دانشگاه علمی کاربردی و روش های گزینش دانشجو

علمی کاربردی بدون کنکور
به اشتراک بگذارید

دانشگاه علمی کاربردی چیست و چه تفاوت هایی که با سایر دانشگاه های دیگر دارد! در ادامه مطلب به روش های پذیرش دانشجو در این دانشگاه نیز اشاراتی شده است .

معرفی دانشگاه علمی کاربردی

دانشگاه علمی کاربردی یکی از دانشگاه های وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است که با هدف ارتقاء سطح مهارت شاغلین بخش های مختلف اقتصادی و افزایش مهارت های حرفه ای فارغ التحصیلان مرکز آموزش که فاقد تجربه اجرایی می باشند تشکیل و با به کارگیری و سازماندهی امکانات، منابع مادی و انسانی دستگاه های اجرایی، نسبت به برگزاری دوره های علمی کاربردی در مقاطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته اقدام می کند.

 

روش گزینش دانشجو در مقطع کارشناسی ناپیوسته و کاردانی

گزینش دانشجو در هر یک از کدرشته‌ محل‌های تحصیلی براساس معدل کل مندرج در مدرک کاردانی، نوع مدرک کاردانی (برای متقاضیان کارشناسی ناپیوسته) و همینطور براساس معدل کل دیپلم دبیرستان (برای متقاضیان مقطع کاردانی) انجام میشود. سهمیه‌های آزاد، شاغل، رزمندگان و ایثارگران، بومی‌ بودن و با توجه به صلاحیت‌های عمومی داوطلبان براساس ضوابط دانشگاه جامع علمی کاربردی و مصوبات مربوط صورت می‌گیرد. داوطلبان سهمیه آزاد که مدرک کاردانی آنان مرتبط با رشته‌های تحصیلی انتخابی باشد در اولویت پذیرش برای آن رشته قرار می‌گیرند. در ضمن ظرفیت باقیمانده در هر کدرشته محل، با اولویت یکسان به داوطلبان سهمیه آزاد با مدارک کاردانی غیرمرتبط اختصاص می‌یابد. لذا پیشنهاد می‌شود داوطلبان نسبت به انتخاب کدرشته محل‌های مرتبط با رشته تحصیلی مقطع کاردانی خود اقدام نمایند. داوطلبان سهمیه شاغل صرفاً در یک زیرگروه آموزشی در رشته مرتبط با شغل آنان پذیرش خواهند شد. لازم به ذکر است که بدانیم برای هر یک از موارد فوق ارایه مدارک مربوط در زمان ثبت‌نام توسط دانشجو به مرکز آموزشی ضروری می‌باشد.

 

تفاوت دانشگاه علمی کاربردی با دانشگاه آزاد و دولتی در چیست ؟

همه مدارک این دانشگاه ها مورد پذیرش وزارت علوم میباشد . تفاوت مهم دیگر بین دانشگاهها هزینه ی تحصیل در آنها است و تفاوت دیگر در نوع مدرک است، تفاوت هایی هم در تعداد گرفتن واحدها ، تنوع رشته ها و … دارند .

برای معرفی رشته های علمی کاربردی اینجا کلیک کنید

 

در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در خصوص دانشگاه علمی کاربردی ، نحوه پذیرش دانشجو و ثبت نام بدون کنکور در این دانشگاه می توانید همه روزه از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب از تلفن ثابت و بدون کد با شماره تهران ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ و سایراستانها ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ تماس حاصل فرمایید

 

دانشگاه علمی کاربردی و روش های گزینش دانشجو

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره 9099072068 تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه دانشگاه علمی کاربردی و روش های گزینش دانشجو

از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت

در سراسر کشور با 9099072068 تماس بگیرید

همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 

حتی ایام تعطیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی با تلفن ثابت و بدون پیش شماره

از سراسر ایران 9099072068