معرفی و ثبت نام رشته مدیریت کسب و کار علمی کاربردی بدون کنکور

رشته مدیریت کسب و کار علمی کاربردی بدون کنکور

رشته مدیریت کسب و کار علمی کاربردی بدون کنکور از رشته های گروه مدیریت و خدمات اجتماعی میباشد . ضرورت وجود رشته مدیریت کسب و کار علمی کاربردی بدون کنکور چیست ؟ به طور قطع بخش بازار مهمترین قسمت اقتصاد میباشد و هر صنعت ، تولیدی و خدماتی به نوعی به بازار ختم میشود . رشته مدیریت کسب و کار علمی کاربردی بدون کنکور بر آن است که افرادی را تربیت کند تا با آگاهی از تئوری های کسب و کار و علم از چگونگی مدیریت بازار بتوانند در نابسامانی های بازار های اقتصادی در صنف های مختلف روند کسب و کار و تولید و فروش را کنترل و مدیریت کنند .

چرا که اگر در هر صنفی اگر از بحران ها و چالش های موجود آگاهی وجود نداشته باشد و نتوان وضعیت را طبق شرایط اقتصادی و نوسانات بازار کنترل کرد امکان ورشکستگی آن نصف یا بنگاه اقتصادی وجود دارد . رشته مدیریت کسب و کار علمی کاربردی بدون کنکور دارای گرایش های مختلفی مانند گرایش مالی ، استراتژی ، فناوری ، سازمان های پروژه محور ، خدمات ، کارآفرینی ، رفتار سازمانی و منابع انسانی و . . . میباشد . برای اطلاع از محتوای کامل رشته مدیریت کسب و کار علمی کاربردی بدون کنکور و بازار کار و سایر موارد مربوط میتوانید با مرکز مشاوره تحصیلی آویژه تماس برقرار کنید .


بیشتر بخوانید: ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی مشهد بدون کنکور


ثبت نام رشته مدیریت کسب و کار علمی کاربردی بدون کنکور

ثبت نام رشته مدیریت کسب و کار علمی کاربردی بدون کنکور این بینش و مهارت را به دانشجو میدهد که حتی در شرایط بد اقتصادی و نابسامانی های بازار و در صورت فعالیت نکردن در بخش های دولتی فرد بتواند با ایدههای کارآفرینی و با شناخت بازار و بورس از فرصت ها و پتانسیل های موجود که برای افراد عادی قابل کشف نیستند استفاده کند و بیزنس خود را شکل دهد . ثبت نام رشته مدیریت کسب و کار علمی کاربردی بدون کنکور در دو مقطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته و در دو نیم سال مهر و بهمن و از طریق سایت سازمان سنجش صورت میگیرد . پیش از ثبت نام رشته مدیریت کسب و کار علمی کاربردی بدون کنکور بهتر است از طریق مشاوره تحصیلی از تمام جنبه های این رشته آگاه شوید .


بیشتر بخوانید: ورود به دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور


شرایط ثبت نام رشته مدیریت کسب و کار علمی کاربردی بدون کنکور

شرایط ثبت نام رشته مدیریت کسب و کار علمی کاربردی بدون کنکور بدون کنکور طبق قوانین کلی این مرکز آموزشی برای عموم یکسان میباشد و بسیار مقدور تر از پذیرش در سایر مراکز آموزشی میباشد . داشتن حداقل مدرک دیپلم و معدل ده در کارنامه دیپلم و دارا بودن شرایط خصوصی و عمومی تحصیل از شرایط ثبت نام رشته مدیریت کسب و کار علمی کاربردی بدون کنکور بدون کنکور میباشد .


بیشتر بخوانید: کاردانی بدون کنکور علمی کاربردی


ثبت نام رشته مدیریت کسب و کار علمی کاربردی

شهریه رشته مدیریت کسب و کار علمی کاربردی بدون کنکور

شهریه رشته مدیریت کسب و کار علمی کاربردی بدون کنکور نیز همانند سایر رشته ها شامل شهریه ثابت با میانگین 480 هزار تومان و شهریه متغیر میباشد . که شهریه متغییر وابسته به واحد های نظری و عملی میباشد که با توجه به کمتر بودن واحد های عملی این رشته به نظر میرسد که شهریه رشته مدیریت کسب و کار علمی کاربردی بدون کنکور مقرون به صرفه تر از برخی رشته های دیگر باشد .


بیشتر بخوانید: رشته حسابداری دانشگاه علمی کاربردی


رشته مدیریت کسب و کار در دانشگاه جامع علمی کاربردی بدون کنکور

رشته مدیریت کسب و کار در دانشگاه جامع علمی کاربردی بدون کنکور یک فرصت مناسب برای افرادی است که به شغل های مرتبط با بازار ، خرید و فروش و کارآفرینی مشغول هستند میباشد تا با علم از تئوری های کسب و کار با ریسک کمتری عمل کنند . رشته مدیریت کسب و کار در دانشگاه جامع علمی کاربردی بدون کنکور امکان اشتغال به عنوان مدیر فروش ، مدیر بازار یابی ، کارشناس تحقیقات بازار ، مدیر خرید و تدارکات ، کاردان کسب و کار در بخش های مختلف بازرگانی ، بازار یابی ، منابع انسانی . . . متصدی ارتباط با مشتریان در انواع واحد های کسب و کار و . . . را برای فارغ التحصیلان این رشته که در انتخاب رشته کنکور موفق به پذیرش نشده اند را به وجود می آورد تا با ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی فرصت دانش اندوزی را داشته باشند .


بیشتر بخوانید: شرایط پذیرش بدون کنکور دانشگاه جامع علمی کاربردی


مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

روش پذیرش دانشجو در رشته مدیریت کسب و کار علمی کاربردی بدون کنکور کاردانی

پذیرش دانشجو در هر یک از کدرشته محلهای تحصیلی براساس معدل کل مندرج در گواهینامه معتبر دیپلم، نوع دیپلم (مرتبط یا غیرمرتبط) و سهمیه آزاد، شاغل، رزمندگان و ایثارگران، خانواده شهدا، ورزشکاران و بومی بودن و با توجه به شرایط عمومی به تشخیص مراجع ذیصلاح صورت میگیرد. داوطلبان شاغل میتوانند علاوه بر کدرشته محلهای دارای ظرفیت پذیرش (صرفاً شاغل) از کدرشته محلهایی که پذیرش (آزاد) دارند نیز انتخاب رشته نمایند. پذیرش دانشجو در دانشگاه جامع علمی کاربردی به روش متمرکز و با توجه به امتیاز کل داوطلبان، اولویتهای انتخابی آنها و ظرفیتهای اختصاص داده شده به هر سهمیه انجام می شود.


بیشتر بخوانید: لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی


روش پذیرش دانشجو در رشته مدیریت کسب و کار علمی کاربردی بدون کنکور کارشناسی

پذیرش دانشجو در این دانشگاه به صورت متمرکز و در هر یک از کدرشته محلهای تحصیلی براساس معدل کل مندرج در گواهینامه داوطلب، نوع مدرک (مرتبط یا
غیرمرتبط)، سهمیه های آزاد، شاغل، رزمندگان و ایثارگران، ورزشکاران، بومی بودن و با توجه به شرایط عمومی به تشخیص مراجع ذیصلاح صورت میگیرد. داوطلبان سهمیه آزاد که مدرک کاردانی آنان مرتبط با رشته های تحصیلی انتخابی باشد در اولویت پذیرش آن رشته قرار میگیرند.

در ضمن ظرفیت باقیمانده در هر کدرشته محل، با اولویت یکسان به داوطلبان سهمیه آزاد با مدارک کاردانی غیرمرتبط اختصاص می یابد. لذا پیشنهاد میشود داوطلبان نسبت به انتخاب کدرشته محلهای مرتبط با رشته تحصیلی مقطع قبلی خود اقدام نمایند. داوطلبان سهمیه شاغل صرفا در یک زیرگروه آموزشی در رشته مرتبط با شغل آنان پذیرش خواهند شد.

برای ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی با ما تماس بگیرید

 • آدرس دانشگاه علمی کاربردی تهران
 • رشته های دانشگاه علمی کاربردی تهران
 • دانشگاه علمی کاربردی هم آوا
 • سامانه هم آوا دانشگاه علمی کاربردی
 • لیست رشته های دانشگاه علمی کاربردی کرج
 • زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی
 • دفترچه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی
 • دفترچه علمی کاربردی
 • دفترچه دانشگاه علمی کاربردی
 • دانلود دفترچه علمی کاربردی
 • ثبت نام دانشگاه جامع علمی کاربردی
 • لیست رشته های پزشکی دانشگاه علمی کاربردی
 • ارشد بدون کنکور علمی کاربردی
 • زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی
 • رشته های پیراپزشکی علمی کاربردی
 • لیست رشته های دانشگاه علمی کاربردی اصفهان
 • لیست رشته های بدون کنکور مشهد
 • رشته حقوق علمی کاربردی

بیشتر بخوانید: انتخاب رشته بدون کنکور علمی کاربردی


مدارک لازم برای ثبت نام رشته مدیریت کسب و کار علمی کاربردی بدون کنکور کاردانی

 • گواهینامه پایان تحصیلات متوسطه و یا مدرک معتبر دیپلم.
 • گواهی معدل دار برای افرادی که گواهینامه پایان تحصیلات دوره متوسطه آنها فاقد معدل میباشد.
 • فرم تایید معدل برای دانش آموختگانی که تا کنون گواهینامه پایان تحصیلات برای آنان صادر نشده است (کاربرگ شماره ۱۰۲).
 • فرم تکمیل شده استفاده از سهمیه شاغل برای داوطلبانی که شاغل بوده و از سهمیه شاغل در رشته متناسب استفاده مینمایند (کاربرگ شماره ۱۰۱).
 • آخرین فیش حقوقی برای متقاضیان استفاده از سهمیه شاغل.

