دفترچه انتخاب رشته انسانی ۱۴۰۰

دفترچه انتخاب رشته کنکور انسانی

دفترچه انتخاب رشته انسانی ۱۴۰۰ نقش مهمی در راهنمایی داوطلبانی که قصد انجام انتخاب رشته انسانی دارند داشته و مطالعه آن برای داوطلبان امری ضروری است. در دفترچه انتخاب رشته انسانی ۱۴۰۰ اطلاعات لازم برای انتخاب رشته انسانی ذکر شده است. از جمله آن ها می‌توان به سهمیه های مختلف اعم از ایثارگران، جانبازان، رزمندگان، سهمیه های بومی و… نیز ظرفیت پذیرش و شرایط آن ها مانند جنسیت، با آزمون بودن، حضوری یا نیمه حضوری بودن و… اشاره کرد.

عزیزان لازم است پس از دریافت و مطالعه دفترچه انتخاب رشته انسانی ۱۴۰۰ در صورت هرگونه ابهام در آن و یا جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره آویژه در تماس بوده و از مشاوره انتخاب رشته بهره مند شوند. انتخاب رشته امر بسیار مهمی بوده و به طور مستقیم در آینده شما مؤثر است.

دانلود دفترچه راهنمای انتخاب رشته انسانی در انتهای پست

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره در زمینه دفترچه انتخاب رشته انسانی ۱۴۰۰ با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۸:۳۰ صبح الی ۱۲ شب ایام تعطیل ۱۰ صبح تا ۱۰ شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

نقش مشاور در انتخاب رشته سازمان سنجش

پس از اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته شده باشند با توجه به رتبه و تراز خود اقدام به انتخاب رشته می‌کنند. برای این کار لازم است درباره رشته ها و دانشگاه های مختلف و شرایط آن ها اطلاعات کامل داشته باشید. بخش زیادی از این ها در دفترچه انتخاب رشته انسانی ۱۴۰۰ موجود است اما علاوه بر این ها به یک فرد کار بلد نیز برای اولویت بندی انتخاب ها نیاز است. یک مشاور باید بتواند با توجه به شرایط شما و دانش و تجربه خود شانس قبولی شما را در کد رشته محل های مختلف پیش بینی کرده و سپس به اولویت بندی آن ها بپردازد. همچنین او باید به خوبی به دفترچه انتخاب رشته انسانی ۱۴۰۰ مسلط باشد که مشاوران این مرکز شرایط مذکور را دارند.

دفترچه انتخاب رشته کنکور انسانی

دفترچه انتخاب رشته کنکور انسانی ۱۴۰۰

دفترچه انتخاب رشته کنکور انسانی ۱۴۰۰ را می‌توانید از سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org دریافت کنید. زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته کنکور انسانی ۱۴۰۰ هفدهم خرداد ماه اعلام شده است. هر رشته و دانشگاهی که قصد انتخاب آن را دارید دارای یک کد رشته محل می‌باشد که لازم است آن را یادداشت نموده تا هنگام انتخاب رشته کار شما آسان شود. رشته انسانی نیز همانند سایر رشته ها چندین زیرگروه دارد که در آن ها ضرایب دروس متفاوت بوده و در نتیجه تراز داوطلب در آن ها متفاوت است. هر زیرگروه شامل یک دسته از رشته ها شده و بر اساس تراز داوطلب در آن ها انتخاب رشته انجام می‌شود. در ادامه این زیرگروه ها توضیح داده خواهند شد، همچنین در دفترچه انتخاب رشته کنکور انسانی ۱۴۰۰ این توضیحات ذکر شده است.

مواردی که در دفترچه ذکر نشده اند

برای یک انتخاب رشته صحیح و درست لازم است که عزیزان علاوه بر مطالعه دفترچه انتخاب رشته کنکور انسانی ۱۴۰۰ به شرایط دیگری نیز توجه داشته باشند. از جمله این موارد می‌توان به امکانات دانشگاه مورد نظر، شهریه و هزینه های مختلف آن، رتبه بندی و سطح علمی دانشگاه و… اشاره کرد. این قبیل اطلاعات را می‌توانید از مشاوران این مرکز که در این خصوص اطلاعات و تجربه فراوانی دارند جویا شوید.


بیشتر بخوانید: دفترچه انتخاب رشته کنکور


همچنین لازم است عزیزان در خصوص بازار کار رشته های مختلف نیز اطلاعات کافی را داشته باشند و این امر را نیز مورد توجه قرار دهند تا در آینده سرخورده نشوند. انتخاب رشته مدتی پس از انتشار دفترچه انتخاب رشته انسانی ۱۴۰۰ بوده و عزیزان می‌توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند.

دفترچه انتخاب رشته انسانی کنکور ۱۴۰۰

دفترچه انتخاب رشته انسانی کنکور ۱۴۰۰ حاوی اطلاعات مورد نیاز برای انتخاب رشته است. نقش رشته تحصیلی و تأثیر آن در آینده فرد بر کسی پوشیده نیست. گرچه اکثر اطلاعات مورد نیاز در دفترچه انتخاب رشته انسانی کنکور ۱۴۰۰ ذکر شده است اما از آنجا که رشته تحصیلی شما در آینده زمینه تحصیل در مقاطع ارشد و دکتری را فراهم می‌کند پس انتخاب رشته کنکور سراسری حتی از انتخاب رشته ارشد و دکتری نیز مهم تر بوده و لازم است عزیزان حتماً دقت لازم را داشته باشند.

کوتاهی در این امر می‌تواند مسیر شما را منحرف کرده و مانع از رسیدن شما به جایگاه علمی مورد نظرتان شود. به همین دلیل توصیه می‌کنیم که ابداً نقش یک مشاور را دست کم نگرفته و حتماً از راهنمای انتخاب رشته استفاده کنید.

رشته های گروه انسانی

رشته های گروه انسانی

به طور کلی رشته علوم انسانی ۵ زیر گروه دارد که گروه اول به شرح جدول زیر است: 

معارف اسلامی و ارشاد
علوم دینی
فقه و حقوق و گرایش‌های مختلف آن
علوم قضایی
فلسفه
ادبیات فارسی
علوم سیاسی
حقوق
دبیری الهیات
علوم قرآنی

زیر گروه دوم شامل رشته های زیر است:

خبرنگاری
علوم اجتماعی
علوم ارتباطات
مدد کاری

زیر گروه سوم شامل شرح جدول است:

مدیریت امور بانکی
علوم اقتصادی
بانکداری
امور گمرکی
حسابداری
مدیریت جهانگردی
اقتصاد صنعتی
خدمات امور اداری

رشته های زیر گروه چهارم شامل موارد جدول زیر است:

ضد اطلاعات
روابط سیاسی
باستان شناسی
علوم انتظامی
جغرافیا
روانشناسی
علوم تربیتی
کتابداری
علوم ورزشی

جزییات این رشته ها در دفترچه انتخاب رشته انسانی کنکور ۱۴۰۰ ذکر شده است.

دفترچه انتخاب رشته انسانی دانشگاه آزاد ۱۴۰۰

دفترچه انتخاب رشته انسانی دانشگاه آزاد ۱۴۰۰ نیز طبق روال سال های گذشته حدود یک هفته پس از دفترچه انتخاب رشته سراسری منتشر می‌شود. این دفترچه در سایت این سازمان به نشانی azmoon.iau.ac.ir منتشر شده و عزیزان می‌توانند نسبت به دریافت و مطالعه آن اقدام نمایند.


بیشتر بخوانید: برنامه ریزی کنکور انسانی 


در دفترچه انتخاب رشته انسانی دانشگاه آزاد ۱۴۰۰ نیز همانند سایر دفترچه های انتخاب رشته کنکور اطلاعاتی درباره انتخاب رشته از جمله سهمیه های مختلف، رشته ها و دانشگاه های مختلف، رشته های با آزمون و بدون آزمون و… داده شده است. پذیرش در دانشگاه آزاد به دو صورت با آزمون و بدون آزمون است که مرحله با آزمون آن از طریق کنکور سراسری انجام شده و پذیرش بدون آزمون آن بر اساس سوابق تحصیلی است.

برای انتخاب رشته کنکور انسانی سراسری با آویژه تماس بگیرید.

دفترچه انتخاب رشته انسانی دانشگاه سراسری

نکات تکمیلی انتخاب رشته دانشگاه آزاد

در دفترچه انتخاب رشته این دانشگاه ها، هر رشته و هر دانشگاه کد مخصوص خود را دارد و عزیزان لازم است در موعد انتخاب رشته کد های مورد نظر خود را وارد نمایند و از این نظر با انتخاب رشته کنکور سراسری متفاوت است. اما به طور کلی معمولاً شرایطی که دانشگاه ها برای پذیرش دانشجو دارند و یا شرایطی که دانشجو برای تحصیل در یک رشته لازم است داشته باشد در همه جا تقریباً یکسان بوده و تفاوت چندانی ندارد. نکته بندی رتبه بندی دانشگاه ها است. مخصوصاً در رابطه با دانشگاه های آزاد اطلاع از سطح علمی دانشگاه بسیار مهم است زیرا سطح علمی این مراکز با یکدیگر بسیار متفاوت بوده و تأثیر مهمی در آینده شما دارند.


بیشتر بخوانید: دانلود دفترچه انتخاب رشته سراسری


دفترچه انتخاب رشته انسانی دانشگاه سراسری ۱۴۰۰

دفترچه انتخاب رشته انسانی دانشگاه سراسری ۱۴۰۰ را می‌توانید از سایت سازمان سنجش دریافت کنید. همان‌طور که پیش از این توضیح داده شد یک سری از اطلاعات در دفترچه ذکر نشده اند. برای مثال حتی در صورت قبولی در رشته و دانشگاه مورد نظرتان باز هم ممکن است یک سری از واحد ها در محل دیگری ارائه شوند. قطعاً شما عزیزان در این فرصت محدود قادر به جمع آوری اطلاعات در تمامی این امور نیستید و چنانچه به آینده خود اهمیت می‌دهید لازم است حتماً با یک فرد کار بلد مشورت کنید و از تجارب و راهنمایی های ایشان در انتخاب رشته خود بهره ببرید.

در دفترچه انتخاب رشته انسانی دانشگاه سراسری ۱۴۰۰ اطلاعاتی از قبیل شرایط کلی و سهمیه های مختلف، رشته های تحصیلی زیرگروه ها و ظرفیت پذیرش آن ها ، شرایط تحصیل در رشته های مختلف و پذیرش دانشگاه فرهنگیان و… ذکر شده است.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره تحصیلی آویژه
برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه فرمایید

در این راستا مرکز مشاوره تحصیلی آویژه خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره انتخاب رشته کنکور سراسری به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

<<دانلود دفترچه انتخاب رشته انسانی>>

<<دفترچه رشته های صرفا بر اساس سوابق تحصیلی>>

<<اصلاحیه دفترچه رشته های صرفا بر اساس سوابق تحصیلی>>

دفترچه انتخاب رشته انسانی ۱۴۰۰

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه دفترچه انتخاب رشته انسانی ۱۴۰۰

از مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه با تلفن همراه

در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

شنبه

1402/1/12

یکشنبه

1402/1/13

دوشنبه

1402/1/14

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید