات کارشناسان مشاوره و استفاده از مشاوره ی تحصیلی گامی در جهت نزدیکتر شدن به اهداف خود بردارند .

مشاوران و کارشناسان مراکز مشاوره تحصیلی میتوانند با توجه به سوابق تحصیلی و نتایج کنکور داوطلبان ، بهترین نتیجه گیری و انتخاب ها را پیش پا داوطلبان قرار دهند . یکی از این مراکز با سابقه و کارآمد مرکز مشاوره آویژه میباشد . داوطلبان میتوااند برای رسیدن به پاسخ درست برای تمام سوالاتشان از طریق راه ها ارتباطی این مرکز شامل وبگاه اینترنتی و مشاوره تلفنی با مشاوران و کارشناسان مرکز مشاوره آویژه ارتباط برقرار نمایند .

سوالات متداول

۱) لیست رشته های بدون کنکور تجربی مربوط به کدام گرایش ها است ؟

این لیست اکثر رشته های گروه علوم پایه مثل زیست شناسی و شیمی و همچنین علوم کشاورزی را دربرمیگیرد .

۲) لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد چیست ؟

شامل رشته هایی میباشد که از سوی دانشگاه آزاد اعلام میگردد که داوطلبان بدون نیاز به شرکت در کنکور میتوانند در آنها تحصیل کنند .

۳) لیست رشته های بدون کنکور تجربی چه شرایطی دارد ؟

داشتن مدرک دیپلم ، یا مدرک پیش دانشگاهی و یا داشتن مدرک کاردانی برای داوطلبانی که دوره ی پیش دانشگاهی را نگذرانده اند .

۴) زمان ثبت نام لیست رشته های بدون کنکور تجربی ؟

زمان ثبت نام که از سوی سازمان سنجش منتشر شده از بهمن ماه سال گذشته شروع شده است و تا شهریور امسال ادامه دارد .

ثبت نام لیست رشته ها ی بدون کنکور تجربی

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره 9099072068 تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه ثبت نام لیست رشته ها ی بدون کنکور تجربی

از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت

در سراسر کشور با 9099072068 تماس بگیرید

همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 

حتی ایام تعطیل

به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

دوشنبه

1399/12/18

سه شنبه

1399/12/19

چهارشنبه

1399/12/20

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید