جزئیات کسری خدمت جبهه پدر

جزئیات کسری خدمت جبهه پدر

جزئیات کسری خدمت جبهه پدر

کسری خدمت جبهه پدر چیست و شامل چه افرادی خواهد شد ؟ قبل از توضیحات در مورد مسائلی مانند کسری خدمت جبهه پدر ، مدت زمان کسری خدمت ، مدارک مورد نیاز کسری خدمت سربازی و معافیت های مختلف باید مشمولین بدانند که رفتن  به خدمت سربازی امری واجب برای همه ی پسران در کشور می باشد . نه تنها ایران بلکه بسیاری از کشورهای دیگر نیز از این قانون در کشور خود استفاده می کنند . برای کسری خدمت باید به مشاوره نظام وظیفه بپردازید.

در ایران نیز این قانون برای پسرانی که به سن ۱۸ سال می رسند واجب می شود . اما باعث خوشحالی درصد زیادی از جوانان است که می توانند از برخی قوانین استفاده کرده و به خدمت سربازی نروند . یا برخی دیگر با رعایت قانون می توانند از انواع کسری خدمت مانند کسری خدمت جبهه پدر ، کسری خدمت نخبگان ، کسری خدمت متاهلین دارای فرزند ، کسری خدمت بسیجان فعال و سایر کسری های خدمت سربازی استفاده کنند .

از طرف دیگر خواهیم دید که برخی مشمولین از امریه سربازی بهره برده و اینگونه سختی رفتن به خدمت سربازی را کم خواهند کرد .  پس بنابراین کسانی که شرایط گرفتن انواع معافیت ها را ندارند می توانند از مزایای دیگری که سازمان نظام وظیفه برای مشمولین قرار داده است استفاه کنند . یکی از این راه ها کسری خدمت یا برای برخی دیگر کسری خدمت جبهه پدر می باشد . اما اینکه غیر از فرزندان ایثارگران و جانبازان چه افرادی می توانند با ارائه ی مدارک کسری خدمت از این مزایا بهره مند شوند ؟ در ادامه به همه ی آن ها اشاره خواهیم کرد .


بیشتر بخوانید: چگونه کسری خدمت سربازی بگیریم؟


مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره در زمینه جزئیات کسری خدمت جبهه پدر با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی ایام تعطیل.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

قوانین کسری خدمت جبهه پدر

قوانین کسری خدمت جبهه پدر اگر چه در سال های اخیر با تغییراتی همراه بوده است . اما فرزندان ایثارگر و جانبازان و آزادگان می توانند با ارائه ی مدارک کسری خدمت ایثاگری ، از قوانین کسری خدمت جبهه پدر استفاده کرده و کسری خدمت بگیرند . اما این قوانین کسری خدمت جبهه پدر دارای شرایط خاصی می باشد که مشمولین باید از آن ها مطلع شوند .

 • مشمولین برای استفاده از قوانین و مقررات کسری های خدمت جبهه والدین  باید مدارک و مستندات آن را از اداره مربوطه دریافت کرده و سپس این مستندات باید به سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا تخویل داده شود . این مورد یکی از مهم ترین قوانین و ضوابط کسری خدمت محسوب می شود . زیرا با نبود مستندات مشمولین نمی توانند از این قوانین و شرایط بهره مند بوده و از کسری های خدمت جبهه برای والدین استفاده کنند .
 • تمام افرادی که فرزندان جانبازان و ایثارگران هستند برای ثبت نام و استفاده از مقررات و ضوابطکسری خدمت، باید به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی یا همان پلیس + ۱۰ مراجعه کرده و درخواست خود را به ثبت برسانند .
 • مشمولین می توانند به میزان هر درصد جانبازی پدر یا هر ماه حضور در جبهه و اسارت می توانند میزان مشخصی از کسری های خدمت استفاده کنند .

  بیشتر بخوانید: نحوه دریافت کسری خدمت سربازی و شرایط آن


کسری خدمت جبهه پدر بعد از قطعنامه

کسری خدمت جبهه پدر بعد از قطعنامه

کسری خدمت جبهه پدر بعد از قطعنامه برای فرزندان ایثارگران می باشد .  کسری خدمت سربازی جبهه پدر بعد از قطعنامه بر اساس آخرین قوانین اعلام شده از سوی سازمان نظام وظیفه به صورت زیر می باشد .

 • ۲ ماه کسری خدمت جبهه والدین برای کسانی که ۶ تا ۸ ماه سابقه ی حضور در جبه را دارند .
 • ۳ ماه کسری خدمت  با سابقه ی ۹ تا ۱۱ ماه حضور در جبهه داده می شود .
 • ۴ ماه کسری خدمت  با ۱۲ ماه حضور در جبهه .
 • ۵ ماه کسری خدمت جبهه با سابقه ی ۱۵ ماهه صورت می گیرد .
 • ۶ ماه کسری خدمت جبهه با استفاده از ۱۸ ماه سابقه جبهه .
 • ۷ ماه کسری خدمت  نیازمند ۲۳ ماه جضور در جبهه می باشد .
 • ۸ ماه کسری خدمت جبهه با ۲۴ ماه سابقه خدمت در جبهه میسر است .
 • ۹ ماه کسری خدمت با داشتن ۲۷ ماه جبهه پدر به مشمولین داده می شود .

  بیشتر بخوانید: اطلاعیه ها پروژه کسری خدمت – مشاوره نظام وظیفه


کسری خدمت جبهه پدر برای دو فرزند

کسری خدمت جبهه پدر برای دو فرزند قابل محاسبه خواهد بود . در صورتی که فرزند اول از معافیت برخوردار شده باشد . باقی مانده ی سابقه پدر ایثارگر برای کسری خدمت جبهه پدر فرزند دوم استفاده شده یعنی کسری خدمت جبهه پدر برای دو فرزند مجاسبه می شود . این مهم ترین نکته ای است که مشمولین باید به آن دقت کنند و مابقی سابقه ی ایثارگری پدر را استفاده کرده و از کسری های خدمت برای جبهه پدربهره مند شوند .


بیشتر بخوانید: پروژه کسری خدمت نظام وظیفه چیست


شرایط کسری خدمت جبهه پدر

شرایط کسری خدمت جبهه پدر بر اساس بند د ماده ۸۸ برنامه ی توسعه اینگونه مطرح شده است ک افراد می توانند از کسر خدمت جبهه پدر به میزان مشخص استفاده کنند . شرایط کسری خدمت برای کسانی که سابقه ی ۳۰ ماه حضور در جبهه را داشتند معافیت دائم در نظر گرفته می شد .  هم چنین کسانی که کم تر از این مقدار سابقه ی حضور در جبهه را داشتند به میزان هر ماه جضور در جبهه ی آن فرزندشان می توانست بهه مدت ۹ روز از کسری خدمت جبهه استفاده کند .

اما سردار کمالی در سخنرانی جدید تاکید داشتند که تا شهریور ماه سال ۹۸ کسانی که ۲۸ ماه سابقه جبهه دارند نیز می توانند از شرایط کسری خدمت جبهه ای والدین استفاده نکرده و معافیت دائم برای فرزندان خود درخواست کنند . هم چنین در قانون تصویب شده ی جدید میزان کسری خدمت برای جبهه پدر از ۹ روز به ۱۲ روز تغییر کرده است .


بیشتر بخوانید: چه کسانی می توانند پروژه کسری خدمت بگیرند


کسری خدمت جبهه پدر برای دو فرزند

کسری خدمت جبهه پدر برای فرزند دوم

کسری خدمت جبهه پدر برای فرزند دوم در شرایطی امکان پذیر است . افرادی می توانند از کسری خدمت جبهه برای فرزندان پسر که فرزند دوم خانواده هستند استفاده کنند که به طور مثال پدر جانباز بالای ۲۵ درصد بوده و سابقه ی ۱۰ ماه جبهه را نیز دارد . بنابراین فرزند اول این جانباز از طریق ۲۵ درصد جانبازی می تواند از خدمت سربازی معاف شود . پس کسری خدمت جبهه برای فرزندان دوم اعمال شده و به ازای هر ماه فرزند دوم می تواند از ۱۲ روز کسری خدمت معاف شود .

مشمولین عزیزی که فصد دارند از انواع معافیت ها ، کسری های خدمت و از امریه سربازی استفاده کنند و درمورد این مسائل هیچ اطلاعات کافی ندارند می توانند با مرکز مشاوره نظام وظیفه در تماس باشند . این مرکز و هم چنین مرکز مشاوره کسری خدمت انواع مشاوره ها در زمینه ی مشاوره کسری خدمت سربازی ، مشاوره معافیت خدمت و سایر مشاوره ها را از طریق متخصصین در اختیار مشمولین قرار خواهد داد . عزیزان و علاقه مندان می توانند تمام سوالات خود در خصوص مشاوره نظام وظیفه را از مشاورین ما در مزکز مشاوره آویژه جویا شوند .


بیشتر بخوانید: آیین نامه های پروژه کسری خدمت


انواع کسری های خدمت

باید بگوییم افرادی که برای گرفتن کسری خدمت در الویت هستند شامل مشمولین زیر می باشند :

 1. مشمولین با مدرک فوق لیسانس و بالاتر می توانند با انجام پروژه های سازمان ملی نخبگان از کسری خدمت بهره مند شوند .
 2. مشمولین و فرزندان جانبازان با توجه به درصد جانبازی پدر می توانند از کسری خدمت استفاده کنند .
 3. مشمولینی که پدرشان در جبهه بوده ، به میزان هر ماه جبهه پدر می تواند از کسری خدمت جبهه پدر استفاده کرده و کسری خدمت سربازی بگیرد .

ولی مشمولین در نظر داشته باشند که  اولویت گرفتن کسری خدمت با کسانی خواهد بود که غیبت نداشته باشند و در حال خدمت باشند . اما برخی فرزندان ایثارگران علاوه بر کسری خدمت نیز می توانند از معافیت دائم بهره مند شوند . این افراد باید دارای شرایط زیر باشند :

جزئیات کسری خدمت جبهه پدر

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه جزئیات کسری خدمت جبهه پدر

از مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه با تلفن همراه

در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای عضویت در کانال آخرین اخبار نظام وظیفه و اطلاع از اخبار معافیت، امریه، کسری خدمت، خروج از کشور و ... کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرات
- 99 نظر:
 1. سلام پدر من از۶۸/۱۰/۲۷تا۷۰/۱۰/۲۷درمنطقه سومارکرمانشاه خدمت کرده آیاکسری خدمت به من تعلق میگیرد؟

  1. سلام اگر منطقه عملیاتی بوده به ازای هرماه حضور داوطلبانه دوازده روز کسری دریافت می‌کنید

 2. سلام پدرمن از۶۸/۱۰/۲۷تا۷۰/۱۰/۲۷درمنطقه سومار کرمانشاه خدمت کرده آیاکسری خدمت به من تعلق میگیرد

  1. سلام اگر منطقه عملیاتی بوده به ازای هرماه حضور داوطلبانه دوازده روز کسری دریافت می‌کنید

 3. سلام پدر من از تاریخ ۶۹/۶/۱۸ تا تاریخ ۷۱/۶/۱۸ در منطقه عملیاتی سردشت لشکر ۶۴ ارومیه در گردان مهندسی خدمت کرده است و از یگان خود رسید کارت ایثارگری را دریافت کرده برای اقدام به انجام امور دریافت کارت ایثارگری باید کجا در تهران اقدام کنم تا کارت ایثار گری رو بگیرم . آیا کارت ایثارگری با توجه به اینکه رسید داریم اصلا به پدرم تعلق میگیره یا خیر؟

  1. سلام اگر منطقه عملیاتی بوده به ازای هرماه حضور داوطلبانه دوازده روز کسری دریافت می‌کنید به بنیاد شهید و یا پادگان موردنظر مراجعه نمایید

 4. من ۲۳ ماه منطقه دارم ولی پرونده مان امها شده هیچ مدارکی از سال ۷۱ ندارم چاره من چیست

 5. سلام پدرم ۲۴ ماه سابقه جبهه داره ۹ ماه بهش کسری جبهه دادن.۴ماهش رو برادر بزرگترم استفاده کرده و خدمتش تموم شده، امکانش هس که پنج ماه باقی مانده رو به من بدن یا نمیشه؟

 6. سلام،پدر من از سال ۶۶ تا مرداد ۶۷ به مدت ۸ ماه تو میمک خدمت کرده، چقدر کسری میتونم بگیرم من ؟

 7. با سلام و خسته نباشید
  پدر من از سال ۷۰ تا ۷۲ در نیروی زمینی ارتش مشهد خدمت کرده آیا کسری تعلق خواهد گرفت منم الان سربازم ممنون میشم کمک کنید

 8. با سلام و خسته نباشید
  پدر من از سال ۷۰ تا ۷۲ در نیروی زمینی مشهد خدمت کرده آیا کسری تعلق خواهد گرفت منم الان سربازم اگه کمک کنید ممنون میشم

 9. سلام خسته نباشیدپدرمن جزکادرژاندارمری بوده وبه مدت ۶۰ماه حضوردرمنطقه جنگی کردستان داره الان برادرم سربازه و۷ماه خدمت کرده خواستم بدونم اگه ازکسری خدمت پدرم استفاده کنه من به عنوان فرزنددوم میتونم ازکسری استفاده کنم یان ممنون

 10. سلام خدا قوت
  پدر من طی خدمت سربازی خود به مدت ۱۶ ماه در جبهه مناطق جنگی بوده و بعد از گذشت ۱۶ ماه از خدمت سربازی به دلیل ضعف شنوایی ایشون رو معاف از خدمت اعلام کردند و در کارت پایان خدمت عبارت”طبق بند ۴ ماده ۳۹ قانون خدمت وظیفه عمومی از خدمت زیر پرچم معاف می گردد” نوشته شده.
  حال با این اوصاف من میتونم برای کسر خدمت اقدام به تهیه تاییدیه از یگان محل خدمت پدرم بکنم؟
  با تشکر

  1. سلام دوست عزیز
   با تاییدیه از یگان خدمتی پدر اقدام کنید برای هر ماه ۱۲ رو تعلق میگیرد

 11. سلام خسته نباشید
  پدر من در سال ۱۳۶۸ تا ۱۳۷۰ در لشکر ۲۱ حمزه دهلران بوده آیا کسری تعلق خواهد گرفت به من یا خیر کجا باید مراجعه کنم ممنون میشم
  کمکم کنید

  1. دوست عزیز
   در صورت عملیاتی بودن منطقه از یگان خود اقدام به برگه تاییدیه کند

 12. سلام خسته نباشید
  پدر من در سال ۱۳۶۸ تا ۱۳۷۰ در لشکر ۲۱ حمزه دهلران بوده آیا کسری تعلق خواهد گرفت به من یا خیر کجا باید مراجعه کنم ممنون میشم
  کمکم کنید

  1. دوست عزیز
   در صورت عملیاتی بودن منطقه از یگان خود اقدام به برگه تاییدیه کند

 13. سلام پدر من ۲۱ ماه سابقه جبهه به علاوه ۱۵ درصد جانبازی داره که جمعا ۳۶ امتیاز میشه و برادرم سال ۸۸ از ۳۰ امتیازش استفاده کرده آیا من ۷۲ روز باقی مونده رو می تونم استفاده کنم؟

 14. سلام پدر من بیپ سار ۶۸ تا ۷۰ ۱۵ ماه در توپخانه مراغع و ۶ ماه هم در بانه خدمت کرده‌ .ایا کسری به من تعلق میگیره؟ اگه میگیره باید کجامراجعه کنم؟

 15. سلام . پدر من بین سال ۶۸ تا ۷۰ به مدت ۱۵ ماه در توپخانه مراغه و ۶ ماه هم بانه خدمت کرده است.من الان حین خدمت هستم و برای گرفتن کسری وه کارهایی باژد انجام بدم؟

 16. با عرض سلام و خسته نباشید
  پدر من ۴۱ ماه و ۱۰ روز سابقه جبهه داره و برادرم سال ۸۲ کلا معاف شده
  ایا چیزی هم به من میرسد از این سابقه؟
  و اینکه اگر میشود چند ماه کسر میشود؟
  پیشاپیش تشکر میکنم از پاسخگوییتون

  1. سلام
   بله احتمال دارد . برای بررسی دقیق تر با مشاورین ما تماس بگیرید.

 17. سلام و عرض خسته نباشید
  پدر من ۴۱ ماه و ۱۰ روز سابقه جبهه داره ، برادر بزرگم سال ۸۲ کلا معاف شده ، ایا به من چیزی میرسه؟
  چقدر و چند ماه از من کم میشه؟
  با تشکر از پاسخگوییتون

  1. سلام
   بله احتمال دارد . برای بررسی دقیق تر با مشاورین ما تماس بگیرید.

 18. سلام من سرباز مرزبانی کرمانشاه هستم . پدرم سال ۷۰ تا ۷۲ سرباز ارتش پیرانشهر بوده بمدت ۲۴ ماه . من میتونم از کسری منطقه عملیاتی پدرم استفاده کنم؟
  بعد الان ۵ ماه خدمتم بنظر شما تا مدارک رو بگیرم و تایید بشه و برای من اعمال بشه چقدر طول میکشه ؟!

  1. سلام
   بله در صورت عملیاتی بودن منعی ندارید . برای اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید

 19. پدرم سال های ۶۱ تا ۶۳ در بهبهان خدمت سربازی بوده؟ آیا بهبهان جزو مناطق عملیاتی محسوب میشه و کسری به من تعلق میگیره؟؟؟

  1. سلام لیست کامل مناطق عملیاتی و تیپ های عملیاتی در اختیار امور ایثارگری هر شهرستان قرار دارد به آنجا مراجعه کنید

 20. با سلام و خسته نباشید…پدر من ۲۸ ماه توی جنگ بوده و برادرم از این ۲۸ ماه ۶ ماه بهش کسری دادن سال ۹۲ ایا این امکان داره بقیش بنده استفاده کنم؟؟ آخه پیگیرش بودم گفتن خیر نمیشه!!

  1. سلام فقط برای یک فرزند استفاده می شه ولی باز هم به امور ایثارگری ارگان خدمت پدرتون مراجعه کنید

 21. با سلام و سپاس از زحماتتون..من پدرم در شهر اهواز _ امیدیه_ پایگاه صفرپنج شکاری به مدت بیست ویک ماه خدمت کرده..در سال ۶۷ تا ۶۹٫٫خواستم بدونم اول اینکه اصلا کسری به من تعلق میگیره واگر میگیره چه مدت هستش؟ ممنون

  1. سلام. خیر . برای اطمینان به امور ایثارگری محل زندگی خود مراجعه کنید تا شرایط شما رو چک کنند

 22. با سلام پدر من سال ۶۸ رفته خدمت و سال ۷۰ تموم شده پیرانشهر خدمت کردن میخواستم ببینم چند ماه میتونم کسری بگیرم

 23. سلام پدر من ۶۸ رفته خدمت و سال ۷۰ تموم شده ودر پیرانشهر خدمت کردند چند ماه کسری خدمت میتونم بگیرم اگه مشمول این طرح باشم

 24. سلام و تحیت
  پدرم شش ماه جبهه داره ، که سه ماه مدت جبهه ایشون بعد از قطع نامه بوده
  حالا بعد از قطع نامه رو کسری بهش میخوره

  منطقه عملیاتی شلمچه و فاو بوده
  ممنون از لطفتون

  1. سلام پدر من طی دو مدت چپهه رفته یه مورد ۴.۲۱ روز و یه مدت هم ۱۹ ماه و سند هردو رو داره حال خواستم بدونم جهت هر ماه ۱۲ روز میددن ؟؟کلا کسری میدن؟

 25. سلام
  پدرم سال ۶۶ جبهه رفت حدود ۴ ماه سمت شلمچه بود بعد فرار کرد بعد از ۲سال برگشت دادگاه نظامی براش تشکیل دادن گفتن اون ۴ ماه رو باید دوباره خدمت کنی بعدشم حدود ۱۰ ماه از خدمتش در اندیمشک بوده حالا بنظرتون کسری شامل حال من میشه؟

 26. سلام. آیا با برگ اعزام به خدمت هم میشه کارهای کسری خدمت رو انجام داد؟ من شنیدم که فقط برای انجام این کار باید رفت لویزان تهران. آیا جای دیگه ای هم این کار رو انجام میده؟

  1. باسلام بله با برگ اعزام به خدمت هم میشه کارهای کسری خدمت رو انجام داد.