بیشتر بخوانید: ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی تهران


مدارک لازم برای ثبت نام رشته مدیریت کسب و کار علمی کاربردی بدون کنکور کارشناسی

 • مدرک کاردانی (اعم از پیوسته/ناپیوسته) دانشگاهها و موسسه های آموزش عالی مورد تایید شورای عالی انقلاب فرهنگی، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و وزارت آموزش و پرورش.
 • فرم تایید معدل برای دانش آموختگانی که تاکنون گواهینامه پایان تحصیلات برای آنان صادر نشده است (کاربرگ شماره ۱۰۳).
 • فرم تکمیل شده استفاده از سهمیه شاغل برای داوطلبانی که شاغل بوده و از سهمیه شاغل در رشته متناسب استفاده مینمایند (کاربرگ شماره ۱۰۱).
 • آخرین فیش حقوقی برای متقاضیان استفاده از سهمیه شاغل.

بیشتر بخوانید: ثبت نام دانشگاه جامع علمی کاربردی و رشته های آن


راهنمای انتخاب رشته مدیریت کسب و کار علمی کاربردی بدون کنکور

هر داوطلب براساس میزان علاقمندی خود به رشته های علمی کاربردی بدون کنکور و با توجه به شرایط اختصاصی هر یک از مراکز آموزشی و رشته های تحصیلی منحصرا میتواند در یکی از چهار گروه آموزشی اصلی شامل:

 • صنعت
 • کشاورزی
 • مدیریت و خدمات اجتماعی
 • فرهنگ و هنر

برابر ضوابط شرکت نماید. در جدول شماره (۶) دفترچه ثبت نام، تعریف شاغل و شرایط اختصاصی، کد اشتغال و امکانات رفاهی مراکز آموزشی درج شده است. همچنین مندرجات جداول شماره (۷ الی ۱۰ ) دفترچه ثبت نام، معرف کدرشته محل و عنوان رشته، ظرفیت پذیرش اعم از آزاد و شاغل، کد اشتغال و نیز جنسیت پذیرش هر یک از کدرشته محلهای گروه های آموزشی چهارگانه براساس استان، شهر و مرکز آموزشی میباشد.

داوطلب دارای وضعیت پذیرش آزاد در مقطع کاردانی مجاز به انتخاب حداکثر ۳۰ کدرشته محل و در مقطع کارشناسی حداکثر ۲۰ کدرشته محل از بین لیست رشته های علمی کاربردی موجود، صرفاً در یک گروه آموزشی مطابق جدول شماره (۳) دفترچه ثبت نام میباشد.

داوطلب دارای وضعیت پذیرش شاغل در مقطع کاردانی مجاز به انتخاب حداکثر ۳۰ کدرشته محل و در مقطع کارشناسی حداکثر ۲۰ کدرشته محل از بین رشته های تحصیلی موجود، صرفاً در یک گروه آموزشی مطابق جدول شماره (۳) دفترچه ثبت نام میباشد.


بیشتر بخوانید: ثبت نام دانشگاه های علمی کاربردی تهران


سوالات متداول

آیا دانشگاه علمی کاربردی برای کارشناسی ارشد رشته مدیریت کسب و کار دانشجو می پذیرد؟

در حال حاضر خیر

آیا تغيير رشته، مرخصي تحصيلي، انتقال و ميهمان شدن برای رشته مدیریت کسب و کار علمی کاربردی امکان پذیر است؟

از نيمسال تحصيلي دوم به بعد براساس مجموعه قوانين و مقررات آموزشي دانشگاه جامع علمي كاربردي قابل بررسي ميباشد.

آیا تحصیل در رشته مدیریت کسب و کار دانشگاه علمی کاربردی به صورت همزمان با خدمت سربازی امکان پذیر است؟

خیر

لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

معرفی و ثبت نام رشته مدیریت کسب و کار علمی کاربردی بدون کنکور

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات
- یک نظر:
 1. سلام ایا دانشگاه علمی کاربردی در مقطع کارشناسی ناپیوسته رشته مدیریت دولتی دارد

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

پنجشنبه

1403/3/24

جمعه

1403/3/25

شنبه

1403/3/26

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید