خانه خدمات مشاوره ای تحصیلی و آموزشی ثبت نام وام شهریه صندوق رفاه دانشجویان – سال ۹۷

ثبت نام وام شهریه صندوق رفاه دانشجویان – سال ۹۷

بروزرسانی شده آوریل 19, 2018 9:35 ب.ظ
0
53

برای مشاوره در زمینه ثبت نام وام شهریه صندوق رفاه دانشجویان – سال ۹۷

می توانید از سراسر کشور با استفاده از تلفن ثابت از ساعت 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل

با مشاوران متخصص مرکز مشاوره تلفنی آویژه دانش تماس بگیرید :

9099072068

ثبت نام وام شهریه صندوق رفاه دانشجویان – سال ۹۷
میانگین 5 رای از تعداد 1

در هرکدام از مقاطع تحصیلی در دانشجو می باشید ٬ اگر به وام شهریه نیاز دارید تا ۲۵ اردیبهشت ماه ۹۷ فرصت دارید نسبت به ثبت نام اقدام فرمایید . اطلاعات بیشتر را در ادامه مطلب دنبال نمایید .

وام شهریه دانشجویان

هرچند ثبت‌نام شمار زیادی از 24 نوع وام صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم به پایان رسیده است، با این حال این روزها در آستانه آغاز ثبت‌نام یکی از مهم‌ترین وام‌های دانشجویی یعنی «وام شهریه» این صندوق قرار داریم. وام شهریه از آن جهت اهمیت دارد که بسیاری از دانشجویان شهریه‌پرداز که در حال حاضر امکان پرداخت شهریه را ندارند می‌توانند از تسهیلات صندوق رفاه دانشجویان استفاده کرده و در تاریخ‌های معینی آن را بازپرداخت کنند.

در این زمینه یادآوری چهار نکته مهم به نظر می‌رسد:

 

یک) حواس‌تان به زمان‌بندی وام شهریه باشد

مطابق جدول زمان‌بندی ارائه شده از سوی صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، ثبت‌نام وام شهریه از روز شنبه 25 فروردین 97 آغاز شده و این مهلت تا یک ماه یعنی 25 اردیبهشت ادامه خواهد داشت. توصیه می‌شود دانشجویانی که متقاضی وام شهریه هستند در اسرع وقت برای دریافت این وام ثبت‌نام کرده و آن را به تاخیر نیندازند و به فکر تمدید مهلت تعیین‌شده نباشند.

وام شهریه

 

دو) وام شهریه به کدام دانشجویان تعلق دارد؟

همانطور که از نام «وام شهریه» مشخص است، این وام تنها به دانشجویانی تعلق دارد که شهریه‌پرداز هستند و برهمین اساس دانشجویان روزانه از دریافت این وام محرومند چراکه تحصیل آنها رایگان است. یه طور مشخص، وام شهریه صندوق رفاه دانشجویان در اختیار دانشجویان تحت نظر وزارت علوم(دوره‌های شبانه، دانشگاه پیام نور و غیره)، دانشجویان محصل در دانشگاه‌های غیرانتفاعی و همچنین دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی قرار می‌گیرد.

وام شهریه

 

سه) مبلغ وام شهریه چقدر است؟

مبلغ وام شهریه که از سوی صندوق رفاه دانشجویان اعطا می‌شود، بسته به «مقطع تحصیلی» دانشجویان تغییر می‌کنند و طبیعتا دانشجویی که در مقاطع بالاتر(ارشد و دکتری) تحصیل می‌کند مبلغ بیشتری نسبت به دانشجویان سایر مقاطع دریافت می‌کند. برای نمونه دانشجویی که در یک دانشگاه غیرانتفاعی در مقطع کارشناسی تحصیل می‌کند، 300 هزار تومان وام شهریه دریافت می‌کند و دانشجویی که در همین دانشگاه(دانشگاه غیرانتفاعی) در مقطع دکتری تحصیل می‌کند، 2 میلیون و 500 هزار تومان عایدش می‌شود.

در جدول زیر جزئیات مبلغ وام شهریه به تفکیک مقاطع تحصیلی آمده است:

وام شهریه

 

چهارم) بازپرداخت وام چگونه است ؟

بازپرداخت تمام وام‌های صندوق رفاه دانشجویان پس از تحصیل با اعمال تنفس نه ماهه صورت می‌گیرد. همچنین یادآوری این نکته لازم است که دانشجویان کاردانی و کارشناسی ارشد چهار ترم و دانشجویان کارشناسی و دکتری هشت ترم می‌توانند از وام شهریه صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم استفاده کنند.

 

مشاوره تسهیلات دانشگاهی

اگر از انتخاب رشته و دانشگاه گذشته اید و اکنون دانشجو هستید ٬ تابحال به امکانات و تسهیلاتی که در صورت تمایل میتوانید از انها بهره ببرید ٬ فکر کرده اید؟ شما در هر دانشگاهی که باشید از تسهیلات بسیاری میتوانید استفاده نمایید . در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی در این خصوص می توانید از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب با شماره ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ تماس حاصل فرمایید .

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در تحصیلی و آموزشی

بررسی کنید

ثبت نام تکمیل ظرفیت علمی کاربردی بدون کنکور مهر 97

ثبت نام تکمیل ظرفیت علمی کاربردی بدون کنکور مهر 97به این مطلب امتیاز دهید ” علمی کار…