خانه خدمات مشاوره ای نظام وظیفه جزییات طرح مهارت آموزی سربازان در طول خدمت اعلام شد

جزییات طرح مهارت آموزی سربازان در طول خدمت اعلام شد

بروزرسانی شده نوامبر 16, 2017 5:24 ب.ظ
0
231
مهارت آموزی سربازان
جزییات طرح مهارت آموزی سربازان در طول خدمت اعلام شد
میانگین 5 رای از تعداد 1

طرح مهارت آموزی سربازان با این هدف برنامه ریزی شده است تا سربازان بعد از اتمام دوره خدمت ٬ حداقل یه مهارت فنی را آموزش دیده باشند تا زمینه اشتغال آن ها هموارتر شود٬ جزییات را در ادامه بخوانید .

مهارت آموزی سربازان و کارکنان وظیفه

سرتیپ دوم پاسدار موسی کمالی رئیس داره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح در گفتگویی اعلام کرد: بر اساس تصمیمات اتخاذ شده درخصوص رویکرد جدید خدمت سربازی، در نظر است کارکنان وظیفه در طول خدمت با گذراندن آموزش مهارت آموزی حداقل یک مهارت فنی را فراگرفته تا زمینه اشتغال آنها پس از پایان خدمت هموارتر شود.

وی ادامه داد: به همین منظور در سال جاری با تشکیل قرارگاه مهارت آموزی سربازان در ستاد کل نیروهای مسلح، برنامه ریزی های لازم برای تحقق این امر مهم صورت گرفته است. براین اساس مقرر شد:

 

۱.آموزش های فنی و حرفه ای تعدادی از کارکنان وظیفه کماکان استمرار یابد.

۲. بسترهای لازم از قبیل هماهنگی ها، امضای تفاهم نامه ها، برگزاری همایش ها، تجهیز کارگاه ها و … برای ایجاد تحول و جهش قابل توجه در تعداد کارکنان وظیفه تحت آموزش در سال ۱۳۹۷ فراهم گردد.

۳. برای کارکنان وظیفه ای که قبل از اعزام دارای یک تخصص فنی خاص بوده اند و یا در مدت خدمت سربازی با بکارگیری تخصصی در نیروهای مسلح عملا مهارت لازم را در فعالیت مربوط کسب کرده اند و در عین حال فاقد گواهینامه تخصصی می باشند، گواهی نامه رسمی صادر شود.

 

سردار کمالی با بیان اینکه در نظر است با هماهنگی سازمان فنی و حرفه ای، این افراد ضمن ثبت نام در سامانه سازمان فنی و حرفه ای، مورد ارزیابی قرار گرفته وسپس از آنها آزمون گرفته شود، خاطرنشان کرد: چنانچه افراد در آزمون پذیرفته شوند به آنها گواهینامه رسمی مهارت سازمان فنی و حرفه ای اعطا خواهد شد. در غیر این صورت با آموزش مختصر و رفع نواقص، برای آزمون بعدی آماده می شوند.

 

وی در ادامه اظهار داشت: یگان های نیروهای مسلح موظفند این موضوع را به نحو شایسته اطلاع رسانی نموده و امکانات لازم را جهت ثبت نام کارکنان وظیفه فراهم نمایند، در ضمن یگان ها بایستی اسامی کسانی را که به هر دلیل قادر به ثبت نام اینترنتی نیستند، در قالب لوح فشرده تحویل ادارات فنی، حرفه ای استان ها دهند تا اقدام مقتضی صورت پذیرد.

رئیس اداره سرمایه انسانی ستاد کل نیروهای مسلح در پایان باتاکید بر اینکه کسب مهارت سربازان زمینه اشتغال این عزیزان را پس از خدمت فراهم می کند، یادآور شد: کلیه کارکنان وظیفه از همین امروز نسبت به ثبت نام در سامانه فوق اقدام کنند و برای آزمون آماده شوند، لازم به ذکر است هزینه ثبت نام توسط سازمان نیروهای مسلح پرداخت شده است و این اقدام رایگان صورت می پذیرد.

 


اگر در خصوص خرید خدمت سربازی سوالاتی دارید ٬ اینجا کلیک کنید


مشاوره خدمت سربازی

در صورت بروز هرگونه سوال یا ابهام در خصوص مهارت آموزی سربازان و نیاز به مشاوره نظام وظیفه ؛ اموری نظیر خروج از کشور ، معافیت پزشکی ، معافیت کفالت و … هم اکنون می توانید با شماره  9099072068 تماس حاصل فرمایند . همچنین در صورت تمایل می توانید کانال سربازی تلگرام آویژه دانش را نیز دنبال فرمایید.

منبع خبر : mehrnews
بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در نظام وظیفه

بررسی کنید

مشاوره حرفه ای پروژه کسری خدمت

مشاوره حرفه ای پروژه کسری خدمتبه این مطلب امتیاز دهید چگونه می توان پروژه کسری خدمت را به …