ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد بدون کنکور

رشته های ارشد دانشگاه آزاد

کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد یکی از موضوعاتی است که داوطلبان سوالاتی پیرامون آن مطرح می کنند . دانشگاه آزاد با خدماتی که در دوره های مختلف مانند کاردانی ، کارشناسی ، کارشناسی ارشد و حتی دکتری به دانشجویانش ارائه می دهد جز دانشگاه هایی می باشد که در راه افزایش علم کشور قدم بزرگی برداشته است . دوره های کاردانی و کارشناسی در دانشگاه آزاد هم بصورت بدون کنکور می باشند هم با کنکور پذیرش می کنند . اما دوره ارشد دانشگاه آزاد با کنکور برگذار می شود و دانشجویان باید برای کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد از طریق آزمون ورودی ارزیابی شوند . اما ! اما راه هایی برای ورود بدون کنکور کارشناسی ارشد در دانشگاه های آزاد وجود دارد که به نوبت در مورد هر کدام از آن ها شرایط و توضیحاتی را ارائه می دهیم .

رشته های ارشد دانشگاه آزاد

دانشگاه آزاد ، طیف وسیعی از رشته های گوناگون را برای مقطع ارشد پوشش می دهد . رشته های کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد شامل رشته های گروه های هنر ، فنی و مهندسی ، علوم انسانی و اجتماعی ، و رشته های پیرا پزشکی می شود ، اما در مقطع ارشد تمامی این رشته ها را باید از طریق آزمون ورودی قبول شد . رشته های پزشکی ، دندان پزشکی و دامپزشکی ساز و کار متفاوت خود را دارند و سیستم آموزشی ، زمانبندی تحصیلی و حتی شرایط پذیرفته شدن در آن ها مانند دیگر رشته ها نمی باشد که دارای مقاطع کاردانی ، کارشناسی و یا ارشد باشند . اما رشته های پیرا پزشکی مانند پرستاری ، در کارشناسی ارشد در دانشگاه های آزاد علی رغم اینکه دارای آزمون ورودی می باشد مخاطبان زیادی دارد . در صورت داشتن هر سوالی از مشاوره نظام وظیفهکمک بگیرید .


بیشتر بخوانید: دفترچه ثبت نام دانشگاه آزاد | شرایط و مراحل آن


مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره در زمینه ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد بدون کنکور با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی ایام تعطیل.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

۹۰۹۹۰۷۱۲۲۴
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد بدون کنکور

ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد بدون کنکور همانطور که اشاره شد از دو راه میسر است . راه نخست برای ثبت نام بدون کنکور ارشد دانشگاه آزاد این است که شخص متقاضی دوره کارشناسی خود را در دانشگاه آزاد گذرانده باشد و جز دانشجویان استعداد درخشان باشد . طبق شرایطی که وزارت علوم برای دانشجو استعداد درخشان در دانشگاه آزاد تعریف کرده است ، دانشجو باید زمانی که ترم ششم کارشناسی را تمام می کند بیش از سه چهارم واحد ها را پشت سر گذاشته باشد و موفق شده باشد اگر در رشته های علوم انسانی است معدلش ۱۷ به بالا و اگر رشته هایی به غیر از علوم انسانی می باشد معدلش ۱۶ به بالا باشد . همچنین دانشجو باید بتواند کارشناسی را در هشت ترم به اتمام برساند . این دسته از دانشجویان استعداد درخشان می باشند .

ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد بدون کنکور


بیشتر بخوانید: زمان تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد و جزییات مربوط به آن


راه دیگر ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد

شنیده ها از سوی وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری ، حاکی از آن است که دانشجویان دوره کارشناسی که در المپیاد های علمی رشته خود شرکت کرده اند و توانسته اند جزء رتبه های ۱ تا ۱۵ باشند ( در المپیاد های دانشجویی کشوری و جهانی ) همانند دانشجویان استعداد درخشان رغم خورده می شوند و می توانند از طریق ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد وارد دانشگاه شوند و در دوره کارشناسی ارشد تحصیل کنند . این روش علاوه بر دانشگاه آزاد ، برای دیگر دانشگاه ها ، حتی روزانه و شبانه نیز تعریف شده است و دانشجویان نخبه المپیادی می توانند از این روش آزمون کارشناسی ارشد را دور بزنند . هر چند این چنین دانشجو هایی بیشتر ترجیح می دهند که در شرایط پیش آمده در دانشگاه های برتر دوره های روزانه پذیرفته شوند .


