ثبت نام مدارس شاهد در سال تحصیلی ۹۷-۹۶

مدارس ابتدایی شاهد
به اشتراک بگذارید

مدارس شاهد یکی از انتخاب های والدین برای فرزندان است . این مدارس که همیشه از تعداد دانش آموزان کمتر اما مدرسان و دبیران بهتر و حرفه ای تری برخوردار می باشند، به میزان آموزش ؛ به پرورش فرزندان شما نیز اهمیت خواهند داد , به همین خاطر اولویت بسیاری از خانواده ها می باشد .

بدین وسیله به اطلاع کلیه والدین و دانش آموزان می رساند ثبت نام مدارس شاهد در پایه هفتم از پنج شنبه مورخ ۹۶/۰۴/۰۱ لغایت شنبه ۹۶/۰۴/۱۶ می باشد . لذا جهت ثبت نام فرزندان خود در این مدارس می توانید با مشاوران ما در کانون مشاوران آویژه دانش از طریق تماس با شماره تهران ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ و سایراستانها ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ (از خط ثابت) در ارتباط باشید .

به اطلاع می رساند دانش آموزان متقاضی ثبت نام در پایه دهم مدارس شاهد می توانند تا روز سه شنبه مورخ ۲۰ تیر نسبت به ثبت نام اقدام فرمایند

تعیین محدوده ثبت نام مدارس شاهد در مناطق و شهرستان های تابعه به عهده ستاد اجرایی شاهد استان می باشد.
تذکر: امکان ثبت نام موقت برای فرزندان همکاران محترم فرهنگی و بنیادشهید در محدوده محل کار والدین با مجوز اداره شاهد منطقه مورد نظر بلامانع می باشد.

قابل توجه مدیران محترم مدارس شاهد
برای دانش آموزان پایه اول ابتدایی که پیرو پیش ثبت نام انجام شده، پذیرفته شده اند، برای انجام فرایند سنجش سلامت کافی است که در پنل مدرسه سجا اقدام به آپلود عکس برای دانش آموز مورد نظر نمایند تا سامانه سنجش بتواند نوبت دهی نماید.

شرایط ثبت نام در پایه هفتم

 • کسب مقیاس خیلی خوب در تمامی دروس یا کسب مقیاس خوب در حداکثر ۱ درس و خیلی خوب در سایر دروس در امتحانات نوبت دوم پایه ششم ابتدایی سال تحصیلی ۹۶-۹۵ و کسب امتیاز لازم
 • ثبت‌نام دانش‌آموزان شاغل به تحصیل در پایه سوم دوره اول ابتدایی مدرسه شاهد برای ورود به پایه چهارم دوره دوم ابتدایی، ادامه تحصیل محسوب شده و نیاز به امتیازبندی مجدد ندارد.

تبصره :

 • دانش آموزان پایه ششم با اولویت ایثارگری (دانش آموزان جانباز و فرزندان جانبازان ۲۵ تا۴۹ درصد)در صورتی که حداکثر در ۲ درس کسب مقیاس خوب و مابقی خیلی خوب را در خرداد ماه ۹۶-۹۵ کسب نموده اند می توانند ثبت نام موقت در پایه هفتم در سامانه را انجام دهند.

شرایط ثبت نام در پایه دهم :

 • قبول خرداد در پایه نهم با معدل کل حداقل ۱۶ وکسب شرایط ورود به شاخه و رشته مورد نظر بر اساس نمون برگ هدایت تحصیلی و کسب امتیاز لازم
 • تصمیم‌گیری در خصوص دانش‌آموزان شاهدی که فاقد شرایط علمی هستند برعهده ستاد شاهد استان است

امتیازات :

 1. امتیاز خواهر و برادر شهید و جانباز ۷۰ درصد و بالاتر هر مورد ۵۰۰ امتیاز
 2. امتیاز فرزند رزمنده جبهه مقاومت (مدافعین حرم) هر ماه ۳۰ امتیاز در صورت جانبازی یا شهادت رزمندگان جبهه مقاومت تا زمانی که تحت پوشش بنیاد شهید قرار نگرفته‌اند فرزندشان با گواهی صادره از سوی ایثارگران سپاه ثبت‌نام قطعی خواهد شد.
 3. امتیاز فرزند رزمنده نظامی یا وظیفه:
  حضور در جبهه و مناطق جنگی در هشت سال دفاع مقدس (شهریور ۵۹ تا شهریور ۶۷) حداکثر ۹۸ ماه، هر ماه ۱۵ امتیاز
  حضور در مناطق امنیتی از تاریخ اول مهر ۶۷ به بعد حداکثر ۹۰ ماه به‌ازای هر ماه دو امتیاز
  حضور در مناطق عملیاتی از تاریخ اول مهر ۶۷ به بعد حداکثر ۶۰ ماه به‌ازای هر ماه یک امتیاز
  حضور در مناطق امنیتی شمال غرب ایران از تاریخ اول فروردین ۵۸ تا ۳۱ شهریور ۵۹ به‌مدت ۱۸ ماه هر ماه ۱۵ امتیاز
 4. نوه آزاده: ۱۰۰ امتیاز (حداکثر دو مورد)، نوه جانباز ۵۰ تا ۶۹ درصد ۱۰۰ امتیاز (حداکثر دو مورد)
 5. امتیاز حائز رتبه اول تا سوم مسابقات سالانه حفظ مفاهیم، قرائت قرآن و نهج البلاغه آموزش و پرورش در سطح بین المللی ۶۰ امتیاز و حداکثر امتیاز در این بخش ۱۵۰ امتیاز است.
 6. امتیاز حائز رتبه اول تا سوم در مسابقات مطالعه و تحقیق طرح‌های شاهد و ایثارگران و مسابقات فرهنگی، هنری، ورزشی و علمی در سطح بین المللی ۶۰ امتیاز و حداکثر امتیاز ۱۵۰ امتیاز است.
 7. امتیاز فرزند کارمند رسمی آموزش و پرورش، بنیاد شهید شاغل یا بازنشسته، مأمور یا انتقالی به ادارات دیگر هر سال سابقه خدمت رسمی ۵ امتیاز (حداکثر امتیاز سابقه خدمت زوج کارمند ۳۰۰ امتیاز)
 8. امتیاز فرزند یا نوه خیّر مدرسه‌ساز: احداث و ساخت مدرسه ۱۲۰ امتیاز، اهدای زمین ۸۰ امتیاز، تجهیز مدرسه به‌نسبت هزینه‌کرد (مدارس شاهد ۵۰ امتیاز و مدارس غیرشاهد ۲۰ امتیاز) است. حداکثر امتیاز در این بخش ۱۲۰ امتیاز است.

تغییرات کمک سرانه مدارس شاهد
دوره تحصیلی          حداقل                   حداکثر
ابتدایی                  ۳۸۰۰۰۰۰ ریال         ۵۸۰۰۰۰۰ ریال
متوسطه اول           ۴۴۰۰۰۰۰ ریال         ۶۶۰۰۰۰۰ ریال
متوسطه دوم          ۵۳۰۰۰۰۰ ریال          ۸۶۰۰۰۰۰ ریال

مطالب مرتبط با مدارس شاهد :

 1. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص لیست مدارس شاهد در شهر خود اینجا کلیک نمایید .
 2. همچنین جهت آگاهی از میزان شهریه های مدارس شاهد اینجا کلیک نمایید .

ثبت نام مدارس شاهد در سال تحصیلی ۹۷-۹۶

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره 9099072068 تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه ثبت نام مدارس شاهد در سال تحصیلی ۹۷-۹۶

از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت

در سراسر کشور با 9099072068 تماس بگیرید

همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 

حتی ایام تعطیل

در این مقاله بخوانید:

نظرات

- 2 نظر:

 1. مادرم خیلی دلش میخواد که خواهرم تو مدرسه ی شاهد ثبت نام شه.نه بخاطر دبیرای حرفه ایش بلکه بیشتر به خاطر آشنا کردن بچه ها با راه درست و دین اما حیف که امتیاز نداریم خیلی ناراحتم امیدوارم تو پیش ثبت نامی که انجام دادیم جایی هم واسه خواهر من باشه ان شاالله.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره تلفنی با تلفن ثابت و بدون پیش شماره

از سراسر ایران 9099072068