معرفی و ثبت نام رشته ریخته گری علمی کاربردی بدون کنکور

رشته ریخته گری علمی کاربردی بدون کنکور

رشته ریخته گری علمی کاربردی بدون کنکور شاید برای بسیاری از ما آشنا نباشد ‌. و اطلاعات خاصی در مورد این رشته ، بازار کار و هدف از ارائه آن نداشته باشیم ، می خواهیم به طور مختصر و مفید تعریفی از رشته ریخته گری علمی کاربردی بدون کنکور را بیان کنیم ، رشته ریخته گری علمی کاربردی بدون کنکور از گرایش های رشته متالوژی می باشد . دانشجویان رشته ریخته گری علمی کاربردی بدون کنکور علم لازم جهت تولید قطعات مورد نیاز صنعتی را می آموزند .

در رشته ریخته گری علمی کاربردی بدون کنکور دانشجویان پروسه ذوب فلزات و فن تبدیل آن به قطعات صنعتی توسط قالب های مخصوص به کار خود را یاد می گیرند . رشته ریخته گری علمی کاربردی بدون کنکور بستره کاری مناسبی را در کارخانه های صنعتی و ماشین سازی و بسیاری از کارخانه های تولیدی برای فارق التحصیلان خود فراهم نموده .


بیشتر بخوانید: ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی مترو تهران


ثبت نام رشته ریخته گری علمی کاربردی بدون کنکور

بت نام رشته ریخته گری علمی کاربردی بدون کنکور به صورت بدون آزمون و بر حسب سوابق تحصیلی می باشد . جهت ثبت نام رشته ریخته گری علمی کاربردی بدون کنکور شما باید با مشاوره تحصیلی مشورت کنید . اکنون با توجه به اختیار عملی که دانشگاه جامع علمی کاربردی به داوطلبان داده است . و مشکلات و محدودیت های انتخاب رشته در کنکور های سراسری را ندارد . بهتر است برای یک انتخاب درست ، پیش از ثبت نام با مرکز مشاوره تحصیلی آویژه تماس بگیرید . ثبت نام رشته ریخته گری علمی کاربردی بدون کنکور باید با شناخت درست از تمامی گرایش های این رشته انجام شود و داوطلب با توجه به استعداد ، علاقه و مهارت های ذاتی خود گرایش مناسبی انتخاب کند .

بیشتر بخوانید: شرایط ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی


شرایط ثبت نام رشته ریخته گری علمی کاربردی بدون کنکور

شرایط ثبت نام رشته ریخته گری علمی کاربردی بدون کنکور بدون کنکور برای تمامی متقاضیان یکسان می باشد . از شرایط ثبت نام رشته ریخته گری علمی کاربردی بدون کنکور بدون کنکور دارا بودن معدل کافی است . از دیگر شرایط ثبت نام رشته ریخته گری علمی کاربردی بدون کنکور بدون کنکور وضعیت جسمانی سالم و توانمند می باشد . چرا که این رشته دارای واحد های عملی در ‌کارگاه های تولیدی می باشد . علاوه بر این شرایط ثبت نام رشته ریخته گری علمی کاربردی بدون کنکور بدون کنکور شرایط عمومی و خصوصی هر فرد برای ورود به دانشگاه علمی‌‌ کاربردی می‌باشد .


بیشتر بخوانید: رشته عکاسی دانشگاه علمی کاربردی


ثبت نام رشته ریخته گری علمی کاربردی

شهریه رشته ریخته گری علمی کاربردی بدون کنکور

شهریه رشته ریخته گری علمی کاربردی بدون کنکور در هر سال ممکن است طبق تعرفه هر ساله درصدی افزایش پیدا کند . شهریه رشته ریخته گری علمی کاربردی بدون کنکور در هر ترم نیز متغییر است ، چرا که شهریه رشته ریخته گری علمی کاربردی بدون کنکور ممکن است با توجه به واحد های اخذ شده در هر ترم بیشتر یا کمتر باشد . به طور کلی شهریه رشته ریخته گری علمی کاربردی بدون کنکور یا هر رشته دیگری یک مقدار ثابت و یک‌ مقدار متغییر دارد . که با توجه به واحد های عمومی ، اختصاصی ، یا تئوری و عملی تعیین می شود .

بیشتر بخوانید: لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی یزد


رشته ریخته گری در دانشگاه جامع علمی کاربردی بدون کنکور

رشته ریخته گری در دانشگاه جامع علمی کاربردی بدون کنکور توانسته نقشی اساسی در زمینه تعلیم و تربیت نیروی متخصص در راستای صنعت و خود کفایی کشور داشته باشد . رشته ریخته گری دانشگاه جامع علمی کاربردی بدون کنکور در گرایش های مختلف خود با هدف آموزش نیروی فنی در عرصه شناخت مواد و آلیاژ های مختلف ، مهارت در ذوب مواد و مدل سازی و قالب دهی مواد صنعتی ارائه می شود . دانشجویان رشته ریخته گری در دانشگاه جامع علمی کاربردی بدون کنکور در آینده می توانند در کارخانه های ماشین سازی ، کارخانه های تولید کننده در انواع قطعات صنعتی و . . مشغول به کار شوند ‌. با توجه به پیشرفت هر روزه و نیاز بیشتر صنعت با افراد متخصص ، رشته ریخته گری در دانشگاه جامع علمی کاربردی بدون کنکور ممکن است انتخابی مناسب و پر بازده برای شما باشد .


بیشتر بخوانید: ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور


مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره در زمینه معرفی و ثبت نام رشته ریخته گری علمی کاربردی بدون کنکور با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی ایام تعطیل.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

روش پذیرش دانشجو در رشته ریخته گری علمی کاربردی بدون کنکور کاردانی

پذیرش دانشجو در هر یک از کدرشته محلهای تحصیلی براساس معدل کل مندرج در گواهینامه معتبر دیپلم، نوع دیپلم (مرتبط یا غیرمرتبط) و سهمیه آزاد، شاغل، رزمندگان و ایثارگران، خانواده شهدا، ورزشکاران و بومی بودن و با توجه به شرایط عمومی به تشخیص مراجع ذیصلاح صورت میگیرد. داوطلبان شاغل میتوانند علاوه بر کدرشته محلهای دارای ظرفیت پذیرش (صرفاً شاغل) از کدرشته محلهایی که پذیرش (آزاد) دارند نیز انتخاب رشته نمایند. پذیرش دانشجو در دانشگاه جامع علمی کاربردی به روش متمرکز و با توجه به امتیاز کل داوطلبان، اولویتهای انتخابی آنها و ظرفیتهای اختصاص داده شده به هر سهمیه انجام می شود.


بیشتر بخوانید: ثبت نام و پذیرش بدون کنکور دانشگاه جامع علمی کاربردی


روش پذیرش دانشجو در رشته ریخته گری علمی کاربردی بدون کنکور کارشناسی

پذیرش دانشجو در این دانشگاه به صورت متمرکز و در هر یک از کدرشته محلهای تحصیلی براساس معدل کل مندرج در گواهینامه داوطلب، نوع مدرک (مرتبط یا
غیرمرتبط)، سهمیه های آزاد، شاغل، رزمندگان و ایثارگران، ورزشکاران، بومی بودن و با توجه به شرایط عمومی به تشخیص مراجع ذیصلاح صورت میگیرد. داوطلبان سهمیه آزاد که مدرک کاردانی آنان مرتبط با رشته های تحصیلی انتخابی باشد در اولویت پذیرش آن رشته قرار میگیرند.

در ضمن ظرفیت باقیمانده در هر کدرشته محل، با اولویت یکسان به داوطلبان سهمیه آزاد با مدارک کاردانی غیرمرتبط اختصاص می یابد. لذا پیشنهاد میشود داوطلبان نسبت به انتخاب کدرشته محلهای مرتبط با رشته تحصیلی مقطع قبلی خود اقدام نمایند. داوطلبان سهمیه شاغل صرفا در یک زیرگروه آموزشی در رشته مرتبط با شغل آنان پذیرش خواهند شد.

برای ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی با ما تماس بگیرید

 • آدرس دانشگاه علمی کاربردی تهران
 • رشته های دانشگاه علمی کاربردی تهران
 • دانشگاه علمی کاربردی هم آوا
 • سامانه هم آوا دانشگاه علمی کاربردی
 • لیست رشته های دانشگاه علمی کاربردی کرج
 • زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی
 • دفترچه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی
 • دفترچه علمی کاربردی
 • دفترچه دانشگاه علمی کاربردی
 • دانلود دفترچه علمی کاربردی
 • ثبت نام دانشگاه جامع علمی کاربردی
 • لیست رشته های پزشکی دانشگاه علمی کاربردی
 • ارشد بدون کنکور علمی کاربردی
 • زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی
 • رشته های پیراپزشکی علمی کاربردی
 • لیست رشته های دانشگاه علمی کاربردی اصفهان
 • لیست رشته های بدون کنکور مشهد
 • رشته حقوق علمی کاربردی

بیشتر بخوانید: لیست رشته های کاردانی دانشگاه علمی کاربردی


مدارک لازم برای ثبت نام رشته ریخته گری علمی کاربردی بدون کنکور کاردانی

 • گواهینامه پایان تحصیلات متوسطه و یا مدرک معتبر دیپلم.
 • گواهی معدل دار برای افرادی که گواهینامه پایان تحصیلات دوره متوسطه آنها فاقد معدل میباشد.
 • فرم تایید معدل برای دانش آموختگانی که تا کنون گواهینامه پایان تحصیلات برای آنان صادر نشده است (کاربرگ شماره ۱۰۲).
 • فرم تکمیل شده استفاده از سهمیه شاغل برای داوطلبانی که شاغل بوده و از سهمیه شاغل در رشته متناسب استفاده مینمایند (کاربرگ شماره ۱۰۱).
 • آخرین فیش حقوقی برای متقاضیان استفاده از سهمیه شاغل.

بیشتر بخوانید: رشته حسابداری دانشگاه علمی کاربردی


مدارک لازم برای ثبت نام رشته ریخته گری علمی کاربردی بدون کنکور کارشناسی

 • مدرک کاردانی (اعم از پیوسته/ناپیوسته) دانشگاهها و موسسه های آموزش عالی مورد تایید شورای عالی انقلاب فرهنگی، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و وزارت آموزش و پرورش.
 • فرم تایید معدل برای دانش آموختگانی که تاکنون گواهینامه پایان تحصیلات برای آنان صادر نشده است (کاربرگ شماره ۱۰۳).
 • فرم تکمیل شده استفاده از سهمیه شاغل برای داوطلبانی که شاغل بوده و از سهمیه شاغل در رشته متناسب استفاده مینمایند (کاربرگ شماره ۱۰۱).
 • آخرین فیش حقوقی برای متقاضیان استفاده از سهمیه شاغل.

بیشتر بخوانید: ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور


راهنمای انتخاب رشته ریخته گری علمی کاربردی بدون کنکور

هر داوطلب براساس میزان علاقمندی خود به رشته های علمی کاربردی بدون کنکور و با توجه به شرایط اختصاصی هر یک از مراکز آموزشی و رشته های تحصیلی منحصرا میتواند در یکی از چهار گروه آموزشی اصلی شامل:

 • صنعت
 • کشاورزی
 • مدیریت و خدمات اجتماعی
 • فرهنگ و هنر

برابر ضوابط شرکت نماید. در جدول شماره (۶) دفترچه ثبت نام، تعریف شاغل و شرایط اختصاصی، کد اشتغال و امکانات رفاهی مراکز آموزشی درج شده است. همچنین مندرجات جداول شماره (۷ الی ۱۰ ) دفترچه ثبت نام، معرف کدرشته محل و عنوان رشته، ظرفیت پذیرش اعم از آزاد و شاغل، کد اشتغال و نیز جنسیت پذیرش هر یک از کدرشته محلهای گروه های آموزشی چهارگانه براساس استان، شهر و مرکز آموزشی میباشد.

داوطلب دارای وضعیت پذیرش آزاد در مقطع کاردانی مجاز به انتخاب حداکثر ۳۰ کدرشته محل و در مقطع کارشناسی حداکثر ۲۰ کدرشته محل از بین لیست رشته های علمی کاربردی موجود، صرفاً در یک گروه آموزشی مطابق جدول شماره (۳) دفترچه ثبت نام میباشد.

داوطلب دارای وضعیت پذیرش شاغل در مقطع کاردانی مجاز به انتخاب حداکثر ۳۰ کدرشته محل و در مقطع کارشناسی حداکثر ۲۰ کدرشته محل از بین رشته های تحصیلی موجود، صرفاً در یک گروه آموزشی مطابق جدول شماره (۳) دفترچه ثبت نام میباشد.


بیشتر بخوانید: زمان ثبت نام دانشگاه جامع علمی کاربردی


سوالات متداول

آیا دانشگاه علمی کاربردی برای کارشناسی ارشد رشته ریخته گری دانشجو می پذیرد؟

در حال حاضر خیر

آیا تغییر رشته، مرخصی تحصیلی، انتقال و میهمان شدن برای رشته ریخته گری علمی کاربردی امکان پذیر است؟

از نیمسال تحصیلی دوم به بعد براساس مجموعه قوانین و مقررات آموزشی دانشگاه جامع علمی کاربردی قابل بررسی میباشد.

آیا تحصیل در رشته ریخته گری دانشگاه علمی کاربردی به صورت همزمان با خدمت سربازی امکان پذیر است؟

خیر

معرفی و ثبت نام رشته ریخته گری علمی کاربردی بدون کنکور

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره 9099072068 تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه معرفی و ثبت نام رشته ریخته گری علمی کاربردی بدون کنکور

از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت

در سراسر کشور با 9099072068 تماس بگیرید

همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 

حتی ایام تعطیل

به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

جمعه

1399/12/8

شنبه

1399/12/9

یکشنبه

1399/12/10

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید