حل معضلات بیکاری سربازان در قرارگاه مهارت آموزی

حل معضلات بیکاری

حل معضلات بیکاری سربازان در قرارگاه مهارت آموزی

خدمت سربازی برای هر جوان ذکور ایرانی که به سن مشمولیت رسیده است ضروری است و باید خود را برای اعزام به خدمت سربازی آماده کند. ستاد کل نیروهای مسلح دو سال پیش قرارگاه مهارت آموزی را تشکیل داد. تا مشمولان قبل از آنکه وارد دوره خدمت ضرورت شوند، مهارت هایی را یاد بگیرند تا پس از پایان خدمت وارد بازارکار شوند و خود کارآفرین باشند. که سازمان وظیفه عمومی با آموزش و پرورش و مراکز فنی و حرفه ای کشور همکاری کردند. تا دانش آموزانی که وارد دوره خدمت سربازی میشوند آموزش هایی را جهت وارد شدن به بازارکار دریابند.

در ستاد کل نیروهای مسلح سه دسته تشویق کننده هستند که مشمولان سرباز را برای یادگرفتن مهارت ها سوق میدهند.

 • یکی از آنها این است که فرد مشمول قبل از خدمت مهارتهایی را کسب میکند و این خود امتیازی است برای مشمول تا بتواند با کسب امتیاز مربوطه محل خدمت خود را تعیین کند.
 • دسته دوم برای سربازانی است که در حین خدمت سربازی مهارتهای لازم را یاد میگیرند. که در صورت یادگیری به عنوان تشویق برای سربازان مرخصی تشویقی میدهند. همچنین این گروه از سربازان میتوانند به راحتی از کشور خارج شوند.
 • دسته سوم مشمولانی است که با یادگیری مهارتهای لازم خدمت سربازی را به پایان رسانده اند و میخواهند راهی بازارکار شوند. به همین دلیل سازمان نظام وظیفه با اعطای وام به این مشمولان کمک خواهند کرد که به راحتی وارد بازار کار شوند. حتی در شرکت های دانش بنیان بستری فراهم میاورند که جوانان پس از پایان خدمت مشغول به کار شوند.

با این کار از استعدادهای جوانان میتوان در سازمان های گوناگون کشور استفاده کرد. در صورت داشتن هرگونه سوالی دراین باره میتوانید با مشاورین مرکز مشاوره آویژه به صورت تلفنی و آنلاین در ارتباط باشید.


مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره در زمینه حل معضلات بیکاری سربازان در قرارگاه مهارت آموزی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی ایام تعطیل.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

بیشتر بخوانید:   معافیت موارد خاص خدمت سربازی شامل چه مواردی است؟


امروزه به دلیل پیچیدگی ها و تغییرات زیاد در زندگی انسان ها و همچنین تخصصی شدن کارها نیاز انسان به مشاوره در زمینه های حل بیکاری سربازان بیش از پیش مورد توجه قرار می گیرد. حوزه های  مختلفی در زندگی انسان وجود دارد که اگر اطلاعات درست و مفیدی نداشته باشیم، نمی توانیم از عهده حل مشکلات خود در حوزه های مختلف نظام وظیفه برآییم. حل بیکاری سربازان خود شامل موارد مختلفی از جمله نظام وظیفه می شود. مشکلات انسان ها گاهی حتی آنقدر پیچیده به نظر نمیرسد ولی همین مورد اگر با اطلاعات درست همراه نباشد، می تواند گمراه کننده باشد. اگر اطلاعات مفید و ارزشمند در زمینه های مختلف وجود داشته باشد انسان ها به راحتی می توانند با مشکلات خود کنار بیایند و آنها را حل نمایند. مرکز مشاوره آویژه از جمله مراکز مهم و با اطلاعات عالی و دست اول در زمینه های مختلف تحصیلی، روانشناسی و خانواده و نظام وظیفه در اختیار شما همراهان گرامی قرار می دهد. سایت آویژه می تواند شما را در تصمیم گیری در زمینه های مختلف راهنمایی نماید.

نظام وظیفه

خدمات مشاوره نظام وظیفه  آویژه:

کسری خدمت: در صورت داشتن یکسری شرایط می توانید از کسری خدمت استفاده نمایید. کسری خدمت سربازی شامل:

 • کسری فرزندان ایثارگران و رزمندگان
 • کسری خدمت جبهه پدر
 • کسری خدمت در مناطق بد آب و هوا
 • کسری بسیج
 • کسری خدمت نخبگان
 • کسری خدمت متاهلین
 • پروژه های کسری خدمت می باشد.

مشمولان خدمت سربازی می توانند با داشتن شرایط از انواع کسری خدمت استفاده کنند.

انواع معافیت های سربازی: معافیت های نظام وظیفه شامل:

 • معافیت تحصیلی
 • معافیت پزشکی
 • معافیت کفالت
 • معافیت ایثارگری
 • معافیت موقت
 • معافیت دائم
 • معاف از رزم
 • و غیره می باشد.

افراد طبق شرایطی که دارند می توانند از هر یک از انواع معافیت های سربازی استفاده نمایند.

 • نحوه دریافت امریه: افراد مشمولی که می خواهند برای دریافت امریه خدمت سربازی اقدام نمایند؛ باید از مراحل و شرایط آن کاملا اطلاع داشته باشند تا بتوانند از این فرصت استفاده نمایند. برای دریافت امریه سربازی باید رشته تحصیلی تان با سازمانی که می خواهید امریه بگیرید، متناسب باشد. مقطع تحصیلی فرد بسته به سازمان مورد نظر از دیپلم تا دکتری را شامل می شود. از جمله مواردی که در گرفتن امریه بسیار مهم است، نداشتن غیبت می باشد.
 • اعزام به خدمت: هر فرد ذکور ایرانی وقتی به سن ۱۸ سالگی تمام می رسد، مشمول قانون خدمت وظیفه قرار می گیرد. فرد در این موقعیت باید برای اعزام به خدمت سربازی آماده شود. فرد مشمول باید اقدام به دریافت دفترچه خدمت وظیفه از دفاتر خدماتی نماید. همچنین درخواست خود را در سامانه انجام دهد. بعضی از مشولین نیز به جای اعزام به خدمت از انواع معافیت ها و کسری های خدمت سربازی استفاده می نمایند.
 • قوانین نظام وظیفه خدمت سربازی: طبق قانون سن مشمولیت بین ۱۸ تا ۵۰ سالگی است ولی باز هم در برخی شرایط ممکن است بر حسب ضرورت به ۶۰ سالگی هم برسد. مطابق قوانین نظام وظیفه، مدت خدمت مشمولین در مناطق عادی و نظامی ۲۱ ماه است و برای مشمولینی که در سازمان ها و ارگان های غیرنظامی خدمت می کنند، ۲۴ است. از آنجا که قوانین وظیفه عمومی دائماً در حال تغییر و تحول است، افراد باید از قوانین بروز و تغییر یافته اطلاع داشته باشند. تا شاید بتوانند از امتیازات مربوط به گرفتن انواع معافیت های سربازی، کسری خدمت، امریه و غیره استفاده کنند.
 • خروج از کشور: افرادی که به سن مشمولیت نرسیده اند برای خروج از کشور مشکلی ندارند و نیاز به گرفتن مجوزی نمی باشد؛ اما فردی که به سن مشمولیت رسیده است حداکثر ۱ سال بعد از ترک تحصیل، اخراج یا فراغت از تحصیل باید خود را به وظیفه عمومی معرفی نماید. دانش آموزان یا دانشجویانی که معافیت سربازی دارند در خروج از کشور از سوی وظیفه عمومی هیچگونه ممنوعیتی ندارند. مشمولان جهت سفرهای زیارتی، علمی، غیرزیارتی، کاری، مطالعاتی، ورزشی، ماموریتی و … باید جهت خروج از کشور از وثیقه استفاده نمایند.
 • مشمولین خدمت: افرادی مشمولی که به سن اعزام به خدمت رسیده اند یا برای خدمت سربازی اعزام می شوند یا اینکه مشمول غیبت می شوند. گاهی مشمولین بر اثر ناآگاهی وارد دوره غیبت می شوند؛ بنابراین اطلاع از قوانین اعزام به خدمت خیلی ضروری می باشد. گاهی اوقات با وجود اینکه فرد وارد دوره غیبت می شود اما می تواند با استفاده از شرایطی از غیبت موجه استفاده نماید.
 • توجیه غیبت: در شرایطی مثل: داشتن بیماری، حوادثی که باعث صدمات جسمی و روانی فرد مشمول شده و مانع اعزام به خدمت او شده است، بستری شدن در بیمارستان بر اثر بیماری، فوت کردن یکی از اعضای درجه یک خانواده مشمول، مشکلات اداری ایجاد شده در دفترچه اعزام به خدمت فرد. اینها میتواند موجب توجیه غیبت مشمول شود. برخی مشمولین هم درخواست تمدید و یا تعجیل خدمت را دارند که بر اساس ارائه مدارک این اقدام یکبار برای فرد انجام می شود. اگر غیبت موجه نباشد، فرار از خدمت محسوب می شود.

حل معضلات بیکاری سربازان در قرارگاه مهارت آموزی

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه حل معضلات بیکاری سربازان در قرارگاه مهارت آموزی

از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت

در سراسر کشور با ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید

همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 

حتی ایام تعطیل

به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای عضویت در کانال آخرین اخبار نظام وظیفه و اطلاع از اخبار معافیت، امریه، کسری خدمت، خروج از کشور و ... کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

شنبه

1400/1/28

یکشنبه

1400/1/29

دوشنبه

1400/1/30

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید