خانه خدمات مشاوره ای تحصیلی و آموزشی کارشناسی بدون کنکور در دانشگاه و موسسات غیرانتفاعی

کارشناسی بدون کنکور در دانشگاه و موسسات غیرانتفاعی

بروزرسانی شده ژانویه 6, 2018 6:26 ب.ظ
0
172
موسسات و دانشگاه بدون کنکور
کارشناسی بدون کنکور در دانشگاه و موسسات غیرانتفاعی
میانگین 5 رای از تعداد 1

پذیرش در مقطع کارشناسی در موسسات و دانشگاه بدون کنکور! اگر قصد دارید بدون آزمون وارد دانشگاه و رشته مورد نظر خود شوید ٬ کافیست از تلفن ثابت و بدون کد یا صفر با شماره زیر تماس حاصل فرمایید :

پذیرش بدون کنکور در مقطع کارشناسی دانشگاه و موسسات غیرانتفاعی

در راستای توسعه آموزش عالی کشور و همچنین استفاده از ظرفیت حداکثری امکانات آموزشی و جلوگیری از خالی ماندن ظرفیت ها، طی چند سال گذشته و با تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ، دانشگاه و موسسات غیرانتفاعی اجازه یافتند که اقدام به پذیرش دانشجو بدون کنکور و صرفا براساس سوابق تحصیلی در مقطع کارشناسی نمایند .  قطعا یکی از بهترین انتخاب ها برای داوطلبان ورود به دانشگاه در مقطع کارشناسی که می خواهند بدون کنکور وارد دانشگاه شوند، دانشگاه و همچنین موسسات آموزشی غیرانتفاعی است.

در ادامه به توضیح چگونگی پذیرش بدون کنکور در دانشگاه ها و موسسات غیرانتفاعی می پردازیم.

 

شرایط و نحوه ثبت نام در دانشگاه غیرانتفاعی بدون کنکور

همان طور که در بالا اشاره شد پذیرش دانشجو بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی، براساس سوابق تحصیلی صورت می گیرد و این بدان معناست که در پذیرش، معدل مقطع تحصیلی قبلی مهم بوده و درصورت داشتن معدل کتبی دیپلم بالاتر از شانس بیشتری برای پذیرش برخوردار خواهید بود .

بدیهی است که از دیگر شرایط پذیرش دانشگاه غیرانتفاعی بدون کنکور دارا بودن یکی از مدارک تحصیلی دیپلم چهارساله یا مدرک پیش دانشگاهی و یا مدرک کاردانی می باشد .

از دیگر مواردی که در شرایط پذیرش داشجو می توان به آن اشاره کرد، عدم لزوم همخوانی رشته تحصیلی انتخابی با رشته فارغ التحصیلی در دبیرستان است.

شاید این سوال برای شما پیش آید که چون همخوانی رشته تحصیلی شما در دبیرستان (اعم از ریاضی فیزیک، علوم تجربی ، علوم انسانی و…) و رشته ی انتخابی شما در دانشگاه اهمیتی ندارد و شما می توانید در هریک از گروه های مد نظر خود اقدام به انتخاب رشته نمایید و همینطور از آنجاییکه پذیرش در این رشته ها بر اساس سوابق تحصیلی است، درصورت عدم تطابق رشته تحصیلی دبیرستان و دانشگاه تاثیر معدل به چه صورت خواهد بود ؟

تدبیری که برای رفع این مشکل اندیشیده شده است این است که برای هر گروه آزمایشی ضریبی از تاثیر معدل تعیین شده است . به عنوان مثال فرض کنید شما دارای مدرک دیپلم و همچنین مدرک پیش دانشگاهی در گروه ریاضی فیزیک باشید، در اینصورت اگر شما مجموعه ریاضی فیزیک را در دانشگاه غیرانتفاعی انتخاب کرده باشید درصد تاثیر معدل شما 100 درصد خواهد بود ، درصورتیکه گروه علوم تجربی را انتخاب کرده باشید درصد تاثیر معدل شما 4/74 درصد خواهد بود و درصورت انتخاب گروه آزمایشی علوم انسانی معدل شما به میزان 4/31 درصد تاثیر گذار خواهد بود .

“ذکر این نکته ضروری است که درصورت تحصیل در رشته های بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی، عنوان بدون کنکور بودن رشته بر روی مدرک درج نخواهد گردید. ”

نحوه ثبت نام در رشته های بدون آزمون دانشگاه غیر انتفاعی به این صورت است که اگر شما در کنکور سراسری امثال ثبت نام کرده باشید، چه در جلسه آزمون شرکت کرده و یا نکرده باشید با همان اطلاعاتی ثبت نامی که از سایت سازمان سنجش دریافت کرده اید مجددا وارد سایت شده و اقدام به انتخاب در حداکثر 150 رشته از یک گروه آزمایشی می نمایید .

درصورتیکه شما اصلا درکنکور سراسری ثبت نام نکرده اید، بایستی ابتدا از طریق سایت سازمان سنجش اقدام به خرید کارت اعتباری ثبت نام به صورت آنلاین و توسط هریک از کارت های عضو شبکه شتاب نموده و سپس با وارد نمودن کد اعتباری وارد بخش ثبت نام شده و اقدام به انتخاب رشته های مورد علاقه خود نمایید . درنظر داشته باشید که شما تنها قادر به انتخاب رشته هایی هستید که در دفترچه آزمون سراسری قید شده که گزینش در آنها صرفا براساس سوابق تحصیلی است .

 

رشته های ارائه شده در دانشگاه غیرانتفاعی بدون کنکور

در اینجا ما با طیف وسیعی از رشته ها مواجه ایم که در هریک از گروه های ریاضی و فنی ، علوم تجربی ، علوم انسانی ، هنر و زبان های خارجه ارائه می گردند. از میان رشته های ارائه شده می توان به موارد زیر اشاره کرد :

مهندسی برق ، مهندسی پزشکی ، مهندسی کامپیوتر ، مهندسی معماری ، معماری داخلی ، مهندسی شهرسازی ، مهندسی صنایع ، مهندسی معدن ، مهندسی عمران ، مهندسی مکانیک ، مهندسی شیمی ، مدیریت بازرگانی ، مدیریت صنعتی ، مدیریت دولتی ، حسابداری ، روانشناسی ، اقتصاد ، فقه و حقوق اسلامی ، علوم قرآن و حدیث و ….. .

 

مشاوره دانشگاه بدون کنکور

در صورتی که قصد دارید در دانشگاه بدون کنکور مشغول به تحصیل شوید ٬ دانشگاه هایی نظیر : دانشگاه آزاد ٬ دانشگاه علمی کاربردی ٬ دانشگاه سراسری ٬ دانشگاه پیام نور و موسسات غیرانتفاعی ٬ می توانید همه روزه از ساعت 8 صبح الی 12 شب از تلفن ثابت و بدون کد با شماره 9099072068 تماس حاصل فرمایید .

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در تحصیلی و آموزشی

بررسی کنید

اعلام نتایج نهایی انتخاب رشته کنکور سراسری 97

اعلام نتایج نهایی انتخاب رشته کنکور سراسری 97میانگین 5 رای از تعداد 1 “اعلام نتایج ن…