 27. سلام.
  پدر من از ( ۱۳۶۷/۹/۱۸)_تا(۱۳۶۹/۶/۱۸) در مناطق عملیاتی.غرب و جنوب خدمت کرده است.آیا کسر خدمت شامل من میشود؟

  1. سلام امیرحسین جان
   برای فرزندان افرادی که در مناطق عملیاتی و مرزی خدمت کرده اند کسری خدمت در نظر گرفته شده است.

   1. سلام.
    پدر من ( گیلان غرب ۱۲ماه خدمت سربازی و ۹ماه خدمت سربازی در فکه و دشت عباس داشته)
    چقدر کسر خدمت برای من شامل میشود؟

 28. سلام
  پدر من سال۶۸تا ۷۰ لشکر ۸۱زرهی کرمانشاه منطقه سرپل ذهاب خدمت کرده ایا کسری ب من تعلق میگیره یا خیر؟

  1. سلام
   فرزندان افرادی که بعد از جنگ در مناطق عملیاتی و مرزی مشغول به خدمت بوده اند از کسری خدمت برخوردار خواهند شد.

 29. با سلام پدر بنده سه ماه جبهه دارد ایا من می‌توانم استفاده از کسری این سه ماه بکنم و از این سه ماه جبهه چقدر کسری شامل بنده می‌شود؟ با تشکر

 30. سلام وقت بخیر ببخشید پدر من ۳۱ ماه در جبهه حضور داشتند و بردار بزرگم از این طریق معاف شدند و الان برادرم پنج سال هست که از کارکنان نیروهای مسلح هست میتونیم معافیت برادر بزرگم‌رو از جبهه پدرم‌ لغو کنیم تا بردار کوچکم معاف بشن

  1. سلام پدرم ۲۵ ماه جبهه داره برادرم از ۱۷ ماهش استفاده کرده من میتونم از ۸ ماه بقیه اش استفاده کنم؟

 31. سلام خسته نباشیدپدربنده درسال۶۹تا۷۱دوماه آموزشی درجهرم ودوسال خدمت رودرزاهدان نیروانتضامی خدمت کرده می خواستم سوال کنم آیا کسری خدمت به بنده لحاظ میشه ممنون میشم زودترجواب بدیدممنون.

 32. با سلام،من سرباز مرزبانی هستم،پدرم ۲۴ ماه تو منطقه بود دوران جنگ،و خودمم ۴ سال بسیج دارم،ولی متاسفانه ۳ ماه پشت دفترچه ایی دارم(سنوات)الان میخوام کسری بگیرم میگن چون پشت دفترچه ایی غیبت داری نمیشه میگن حتی اگه بخشش هم بدن بازم نمیتونم از کسری جبه پدرم بهرمند بشم،چیکار باید بکنم لطفااا راهنمایی کنید

  1. سلام
   یکی از شرایط لازم برای استفاده از کسری خدمت، نداشتن غیبت است. اگر بتوانید این غیبت را توجیه کنید، امکان اخذ کسری وجود دارد.

 33. با سلام و درود بر شما
  سوالی داشتم:پدر بنده خدمت سربازی در زمان جنگ یعنی قبل قطعنامه بوده در بوشهر پدافند هوایی ارتش / حال کسری شامل حال بنده میشود؟ باتشکر

  1. سلام
   بله شما میتوانید با مراجعه به یگان خدمتی پدر و کسب سوابق، از کسری خدمت برخوردار شوید.

 34. سلام پدر من ۲۱ ماه منطقه جنگی بوده
  برای من ایا معافیت اعمال میشه؟ یا کسری؟
  چند ماه کسری؟

  1. سلام ببخشید بنده ۲۲ ماه از سال ۷۱ تا ۷۳ در پادگان شهید یدالله کلهر دوکوه اندیمشک بودم آیا پسر بنده که اکنون سرباز است این منظقه شامل کسری میشود یانه سپاسگزارم

 35. سلام کسری جبهه رفتم پادگانی که پدرم خدمت میکردم کاراشو کردم کارتشم اومده بعد الان تو خدمت هستم خودم برای گرفتن کسری چگونه باید اقدام کنم باید کجا مراجعه کنم؟؟

  1. سلام
   شما باید درخواست خود را برای اخذ کسری به همراه مدارکتان در دفاتر پلیس +۱۰ به ثبت برسانید تا سازمان وظیفه درباره کسری خدمت شما تصمیم نهایی را بگیرد.

 36. سلام پدرم ۹ ماه جبه رفته برادرم ۸۱ روز کسری گرفتش برای زمانی که ماهی ۹ روز میدادن الان در حال حاظر که شده ماهی ۱۲ روز الان میتونه فرزند دیگه استفاده کنه که ۲۷ روز کسری یا بیشتر بگیره؟

  1. سلام
   خیر استفاده از کسری ایثارگران تنها برای یکی از فرزندان خانواده های ایثاگر امکان پذیر است و با توجه به استفاده برادرتان از این کسری شما دیگر مجاز به استفاده از آن نخواهید بود.

 37. سلام خسته نباشید
  معافیت جبهه پدرمن از تاریخ شروع خدمت ۱۳۶۶/۱/۲۵وتاریخ خاتمه خدمتش ۱۳۶۸/۶/۹هس میخوام بدونم چن ماه و چن روز معافیت میگیرم ممنون میشم بگین؟

  1. سلام
   معافیت از خدمت به واسطه ایثارگری پدر به طول دوره حضور در جبهه بستگی دارد و اگر مدت ۳۰ ماه باشد معافیت را به همراه دارد و برای زمانهای کمتر از آن به ازای هر ماه ایثارگری ۱۲ روز کسری در نظر گرفته شده است. با توجه به اینکه مدت زمان ایثارگری پدر شما ۲۸ ماه است امکان معافیت کامل وجود ندارد و حدودا ۳۳۶ روز کسری دریافت میکنید.

 38. سلام بابام در طول خدمتش شیش ماه جنک بودش بقیع اتش بس خوردش برادر بزرگ تر من سال ۹۲شیش ماه منطقه بابامو گرفته من میتونم بقیشو بگشرم؟

  1. سلام. وقت بخیر
   خیر کسری خدمت ایثارگران تنها برای یکی از فرزندان میباشد و امکان استفاده از آن برای دو فرزند یا بیشتر وجود ندارد.

  2. سلام خسته نباشید
   معافیت جبهه پدرمن از تاریخ شروع خدمت ۱۳۶۶/۱/۲۵وتاریخ خاتمه خدمتش ۱۳۶۸/۶/۹هس میخوام بدونم چن ماه و چن روز معافیت میگیرم ممنون میشم بگین؟

   1. سلام
    معافیت از خدمت به واسطه ایثارگری پدر به طول دوره حضور در جبهه بستگی دارد و اگر مدت ۳۰ ماه باشد معافیت را به همراه دارد و برای زمانهای کمتر از آن به ازای هر ماه ایثارگری ۱۲ روز کسری در نظر گرفته شده است. با توجه به اینکه مدت زمان ایثارگری پدر شما ۲۸ ماه است امکان معافیت کامل وجود ندارد و حدودا ۳۳۶ روز کسری دریافت میکنید.

    1. سلام ببخشید پدر بنده ۲۴ ماه در پادگان دزفول در سال ۶۴تا۶۶در زمان جنگ سربازی خود را در این پادگان بوده،آیا کسری خدمت شامل حال من میشود؟با تشکر.

     1. سلام
      امکان اخذ کسری برای فرزندان افرادی که در زمان جنگ در مناطق عملیاتی خدمت کرده اند، امکان پذیر است.

     2. سلام با توجه به اینکه سربازی پدر شما قبل از قطعنامه (سال ۶۷) بوده شما می‌توانید از کسری خدمت استفاده کنید

 39. پدر من ٩ ماه سربازی کرده و بعد بدلیل دیسک کمر معاف شده
  ایا من واسه این ٩ ماه میتونم کسری خدمت بگیرم

  1. سلام
   برای فرزندان ایثارگران که شامل فرزندان جانبازان، رزمندگان، آزادگان و شهدا میباشد امکان استفاده از معافیت و کسری خدمت به واسطه مدت زمان سابقه جبهه پدر وجود دارد. درباره شما نیز با توجه به سابقه جبهه پدر و با ارائه مدارک میتوانید از کسری های نظام وظیفه استفاده کنید.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

چهارشنبه

1400/6/31

پنجشنبه

1400/7/1

جمعه

1400/7/2

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید