خانه خدمات مشاوره ای تحصیلی و آموزشی دانلود دفترچه انتخاب رشته آزمون دكتری تخصصی و علوم پزشکی سال ۹۶

دانلود دفترچه انتخاب رشته آزمون دكتری تخصصی و علوم پزشکی سال ۹۶

بروزرسانی شده اکتبر 6, 2017 8:33 ب.ظ
0
2,613
دکتری بدون آزمون

برای مشاوره در زمینه دانلود دفترچه انتخاب رشته آزمون دكتری تخصصی و علوم پزشکی سال ۹۶

می توانید از سراسر کشور با استفاده از تلفن ثابت از ساعت 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل

با مشاوران متخصص مرکز مشاوره تلفنی آویژه دانش تماس بگیرید :

9099072068

دانلود دفترچه انتخاب رشته آزمون دكتری تخصصی و علوم پزشکی سال ۹۶
میانگین 4.3 رای از تعداد 3

بدين وسيله توجه پذيرفته شدگان مرحله اول آزمون ورودي دوره دكتري تخصصي (Ph.D) و دكتري پژوهشي رشته هاي علوم پايه پزشكي، بهداشت و تخصصي، داروسازي و دندانپزشكي سال تحصيلي 97-96 را به نكات زير جلب ميكند :

  • پذيرش دانشجو 

پذيرش دانشجو بر اساس نمرات آزمون كتبي و مصاحبه است. بر اساس قانون »سنجش و پذيرش دانشجو در دوره هاي تحصيلات تكميلي در دانشگاهها و مراكز آموزش عالي كشور« مصوب 94/12/18 مجلس محترم شوراي اسلامي و مصوبات »شوراي سنجش و پذيرش دانشجو در دورههاي تحصيلات تكميلي«، سنجش و پذيرش در مقاطع دكتري تخصصي و دكتري

پژوهشي به شرح زير انجام مي پذيرد :

پذیرش دکتری

آزمون كتبي به طور متمركز و به صورت تستي در تاريخ 96/3/4 برگزار شد.  از داوطلباني كه در آزمون كتبي (مرحله اول) حد نصاب نمرهي لازم، كه 30 درصد نمرهي آزمون و نيز 50 درصد ميانگين نمرهي داوطلبان آن رشته ميباشد را (با توجه به سهميه داوطلب) كسب كرده باشند، به تعداد دو برابر ظرفيت، جهت آزمون شفاهي (مرحله دوم) دعوت شده است.

  • ظرفيت رشته ها

ظرفيت رشته هاي مختلف در دوره هاي تخصصي و پژوهشي به شرح جداول فایل پیوستی اعلام ميگردد. توجه گردد فهرست دانشگاههاي پذيرنده اوليه بوده و ممكن است در اعلام نهايي تغييراتي در رشتههاي مختلف (بر حسب شرايط دانشگاه ها) انجام شود. از جمله افزوده شدن دانشگاههايي كه بعد از اين تاريخ مجوز پذيرش دريافت مي نمايند و يا برخي از دانشگاهها كه به دلايل گوناگون علمي و اجرايي حذف ميشوند. بديهي است اعلام فهرست دانشگاههاي پذيرنده در اين مرحله حقي براي داوطلب ايجاد نميكند.

  • چگونگي ثبت نام، برگزاري آزمون و اقدامات قبل و بعد از تصويب بورس

– ثبت نام داوطلبان در سامانه مركزي و ارائه مدارك مورد نياز – معرفي داوطلبان مشمول رديف اول و دوم (دانشجويان شاغل به تحصيل در دوره دكتري عمومي پزشكي، داروسازي و دندانپزشكي) جهت شروع به تحصيل در دانشگاه هاي ارائه دهنده دوره، سپردن تعهد لازم و صدور حكم بورس اين افراد پس از دريافت گواهي اتمام موفق نيمسال اول تحصيلي توسط دانشگاه محل بورس انجام ميپذيرد.

  1. صدور حكم بورس پذيرفته شدگان مشمول رديف سوم، منوط به شركت و موفقيت ايشان در آزمون ورودي PhD و اتمام موفق يك نيمسال تحصيلي در دوره است.
  2. صدور حكم بورس پذيرفته شدگان مشمول رديف چهارم (دانشجويان شاغل به تحصيل در دوره PhD) بلافاصله پس از تأييد بورس توسط هيأت مركزي جذب انجام ميشود.

تذكر: حداثر سن قابل قبول 40 سال (تا تاريخ 96/6/31) ميباشد.

  • فرآيند مصاحبه

آزمون مرحله دوم (مصاحبه) از تاريخ 96/4/14 تا 96/5/18 توسط دانشگاههاي علوم پزشكي مناطق آمايشي برگزار خواهد شد.

  • نكات مهم :

پذيرفته شدگان مرحله  اول بايد بر اساس جداول ظرفيت پذيرش اعلام شده از روز 96/3/25 تا 96/3/28 نسبت به انتخاب اولويت محل تحصيل و رشته خود از طريق اينترنت اقدام، فرم مربوطه را چاپ و با خود همراه داشته باشند. در صورتي كه داوطلب به هر دليل در تاريخ هاي فوق موفق به انتخاب رشته محل نشود، از فرآيند پذيرش حذف خواهد شد و مركز سنجش آموزش پزشكي هيچگونه مسئوليتي در اين زمينه ندارد.

چنانچه در رشته/محلي به دليل تعداد كم داوطلبان، حداقل دو نفر دانشجو قابل معرفي نباشد، داوطلب در پذيرش نهايي به ساير اولويتهاي انتخابي خود معرفي خواهد شد.

داوطلبان مجاز به انتخاب رشته/محل، ضروري است سوابق آموزشي، پژوهشي و اطلاعات مورد نياز را از طريق سايت مركز سنجش آموزش پزشكي وارد سامانه كرده تا از طريق دانشگاههاي پذيرنده به منظور اختصاص نمرهي مربوطه مورد استفاده قرار گيرد. لازم است داوطلبان اصل مدارك و مستندات (به ويژه پايان نامه) را جهت ارائه به گروههاي مصاحبه كننده، به همراه داشته باشند.

لازم است داوطلبان جهت مصاحبه كارت شناسايي معتبر و كارت ورود به جلسه را همراه داشته باشد.

ضروري است داوطلبان جهت حضور به موقع در منطقه آمايشي محل مصاحبه، پيش بيني هاي لازم در خصوص مـوارد مختلف، از جمله انجام به موقع سفر و اسكان را صورت دهند.

اطلاعات لازم در خصوص محل برگزاري آزمون رشته هاي مختلف در مناطق آمايشي دهگانه در قالب جدول شماره 4 درج شده است. داوطلبان جهت كسب اطلاعات بيشتر ميتوانند به سايت دانشگاه برگزار كننده مصاحبه مراجعه كنند.

نظر به اين كه نتايج آزمون براساس مدارك ارائه شده توسط داوطلبان، استخراج شده و داوطلبان متعهد به صحت مطالب هستند، در صورت محرز شدن موارد مغايرت در هر مرحله از آزمون و/يا تحصيل، قبولي داوطلبان كان لم يكن تلقي شده و مسئوليت آن بر عهده داوطلب است و طبق مصوبات هيأت بدوي رسيدگي به تخلفات در آزمون ها با آنان برخورد خواهد شد.

نتايج نهايي آزمون از طريق سايت آویژه دانش در نيمه دوم شهريور ماه سال جاري اعلام خواهد شد.

كارنامه كليه داوطلبان پس از اعلام نتايج نهايي در سايت مركز سنجش آموزش پزشكي قرار خواهد گرفت و داوطلبان ميتوانند با درج كد رهگيري خود، آن را دريافت كنند.

دانشگاه هاي علوم پزشكي تهران، شهيد بهشتي، تبريز، زنجان، همدان، قزوين، بقيه االله (عج)، انستيتو پاستور ايران، مؤسسه عالي آموزشي و پژوهشي طب انتقال خون ايران و دانشگاه علوم بهزيستي و توانبخشي تعهدي در قبال ارائهي خوابگاه به پذيرفته شدگان ندارند.

داوطلبان دقت كنند قبل از انتخاب مازاد با پرداخت شهريه (بين الملل سابق)، دانشگاه آزاد اسلامي و دانشگاه هايي كه شهريه دريافت ميكنند، حتماً از ميزان شهريه ها اطلاع يابند. به همين جهت ميتوانند به سايت دانشگاه ها يا به معاونت آموزشي دانشگاه هاي مذكور مراجعه نمايند.

بر اساس آيين نامه هاي آزمون Ph.D، داوطلب بايد واجد 30 درصد نمرهي آزمون و نيز 50 درصد ميانگين نمرهي داوطلبان آن رشته باشد. بنابراين، در مجموعه رشته هاي داروسازي ممكن است داوطلب تنها در برخي از رشته ها مجاز به انتخاب رشته/محل باشد. از اين رو داوطلبان مجموعه رشته هاي داروسازي دقت كنند حتماً بر اساس مدرك تحصيلي خود و مدارك مورد پذيرش هر رشته، تنها در رشتههايي را كه مجاز به انتخاب هستند اقدام به انتخاب رشته/محل كنند. در غير اين صورت از رشته مربوطه حذف خواهند شد.

 

لطفا توجه فرمایید : توضیحات ارائه شده در بالا گزیده ای از مطالب دفترچه راهنماي انتخاب رشته آزمون دكتري سال ۹۶ بود که جداول و توضیحات کامل آن در دفترچه انتخاب رشته موجود می باشد و هم اکنون از طریق لینک زیر قابل دانلود خواهد بود . در صورت نیاز به مشاوره در خصوص انتخاب رشته ٬ دانشگاه های خاص ٬ شهریه ها ٬ واحد ها و … می توانید 9099072068 تماس حاصل فرمایید .

دانلود

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در تحصیلی و آموزشی

بررسی کنید

ثبت نام کارشناسی ارشد پیام نور سال 97

ثبت نام کارشناسی ارشد پیام نور سال 97به این مطلب امتیاز دهید “ ثبت نام کارشناسی ارشد…