معرفی و ثبت نام رشته مترجمی زبان انگلیسی علمی کاربردی بدون کنکور

رشته مترجمی زبان انگلیسی علمی کاربردی بدون کنکور

رشته مترجمی زبان انگلیسی علمی کاربردی بدون کنکور یکی از رشته های بدون کنکوری است که می توانید در این دانشگاه آموزش ببینید . رشته مترجمی زبان انگلیسی علمی کاربردی بدون کنکور ارائه می شود تا افرادی را تعلیم دهد که بتوانند هر متن و یا مکالمه شنیداری را از زبان انگلیسی به فارسی و یا بالعکس ترجمه کنند . رشته مترجمی زبان انگلیسی علمی کاربردی بدون کنکور در مقطع کاردانی شامل گرایش های مترجمی آثار دیداری و شنیداری و مترجمی آثار مکتوب و متون رسمی می باشد ، و نیز گرایش های رشته مترجمی زبان انگلیسی علمی کاربردی بدون کنکور در مقطع کارشناسی مترجمی اخبار انگلیسی و مترجمی همزمان انگلیسی را شامل می شود .


بیشتر بخوانید: رشته های غیر حضوری دانشگاه علمی کاربردی


ثبت نام رشته مترجمی زبان انگلیسی علمی کاربردی بدون کنکور

ثبت نام رشته مترجمی زبان انگلیسی علمی کاربردی بدون کنکور گزینه مناسبی است برای افرادی که تمایل به یاد گیری زبان با دامنه گسترده تر و سطح حرفه ای دارند . در دنیای امروزی که با داد و ستد همه جانبه و مبادله اطلاعات بین تمامی کشورها همراه است بدیهی است نیاز به فراگیری زبان سایر کشورها و توانایی برقراری ارتباط بین ملیت های مختلف از اهمیت ویژه ای برخوردار است لذا ثبت نام رشته مترجمی زبان انگلیسی علمی کاربردی بدون کنکور می تواند کارساز باشد . برای یک تحصیل موفق و آینده کاری خوب کافی است با مشاوره تحصیلی یک گرایش مناسب را انتخاب کنید و مرکز مشاوره تحصیلی آویژه میتواند در این میان به شما کمک کند .‌

بیشتر بخوانید: ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور


شرایط ثبت نام رشته مترجمی زبان انگلیسی علمی کاربردی بدون کنکور

شرایط ثبت نام رشته مترجمی زبان انگلیسی علمی کاربردی بدون کنکور بدون کنکور همانطور که از عنوانش پیدا است بدون آزمون و تنها بر حسب سوابق تحصیلی متقاضی انجام می شود . یعنی تمامی افراد دارای مدرک دیپلم و معدل کافی مشمول ثبت نام در دانشگاه جامع علمی کاربردی و رشته های متنوع آن هستند . از دیگر شرایط ثبت نام رشته مترجمی زبان انگلیسی علمی کاربردی بدون کنکور بدون کنکور داشتن شرایط عمومی و خصوصی تحصیل می باشد .


بیشتر بخوانید: شرایط پذیرش بدون کنکور دانشگاه جامع علمی کاربردی


ثبت نام رشته مترجمی زبان انگلیسی علمی کاربردی

شهریه رشته مترجمی زبان انگلیسی علمی کاربردی بدون کنکور

شهریه رشته مترجمی زبان انگلیسی علمی کاربردی بدون کنکور با توجه به تئوری بودن دروس و نداشتن واحدهای عملی مانند رشته های فنی و تولیدی ممکن است نسبت به بعضی از رشته ها ارزانتر باشد . اما کتب درسی این رشته معمولا کتاب های گرانی هستند ، از آنجایی که شهریه هر رشته ای سالانه و ترمی متغییر است نمیتوان گفت شهریه رشته مترجمی زبان انگلیسی علمی کاربردی بدون کنکور به طور دقیق چقدر می باشد . بهتر است جهت اطلاع دقیق و کامل در مورد رشته مترجمی زبان انگلیسی با مرکز مشاوره تحصیلی آویژه تماس بر قرار کنید .


بیشتر بخوانید: ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی مترو تهران


رشته مترجمی زبان انگلیسی در دانشگاه جامع علمی کاربردی بدون کنکور

رشته مترجمی زبان‌ انگلیسی در دانشگاه جامع علمی کاربردی بدون کنکور طالب دانشجویانی با پایه قوی در دروس حفظ کردنی است . دانشجویانی که بتوانند دامنه گسترده ای از لغات و قواعد را در سطح خصوصی و همه جانبه به خاطر بسپارند ، یک مترجم زبان باید بتواند هر متن تصویری و شنوایی را در هر زمینه ای به راحتی و با دقت کامل ترجمه کند . طوری که مخاطب وی به درستی محتوا را دریافت کند و بفهمد .

فارغ التحصیلان این رشته می توانند در زمینه های خبرگذاری های بین المللی چه در امور صنعتی ، تجاری ، بازرگانی ، امور فرهنگی و توریستی ، مترجمی اخبار ورزشی ، فعالیت در شبکه های اطلاع رسانی و مطبوعات ، رسانه های مختلف ارتباطی ، فعالیت در دارالترجمه های دولتی و غیر دولتی ، فعالیت در مراکز آموزشی زبان ، مترجمی مقالات ، پایان نامه ها ، اسناد و مدارک رسمی کشور و ده ها زمینه مختلف دیگر مشغول به کار شوند . رشته مترجمی زبان انگلیسی در دانشگاه جامع علمی کاربردی بدون کنکور از زمانی که آموزش زبان در مدارس مورد اهمیت قرار گرفت و چون زبان انگلیسی به عنوان زبان رسمی و بین المللی در صدر زبان های خارجی قرار دارد لذا ورود به این رشته بدون آزمون و انتخاب رشته کنکور بسیار مورد توجه متقاضیان قرار دارد .


بیشتر بخوانید: ثبت نام دانشگاه جامع علمی کاربردی بدون کنکور


مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

روش پذیرش دانشجو در رشته مترجمی زبان انگلیسی علمی کاربردی بدون کنکور کاردانی

پذیرش دانشجو در هر یک از کدرشته محلهای تحصیلی براساس معدل کل مندرج در گواهینامه معتبر دیپلم، نوع دیپلم (مرتبط یا غیرمرتبط) و سهمیه آزاد، شاغل، رزمندگان و ایثارگران، خانواده شهدا، ورزشکاران و بومی بودن و با توجه به شرایط عمومی به تشخیص مراجع ذیصلاح صورت میگیرد. داوطلبان شاغل میتوانند علاوه بر کدرشته محلهای دارای ظرفیت پذیرش (صرفاً شاغل) از کدرشته محلهایی که پذیرش (آزاد) دارند نیز انتخاب رشته نمایند. پذیرش دانشجو در دانشگاه جامع علمی کاربردی به روش متمرکز و با توجه به امتیاز کل داوطلبان، اولویتهای انتخابی آنها و ظرفیتهای اختصاص داده شده به هر سهمیه انجام می شود.


بیشتر بخوانید: لیست رشته های کاردانی دانشگاه علمی کاربردی


روش پذیرش دانشجو در رشته مترجمی زبان انگلیسی علمی کاربردی بدون کنکور کارشناسی

پذیرش دانشجو در این دانشگاه به صورت متمرکز و در هر یک از کدرشته محلهای تحصیلی براساس معدل کل مندرج در گواهینامه داوطلب، نوع مدرک (مرتبط یا
غیرمرتبط)، سهمیه های آزاد، شاغل، رزمندگان و ایثارگران، ورزشکاران، بومی بودن و با توجه به شرایط عمومی به تشخیص مراجع ذیصلاح صورت میگیرد. داوطلبان سهمیه آزاد که مدرک کاردانی آنان مرتبط با رشته های تحصیلی انتخابی باشد در اولویت پذیرش آن رشته قرار میگیرند.

در ضمن ظرفیت باقیمانده در هر کدرشته محل، با اولویت یکسان به داوطلبان سهمیه آزاد با مدارک کاردانی غیرمرتبط اختصاص می یابد. لذا پیشنهاد میشود داوطلبان نسبت به انتخاب کدرشته محلهای مرتبط با رشته تحصیلی مقطع قبلی خود اقدام نمایند. داوطلبان سهمیه شاغل صرفا در یک زیرگروه آموزشی در رشته مرتبط با شغل آنان پذیرش خواهند شد.

برای ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی با ما تماس بگیرید

 • آدرس دانشگاه علمی کاربردی تهران
 • رشته های دانشگاه علمی کاربردی تهران
 • دانشگاه علمی کاربردی هم آوا
 • سامانه هم آوا دانشگاه علمی کاربردی
 • لیست رشته های دانشگاه علمی کاربردی کرج
 • زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی
 • دفترچه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی
 • دفترچه علمی کاربردی
 • دفترچه دانشگاه علمی کاربردی
 • دانلود دفترچه علمی کاربردی
 • ثبت نام دانشگاه جامع علمی کاربردی
 • لیست رشته های پزشکی دانشگاه علمی کاربردی
 • ارشد بدون کنکور علمی کاربردی
 • زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی
 • رشته های پیراپزشکی علمی کاربردی
 • لیست رشته های دانشگاه علمی کاربردی اصفهان
 • لیست رشته های بدون کنکور مشهد
 • رشته حقوق علمی کاربردی

بیشتر بخوانید: لیست رشته های دانشگاه جامع علمی کاربردی


مدارک لازم برای ثبت نام رشته مترجمی زبان انگلیسی علمی کاربردی بدون کنکور کاردانی

 • گواهینامه پایان تحصیلات متوسطه و یا مدرک معتبر دیپلم.
 • گواهی معدل دار برای افرادی که گواهینامه پایان تحصیلات دوره متوسطه آنها فاقد معدل میباشد.
 • فرم تایید معدل برای دانش آموختگانی که تا کنون گواهینامه پایان تحصیلات برای آنان صادر نشده است (کاربرگ شماره ۱۰۲).
 • فرم تکمیل شده استفاده از سهمیه شاغل برای داوطلبانی که شاغل بوده و از سهمیه شاغل در رشته متناسب استفاده مینمایند (کاربرگ شماره ۱۰۱).
 • آخرین فیش حقوقی برای متقاضیان استفاده از سهمیه شاغل.

بیشتر بخوانید: ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی تهران


مدارک لازم برای ثبت نام رشته مترجمی زبان انگلیسی علمی کاربردی بدون کنکور کارشناسی

 • مدرک کاردانی (اعم از پیوسته/ناپیوسته) دانشگاهها و موسسه های آموزش عالی مورد تایید شورای عالی انقلاب فرهنگی، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و وزارت آموزش و پرورش.
 • فرم تایید معدل برای دانش آموختگانی که تاکنون گواهینامه پایان تحصیلات برای آنان صادر نشده است (کاربرگ شماره ۱۰۳).
 • فرم تکمیل شده استفاده از سهمیه شاغل برای داوطلبانی که شاغل بوده و از سهمیه شاغل در رشته متناسب استفاده مینمایند (کاربرگ شماره ۱۰۱).
 • آخرین فیش حقوقی برای متقاضیان استفاده از سهمیه شاغل.

بیشتر بخوانید: ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی ایران خودرو


راهنمای انتخاب رشته مترجمی زبان انگلیسی علمی کاربردی بدون کنکور

هر داوطلب براساس میزان علاقمندی خود به رشته های علمی کاربردی بدون کنکور و با توجه به شرایط اختصاصی هر یک از مراکز آموزشی و رشته های تحصیلی منحصرا میتواند در یکی از چهار گروه آموزشی اصلی شامل:

 • صنعت
 • کشاورزی
 • مدیریت و خدمات اجتماعی
 • فرهنگ و هنر

برابر ضوابط شرکت نماید. در جدول شماره (۶) دفترچه ثبت نام، تعریف شاغل و شرایط اختصاصی، کد اشتغال و امکانات رفاهی مراکز آموزشی درج شده است. همچنین مندرجات جداول شماره (۷ الی ۱۰ ) دفترچه ثبت نام، معرف کدرشته محل و عنوان رشته، ظرفیت پذیرش اعم از آزاد و شاغل، کد اشتغال و نیز جنسیت پذیرش هر یک از کدرشته محلهای گروه های آموزشی چهارگانه براساس استان، شهر و مرکز آموزشی میباشد.

داوطلب دارای وضعیت پذیرش آزاد در مقطع کاردانی مجاز به انتخاب حداکثر ۳۰ کدرشته محل و در مقطع کارشناسی حداکثر ۲۰ کدرشته محل از بین لیست رشته های علمی کاربردی موجود، صرفاً در یک گروه آموزشی مطابق جدول شماره (۳) دفترچه ثبت نام میباشد.

داوطلب دارای وضعیت پذیرش شاغل در مقطع کاردانی مجاز به انتخاب حداکثر ۳۰ کدرشته محل و در مقطع کارشناسی حداکثر ۲۰ کدرشته محل از بین رشته های تحصیلی موجود، صرفاً در یک گروه آموزشی مطابق جدول شماره (۳) دفترچه ثبت نام میباشد.


بیشتر بخوانید: ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی شیراز


سوالات متداول

آیا دانشگاه علمی کاربردی برای کارشناسی ارشد رشته مترجمی زبان انگلیسی دانشجو می پذیرد؟

در حال حاضر خیر

آیا تغيير رشته، مرخصي تحصيلي، انتقال و ميهمان شدن برای رشته مترجمی زبان انگلیسی علمی کاربردی امکان پذیر است؟

از نيمسال تحصيلي دوم به بعد براساس مجموعه قوانين و مقررات آموزشي دانشگاه جامع علمي كاربردي قابل بررسي ميباشد.

آیا تحصیل در رشته مترجمی زبان انگلیسی دانشگاه علمی کاربردی به صورت همزمان با خدمت سربازی امکان پذیر است؟

خیر

لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

معرفی و ثبت نام رشته مترجمی زبان انگلیسی علمی کاربردی بدون کنکور

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات
- 18 نظر:
 1. باسلام.دختر من دو ترم رو در قزوین خونده.حالا ما قصد داریم به تهران نقل مکان کنیم.دخترم میتونه انتقالی بگیره.دانشگاه پذیرش میکنن🙏

 2. سلام با مدرک علمی کاربردی زبان میشه مجوز آموزشگاه زبان گرفت یا اعتبار نداره؟

 3. سلام با معدل کل ۱۳/۵۱ صدم رشته علوم انسانی میتونم رشته مترجمی زبان انگلیسی دانشگاه علمی کاربردی قبول شوم؟

 4. سلام دانشگاه علمی کاربردی رشته مترجمی زبان پیوسته از دیپلم تا لیسانس چند سال طول می کشه؟

 5. سلام ،در داتشگاه علمی کاربردی رشته مترجمی زبان انگلیسی کارشناسی پیوسته، از دیپلم تا لیسانس چند سال طول می کشه؟

 6. سلام، برای رشته مترجمی زبان علمی کاربردی جمع شهریه ثابت و متغیر چقدر هست؟

  1. سلام دانشگاه علمی کاربردی نسبت به دانشگاه های دیگر شهریه پایین تری دارد مجموع یک میلیون تایک ونیم میلیون

 7. با عرض سلام و خسته نباشید من کارشناسی طراحی فرش از دانشگاه دولتی شهرکرد دارم میخوام مترجمی زبان بخونم رشتم دبیرستان ریاضی فیزیک بوده با معدل تقریبا ۱۷ آیا برای ثبتنام رشته خوبی انتخاب کردم چون میخوام تا مقاطع بالاترم برم اگه بشه و ساکن مشهد هستم یک دختر چهار ساله دارم ایا به مشکلی برخورد نمیکنم لطفا شهریه کل سال رو بگید مم نون

  1. سلام بله میتوانید اقدام کنید با توجه به نوع دانشگاه شهریه مشخص میشود

 8. سلام برای رشته ی مترجمی زبان انگلیسی باید معدل چه قدر باشد

 9. سلام حسته نباشید ببخشید میخواستم بپرسم
  دانشگاه علمی کاربردی ابادان رشته مترجمی زبان رو داره؟ و در چه مقطعی داره؟ کارشناسی پیوسته یا ناپیوسته؟ و اگر فرض رو بر این بگیریم شخصی حد اکثر واحد ها رو بگیره شهریه ثابت و متغیرش سر جمع برای هر ترم چقدر میشه

  1. سلام دوست عزیز
   برای بررسی دقیق رشته ها تا دفترچه جدید صبور باشید

 10. سلام ممنون از مطالب سایتتون.
  . معدل کتبی سال دوازدهم من در رشته ی تجربی11 شد. حالا میخواستم بدونم میشه با این معدلی ک من دارم در یکی از رشته های زبان با سوابق تحصیلی وارد دانشگاه دولتی بشم؟
  خواهش میکنم جوابمو زود بدین:/

  1. سلام
   پذیرش در رشته های بدون کنکور علاوه بر معدل دوره تحصیل به وضعیت و سوابق دیگر متقاضیان، ظرفیت پذیرش هر رشته و… بستگی دارد.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

پنجشنبه

1403/5/4

جمعه

1403/5/5

شنبه

1403/5/6

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید