دسترسی به لیست رشته های دکتری پیام نور

 لیست رشته های دکتری دانشگاه پیام نور

 لیست رشته های دکتری دانشگاه پیام نور و اطلاع یافتن از آن یکی از موضوعاتی است که مورد توجه داوطلبان بسیاری قرار دارد. از آنجایی که دانشگاه پیام نور یکی از دانشگاه هایی است که دانشجویان آن از مزیت هایی برخوردار هستند لذا داوطلبان و علاقه مندان خاص خود را دارد. اگر این سوال برای شما مطرح شده است که این دانشگاه چه مزیت هایی دارد باید گفت که این دانشگاه سعی دارد تحصیل را برای همگان امکان پذیر کند. به همین دلیل سیستم تحصیل از راه دور را اجرایی میکند به این معنی که حضور در کلاسهای درس این دانشگاه اجباری نیست. همچنین میزان شهریه ی پایین تر این دانشگاه نسبت به سایر مراکز آموزش عالی باعث افزایش محبوبیت آن شده است. لازم به تذکر است که دانشگاه پیام نور در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری دانشجو میپذیرد. اما داوطلبان تمام مقاطع با سوالات زیادی مواجه هستند.

 لیست رشته های دکتری دانشگاه پیام نور

در اینجا سعی میکنیم به طرح و بررسی برخی از این سوالات بپردازیم. اولین موضوع مربوط به لیست رشته های دکتری دانشگاه پیام نور است. به طور کلی دانشگاه پیام نور برای همه ی گروه های آزمایشی در مقطع دکتری پذیرش دانشجو دارد. این گروه ها به شرح زیر است:

 • گروه آزمایشی علوم انسانی
 • گروه آزمایشی علوم پایه
 • گروه آزمایشی فنی و مهندسی
 • گروه آزمایشی کشاورزی و منابع طبیعی
 • گروه آزمایشی زبان
 • گروه آزمایشی دامپزشکی
 • گروه آزمایشی هنر

در ادامه سعی میکنیم لیست رشته های مربوط به هر کدام از این گروه ها را در مقطع دکتری پیام نور مورد بررسی قرار دهیم. علاوه بر این شما داوطلبان عزیز میتوانید با استفاده از مشاوره تحصیلی به شکل حضوری و یا مشاوره تلفنی تحصیلی بسیاری از ابهامات خود را درباره این لیست و یا موضوعات دیگر مربوط به رشته های دکتری پیام نور برطرف کنید.


بیشتر بخوانید: مشاوره تحصیلی


مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره در زمینه دسترسی به لیست رشته های دکتری پیام نور با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۸:۳۰ صبح الی ۱۲ شب ایام تعطیل ۱۰ صبح تا ۱۰ شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

لیست رشته های با آزمون دکتری دانشگاه پیام نور

لیست رشته های با آزمون دکتری دانشگاه پیام نور از مواردی است برای داوطلبان سوال برانگیز است. همانطور که میدانید دانشگاه پیام نور در مقطع دکتری به دو شکل با آزمون و یا بدون آزمون دانشجو میپذیرد. لازمه ی قبولی در رشته های با آزمون همانطور که از نامشان پیداست شرکت در کنکور دکتری میباشد. برای این منظور داوطلبان باید به سایت سازمان سنجش مراجعه کنند و ثبت نام خود را در کنکور به انجام برسانند. همچنین با گذراندن مراحل مختلف کنکور برای انتخاب رشته اقدام کنند. اما ممکن است برخی از داوطلبان با رشته های دانشگاه پیام نور برای مقطع دکتری اطلاع کافی را نداشته باشند.برای این منظور به بررسی این لیست میپردازیم. لیست رشته های با آزمون دکتری دانشگاه پیام نور به شرح زیر میباشد:

 • دانشگاه پیام نور تهران واحد مرکز تحصیلات تکمیلی: جغرافیا و برنامه ریزی شهری و روستایی، علوم اقتصادی، مدیریت ورزشی، تاریخ، جامعه شناسی، برنامه ریزی آموزش از راه دور، زیست شناسی گیاهی گرایش سیستماتیک، بیوشیمی، آمار ، فیزیک، ریاضی محیط زیست.
 • دانشگاه پیام نور تهران شمال: مهندسی عمران
 •  دانشگاه پیام نور خراسان رضوی مرکز مشهد: رشته فیزیک هسته ای، ریاضی کاربردی، شیمی معدنی.
 • دانشگاه پیام نور فارس مرکز شیراز: ریاضی آنالیز، شیمی تجزیه.
 • دانشگاه پیام نور اصفهان واحد مرکز اصفهان: بیوشیمی.
 • پیام نور کرمان: شیمی تجزیه و بسیاری رشته ها و دانشگاه های دیگر که بر اساس ظرفیت و نیاز دانشگاه، گاهی اقدام به پذیرش دانشجو در رشته های مختلف میکنند.

لیست رشته های با آزمون دکتری دانشگاه پیام نور


بیشتر بخوانید: لیست رشته های ارشد پیام نور


لیست رشته های دکتری بدون آزمون دانشگاه پیام نور

لیست رشته های دکتری بدون آزمون دانشگاه پیام نور نیز از دیگر مواردی است که مورد توجه داوطلبان قرار دارد. قبل از هر چیز باید بگوییم که دانشگاه پیام نور برای تکمیل ظرفیت برخی از رشته های مقطع دکتری از بین علاقه مندان، به شکل بدون کنکور دانشجو میگیرد، در این حالت تنها آزمونی تحت عنوان آزمون فراگیر برگزار میشود که داوطلبان باید نمره ی قبولی را در این آزمون کسب کنند. اما لیست رشته های دکتری بدون آزمون دانشگاه پیام نور کدام است؟ رشته هایی همچون جغرافیا و برنامه ریزی علوم اقتصاد، تاریخ ایران بعد از اسلام، علوم قرآنی، حقوق بین الملل عمومی، حقوق خصوصی، روانشناسی و… در گروه علوم انسانی قرار دارند که این رشته در دانشگاه های پیام نورتهران واحد تحصیلات تکمیلی، دانشگاه پیام نور اصفهان مرکز آران و بیدگل، دانشگاه پیام نور واحد اصفهان مرکز اصفهان و… ارائه میشود.

رشته های شیمی ، زیست شناسی، ریاضی محض، بیو شیمی، ریاضی کاربردی، فیزیک و… از رشته های بدون آزمون گروه علوم پایه دکتری پیام نور میباشند. این رشته ها در دانشگاه های پیام نور واحد تهران تحصیلات تکمیلی، تهران شرق، خراسان رضوی مرکز مشهد، قم و… ارائه شده است. رشته های گروه مهندسی بدون آزمون نیز رشته های مهندسی عمران و مهندسی صنایع ، مهندسی برق و…است که در لیست رشته های بدون کنکور دکتری دانشگاه های پیام نور تهران شمال و دانشگاه پیام نور تهران واحد تحصیلات تکمیلی قرار دارند. همانطور که مشاهده میکنید دانشگاه های پیام نور تعداد محدودی رشتهرا به شکل بدون کنکور در مقطع دکتری ارائه میدهند. علاوه بر این ظرفیت پذیرش دانشجویان نیز پایین است. لذا تنها برخی افراد در این رشته ها پذیرش میشوند.


بیشتر بخوانید:  لیست رشته های کارشناسی پیام نور


لیست رشته های دکتری دانشگاه پیام نور بر اساس شهر

لیست رشته های دکتری دانشگاه پیام نور بر اساس شهر موضوعی است که در اینجا به بررسی آن میپردازیم. همانطور که میدانید دانشگاه های پیام نور در هر استان و شهرستان واحد هایی را مستقر کرده است که این موضوع دسترسی داوطلبان به این دانشگاه ها را افزایش داده است. ولی هر کدام از این دانشگاه ها در مقطع تحصیلی دکتری تنها برخی از رشته ها را ارائه میدهند.  لیست رشته های دکتری دانشگاه پیام نور بر اساس شهر به شرح زیر میباشد:

دانشگاه پیام نور تهران واحد شمال رشته ی مهندسی عمران ، دانشگاه پیام نور تهران واحد تحصیلات تکمیلی رشته مهندسی صنایع، روانشناسی، زیست شناسی، بیوشیمی، فیزیک، خقوق، علوم قرآن و حدیث و… را در لیست رشته های خود دارند. دانشگاه پیام نور شیراز مرکز فارس رشته های علوم پایه همچون ریاضی، شیمی تجزیه، شیمی آلی، بیوشیمی و… را ارائه میدهد. یکی دیگر از دانشگاه ها و شهرهای ارائه دهنده رشته های دکتری دانشگاه پیام نور واحد اصفهان مرکز اصفهان است که رشته هایی مثل شیمی فیزیک، بیوشیمی، شیمی تجزیه و… را در لیست خود قرار داده است.

لیست رشته های دکتری دانشگاه پیام نور بر اساس شهر


بیشتر بخوانید: چگونه برنامه ریزی درسی را انجام دهیم ؟


لیست رشته های علوم انسانی دکتری دانشگاه پیام نور

لیست رشته های علوم انسانی دکتری دانشگاه پیام نور موضوع مهمی است که داوطلبان گروه آزمایشی علوم انسانی باید از آن اطلاع یابند. البته این رشته ها تحت عنوان رشته های با آزمون و بدون آزمون ارائه میشوند که داوطلبان میتوانند در نهایت با توجه به شرایط خود رشته مورد علاقه خود را انتخاب کنند. باید توجه داشته باشید که این لیست برای دانشگاه ها و شهر های مختلف، متفاوت میباشد.

برخی از رشته هایی که در لیست رشته های علوم انسانی دکتری دانشگاه پیام نور قرار دارد به شرح زیر است: فقه و مبانی حقوق اسلامی، زبان و ادبیات فارسی، علوم اقتصادی، تاریخ، جامعه شناسی، علوم قرآن و حدیث، فلسفه و کلام اسلامی، روان شناسی، مدیریت بازرگانی، مدیریت دولتی، مدیریت ورزشی، جغرافیا و برنامه ریزی روستایی، جغرافیا و برنامه ریزی شهری، حقوق بین الملل، حقوق خصوصی، فلسفه تعلیم و تربیت، محیط زیست، الهیات گرایش علوم و معارف نهج البلاغه و…

دانشگاه های ارائه دهنده این رشته ها شامل دانشگاه پیام نور تهران واحد تحصیلات تکمیلی، دانشگاه پیام نور مرکز مشهد، دانشگاه پیام نور هرمزگان واحد قشم، دانشگاه پیام نور تهران جنوب میباشند.


بیشتر بخوانید: ثبت نام دانشگاه بدون کنکور


لیست رشته های فنی مهندسی دکتری دانشگاه پیام نور

لیست رشته های فنی مهندسی دکتری دانشگاه پیام نور مورد توجه علاقه مندان به  رشته های مهندسی و فنی میباشد. این لیست توسط دانشگاه ها و با توجه به امکاناتی که در اختیار دارند، به سازمان سنجش ارائه میشود. این سازمان نیز این لیست را در اختیار داوطلبان قرار میدهد. ما نیز در اینجا سعی کرده این به بررسی این لیست بپردازیم. لازم به ذکر است که دانشگاه پیام نور در رشته های فنی و مهندسی نیز به شکل بدون کنکور دانشجو میپذیرد. لیست رشته های فنی مهندسی دکتری دانشگاه پیام نور شامل مواردی همچون مهندسی برق، مهندسی مکانیک مهندسی عمران، مهندسی صنایع، مهندسی شیمی و… میباشد. در سال های اخیر تنها دانشگاه پیام نور تهران مرکز تحصیلات تکمیلی و دانشگاه پیام نور تهران شمال در دو مقطع دکتری رشته مهندسی صنایع و مهندسی عمران دانشجو گرفته اند.

سوالات متداول

لیست رشته های دکتری دانشگاه پیام نور علوم انسانی کدام است؟

فقه و مبانی حقوق اسلامی، زبان و ادبیات فارسی، علوم اقتصادی، تاریخ، جامعه شناسی، علوم قرآن و حدیث، فلسفه و کلام اسلامی، روان شناسی، مدیریت بازرگانی و … در این لیست قرار دارند.

برخی از رشته های با آزمون دکتری پیام نور کدامند؟

برای گروه آزمایشی فنی و مهندسی شامل مهندسی عمران، مهندسی صنایع، مهندسی برق، مهندسی مکانیک، مهندسی مواد و متالوژی، مهندسی شیمی و… است. در گروه آزمایشی کشاورزی و منابع طبیعی رشته هایی همچون: اقتصاد کشاورزی، سیاست و توسعه کشاورزی و… قرار دارند.

لیست رشته های علوم پایه دکتری پیام نور کدامند؟

رشته های دکتری پیام نور گروه علوم پایه شامل، شیمی ، زیست شناسی گیاهی گرایش سیستماتیک، زیست شناسی گیاهی سلولی و تکوینی، بیوشیمی، آمار، ریاضی، فیزیک و… میباشد.

دسترسی به لیست رشته های دکتری پیام نور

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه دسترسی به لیست رشته های دکتری پیام نور

از مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه با تلفن همراه

در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرات
- 10 نظر:
 1. سلام کارشناسی ارشد حقوق بین الملل پیامنور دارم ایا مجاز به شرکت در رشته ی تاریخ ایران بعد از اسلام را دارم؟باتشکر

 2. باسمه تعالی “لطفا لیست رشته های دکتری دانشگاه پیام نور خراسان رضوی مرکز مشهد را فورا اعلام بفرمایید.آیا رشته های دکتری هم نوبت دوم ومجازی دارند یا خیر؟ متشکرم از تسریع در پاسخ تان.

 3. باسمه تعالی
  باسلام و وقت بخیر خدمت دوستان و سروران گرامی، بنده مدرک کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی دانشگاه پیام نوردارم آیا میتوانم در دکتری روانشناسی عمومی،بالینی و یا دکتری فیزیولوژی ورزشی که امکان داشتن مطب داشته باشددر آزمون دکتری پیام نور شرکت کنم .ممنون از پاسخ روشن و تسریع آن. با احترام جوادآزاد

  1. می توانند جهت تحصیل اقدام کنند اما چون دو مقطع پشت سر هم ندارند در رشته ی روانشناسی نمی توانند جهت مطب اقدام کنند.

 4. باسمه تعالی
  باسلام و وقت بخیر خدمت دوستان و سروران گرامی، بنده مدرک کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی دانشگاه پیام نوردارم آیا میتوانم در دکتری روانشناسی عمومی،بالینی و یا دکتری فیزیولوژی ورزشی که امکان داشتن مطب داشته باشددر آزمون دکتری پیام نور شرکت کنم .ممنون از پاسخ روشن و تسریع آن. با احترام جوادآزاد

  1. می توانند جهت تحصیل اقدام کنند اما چون دو مقطع پشت سر هم ندارند در رشته ی روانشناسی نمی توانند جهت مطب اقدام کنند.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

یکشنبه

1401/7/10

دوشنبه

1401/7/11

سه شنبه

1401/7/12

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید