خانه خدمات مشاوره ای تحصیلی و آموزشی از دانشگاه مجازی چه می دانید؟

از دانشگاه مجازی چه می دانید؟

بروزرسانی شده نوامبر 12, 2017 12:07 ب.ظ
0
65
دانشگاه مجازی
از دانشگاه مجازی چه می دانید؟
میانگین 5 رای از تعداد 1

دانشگاه مجازی چیست؟ آیا تا بحال به تحصیل مجازی یا دانشگاه الکترونیکی یا مجازی فکر کرده اید؟ آیا مشغول به کار هستید و تمایل به ادامه تحصیل هم دارید؟ در ادامه با این مطلب آویژه دانش همراه باشید .

با حضور فناوري هاي جديد و افزايش روز افزون تعداد كاربران اينترنتي روال انجام همه كارها تغيير كرده است و شما بدون اين كه لازم باشد در مكان خاصي حضور داشته باشيد كارهاي تان را از طريق اينترنت انجام خواهيد داد. به طور مثال در گذشته لازم بود كه براي انجام هر كار بانكي در بانك مورد نظر حاضر شده و مدت زيادي از وقت تان را در صف هاي طولاني از دست بدهيد. اما فناوري ها و ابزارهاي ديجيتال سبك زندگي را متحول كرده اند و اين موضوع تمامي شاخه هاي علم را هم تحت تاثير قرار داده و باعث شده است كه نرم افزارهاي مختلف در هر رشته اي حرف اول را بزنند و تغييرات فراواني را در نحوه زندگي افراد به وجود آورند. همه اين حرف ها را زديم كه بگوييم، سيستم آموزشي هم مثل همه موارد گفته شده از حالت كلاسيك و سنتي اش خارج مي شود و به سمتي مي رود كه مي گويند دانشگاه مجازي، دانشگاهي كه واقعي است اما در فضايي مجازي اداره مي شود.


دانشگاه مجازی چيست؟

قبل از اين كه در مورد دانشگاه مجازي فكر كنيم، بايد اين نكته را در نظر بگيريم كه چگونه مي توان آموزش در يك رشته خاص را به صورتي مجازي انجام داد و اين كه آيا اين امكان وجود دارد كه همه رشته هاي مختلف تحصيلي را به صورت مجازي آموزش داد و اين كه دانشجوياني كه از اين طريق تحصيل مي كنند از نظر اطلاعاتي و سطح علمي چه تفاوت هايي با بقيه دانشجويان خواهند داشت.

اگر باور داشته باشيم كه مي توانيم از راه دور و بدون نياز به حضور در يك مكان و برقراري ارتباط نزديك با استاد، مطلبي را بياموزيم، به اين هم خواهيم رسيد كه مي توانيم يك دانشگاه مجازي بر پا كنيم. يك دانشگاه مجازي در حقيقت پايگاهي است كه تمامي دروس و برنامه هاي آموزشي موجود در آن از طريق جهان مجازي اينترنت به دانشجويان ارائه خواهد شد. به اين صورت ديگر نيازي نخواهد بود كه دانشجويان در كلاس درس به صورتي سنتي حاضر شوند و تمامي آموزش ها از راه دور صورت خواهند گرفت.

مهم ترين ابزاري كه براي به وجود آوردن اين پايگاه مورد نياز است، شبكه اينترنت و فناوري هاي مرتبط با وب است كه به پلي بين دانشجويان و اساتيد تبديل خواهد شد. شما براي حضور در يك دانشگاه مجازي هيچ محدوديت زماني يا مكاني نخواهيد داشت و لازم نيست كه براي انتخاب دروس خود در هر ترم عجله كنيد و ترسي از پر شدن كلاس ها داشته باشيد. به اين ترتيب تعداد دروس و رشته هاي ارائه شده محدوديتي نخواهند داشت و با تعداد بسيار كمي استاد مي توان طيف بسياري از دانشجويان را پوشش داد. چند سالي است كه اين شيوه آموزشي در كشور ما هم مطرح شده و جا افتاده است و البته صدها دانشگاه معتبر در جهان درس ها و رشته هاي دانشگاهي بسياري را به صورت مجازي و از طريق اينترنت ارائه مي كنند و به اين صورت تنوع بسياري را در نظام آموزشي و تحصيلي به وجود آورده اند. پيشرفت اين سيستم ممكن است كه در آينده نظام آموزشي را به شكل شگفت انگيزي متحول كند و همان طور كه مي بينيم در ايران هم به تازگي به سيستم هاي مجازي توجه بيشتري مي شود.


ويژگي هاي دانشگاه مجازی

• نياز نداشتن به حضور فيزيكي استاد و دانشجو در كلاس
• وابسته نبودن كلاس درس به زمان خاص
• كيفيت بالاتر ارائه درس ها
• حضور بيشتر دانشجوها براي يك درس
• دسترسي آسان

 

چرا دانشگاه مجازی ؟

با توجه به گسترش و توسعه سيستم هاي مجازي اين موضوع بيشتر از گذشته به چشم مي آيد كه چه افرادي به سمت سيستم هاي آموزشي مجازي جذب مي شوند. در نگاه اول بسياري از افراد به اين نتيجه مي رسند كه دانشجوياني به اين دانشگاه ها تمايل پيدا مي كنند كه در زمينه درسي ضعف دارند و نمي توانند كه مانند دانشجويان عادي از طريق آزمون ورودي به دانشگاه هاي معتبر راه پيدا كنند و به همين خاطر به سمت دانشگاه هاي مجازي كشيده مي شوند. اما با توجه به آماري كه توسط كارشناسان اين زمينه ارائه شده است اين طرز تفكر اشتباه است و در حال حاضر بسياري از باهوش ترين افراد در سراسر جهان به سمت سيستم ها و دانشگاه هاي مجازي جذب شده اند.

شايد يكي از مهم ترين دلايل اين گرايش، افزايش روز افزون دانشجويان و علاقه مندان به تحصيلات تكميلي باشد. همچنين اين نكته را نمي توان ناديده گرفت كه امروزه تمامي دانشجويان و دانش آموزان در مدارس و هر پايگاه آموزشي كه باشند به رايانه ها و امكانات اينترنتي به آساني دسترسي دارند. اگر شما هم جزء آن دسته از افراد باشيد كه اول وارد بازار كار شده ايد و دوست داريد كه در حين كار به تحصيل هم مشغول شويد، مسلما يك دانشگاه مجازي را براي تحصيل خود انتخاب خواهيد كرد تا براي آموزش از زمان و مكان مستقل بوده و به دليل غيبت هاي بيش از حد، دروس شما در يك ترم حذف نشوند! از ديگر دلايل وجود يك پايگاه آموزشي مجازي مي توان به وجود يك نظام آموزشي جديد و ارزان تر براي دانشجويان اشاره كرد .

 

تفاوت دانشگاه مجازی و حقيقی

دانشگاه مجازي در واقع يك حالت خاصي از دانشگاه حقيقي يا نقط هي مقابل آن است. يعني در دانشگاه حقيقي ميز، صندلي و ديگر ابزار و امكانات از جمله استاد و دانشجو به صورت فيزيكي وجود دارد درحال يكه در دانشگاه مجازي، در محيطي ديگر، رايانه، اينترنت و ماهواره خط ارتباطي بين استاد و دانشجو و كلاس هستند و ماهواره خط ارتباطي بين استاد و دانشجو و كلاس هستند.

 

مطلب پیشنهادی :

اولین دانشگاه جهان در کجا تاسیس شده است ؟

 

مشاوره تلفنی 

در صورتی که خصوص نحوه پذیرش دانشجو ، شهریه دانشگاه مجازی و نحوه تدریس و روند آموزش یا نوع و اعتبار مدرک دانشگاه مجازی سوالاتی دارید ، همه روزه و از ساعت 8 صبح الی 12 شب می توانید از تلفن ثابت و بدون کد با شماره 9099072068 تماس حاصل فرمایید 

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در تحصیلی و آموزشی

بررسی کنید

اعلام نتایج نهایی انتخاب رشته کنکور سراسری 97

اعلام نتایج نهایی انتخاب رشته کنکور سراسری 97میانگین 5 رای از تعداد 1 “اعلام نتایج ن…