بیشتر بخوانید: تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد


شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد

شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد شامل همان مواردی می شوند که پیش تر در غالب توضیحات دانشجویان استعداد درخشان داده شد . این شرایط تنها محدود به دانشگاه آزاد نمی باشد و دانشجویان کارشناسی دیگر دانشگاه های سراسری نیز می توانند در صورت دارا بودن این شرایط ، اما با تفاوت ناچیزی که به آن اشاره می کنیم ، دانشجوی استعداد درخشان شناخته شوند و از ارشد بدون کنکور در همان دانشگاه بهره مند شوند . تفاوت اصلی دانشجویان استعداد درخشان در شرایط ثبت نام بدون کنکور ارشد دانشگاه آزاد و شرایط ثبت نام ارشد بدون کنکور دیگر دانشگاه ها این می باشد که برای دیگر دانشگاه ها بعداز گذراندن شش ترم و سه چهارم واحد های کارشناسی ، معدل دانشجو باید از معدل ۸۵ درصد دانشجویان همان ورودی بیشتر باشد .

اطلاعات تکمیلی شرایط ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

علاوه بر شرایطی که ذکر کردیم ، موارد دیگری وجود دارد که دانشجویان باید به آن ها توجه کافی داشته باشند تا در فرآیند ثبت نام دچار مشکلی نشوند . متقاضیان ثبت نام بدون کنکور از طریق استعداد درخشان تنها می توانند در گرایش های رشته کارشناسی خود پذیرفته شوند و نمی توانند تغییر رشته دهند . این مدل ثبت نام بدون کنکور هر ساله فقط یکبار صورت می گیرد و داوطلبان واجد شرایط فقط یکبار آن هم در همان سال فارق تحصیلی از دوره کارشناسی می توانند اقدام کنند . اگه کارشناسی داوطلبان بصورت نا پیوسته است باید آن را در ۴ ترم تمام کرده باشند . دانشجویانی که دارای ترم مشروط شده هستند و یا واحد های معادل سازی شده دارند مجاز به استفاده از این فرآیند نمی باشند .


بیشتر بخوانید: شرایط پذیرش دانشگاه آزاد


زمان ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

جز اطلاعاتی می باشد که متقاضیان باید بخوبی از آن اطلاع داشته باشند ، زیرا در صورت کوچکترین سهل انکاری آنها می توانند فرصت و شانس ورود بدون آزمون به مقطع ارشد دانشگاه آزاد را از دست بدهند . زمان ثبت نام بدون کنکور ارشد دانشگاه آزاد هر سال تنها یکبار می باشد و آن هم همزمان با انتخاب رشته ارشد در دانشگاه آزاد می باشد که معمولا نیمه دوم ماه خرداد شروع می شود . برای این کار در ابتدا باید به سایت www.azmoon.org رجوع کنید و مراحل لازم برای ثبت نام بدون آزمون مقطع ارشد را انجام بدهید .

نکاتی درمورد زمان ثبت نام کارشناسی ارشد در دانشگاه های آزاد

همانطور که بار ها گفته شد تنها یکبار دانشجویان استعداد درخشان فرصت ثبت نام در ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد را دارند و آن هم در همان سال فارق شدن از مقطع کارشناسی می باشد . لذا با از دست دادن این فرصت ، دیگر شانسی برای ارشد بدون آزمون دانشگاه آزاد نخواهید داشت . از همین رو ، دانشجویان کارشناسی باید قبل از رسیدن زمان ثبت نام علاوه بر شرایط لازم ، زمان بندی های دقیق فرایند ارشد بدون کنکور را خوب بشناسند . مرکز مشاوره آویژه می تواند اطلاعات و جزئیات بسیار مفیدی را در غالب مشاوره تحصیلی در اختیار متقاضیان قرار دهد تا نه تنها شانس خود را از دست ندهند بلکه فرآیند استفاده از موقعیت پیش آمده برایشان بسیار ساده تر شود .

زمان ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد


بیشتر بخوانید: دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد 


شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد

شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد آنقدر مهم می باشد که جا دارد بار ها و بار ها به آن اشاره کرد . همانطور که خاطر نشان کردیم استفاده از ارشد بدون کنکور تنها یکبار برای هر دانشجو امکان پذیر می باشد و آن هم تنها در سالی که مقطع کارشناسی را به پایان می رساند . از این رو شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد بسیار پر اهمیت می باشد و عدم آگاهی از آن ها می توانند این موقعیت با ارزش و بزرگ را از دانشجویان کارشناسی بگیرد و ارزش تلاش های آنان را کم رنگ تر کند .

هر دانشجو کارشناسی تنها یکبار این فرصت را دارد !

بعضی از دانشجویان ، حتی آنان که بسیار با استعداد و زرنگ هستند از کنکور ترس دارند و به دلایل مختلف چند سال از زندگی خود را پشت کنکور هدر می دهند و در نهایت با از دست دادن اعتماد به نفس خود از ادامه تحصیل منصرف می شوند ، و از این جهت است که برای این دانشجویان این فرصت پیش آمده از ارزش بالایی برخوردار است .

ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد بدون کنکور

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۲۲۴ تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد بدون کنکور

از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت

در سراسر کشور با ۹۰۹۹۰۷۱۲۲۴ تماس بگیرید

همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 

حتی ایام تعطیل

به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

یکشنبه

1399/8/4

دوشنبه

1399/8/5

سه شنبه

1399/8/6

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید