رشته حقوق دانشگاه علمی کاربردی

رشته حقوق

رشته حقوق دانشگاه علمی کاربردی رشته ای پرطرفدار است . ثبت نام رشته حقوق دانشگاه علمی کاربردی در مقاطع کاردانی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته انجام میشود . همه افرادی که دارای مدرک دیپلم در همه رشته های دوره متوسطه از قبیل تجربی ، انسانی ، ریاضی ، فنی و کاردانش هستند ، میتوانند با ارائه مدارک تحصیلی خود ، مراحل ثبت نام دانشگاه بدون کنکور جامع علمی کاربردی را انجام دهند . ثبت نام رشته حقوق دانشگاه علمی کاربردی در دو نیمه سال انجام میشود . دانشگاه جامع علمی کاربردی رشته های متنوع و زیادی نسبت به اهداف برنامه ریزی شده آموزشی و پژوهشی خود ، در لیست انتخاب رشته برای دانشجویان قرار داده است . رشته حقوق دانشگاه علمی کاربردی برای داوطلبان در هر رشته ای یک انتخاب خوب و آینده دار است .


بیشتر بخوانید: برترین دانشگاه های جهان در رشته حقوق


رشته حقوق دانشگاه علمی کاربردی

لازم به ذکر است که در این دانشگاه برای داوطلبان رشته حقوق دانشگاه علمی کاربردی محدودیت تغییر رشته وجود ندارد . این ، به این منظور است که اگر دیپلم شما با رشته ای که قصد دارید در آن ادامه تحصیل دهید مرتبط نبود ، میتوانید در هر رشته ای که در لیست رشته های دانشگاه علمی کاربردی قرار دارد ثبت نام کنید و ادامه تحصیل بدهید . این کار تحصیل را برای خیلی از کسانی که زمان و شرایط شرکت در آزمون کنکور ندارند آسان کرده است . تمام کسانی که دیپلم دارند میتوانند در هر رشته ای که در دانشگاه علمی کاربردی قرار دارد تحصیل کنند . و قابل ذکر است که نیازی هم به مدرک پیش دانشگاهی شما نیست پس داوطلبانی که مدرک پیش دانشگاهی ندارند هم میتوانند در مقطع کاردانی دانشگاه علمی کاربردی تحصیل کنند .


بیشتر بخوانید: معرفی رشته حقوق – بدون کنکور در دانشگاه علمی کاربردی


ثبت نام رشته حقوق دانشگاه علمی کاربردی

ثبت نام رشته حقوق دانشگاه علمی کاربردی دغدغه اصلی داوطلبان خواهان این رشته است . در خصوص نحوه ثبت نام رشته حقوق دانشگاه علمی کاربردی باید بگوییم که ابتدا میبایست دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی را دریافت نموده و پس از مطالعه کامل دفترچه ، وارد سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org شده و کارت اعتباری مورد نظر را به صورت اینترنتی و با مبلغ 22 هزار تومان خریداری کنید . پس از خرید کارت و دریافت شماره سریال کارت اعتباری از منوی اصلی صفحه سازمان سنجش گزینه علمی کاربردی را انتخاب کنید و اقدامات لازم جهت تکمیل فرآیند ثبت نام را انجام دهید . به هر حال ثبت نام رشته حقوق دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور است و تقریبا در ۴ الی ۵ ترم است که حدود دو سال نیم زمان میبرد .


بیشتر بخوانید: زمان ثبت نام دانشگاه جامع علمی کاربردی


مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

دانشگاه علمی کاربردی

نکات مهم ثبت نام رشته حقوق علمی کاربردی

ثبت نام رشته حقوق دانشگاه علمی کاربردی دارای شرایط خاصی است . دانشگاه علمی کاربردی فقط برای مقاطع تحصیلی کاردانی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته و البته بدون کنکور دانشجو میپذیرد . یکی از رشته‌های پرطرفدار این دانشگاه ، رشته حقوق است . حقوق علمی کاربردی دارای گرایش‌های متنوعی است . در مبحث معرفی رشته های علمی کاربردی لازم به ذکر است که در دانشگاه علمی کاربردی کلیه رشته‌ها به چهار دسته تقسیم میشوند که شامل : صنعت ، کشاورزی ، مدیریت و خدمات اجتماعی و فرهنگ و هنر است . مهم است بدانید که رشته حقوق در دسته « مدیریت و خدمات اجتماعی » طبقه بندی میشود . مقاطع تحصیلی در تمام زمینه ها در دودسته حرفه‌ای و فنی طبقه بندی میشوند . رشته حقوق در مقطع کاردانی به گروه « کاردانی حرفه‌ای » و در مقطع کارشناسی به گروه « کارشناسی حرفه‌ای » تعلق دارد .


بیشتر بخوانید: شرایط پذیرش بدون کنکور دانشگاه جامع علمی کاربردی


شهریه رشته حقوق دانشگاه علمی کاربردی

شهریه رشته حقوق دانشگاه علمی کاربردی هم از دیگر موضوعات مهم برای داوطلبین این رشته است . شهریه هر ترم دانشگاه جامع علمی کاربردی در مقطع فوق دیپلم بین ۶۰۰ تا ۸۰۰ هزار تومان میباشد . ثبت نام رشته حقوق دانشگاه جامع علمی کاربردی در مقطع کارشناسی نا پیوسطه یا همان ادامه تحصیل از مقطع کاردانی به کارشناسی است . دانشگاه جامع علمی کاربردی در مقطع لیسانس به صورت مستقیم از دیپلم و یا همان کارشناسی پیوسته دانشجو پذیرش نمیکند . و به این معنی است که شما نمیتوانید بعد از اخذ مدرک دیپلم ، به طور مستقیم بدون گرفتن مدرک کاردانی برای کارشناسی ادامه تحصیل بدهید ، به زبان دانشجویی شما نمیتوانید در دانشگاه علمی کار بردی در مقطع کارشناسی پیوسته تحصیل کنید . شهریه رشته حقوق دانشگاه علمی کاربردی میتواند بسته به ناپیوسته و پیوسته بودن آن متفاوت باشد .


بیشتر بخوانید: بورسیه رشته حقوق در دانشگاه استرالیا


نکات مهم مربوط به شهریه و ثبت نام

درهرصورت فقط کسانی که مدرک کاردانی یا همان فوق دیپلم دارند ، مجاز به ثبت نام و تحصیل در مقطع کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی هستند . در دانشگاه علمی کاربردی محدودیت تغییر رشته وجود ندارد پس دانشجو نیازی ندارد که عنوان مدرک کاردانی اش با رشته ای که قصد تحصیل در آن دارد یکی باشد . تحصیل در مقطع کارشناسی نا پیوسطه در دانشگاه علمی کاربردی تقریبا دو سال و نیم زمان میبرد و شهریه رشته حقوق دانشگاه علمی کاربردی یا همان ثبت نام کاردانی به کارشناسی برای متقاضیان با هزینه هایی همراه است . شما عزیزان میتوانید برای انتخاب رشته علمی کاربردی ، انتخاب رشته کنکور ، و هرگونه مشاوره تحصیلی و راهنمایی با مرکز مشاوره تحصیلی آویژهتماس بگیرید .


بیشتر بخوانید: منابع کارشناسی ارشد و دکتری رشته حقوق


رشته حقوق

لیست دانشگاه های ارائه دهنده رشته حقوق دانشگاه علمی کاربردی

لیست دانشگاه های ارائه دهنده رشته حقوق دانشگاه علمی کاربردی بصورت مختصر به شرح زیر است :

مرکز آموزش علمی کاربردی دادگستری کل استان تهران

مرکز آموزش علمی کاربردی دادگستری کل استان خراسان رضوی

مرکز آموزش علمی کاربردی دادگستری کل استان زنجان

مرکز آموزش علمی کاربردی دادگستری کل استان قم

مرکز آموزش علمی کاربردی دادگستری کل استان کردستان

مرکز آموزش علمی کاربردی دادگستری کل استان کرمان

مرکز آموزش علمی کاربردی دادگستری کل استان خراسان شمالی

مرکز آموزش علمی کاربردی دادگستری کل استان لرستان

مرکز آموزش علمی کاربردی دادگستری و زندان های استان سیستان و بلوچستان

مرکز آموزش علمی کاربردی اردبیل

مرکز آموزش علمی کاربردی نهاوند

مرکز آموزش علمی کاربردی کرمانشاه

مرکز آموزش علمی کاربردی مازندران

مرکز آموزش علمی کاربردی همدان

و البته سایر مراکز علمی کاربردی در سایر گرایش های حقوق در لیست دانشگاه های ارائه دهنده رشته حقوق دانشگاه علمی کاربردی نیز فعال به کار هستند .


بیشتر بخوانید: شرایط ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی


رشته حقوق در دانشگاه جامع علمی کاربردی

رشته حقوق در دانشگاه جامع علمی کاربردی مقصد بسیاری از دانشجویان است . اگر شما قصد تحصیل در دانشگاه جامع علمی کاربردی را دارید در رابطه با زمان و نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردیلازم است به اطلاعتان برسانیم که دانشگاه جامع علمی کاربردی طبق روال هرساله به صورت بدون کنکور در دو نوبت مهر و بهمن ماه به داوطلبان فرصت میدهد تا اقدامات لازم را جهت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردیانجام دهند . بنابراین داوطلبان ورودی مهر ماه میبایست در مرداد ماه جهت ثبت نام اقدام نمایند و همچنین داوطلبان ورودی نیمسال دوم نیز باید در اواخر بهمن ماه نسبت به ثبت نام خود در این رشته و دانشگاه اقدام کنند . دفترچه علمی کاربردی بهمن مهلتی محدود داشته و ممکن است زمان ثبت نام آن تمام شود ، در نتیجه به تهیه این دفترچه در زمان مناسب دقت کنید .


بیشتر بخوانید: پیگیری ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور


دانشگاه علمی کاربردی

جزئیات رشته حقوق علمی کاربردی

برای تحصیل در رشته حقوق در دانشگاه جامع علمی کاربردی متقاضیان در صورتی مجاز به تحصیل در مقطع کاردانی این دانشگاه هستند که مدارکی را که در قبل گفته شد دریافت نموده باشند . همچنین لازم است گفته شود که داوطلبان رشته های نظری ( ریاضی ، انسانی و تجربی ) نیازی به ارائه مدرک پیش دانشگاهی ندارند . فارغ‌التحصیلان رشته حقوق در مقطع کاردانی باید بتوانند مستندسازی کنند ، گزارش‌نویسی کنند و اطلاعات را طبقه‌بندی و پردازش نمایند . فارغ التحصیلان کارشناسی همچنین باید بتوانند حوادث را تجزیه ‌وتحلیل کنند و برای آن‌ها راه‌حل مناسب ارائه دهند . تفکر نقادانه و تصمیم‌گیری خردمندانه نیز از دیگر ویژگی‌های یک فارغ‌التحصیل رشته حقوق در مقطع کارشناسی است که برای موفقیت در کارش باید آنها را دارا باشد .


بیشتر بخوانید: لیست رشته های بدون کنکور علمی کاربردی


خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره تحصیلی آویژه

برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه فرمایید .

در این راستامرکز مشاوره تحصیلی آویژهخدمات متنوعی را در زمینهمشاوره رشته حقوق دانشگاه علمی کاربردیبه شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع:Associate of Applied Science
لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

رشته حقوق دانشگاه علمی کاربردی

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات
- 31 نظر:
 1. باسلام
  من دیپلم3ساله نظام قدیم دارم
  میتونم رشته حقوق ثبت نام کنم؟

  1. سلام در صورتی که پیش داشگاهی نگذراندید از مقطع کاردانی میتوانید شروع به تحصیل کنید.و در صورتی که پیش گذرانده باشید از مقطع کارشناسی پیوسته میتوانید شروع به تحصیل کنید.

 2. سلام من فوق دیپلم طراحی صنعتی و لیسانس حسابداری دارم رشته حقوق چه گرایش باید بخونم که مانعی برای ازمون وکلا نداشته باشم

  1. سلام وقتتون بخیر حتما با مشاورین ما در این خصوص صحبت کنید

 3. سلام من فوق دیپلم طراحی صنعتی و لیسانس حسابداری دارم رشته حقوق چه گرایش باید بخونم که مانعی برای ازمون وکلا نداشته باشم

  1. سلام وقتتون بخیر حتما با مشاورین ما در این خصوص صحبت کنید

 4. سلام من کاردانی حرفه ای حقوق ثبتی هستم کارشناسی ناپیوسته رشته کارشناسی حرفه ای حقوق گرایش کیفری برم میتونم امتحان وکالت بدم مشکلی نیست؟؟؟؟؟؟!ممنون

 5. سلام الهام بیدرانیم کاردانی حقوق ثبتی دارم ایا کارشناسی حرفه ای حقوق گرایش کیفری برم میتوانم امتحان وکالت بدم؟؟؟؟؟؟؟

 6. سلام من کاردانی گردشگری تموم کردم کارشناسی میتونم حقوق بخونم ؟

 7. سلام من دیپلم انسانی دارم میخوام برم برای فوق دیپلمم دانشگاه علمی کاربردی رشته حقوق میتونم؟

    1. برای این رشته شرط معدل وجود ندارد و باتوجه به ظرفیت و تعداد ثبت نامی پذیرش میگیرند، ترم بهمن ثبت نام تا ۱ دی ادامه داشت و ترم مهر اوایل مرداد ثبت نام شروع میشود.

 8. من دیپلم انسانی دارم میخوام برای فوق دیپلمم برم حقوق بخونم دانشگاه علمی کاربردی میتونم؟

 9. سلام من دیپلم انسانی دارم میخوام برم برای فوق دیپلمم دانشگاه علمی کاربردی رشته حقوق میتونم؟

 10. سلام بادیپلم کامپیوترسال۹۴هم میشه رشته حقوق ثبت نام کرد؟

 11. سلام وقت بخیر ببخشید من میتونم با مدرک عکاسی نظام جدید 633کاردانش بدون کنکور در دانشگاه علمی کاربردی ثبت نام کنم ؟؟؟

  1. سلام بادیپلم کامپیوترسال۹۴هم میشه رشته حقوق ثبت نام کرد؟

  1. سلام بادیپلم کامپیوترسال۹۴هم میشه رشته حقوق ثبت نام کرد؟

   1. سلام وقت بخیر
    فقط حقوق ثبتی در علمی کاربردی

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

شنبه

1403/4/30

یکشنبه

1403/4/31

دوشنبه

1403/5/1

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید