دفترچه انتخاب رشته انسانی دانشگاه آزاد ۱۴۰۰

دفترچه انتخاب رشته انسانی دانشگاه آزاد

دفترچه انتخاب رشته انسانی دانشگاه آزاد با گذر از مراحل ابتدایی آزمون سراسری ازجمله ثبت نام و برگزاری آزمون و درنهایت، اعلام نتایج برای داوطلبان در دسترس قرار می گیرد. دسترسی به دفترچه انتخاب رشته انسانی دانشگاه آزاد کاری راحت است و هر داوطلبی می تواند براحتی دفترچه انتخاب رشته انسانی دانشگاه آزاد را در اختیار داشته باشد. دفترچه انتخاب رشته انسانی دانشگاه آزاد به طور مشترک با دفترچه سایر گروه ها آزمایشی دانشگاه آزاد منتشر می شود. دفترچه انتخاب رشته انسانی دانشگاه ازاد برای رشته ها با آزمون و بدون در دسترس داوطلبان گرامی قرار می گیرد. دفترچه انتخاب رشته انسانی دانشگاه آزاد اطلاعات لازم برای پذیرش دانشجو در رشته های دانشگاهی واحد های دانشگاه آزاد در اختیار داوطلب قرار می دهد. دفترچه انتخاب رشته انسانی دانشگاه سراسری نیز برای داوطلبان دانشگاه های سراسری منتشر می شود.

دفترچه انتخاب رشته کنکور انسانی دانشگاه آزاد

دفترچه انتخاب رشته کنکور انسانی دانشگاه آزاد دو گروه مختلف از رشته ها دارد. یک گروه از رشته ها دفترچه انتخاب رشته کنکور انسانی دانشگاه آزاد آن رشته هایی هستند که لازمه پذیرش در آنها شرکت در آزمون سراسری می باشد. اما گروه دیگر رشته ها که در دفترچه انتخاب رشته کنکور انسانی دانشگاه آزاد ارائه شده اند رشته ها بدون آزمون می باشد که داوطلب احتیاج به شرکت در هیچ آزمونی را ندارد. چرا که پذیرش در رشته ها بدون آزمون تنها بر اساس معدل و سوابق تحصیلی می باشد. هر کدام از رشته های موجود در دفترچه انتخاب رشته کنکور انسانی دانشگاه آزاد دارای یک کد می باشد. علاوه بر این هرکدام از دانشگاه های موجود در دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد نیز کد مخصوص به خود را دارند. که هر داوطلب می تواند دانشگاه و رشته منتخب خود را از بین آنها پیدا کند.

دانلود دفترچه انتخاب رشته انسانی دانشگاه آزاد

راهنمای دفترچه انتخاب رشته انسانی دانشگاه آزاد 

راهنمای دفترچه انتخاب رشته انسانی دانشگاه آزاد برای داوطلبان گروه آزمایشی علوم انسانی در گروه رشته های با آزمون آن دسته از رشته ها را شامل می شود که تعداد متقاضی در آنها بالا می باشد. این درحالی است که راهنمای دفترچه انتخاب رشته انسانی دانشگاه آزاد تنها برای رشته های با متقاضیان کمتر منتشر می شود. داوطلبان به این نکته باید توجه نمایند که دفترچه انتخاب رشته انسانی دانشگاه سراسری تنها برای داوطلبانی است که قصد ورود به دانشگاه ها سراسری دارند. در واقع مسیر داوطلبان کنکور سراسری و دانشگاه آزاد علیرغم ادغام کنکور سراسری با آزاد در مرحله انتخاب رشته کاملا از هم جدا می شود. داوطلبان گروه انسانی دانشگاه آزاد باید اطلاعاتی که در راهنمای دفترچه انتخاب رشته انسانی بیان شده را به دقت هر چه تمام تر مطالعه نمایند و براساس همان اطلاعات اولویت ها و انتخاب ها خود را مد نظر قرار دهند.

دانلود دفترچه انتخاب رشته انسانی دانشگاه آزاد

دانلود دفترچه انتخاب رشته انسانی دانشگاه آزاد با انتشار اطلاعیه سازمان سنجش و آموزش آزاد کشور بر روی وبسایت این سازمان قرار می گیرد. امروزه دسترسی به اینترنت تقریبا برای همگان امکان پذیر می باشد و به این ترتیب هر شخصی می تواند نسبت به دانلود دفترچه انتخاب رشته انسانی دانشگاه آزاد اقدام کند. در سایت سازمان سنجش و آموزش دفترچه انتخاب رشته مربوط به دانشگاه های سراسری در دسترس داوطلبان قرار می گیرد، مثلا داوطلبان انسانی دانشگاه سراسری برای دریافت دفترچه انتخاب رشته انسانی دانشگاه سراسری باید به سایت سازمان سنجش و آموزش کشور مراجعه نمایند. این درحالی است که داوطلبان کنکور انسانی دانشگاه آزاد باید به سایت سازمان سنجش و آموزش آزاد مراجعه نمایند. داوطلبان کنکور انسانی دانشگاه آزاد می توانند با مراجعه به سایت سنجش و آموزش آزاد در قسمت انتخاب رشته لینک ها دانلود دفترچه انتخاب رشته انسانی دانشگاه آزاد را دریافت نمایند.

<< دانلود دفترچه انتخاب رشته آزاد صرفا بر اساس سوابق تحصیلی >>

<< دفترچه انتخاب رشته دوره کارشناسی پیوسته ( صرفا بر اساس سوابق تحصیلی) >>

<< دفترچه انتخاب رشته دوره کارشناسی ناپیوسته ( صرفا بر اساس سوابق تحصیلی) >>

<< دفترچه انتخاب رشته دوره کاردانی پیوسته (صرفا بر اساس سوابق تحصیلی) >>

<< دفترچه انتخاب رشته دوره کاردانی ناپیوسته (صرفا بر اساس سوابق تحصیلی) >>


بیشتر بخوانید: مشاوره تلفنی انتخاب رشته کنکور


دفترچه راهنمای انتخاب رشته انسانی دانشگاه آزاد

دفترچه راهنمای انتخاب رشته انسانی دانشگاه آزاد دارای تمام اطلاعات مربوط به ثبت نام و پذیرش دانشجو در دوره ها مختلف دانشگاه آزاد می باشد. این اطلاعات شامل تعاریف و جداولی است که برای داوطلبان بسیار مفید می باشند. در قسمت تعاریف دفترچه راهنمای انتخاب رشته انسانی اطلاعاتی درباره نظام های آموزشی مطرح شده است. دو نوع نظام آموزشی در دفترچه انتخاب رشته مطرح شده است، نظام آموزشی تمام وقت که در آن کلاس ها برای دانشجویان در زمان های صبح و عصر برگزار می شود، و دیگری نظام پاره وقت که در آن کلاس های دانشگاه تنها در عصر برگزار می شوند. در قسمت جداول دفترچه انتخاب رشته انسانی دانشگاه آزاد کد رشته محل ها قید شده که شامل رشته ها و دانشگاه های پذیرنده آنها می باشد. داوطلبان کنکور انسانی آزاد باید کد رشته و دانشگاه مورد نظر خود را از بین آن ها استخراج نمایند.

راهنمای انتخاب رشته

راهنمای انتخاب رشته یا همان دفترچه انتخاب رشته کنکور انسانی همان طور که گفته شد، برای داوطلبان رشته انسانی کنکور سراسری به شکل دفترچه انتخاب رشته انسانی دانشگاه سراسری و برای داوطلبانی که قصد ورود به رشته ها انسانی دانشگاه آزاد را دارند در قالب دفترچه انتخاب رشته برای رشته های با آزمون که شامل رشته های پزشکی و غیر پزشکی می باشد و همچنین رشته ها بدون آزمون منتشر می شود. با مطالعه این دفترچه داوطلبان می توانند انتخابی درست تر و عاقلانه تر داشته باشند. البته به داوطلبان توصیه می شود که برای موفقیت بیشتر، اطلاعات و دانش خود را از وضعیت دانشگاه ها و رشته ها بالا ببرند و تنها به اطلاعات دفترچه کفایت نکنند. نکته مهم دیگر این است که متقاضیان دانشگاه آزاد باید از شرایط پرداخت شهریه و میزان آن برای رشته ها دلخواه خود مطلع باشند و وضعیت مالی خود را در نظر بگیرند.

مشاوره انتخاب رشته

داوطلبان کنکور سراسری و آزاد بعد از دریافت نتیجه کنکور باید انتخاب رشته نمایند. یک انتخاب رشته درست زمانی رخ می دهد که داوطلب علاوه بر اطلاع از علایق و خواسته های شخصی خود، دانشگاه ها و رشته ها را نیز به خوبی بشناسد. علاوه بر این اینکه فرد با چه رتبه ای در چه دانشگاه و رشته ای قبول می شود نیز نیاز به اطلاع از قبولی سال ها قبل و سطح علمی دانشگاه دارد. بدیهی است که یک داوطلب ممکن است نتواند تمام این پارامترها را درکنار هم بررسی کند، در اینجاست که مشاوره انتخاب رشته می تواند کمک کننده باشد. داوطلبان رشته های انسانی نیز می توانند برای کسب دانش درستی از هردو دفترچه انتخاب رشته انسانی دانشگاه سراسری و دفترچه انتخاب رشته کنکور انسانی دانشگاه آزاد از مشاوره انتخاب رشته استفاده نمایند. این راه، راهی ساده برای انتخاب رشته ای موفقیت آمیز است.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره در زمینه دفترچه انتخاب رشته انسانی دانشگاه آزاد ۱۴۰۰ با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۸:۳۰ صبح الی ۱۲ شب ایام تعطیل ۱۰ صبح تا ۱۰ شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

توصیه ما در مرکز مشاوره آویژه

مرکز مشاوره آویژه در سالهای اخیر توانسته با تکیه بر تجربیات و علم کارشناسان و اساتید مجرب مشاوره در زمینه های مختلف به کسانی که درخواست مشاوره دارند خدمت رسانی کند. با توجه به اهمیت کنکور و انتخاب رشته برای هر فردی مشاوره درست می تواند داوطلبان کنکور را در این انتخابی درست و معقولانه یاری دهند. شما می توانید در هر زمانی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه در ارتباط باشید و از تجربیات آنها بهره ببرید.

مشاوره می تواند به شکل ها مختلف صورت گیرد. از جمله این روش ها می توان به مشاوره تلفنی اشاره کرد، در این روش شما می توانید در هر زمان با شماره تلفن ها مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید و به این ترتیب با مشاوره ارتباط برقرار کنید و تمامی سوالات خود را در حوزه انتخاب رشته و انواع دیگر مشاوره ها از مشاورین ما بپرسید. همچنین شما عزیزان می توانید به سایت این مرکز مراجعه نمایید و از طریق چند کلیک از خدمات آنلاین مرکز مشاوره آویژه بهره ببرید. روش دیگر مشاوره حضوری است که از طریق مراجعه حضوری می توان به نتایج خوبی برای انتخاب رشته دست یافت.

دفترچه انتخاب رشته انسانی دانشگاه آزاد ۱۴۰۰

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه دفترچه انتخاب رشته انسانی دانشگاه آزاد ۱۴۰۰

از مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه با تلفن همراه

در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

دوشنبه

1402/3/15

سه شنبه

1402/3/16

چهارشنبه

1402/3/17

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید