معرفی و ثبت نام رشته مخابرات علمی کاربردی بدون کنکور

رشته مخابرات علمی کاربردی بدون کنکور

رشته مخابرات علمی کاربردی بدون کنکور یکی از گرایش های مهندسی برق می باشد . هدف از رشته مخابرات علمی کاربردی بدون کنکور و یا هر دانشگاه دیگری تعلیم افراد متخصص در زمینه انتقال و یا دریافت اطلاعات ، داده ها و امواج از نقطه ای به نقطه دیگر است ، رشته مخابرات علمی کاربردی بدون کنکور شامل دو گرایش میدان و سیستم می باشد . ظرفیت رشته مخابرات علمی کاربردی بدون کنکور چیزی حدود ۱۲۰۰ نفر می باشد . و این تعداد صرفا طبق سوابق تحصیلی و بدون کنکور ثبت نام می شوند . رشته مخابرات علمی کاربردی بدون کنکور نیازمند تسلط در دروس ریاضی و فیزیک می باشد . رشته مخابرات علمی کاربردی بدون کنکور می تواند رشته ای تاپ برای علاقه مندان به دنیای مدرن و عصر ارتباطات در دنیای اینترنتی امروزه باشد .


بیشتر بخوانید: پیگیری ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور


ثبت نام رشته مخابرات علمی کاربردی بدون کنکور

ثبت نام رشته مخابرات علمی کاربردی بدون کنکور مانند دیگر رشته ها ، بدون کنکور و بر اساس سوابق تحصیلی می باشد . برای ثبت نام رشته مخابرات علمی کاربردی بدون کنکور باید پیش از تکمیل ظرفیت و یا به پایان رسیدن مهلت انتخاب رشته اقدام نمایید ، ثبت نام رشته مخابرات علمی کاربردی بدون کنکور زمینه کاری گسترده ای در نیروی هوایی ، دریایی و زمینی پیش روی داوطلبان خود قرار داده است . بهتر است پیش از ثبت رشته مخابرات علمی کاربردی بدون کنکور با مر‌کز مشاوره تحصیلی آویژه تماس بگیرید و ضمن آشنایی دقیق با گرایش های مختلف ، بازار کار هر کدام و شرایط هر گرایشی یک انتخاب هوشمندانه و موفقیت آمیز داشته باشید .

بیشتر بخوانید: ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی بدون مدرک پیش دانشگاهی


شرایط ثبت نام رشته مخابرات علمی کاربردی بدون کنکور

شرایط ثبت نام رشته مخابرات دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور چیست ؟ برای ورود به این رشته باید چه شرایطی را داشته باشیم ؟ و یا کدام یک از گرایش های این رشته می تواند بهترین انتخاب برای ما باشد ؟ هر یک از این سوال ها باید توسط یک مشاوره تحصیلی دقیق بررسی شوند . شرایط ثبت نام رشته مخابرات علمی کاربردی بدون کنکور بدون کنکور همانطور که از عنوانش پیدا است بدون آزمون و صرفا با سابقه تحصیلی و معدل مرتبط است . شرایط ثبت نام رشته مخابرات علمی کاربردی بدون کنکور بدون کنکور کارشناشی برای کاردانی های رشته برق گذراندن دروس پایه ، اصلی و اختصاصی پیش نیاز رشته مخابرات می باشد ، شرایط ثبت نام رشته مخابرات علمی کاربردی بدون کنکور بدون کنکور همانند سایر رشته ها به دو بخش عمومی و خصوصی تقسیم می شود .


بیشتر بخوانید: مشاوره تلفنی انتخاب رشته بدون کنکور علمی کاربردی


ثبت نام رشته مخابرات علمی کاربردی

شهریه رشته مخابرات علمی کاربردی بدون کنکور

شهریه رشته مخابرات علمی کاربردی بدون کنکور ممکن است برای هر گرایش و هر ترمی متفاوت باشد . شهریه رشته مخابرات علمی کاربردی بدون کنکور مانند سایر رشته ها ثابت و متغیر است ، برای ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی باید از شهریه آن مطلع باشید . شهریه رشته مخابرات علمی کاربردی بدون کنکور در هر ترم به تعداد واحد های اخذ شده و نوع واحد ها بستگی دارد .


بیشتر بخوانید: رشته آشپزی دانشگاه علمی کاربردی


رشته مخابرات در دانشگاه جامع علمی کاربردی بدون کنکور

رشته مخابرات در دانشگاه جامع علمی کاربردی بدون کنکور در راستای تعلیم و تربیت نیروی متخصص در حیطه سیستم های مخابراتی ، انواع مدار ها و . ‌. می باشد . رشته مخابرات در دانشگاه جامع علمی کاربردی باعث شده افرادی که در انتخاب رشته کنکور سراسری رتبه کافی برای پذیرش در این رشته را ندارند . بتوانند به راحتی در گرایش های مختلف این رشته ادامه تحصیل بدهند . رشته مخابرات در دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور زمینه های کاری بسیاری نظیر صدا و سیما ، ارگان های هوایی ، دریایی و زمینی ، سیستم های مداری و راداری و زمینه های دیگری را برای دانشجویان خود گسترده است . رشته مخابرات در دانشگاه جامع علمی کاربردی بدون کنکور در مقطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته در دو نوبت مهر ماه و بهمن ماه دانشجو جذب می کند ‌ . رشته مخابرات در دانشگاه جامع علمی کاربردی نیازمند داوطلبانی با استعداد در زمینه کارهای سیستمی ، اینترنتی ، مجازی و دانشجویانی با پایه قوی در دروس ریاضی و فیزیک می باشد .


بیشتر بخوانید: رشته حسابداری دانشگاه علمی کاربردی


مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

روش پذیرش دانشجو در رشته مخابرات علمی کاربردی بدون کنکور کاردانی

پذیرش دانشجو در هر یک از کدرشته محلهای تحصیلی براساس معدل کل مندرج در گواهینامه معتبر دیپلم، نوع دیپلم (مرتبط یا غیرمرتبط) و سهمیه آزاد، شاغل، رزمندگان و ایثارگران، خانواده شهدا، ورزشکاران و بومی بودن و با توجه به شرایط عمومی به تشخیص مراجع ذیصلاح صورت میگیرد. داوطلبان شاغل میتوانند علاوه بر کدرشته محلهای دارای ظرفیت پذیرش (صرفاً شاغل) از کدرشته محلهایی که پذیرش (آزاد) دارند نیز انتخاب رشته نمایند. پذیرش دانشجو در دانشگاه جامع علمی کاربردی به روش متمرکز و با توجه به امتیاز کل داوطلبان، اولویتهای انتخابی آنها و ظرفیتهای اختصاص داده شده به هر سهمیه انجام می شود.


بیشتر بخوانید: کارشناسی بدون کنکور علمی کاربردی


روش پذیرش دانشجو در رشته مخابرات علمی کاربردی بدون کنکور کارشناسی

پذیرش دانشجو در این دانشگاه به صورت متمرکز و در هر یک از کدرشته محلهای تحصیلی براساس معدل کل مندرج در گواهینامه داوطلب، نوع مدرک (مرتبط یا
غیرمرتبط)، سهمیه های آزاد، شاغل، رزمندگان و ایثارگران، ورزشکاران، بومی بودن و با توجه به شرایط عمومی به تشخیص مراجع ذیصلاح صورت میگیرد. داوطلبان سهمیه آزاد که مدرک کاردانی آنان مرتبط با رشته های تحصیلی انتخابی باشد در اولویت پذیرش آن رشته قرار میگیرند.

در ضمن ظرفیت باقیمانده در هر کدرشته محل، با اولویت یکسان به داوطلبان سهمیه آزاد با مدارک کاردانی غیرمرتبط اختصاص می یابد. لذا پیشنهاد میشود داوطلبان نسبت به انتخاب کدرشته محلهای مرتبط با رشته تحصیلی مقطع قبلی خود اقدام نمایند. داوطلبان سهمیه شاغل صرفا در یک زیرگروه آموزشی در رشته مرتبط با شغل آنان پذیرش خواهند شد.

برای ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی با ما تماس بگیرید

 • آدرس دانشگاه علمی کاربردی تهران
 • رشته های دانشگاه علمی کاربردی تهران
 • دانشگاه علمی کاربردی هم آوا
 • سامانه هم آوا دانشگاه علمی کاربردی
 • لیست رشته های دانشگاه علمی کاربردی کرج
 • زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی
 • دفترچه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی
 • دفترچه علمی کاربردی
 • دفترچه دانشگاه علمی کاربردی
 • دانلود دفترچه علمی کاربردی
 • ثبت نام دانشگاه جامع علمی کاربردی
 • لیست رشته های پزشکی دانشگاه علمی کاربردی
 • ارشد بدون کنکور علمی کاربردی
 • زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی
 • رشته های پیراپزشکی علمی کاربردی
 • لیست رشته های دانشگاه علمی کاربردی اصفهان
 • لیست رشته های بدون کنکور مشهد
 • رشته حقوق علمی کاربردی

بیشتر بخوانید: ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی مشهد بدون کنکور


مدارک لازم برای ثبت نام رشته مخابرات علمی کاربردی بدون کنکور کاردانی

 • گواهینامه پایان تحصیلات متوسطه و یا مدرک معتبر دیپلم.
 • گواهی معدل دار برای افرادی که گواهینامه پایان تحصیلات دوره متوسطه آنها فاقد معدل میباشد.
 • فرم تایید معدل برای دانش آموختگانی که تا کنون گواهینامه پایان تحصیلات برای آنان صادر نشده است (کاربرگ شماره ۱۰۲).
 • فرم تکمیل شده استفاده از سهمیه شاغل برای داوطلبانی که شاغل بوده و از سهمیه شاغل در رشته متناسب استفاده مینمایند (کاربرگ شماره ۱۰۱).
 • آخرین فیش حقوقی برای متقاضیان استفاده از سهمیه شاغل.

بیشتر بخوانید: کاردانی بدون کنکور علمی کاربردی


مدارک لازم برای ثبت نام رشته مخابرات علمی کاربردی بدون کنکور کارشناسی

 • مدرک کاردانی (اعم از پیوسته/ناپیوسته) دانشگاهها و موسسه های آموزش عالی مورد تایید شورای عالی انقلاب فرهنگی، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و وزارت آموزش و پرورش.
 • فرم تایید معدل برای دانش آموختگانی که تاکنون گواهینامه پایان تحصیلات برای آنان صادر نشده است (کاربرگ شماره ۱۰۳).
 • فرم تکمیل شده استفاده از سهمیه شاغل برای داوطلبانی که شاغل بوده و از سهمیه شاغل در رشته متناسب استفاده مینمایند (کاربرگ شماره ۱۰۱).
 • آخرین فیش حقوقی برای متقاضیان استفاده از سهمیه شاغل.

بیشتر بخوانید: رشته عکاسی دانشگاه علمی کاربردی


راهنمای انتخاب رشته مخابرات علمی کاربردی بدون کنکور

هر داوطلب براساس میزان علاقمندی خود به رشته های علمی کاربردی بدون کنکور و با توجه به شرایط اختصاصی هر یک از مراکز آموزشی و رشته های تحصیلی منحصرا میتواند در یکی از چهار گروه آموزشی اصلی شامل:

 • صنعت
 • کشاورزی
 • مدیریت و خدمات اجتماعی
 • فرهنگ و هنر

برابر ضوابط شرکت نماید. در جدول شماره (۶) دفترچه ثبت نام، تعریف شاغل و شرایط اختصاصی، کد اشتغال و امکانات رفاهی مراکز آموزشی درج شده است. همچنین مندرجات جداول شماره (۷ الی ۱۰ ) دفترچه ثبت نام، معرف کدرشته محل و عنوان رشته، ظرفیت پذیرش اعم از آزاد و شاغل، کد اشتغال و نیز جنسیت پذیرش هر یک از کدرشته محلهای گروه های آموزشی چهارگانه براساس استان، شهر و مرکز آموزشی میباشد.

داوطلب دارای وضعیت پذیرش آزاد در مقطع کاردانی مجاز به انتخاب حداکثر ۳۰ کدرشته محل و در مقطع کارشناسی حداکثر ۲۰ کدرشته محل از بین لیست رشته های علمی کاربردی موجود، صرفاً در یک گروه آموزشی مطابق جدول شماره (۳) دفترچه ثبت نام میباشد.

داوطلب دارای وضعیت پذیرش شاغل در مقطع کاردانی مجاز به انتخاب حداکثر ۳۰ کدرشته محل و در مقطع کارشناسی حداکثر ۲۰ کدرشته محل از بین رشته های تحصیلی موجود، صرفاً در یک گروه آموزشی مطابق جدول شماره (۳) دفترچه ثبت نام میباشد.


بیشتر بخوانید: شرایط ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور


سوالات متداول

آیا دانشگاه علمی کاربردی برای کارشناسی ارشد رشته مخابرات دانشجو می پذیرد؟

در حال حاضر خیر

آیا تغيير رشته، مرخصي تحصيلي، انتقال و ميهمان شدن برای رشته مخابرات علمی کاربردی امکان پذیر است؟

از نيمسال تحصيلي دوم به بعد براساس مجموعه قوانين و مقررات آموزشي دانشگاه جامع علمي كاربردي قابل بررسي ميباشد.

آیا تحصیل در رشته مخابرات دانشگاه علمی کاربردی به صورت همزمان با خدمت سربازی امکان پذیر است؟

خیر

لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

معرفی و ثبت نام رشته مخابرات علمی کاربردی بدون کنکور

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

جمعه

1403/5/5

شنبه

1403/5/6

یکشنبه

1403/5/7

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید