خانه خدمات مشاوره ای تحصیلی و آموزشی دانشگاه علمی کاربردی و روش های گزینش دانشجو

دانشگاه علمی کاربردی و روش های گزینش دانشجو

بروزرسانی شده نوامبر 22, 2017 10:21 ق.ظ
0
99
دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور

برای مشاوره در زمینه دانشگاه علمی کاربردی و روش های گزینش دانشجو

می توانید از سراسر کشور با استفاده از تلفن ثابت از ساعت 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل

با مشاوران متخصص مرکز مشاوره تلفنی آویژه دانش تماس بگیرید :

9099072068

دانشگاه علمی کاربردی و روش های گزینش دانشجو
میانگین 5 رای از تعداد 1

دانشگاه علمی کاربردی چیست و چه تفاوت هایی که با سایر دانشگاه های دیگر دارد! در ادامه مطلب به روش های پذیرش دانشجو در این دانشگاه نیز اشاراتی شده است .

معرفی دانشگاه علمی کاربردی

دانشگاه علمي كاربردي يكي از دانشگاه هاي وابسته به وزارت علوم، تحقيقات و فناوري است كه با هدف ارتقاء سطح مهارت شاغلين بخش هاي مختلف اقتصادي و افزايش مهارت هاي حرفه اي فارغ التحصيلان مركز آموزش كه فاقد تجربه اجرايي مي باشند تشكيل و با به كارگيري و سازماندهي امكانات، منابع مادي و انساني دستگاه هاي اجرايي، نسبت به برگزاري دوره هاي علمي كاربردي در مقاطع كارداني و كارشناسی ناپيوسته اقدام مي كند.

 

روش گزینش دانشجو در مقطع کارشناسی ناپیوسته و کاردانی

گزینش دانشجو در هر یک از کدرشته‌ محل‌های تحصیلی براساس معدل کل مندرج در مدرک کاردانی، نوع مدرک کاردانی (برای متقاضیان کارشناسی ناپیوسته) و همینطور براساس معدل کل دیپلم دبیرستان (برای متقاضیان مقطع کاردانی) انجام میشود. سهمیه‌های آزاد، شاغل، رزمندگان و ایثارگران، بومی‌ بودن و با توجه به صلاحیت‌های عمومی داوطلبان براساس ضوابط دانشگاه جامع علمی کاربردی و مصوبات مربوط صورت می‌گیرد. داوطلبان سهمیه آزاد که مدرک کاردانی آنان مرتبط با رشته‌های تحصیلی انتخابی باشد در اولویت پذیرش برای آن رشته قرار می‌گیرند. در ضمن ظرفیت باقیمانده در هر کدرشته محل، با اولویت یکسان به داوطلبان سهمیه آزاد با مدارک کاردانی غیرمرتبط اختصاص می‌یابد. لذا پیشنهاد می‌شود داوطلبان نسبت به انتخاب کدرشته محل‌های مرتبط با رشته تحصیلی مقطع کاردانی خود اقدام نمایند. داوطلبان سهمیه شاغل صرفاً در یک زیرگروه آموزشی در رشته مرتبط با شغل آنان پذیرش خواهند شد. لازم به ذکر است که بدانیم برای هر یک از موارد فوق ارایه مدارک مربوط در زمان ثبت‌نام توسط دانشجو به مرکز آموزشی ضروری می‌باشد.

 

تفاوت دانشگاه علمی کاربردی با دانشگاه آزاد و دولتی در چیست ؟

همه مدارك اين دانشگاه ها مورد پذيرش وزارت علوم ميباشد . تفاوت مهم ديگر بين دانشگاهها هزينه ي تحصيل در آنها است و تفاوت ديگر در نوع مدرك است، تفاوت هايي هم در تعداد گرفتن واحدها ، تنوع رشته ها و … دارند .

برای معرفی رشته های علمی کاربردی اینجا کلیک کنید

 

در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در خصوص دانشگاه علمی کاربردی ، نحوه پذیرش دانشجو و ثبت نام بدون کنکور در این دانشگاه می توانید همه روزه از ساعت 8 صبح الی 12 شب از تلفن ثابت و بدون کد با شماره 9099072068 تماس حاصل فرمایید

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در تحصیلی و آموزشی

بررسی کنید

ثبت نام تکمیل ظرفیت علمی کاربردی بدون کنکور مهر 97

ثبت نام تکمیل ظرفیت علمی کاربردی بدون کنکور مهر 97به این مطلب امتیاز دهید ” علمی کار…