خانه خدمات مشاوره ای تحصیلی و آموزشی دانلود دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور سراسری سال 96

دانلود دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور سراسری سال 96

بروزرسانی شده اکتبر 6, 2017 7:46 ب.ظ
0
17,463
انتخاب رشته کنکور

برای مشاوره در زمینه دانلود دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور سراسری سال 96

می توانید از سراسر کشور با استفاده از تلفن ثابت از ساعت 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل

با مشاوران متخصص مرکز مشاوره تلفنی آویژه دانش تماس بگیرید :

9099072068

دانلود دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور سراسری سال 96
میانگین 4.3 رای از تعداد 23

دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری 96 را می توانید اینجا دانلود کنید ! نتایج نهایی کنکور سراسری و دفترچه انتخاب رشته به تفکیک گروه های آزمایشی نظیر : علوم ریاضی و فنی ، علوم تجربی ، هنر و .. می باشد که می توانید در آویژه دانش دانلود نمایید .


برای دانلود دفترچه راهنمای انتخاب رشته گروه : علوم ریاضی و فنی روی لینک زیر کلیک کنید 

دفترچه انتخاب رشته

برای دانلود دفترچه راهنمای انتخاب رشته گروه : علوم تجربی روی لینک زیر کلیک کنید 

دفترچه انتخاب رشته

برای دانلود دفترچه راهنمای انتخاب رشته گروه : هنر و زبان روی لینک زیر کلیک کنید 

دفترچه انتخاب رشته

برای دانلود دفترچه راهنمای انتخاب رشته گروه : علوم انسانی روی لینک زیر کلیک کنید 

دفترچه انتخاب رشته

دانلود دفترچه جدید راهنمای انتخاب رشته کنکور سراسری 96 رشته‌ محل‌هاي جديد + سومین و آخرین اصلاحیه

(بروز رسانی در تاریخ ۹۶/۰۵/۲۴)

دفترچه انتخاب رشته


داوطلبان گرامی نتایج کنکور سراسری سال 96 منتشر شد

برای ورود به سامانه انتخاب رشته کنکور سراسری 96 تا تاریخ 96/05/26 کلیک کنید


جهت مشاهده و دریافت نتایج انتخاب رشته کنکور سراسری سال 96 کلیک نمایید 


انتخاب رشته در گروه هاي آزمايشي مختلف :

الف) با توجه به اينكه انتخاب رشته داوطلبان منحصراً از طريق اينترنت امكان پذير مي باشد، لذا داوطلبان مجاز به انتخاب رشته لازم است با مراجعه به سايت سازمان سنجش نسبت به وارد نمودن كدرشته هاي انتخابي بر اساس تقدم علاقه اقدام و سپس يك نسخه از كدرشته هاي انتخابي خود را پرينت و بعد از كنترل مجدد كدرشته هاي انتخابي پرينت شده را نزد خود نگهداري نمايند.

ب) با توجه به كارنامه اوليه، مجاز به انتخاب رشته بودن شما، با درج كلمه مجاز در ذیل هر یک از دوره های : روزانه و نوبت دوم ، نیمه حضوری و مجازی و پردیس خودگردان، ويژه فرهنگيان (شاغلين رسمي و يا پيماني وزارت آموزش و پرورش)، دانشگاه پيام نور، مؤسسات غيرانتفاعي و رشته هاي با نوع پذيرش صرفاً بر اساس سوابق تحصيلي مشخص شده است. ضمناًً در صورتيكه در چند گروه آزمايشي شركت كرده ايد، در كارنامه اوليه شما تمام اطلاعات مربوط به نمرات خام، رتبه ها و وضعيت شما از نظر مجاز به انتخاب رشته بودن، به صورت جداگانه براي هر يك از گروه هايي كه شركت كرده ايد، تعيين شده است. لذا م يبايست در انتخاب رشته به وضعيت مجاز به انتخاب رشته بودن خود در كارنامه اوليه توجه داشته باشيد.
ج) از دوره هاي تحصيلي هر گروه آزمايشي (يا گروه هاي آزمايشي) كه در آن مجاز به انتخاب رشته شده ايد، مي توانيد انتخاب رشته كنيد.
د) در انتخاب رشته آزمون سراسري سال 1396 ، محدوديتي براي انتخاب رشته هاي نيمه متمركز، از نظر تعداد وجود ندارد و داوطلبان مي توانند در صورت تمايل به تعداد دلخواه، كدرشته نيمه متمركز، كه واجد شرايط و ضوابط آن باشند را انتخاب نمايند. بديهي است با توجه به ضوابط و كسب حدنصاب نمره علمي لازم، هر داوطلب در هر گروه يا دوره، حداكثر در 2 كدرشته نيمه متمركز با توجه به اولويت هاي انتخابي براي انجام آزمون عملي، مصاحبه و يا معاينه معرفي خواهد شد.

ه ) به داوطلبان مجاز به انتخاب رشته (اعم از اينكه در يك يا چند گروه آزمايشي شركت كرده باشند و در يك دوره يا همه دوره ها اعلام علاقه مندي كرده باشند)، فقط يك فرم انتخاب رشته اينترنتي كه حداكثر 150 كد رشته در آن قابل درج است، ارائه مي گردد. بنابر اين لازم است كليه كدرشته هاي انتخابي خود را (حداكثر 150 كدرشته محل)، فقط در اين فرم وارد نماييد.
و) داوطلباني كه در آزمون سراسري سال 1396 شركت نموده و مجاز به انتخاب رشته شده اند، مجاز به انتخاب رشته هاي تحصيلي به روش پذيرش با آزمون و همچنين انتخاب رشته هاي تحصيلي به روش پذيرش صرفاً با اعمال سوابق تحصيلي در هر يك از گروه هاي آزمايشي كه در آن شركت نموده و در دوره هايي كه در آن اعلام علاقه مندي نموده اند، مي باشند و از اين لحاظ محدوديتي براي آنان وجود نخواهد داشت.
تبصره: اين دسته از داوطلبان چنانچه علاقه مند به انتخاب رشته هايي از يك گروه آزمايشي كه در آن مجاز به انتخاب رشته نشده اند، مي باشند:

  • 1- در صورتيكه قبلاً در آن گروه آزمايشي ثبت نام نموده اند نيازي به پرداخت وجه علاقه مندي براي گروه هاي آزمايشي مد نظر نمي باشد.
  • 2- چنانچه قبلاً متقاضي ثبت نام در آزمون گروه آزمايشي مورد نظر نبوده اند بایستی ابتدا هزینه اعلام علاقه مندی به مبلغ 200 هزار ریال پرداخت نمایند و سپس برای انتخاب رشته اقدام فرمایند .

ز) داوطلباني كه در آزمون سراسري سال 1396 مجاز به انتخاب رشته نشده اند و يا غايب جلسه آزمون بوده اند، منحصراً مجاز به انتخاب رشته هاي تحصيلي به روش پذيرش با اعمال سوابق تحصيلي مي باشند و در صورت درج كدرشته محل هاي رشته هايي كه نمره آزمون در آن تأثير دارد، اجازه تأييد و ادامه مراحل انتخاب رشته اينترنتي به آنان داده نخواهد شد و م يبايست در همان مرحله نسبت به حذف كدرشته هاي مربوط، از اولويت هاي انتخابي خود اقدام نموده و سپس مراحل بعدي را ادامه دهند.
ح) داوطلباني كه در يك گروه آزمايشي (علوم رياضي و فني، علوم تجربي، علوم انساني، هنر و زبان هاي خارجي) در آزمون سراسري سال 1396 ثبت نام نموده اند، در صورت تمایل می توانند با پرداخت مبلغ 20 هزارتومان بر هر یک از گروه های آزمایشی دیگر نسبت به انتخاب رشته از گروه های دیگر صرفا با اعمال سوابق تحصیلی اقدام فرمایند .

تذكر خيلي مهم:

لازم به تأكيد است در هر دو روش (پذيرش با آزمون و پذيرش صرفاً بر اساس سوابق تحصيلي) هر داوطلب مي تواند متقاضي يك گروه آزمايشي
اصلي (علوم رياضي و فني، علوم تجربي و علوم انساني) و دو گروه آزمايشي هنر و زبان هاي خارجي باشد. بديهي است يك داوطلب نمي تواند همزمان متقاضي دو گروه آزمايشي از گروه هاي آزمايشي اصلي يعني گروه هاي آزمايشي علوم رياضي و فني، علوم تجربي و علوم انساني باشد.

تذكرات :
در انتخاب رشته بر اساس وضعيت مجاز به انتخاب رشته بودن كارنامه اوليه خود اقدام كنيد و انتخاب رشته از گروه هاي آزمايشي و دوره هايي كه اجازه انتخاب رشته به شما داده نشده، خودداري نماييد. بديهي است كه انتخاب رشته از گروه هاي آزمايشي و دوره هايي كه بر اساس كارنامه اوليه اجازه انتخاب رشته از آنها را نداريد، باطل است.
– در انتخاب رشته به شرايط و ضوابط مربوط به دوره ها، دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالي و رشته ها توجه داشته و كدرشته هايي را انتخاب كنيد كه علاوه بر اينكه بر اساس كارنامه اوليه اجازه انتخاب آنها به شما داده شده، شرايط و ضوابط آنها را دارا باشيد.

ملاك هاي انتخاب رشته :
1- كليه ضوابط، شرايط و مقررات مندرج در اين دفترچه، دفترچه راهنماي شماره 1 آزمون سراسري سال 1396 و راهنماي شركت در آزمون مذكور كه به همراه كارت ورود به جلسه از طريق سايت اينترنتي اين سازمان به شما ارائه گرديده و همچنين اطلاعيه هاي سازمان مندرج در هفته نامه پيك سنجش و سايت اينترنتي سازمان سنجش آموزش كشور، در گزينش داوطلبان آزمون مورد اشاره، ملاك خواهد بود، لذا لازم است به موارد ذكر شده توجه داشته باشيد.
2- در گزينش نهايي داوطلبان، نمره كل اكتسابي آنان در زيرگروه مربوط به رشته يا رشتههاي انتخابي و يا معدل كتبي ديپلم (در رشته هايي كه پذيرش آنها صرفاً بر اساس سوابق تحصيلي است)، ملاك خواهد بود. رتبه كل مندرج در كارنامه اوليه شما به هيچ وجه در گزينش مؤثر نيست. لذا لازم است در زمان انتخاب رشته، فقط به رتبه هاي خود در زيرگروه ها توجه نمائيد.
3- به كليه ضوابط و شرايط دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالي كه در بخش 2 پيوست فصل سوم اين دفترچه راهنما درج گرديده و نيز توضيحاتي كه در مقابل ستون ملاحظات برخي از كدرشته محلها مندرج است، توجه داشته باشيد.
4- عوامل تأثيرگذار بر انتخاب رشته تحصيلي داوطلبان شامل عوامل بيروني و عوامل دروني مي شود. مهمترين عوامل بيروني تأثيرگذار عبارتند از: خانواده ، محيط آموزشي ، افراد تأثيرگذار در زندگي فرد، گروه هاي همسالان و رسانهها، محيط دانشگاهي و جايگاه اجتماعي و عوامل دروني مهم تأثيرگذار بر اين امر عبارتند از: هدف، انگيزه، علاقه، ارزش ها، شناخت، توان و استعداد علمي، ويژگي هاي شخصيتي و تجربيات. توصيه مي شود جهت انتخاب رشته صحيح و آگاهانه از نظرات افرادي استفاده كنيد كه داراي اطلاعات كافي باشند و به آنها اطمينان و اعتماد داريد و از منابعي كه جهت بالا بردن آگاهي شما در اين زمينه توسط سازمان منتشر گرديده، بهره برداري نماييد .
همچنين سعي كنيد محدوديت ها و شرايط خاص خود را در نظر داشته، تصوير روشني از عوامل دروني فوق داشته باشيد و پس از انجام مشورت هاي لازم، جمع بندي و براساس نتايج حاصله، تصميم گيري كنيد.

فرايند انتخاب رشته :
1- كارنامه اوليه را از طريق سايت سازمان دريافت كرده و به مندرجات آن دقيقاً توجه نمائيد.
2- دفترچه راهنماي انتخاب رشتههاي تحصيلي آزمون سراسري سال 1396 را دريافت و نسبت به مطالعه دقيق مندرجات آن اقدام كنيد.
3- كدرشته هاي انتخابي مورد نظر خود را از دفترچه استخراج و در فرم پيشنويس درج كنيد.

4- به سایت سنجش رفته و طبق یکی از روش های زیر فرم انتخاب رشته را مشاهده نمایید
لذا آماده داشتن اطلاعات مورد نياز براي ورود به نرم افزار انتخاب رشته الزامي است:
روش اول) وارد كردن اطلاعات سريال ثبت نام ( 12 رقمي)، شماره شناسنامه.
روش دوم) وارد كردن شماره پرونده، كد ملي، شماره سريال شناسنامه.
روش سوم) وارد كردن شماره رهگيري ثبت نام ( 16 رقمي)، كد ملي.
5- قبل از تكميل فرم انتخاب رشته، اطلاعات شناسنامهاي و آزموني خود را در مرحله بعد كنترل كرده و مواردي كه نياز به تأييد شما دارد را بر حسب مورد، تأييد نمائيد.
6- نسبت به وارد كردن كدرشتههاي انتخابي خود از روي فرم پيشنويس در فرم انتخاب رشته اينترنتي به صورت دقيق اقدام كنيد.
7- در مرحله بعدي به پيام هاي خطاي احتمالي كه به شما داده شده توجه كرده و نسبت به رفع آن اقدام نمائيد.
8- به عناوين رشته و دانشگاه كه بر اساس كد رشته هاي انتخابي شما، نمايش داده ميشود توجه كرده و آنها را دقيقاً با رشتههاي انتخابي تطبيق دهيد. در اين مرحله عناوين رشته ها در دوره ها و مقاطع مختلف، با رنگهاي مختلف نمايش داده ميشود. به اين موارد دقت داشته و در صورتي كه در درج كد اشتباه كرده ايد، كد مربوطه را اصلاح نمائيد. چنانچه همه رشته ها و دانشگاه هايي كه نمايش داده ميشود، مورد تأييد شما است، به مرحله بعد برويد.
9- در آخرين مرحله رسيد انتخاب رشته 15 رقمي به همراه كدرشته محل هاي انتخابي به شما نمايش داده ميشود، تأكيد ميشود حتماً فرم انتخاب رشته تكميل شده خود را چاپ كرده و تا اعلام نتايج نهايي آزمون سراسري سال 1396 بصورت محرمانه نزد خود نگه داريد.

  • چرا باید مشاور انتخاب رشته داشته باشیم ؟‌ 

بعد از چند ماه مطالعه در کنکور سراسری شرکت نموده و رتبه ای کسب نمودید! هر رتبه ای . شما قطعا می توانید جهت انتخاب رشته اقدام کنید! انجام دادن انتخاب رشته بصورت اینترنتی کار سختی نیست اما انتخاب رشته توسط “یک مشاور تحصیلی مجرب” که تجربه بیش از ده هزار انتخاب رشته موفق در کارنامه خود دارد و به شما تضمین قبولی می دهد، با انتخاب رشته شما یکسان است؟ اگر کمی فکر کنیم با این کار یک سال زمان می خرید و یا در یک دانشگاه و رشته برتر و در نهایت آینده شغلی بهتری برای خود خواهید ساخت . منظور ما از مشاوره این است ؛ یعنی استفاده از تجربیات یا دانش دیگران در کمترین زمان!

داوطلبانی که در خصوص انتخاب رشته کنکور سراسری 96  نیاز به مشاوره و راهنمایی دارند هم اکنون میتوانند 9099072068 تماس حاصل فرمایند . با مشاوران ما یک لیست حرفه ای و شانس قبولی ۱۰۰٪ تنظیم کنید . 

داوطلبان گرامی توجه فرمایید : با توجه به شروع فرآیند انتخاب رشته کنکور سراسری و اشغال خطوط یا مشاوران تحصیلی در برخی مواقع ، در صورت عدم برقراری ارتباط به آیدی تلگرام AvijeDanesh  پیام دهید تا به محض آزاد شدن خطوط به نوبت به شما اطلاع رسانی شود ، همچنین جهت رزرو انتخاب رشته حضوری می توانید با شماره همراه 9099072068 هماهنگ فرمایید .

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در تحصیلی و آموزشی

بررسی کنید

ثبت نام تکمیل ظرفیت علمی کاربردی بدون کنکور مهر 97

ثبت نام تکمیل ظرفیت علمی کاربردی بدون کنکور مهر 97به این مطلب امتیاز دهید ” علمی کار…